Stokholma ar prami...help

Mans jautajums ir par TALLINK pramja braucienu uz Stokholmu. Ja, vel ne reizi neesmu braukusi, un tagad izlemu, ka vajag. Ok, domaju pirkt bileti, ir izdevigi piedavajumi paslaik. Bet interese...ka noklut no ostas lidz pilsetas centram?? It ka izlasiju, ka bilete maksa 50SEK vienai personai viena virziena, tad Tallink info bukleta jau noradita cena ir 30SEK, kas ir ~2,30Ls....rakstits, ka no ostas lidz pil.centram var noklut kajam pa 40min...Ok, atpakal var braukt ar autobusu...Varbut kads nesen ir bijis, un var pateikt, ka letak ir tikt no ostas uz pilsetu un atpakal..Gan jau nesanaks isti neko apskatities pa tam 5h, tikai vecpilsetu, lidz ar to savu celojumu planoju pec iespejajas ekonomiskako, un tagad vsp domaju vai verts pirkt ja t-porta izcenojumi celam no/uz ostu/pils.centru bus parak augsti
Re: Stokholma ar prami...help

Nu protams, ka nav vērts pirkt! Zemē nomesta nauda! Un tas transports, vispār viens vājprāts!
Arī pa tām 5h Gan jau nesanaks isti neko apskatities!

P.S. Kāds nesen noteikti ir bijis!
Re: Stokholma ar prami...help

Agdies, nu tagad juties baigi kruts? Apmierinaji savu verbalo caureju? Ej majasdarbus taisit, kamer mamma no darba nav atnakusi, un datoru tev neatnema. Jautajums bija tiem, KAS BIJA, un tiem, kuriem NAV ZEL padalities pieredze, nez kas tevi tik izbesija, saulit?
Re: Stokholma ar prami...help

Kur Tu tur kādu jautājumu savā savārstījumā redzi? Kā vēlies, tā arī nokļūsti līdz pilsētai! Varbūt drīz jautāsi kurā publiskā tualetē iet- tajā par 50 SEK un ar apsildāmo grīdu vai tajā par 30 SEK, bet bez tualetes papīra!
Re: Stokholma ar prami...help

Tak ej ar kājām kopā ar visu baru pāri laukam un pēc 20 min būsi klāt pie Vasa muzeja (http://en.wikipedia.org/wiki/Vasa_%28ship%29). No turienes vēl 15-20 min un esi centrā (karaļa pils utt.)
Re: Stokholma ar prami...help

http://kartor.eniro.se/m/a4tll<\/a>
http://kartor.eniro.se/m/a4t7A<\/a>

Tie ir maršruti ar auto, ar kājām var šur tur taisnāk iziet, īpaši uz karaļpili.

Stokholma nav īsti budžeta ceļojuma vieta, kaut šo 5-stundnieku, ja nemaksā par tūristu atrfkcijām (ieejas muzejos utml.), var mēģināt pievārēt par Ls 10-20 (dārgākās sastāvdaļas - transports un vēlēšanās ko ieēst).

Ieteiktu mierīgi kājām (ja nelīst) aizstaigāt no ostas uz Gamla Stan, tad no turienes uz rātsnamu un "centru" - Drottninggatan, piemēram.
Re: Stokholma ar prami...help

Sviedrs, skaidrs, paldies par daudz maz jedzigu komentaru, vnk nