NIDA

Čiv!

Zinu, zinu.. tūlīt puse brēks, lai izmantoju meklētāju. To jau izdarīju, taču skaidrāka nekļuvu:)

Jautājums būtu tāds: uz 1 nedēļu vēlamies aizbraukt uz Nidu ar mašīnu! Ir kādam info cik varētu izmaksāt nakstmītnes, varbūt kādas labas atmiņas ir palikušas par kādu dzīvokli, saimniekiem, viesnīcām? Varētu arī kādu saitu ieteikt, pašlaik meklēju googlā!

Cik aptuveni varētu izmaksāt tāds brauciens, lielas extras gan nē, bet krodziņi, dzīvošana, ēšana???


Liels paldies!!!
Re: NIDA

Mēs nupat kā no Nidas. Nu tur patiešām ir forši. Dzīvojām pie vietējiem - par istabiņu nokaulējām 25 latus par nakti (prasīja 30), visas ērtības. Krodziņi - laikam kā nu kurā. Mēs neesam uz Tu ar alko, tādēļ par labu paēšanu samaksājām 25 litus (2 cilvēki). Taču cenas ir no apm. 18 litiem par porciju. Mēs centāmies būt taupīgi. Vai kempingā būtu lētāk, nezinu. Tā ka vari sarēķināt aptuveni. Brokastīm un vakariņām iepirkāmies veikalā.
Diāna

:) Tencinu
Re: Diāna

Tur ir ari viena padomju laika tipa ednica, tur nu pavisam leeti var pieesties (par konkretam cenam gan neatceros) var leti noiret ritenjus bet jaskatas un jaiebazh pardevejam visi defekti aciis uzreiz, citadi mums bija ta ka tad kad devam ritenjus atpakalj, shis saka uz mums blaut ka mes tur to un to sabojajushi, kaut gan vins jau tads bija, bishku pakasijamies bet neko nemaksajam.
Re: Turpat

Tikko no turienes.
Turpu braucām ar krietni līkumu, taču iesaku darīt tāpat.

Pa Liepājas šoseju līdz Skrundai un tad nogriežas uz Aizputi, kur apskatās tā saucamo malkas muzeju. Tas tomēr ir lielisks. Neaizmirstiet nokāpt lejā upmalā pie nāriņas ar Jupīteru. No otras puses kalna laba panorāma. Apejiet apkārt muižiņai.

Ceļu turpina pa Pāvilostas ceļu, bet pēc asfalta beigām kad sdākas mežs apmēram 5 km dziļi tajā nogriežas vienīgajā ceļā pa labi. Skaista meža stiga izvedīs Jūrkalnē. Pie zīmes Jūrkalnes centrālā pludmale iebrauc aplokā, kur nav gluži aizliegts pat uzcelt telti. Nakts skats uz mēnesnīcu stāvkrasta apstākļos ir lielisks un brokastlaika pelde vēl labāka.

Tad brauc 20 km uz Liepājas pusi, kur apskata Pāvilostas molu un tad vēl 40 km līdz Liepājai. Tur apskata pludmali un var ieteikt no tās nodefilēt līdz Rožu laukumam un atpakaļ (pie jūras ir bezmaksas stāvvieta). Ēšanu vislabāk taisīt Liepājas ezera krastā, kur daudzstāvu mājas, jo tā ir labākā ēstuve Liepājā. Lēti, milzu porcijas un ļoti garšīgi. Neapēdama lieluma gaļas porcija maksā 70-90 santīmi. Tad mudīgi uz jūras malu, bet ja gadās trāpīt Liepājas nūdistu pludmalei, tad laiks pierast, tādas jo uz priekšu jo būs vairāk. Uz pilsētas robežas Lietuvas virzienā lētākā DUS - dīzelis tikai par 0,405 Ls.

Nākamā pietura Bernātos. Jāskata etnogrāfiskās ēciņas. Īsa pelde un Latvijas robeža. Naudu maina par 0,505 - pat Nidā, kur nākamais naudas punkts bankā ir 0,510. Tā ka labāk mainīt ir Rīgā. Rindas nav, robeža aizkavē ne vairāk kā minūti. Pa ceļam jāuzmet acs maliņa Būtiņģes terminālim un noteikti jāpiestāj pie Palangas centrālā parka, kura viducī atrodas Gintaras Muziejus. Pie parka malas ir bezmaksas stāvvieta, gan šaura. Dzintara muzejs strādā līdz 20.00, tak, kaut esam 18.30, aiz mums katrā telpā noslēdz durvis un ieslēdz signalizāciju. Esam absolūti pēdējie. Muzejā jāņem līdz brilles - visi kukainīši un inklūzijas ir dikten sīki un smalki. Fotografēt aizliegts. Cenas īsti neatceros, bet pieaugušajiem tuvu 2 latiem, bērniem/studentiem zem lata (šķiet 3 liti un 12 liti attiecīgi) Muzejam ir mājaslapa, kur šos sīkumus var precizēt.

Ceļā uz Klaipēdu īsti nav kur nakšņot, jo mežs ir rezervāts, kurā apstāties aizliegts. Bet Klaipēdas pievārte ir vienkāršī pretīga (tāpat kā pati pilsēta - droši var konkurēt uz Eiropas nesmukākās pilsētas titulu). Telti var uzcelt vai nu jūras malā aiz Klaipēdas, vai citur Dienvidu, dienvidaustrumu/austrumu virzienos. Ziemeļaustrumos ir pilsētas izgāztuve, kuras smaka vajā aš desmit kilometrus. Kas apbūvēti ar neticami kroplīgām "biezo" pilīm.

No rīta dodas uz vienu no abām pārceltuvēm, kuru mājaslapas adresi tiku darījsi zināmu iepriekš te forumā, bet skaistāka ir vecā, no Zveju gatve, kas atrodas tūlīt pāri kanāla tiltam pa labi. Ceļa zīmes Klaipēdā ir klaji dezorientējošas un rāda tieši pretēji faktam vai nerāda neko, tāpēc labāk daudz jautāt vai orientēties pēc kompasa. Arī šajā ziņā Klaipēda var izrādīties nopietns konkurents uz Eiropas līdera titulu. Viena vienīga zīme rāda ostu, un aiz tās sekojošos krustojumos tā protams nesaka neko, toties osta izskatās drīzāk pēc karuseļa vai tirdziņa, turklāt bez viena mikroskopiskākā uzraksta. Humoru mīlot - es pamanījos vaicāt ceļu kā atrast ostu - .... ostas kasē kasierei. Turklāt nedabīgi stulbo jautājumu tā uztvēra tik profesdionālā mierā, ka skaidrs - ne es tāds pirmais vai pēdējais. Mierinājumam jāteic - arī atceļā uz Rīgu ceļa zīme uz Kauņu virzienu norāda tikai vienreiz, bet attiecīgi divreiz nepieciešamo nogriešanos, piemēram pie DUS, var uzzināt tikai skatoties kompasā, vai čakli jautājot. DUS darbiniece teic - jūs jau te tādi vaicājat ik pa 10 minūtēm kāds, bet ne jau mēs tās zīmes liekam - un tā jau arī laikam ir. Mašīnu rinda ir viena reisa garumā. Prāmju reisi ik pa 1/2 stundai. Cenas vieglajiem ieskaitot mazmēra mikroautobusus 32 liti, kas ietver šoferi un noklāj abus virzienus (atpakļcēļs par brīvu). Pasažieriem 1,5 liti arī abos virzienos derīgs un biļete nav jāsaglabā.

Nerijā (Kāpā) ar zirdziņu var aizbraukt 1,5 km līdz Delfinārijam un Jūras Muzejam. Cenas ap latu no deguna (6 liti), bet pasākums ar karieti nav tik vērts, lai atceļā to atkārtotu. Pie muzeja ir bezmaksas stāvvieta. Aiz muzeja tiek tikai ar kājām vai velo. Delfīnu izrādes ir trīsreiz dienā 12, 14, 17. Maksāt ir vērts jebkādu naudu. Jūras muzejs ir vienkārši (tikai) labs, it īpaši koraļļu vitrīnas, kuras var fotografēt. Kopā pasākums maksā bērniem/skolēniem 8 plus 6 liti, pieaugušajiem (ak vai) 20 liti (~4 Ls), taču, kā jau teicu, ir to vērts. Tiesa ņemot vērā lielo ārzemnieku īpatsvaru izbrīna tas, ka visa info tiek sniegta TIKAI valsts valodā. Laimīgā kārtā tā nedaudz radniecīga manai dzimtajai Latgaļu valodai, bet tīrasiņu latvietim var būt smagas problēmas.

Pie vecās piestātnes (tā ir smukāka par jauno)jaukas zīmītes zilā krāsā - moteriškas pa labi, vyrimas pa kreisi, abu dzimumu pludmale pa kreisi tālāk. Iemsls top skaidrāks vēlāk, peldkostīmi nav iecienīti Lietuvā. Tur zīeme saka skaidrāk - nudistos pliažai. Pāris km uz DD garenceļu šķērso platāks šķērsceļš no jaunās ostas, ir vērts pabraukt pa labi līdz jūrai, kur tieši kāpas apakšā ir auto stāvlaukums (bezmaksas!) un var izmantot prīmusu vai kafejnīcu. Tē ir dominējoši peldkostīmu pludmale. Kāpa baisi augsta, jālieto kāpnītes, lai nenobrucinātu - par to pienākas sods, kaut arī ķērējus nemana. Jūra ļoti viļņaina un strauji dziļumā.

Garenceļa kopgarums līdz valsts robežai ir 51 km, jeb Nidai 48 km.Pirmie kilometri vijas cauri ievu koku alejai pilnziedos - fantastisks skats. Kaut arī varbūt tās nav ievas - tā kā par vēlu būtu ziedēt un stumbri par resnu, bet skaistumu tas nemazina. Pēc kilometriem 5 atrodas caurlaides punkts, kas maksā 20 liti "za ekologiju", bet godīgākai apmaiņai tiek iedots bezmaksas Neringo (salas) karte, kvalitatīva. Vēl pēc 5 km Juodkrantes centrā jāapskata Ragano Kalnas ekspozicijos - faktiski kādi 3 km gara ēnaina taka pa kori apļveidā, kas izbeidzas suvenīru tirgotavā. Tajā skatāmas daži desmiti kokgriezumu skulptūras no kurām dažas ir superīgi fotogēniskas. Mašīnai pieejamas tikai maksas stāvvietas par 1 litu stundā, un stundā var iekļauties, ja nevelkas.

Aiz Juodkrantes ir stāvs ceļa S līkums un te jāstājas KATRĀ atļautajā vietā un jānoiet līdz "mazajai" jūrai - ti pa kreisi. Tā ir īstas "mēness ainavas" un katrā vietā savādākas. Īpaši izcila ir kāpa kas saucas "mirušās kāpas" ziemeļos no Nagliu kopa. Ja vien laika apstākļi ļauj, tās jāskata tomēr turpceļā. Jo "Nidos kopa" ir vēl izcilāka.

Nidā visas autostāvvietas ir par maksu un telts uzcelšana jebkur ir sodāma (visā salā). Lētākā nakstsmītne ir kempings no Nidas ostas 1 km uz "lielās jūras" pusi (gar moderno baznīcu un mobilo sakaru torni) kalnā pa kreisi. Cenas skat Nidos kempingas mājaslapā. Viesnīcas ir bezjēgā dārgas, bet privatņiki prasa 60 liti par nakti uz galviņu, ko dažkārt var nokaulēt līdz 25 liti, jo izīrēšana ir vienīgais vietējo peļņas avots un resursu ir tik gana, ka lielākus transportlīdzekļus sagaida izdotkārie salinieki ar plakātiņiem. Mazliet dārgāki ir šķūņveidīgo Kambariu nuoma, tad maksā par platību un neskaita galvas, bet dažviet trūkst dušas un WC. Katru nakti ostā jampadracis ar kādu rokkoncertu pa 5 litiem biļete vai bezmaksas tautiskie danči. Ja ap pusnakti atsēdīsies parkā uz soliņa, jārēķinās ar iesākumā laipnu policista aizrādījumu tuvēko 10 minūšu laikā, ka parkā nakšņot nav atļauts - naudas izspiešanas mašīna ripo kā smērēta.

NOTEIKTI jāredz Nidas dienvidgalā ap 1 km tālā smilšu kāpa pie mazās jūras, izcili fotogēniska. Var apskatīt arī kalendārpulksteni un Krievijas robežu. Pārkāpt to neļaus marķējuma lente, kam pāri gan nevajadzētu kāpt. Salas platums te 1,5 km, tāpēc gar robežu ieteicams aiziet līdz lielajai jūrai un tad no sardzes posteļa pa liedagu līdz Nidas pludmalei. Draudzīgs brīdinājums - ja nav vēlmes trīs dienas knabvināt laukā miesā sadūrušos kazenāju ērķšķus, no takas mežā kāja nav jāsper - kazenāji ir itvisur.

Pludmales raksturs ir kā salas ieejas galā, tikai kāpa mazliet zemāka, bet tikpat neapaugusi. Te no Nidas puses raugoties pa kreisi c/o pludmale - dzimumnešķiroti kailie juku jukām ar ne-kailajiem, labā puse apģērbtie. Taču infozīmēs tas neatspoguļojas. Labākā ēstuve Nidā ir centrā Kuršius centrā (vismaz 3x lētāk kā uz vāciešiem aprēķinātās pārējās, kur bifšteks maksā ap 20 liti.Salas galā labākā ir 2 km no Nidas tieši pie pludmales - saucas "seno žveja". Ēsma ir garda un bifšteks maksā tikai 8-12 litus, bet pica 6, turklāt pica ir vismaz 50 cm diametrā un ar to var paēst aš divatā.

Atceļš uz mājām ieteicams pa Klaipēdas Kauņas ceļu kādi 5 km, tad pa kreisi slīps ceļš (tievs asfalts) uz Palangas -Mažeķu ceļu, un no tā pa Mažeiķu - Šauļu ceļu uz Jelgavu.

Nobeigumā - manas mašīnas patēriņš ir ap 9 litri uz 100 km, un patērējās 85 litri degvielas - tā ka kilometri nav nemaz tik maz kā karte rāda. Ja kas, tad dīzeļa cena Lietuvā šobrīd ir 2,23-2,35 liti/litrs, tātad tuva 50 santīmiem.
Re: Dadzītis

Pavisam piemirsu. Riteņu noma maksā apmēram 6 Ls par diennakti un īres točka ir Nidā pie ostas.
Re: Drukaskļūda

Kambariu cena bija 30 lit no galviņas, nevis 60 (tobiš 5-atā 300 prasīja un nokaulējās uz 250 par divām naktīm)
Re: Turpat

Tie koki gar ceļu,kas ziedēja, bija akācijas.Par Nidu - tik tiešām cenas dzīvošanai ir ļoti dārgas .Mēs ,cerībā , ka būs laba dzīvošana centrā ,par 2 pieaugušie + 2bērni viesnīcā Jurate samaksājām 60LVL ,bet pretī bija vienkārši gadus 20 nolietojusies viesnīca ar visu padomju laiku iekārtojumu.
Re:

cik tomēr iespaidi par vienu un to pašu vietu var būt atšķirīgi!
Re:

nu tas rožu la-a-aukums Liepājā patiesībā ir tāda nīkulīga klumba. Tajos ceļos nav vērts mest līkumu un lauzt mašīnu.
Re:Tad kādas ir tās cenas kempingā par 1 nakti, kāds zina?

cenas kempingā par 1 nakti kādas? Slinkums līst tai lapā, ka tik nav leišu valodiņā.
Lūdzu pasaka, kas zina!
Re:

Biju tur pa Jāņiem. Nakšņojām teltīs kempingā Nidas nomalē. Maksa pa vienu diennakti: 10 liti par auto, 10 liti par telti un 15 liti par cilvēku. Uzskatu, ka šī summa ir to vērts, jo vari lietot karsto ūdeni, dušas, tualeti, vārīt ēdamo, bārā ir TV. Vēl bija jāmaksā 32 liti par prāmi un 15 liti pa braukšanu pa kāpu. Ja interesē kempings:kempingas.lt.
Re:

Vēl jāatceras, ka apstāties ar mašīnu tiešām drīkst tikai speciāli norādītās vietās. Mēs to no sākuma nepiefiksējām un inspektors pat atnāca uz pludmali mūs sameklēt un bija jāmaksā sods, laikam 50 liti.
Paldies!

Liels, liels paldies visiem!!!
Re: Paldies!

Nesen atgriezamies ļoti apmierināti no Kuršu kāpas.Dzīvojām Juodkrantē 4 cilvēki maksājām saimniekam 120Lt diennaktī par 2 istabām ar dušu,WC ,verandu (ir arī tējkanna,gludeklis,el. plītiņa).Pasūtijām vietu caur internetu,atrodas pie Juodkrantes baznīcas un ir atsevišķa ieeja.Līci redzēt nevarēja,bet tas nebija svarīgi,jo centāmies dauz redzēt un līdz tam 50m (pāri ielai).
Saimnieku iespējams sazvanīt un rezervēt vietu laikus, jo jūlijs un augusts parasti ir noslogots. Tālr. +370 69800345 Vaidas.
Interesanta vieta ir netālu no ciemata esoša putnu kolonija,kur viņu ir ap 2000.
Braucot uz Nidu vajag uzmanīties,jo uz ceļa var iznākt mežacukas,kuras parasti kads pacienā.Nidā vajag apmeklēt vietējo dzintara galeriju,kur var apskatīt un nopirkt dzintara izstrādājumus.Nidā piedāvā dažādus samērā lētus braucienuas ar jahtu un kuģīti pa līci.
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
  
 
DELFI darbs
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.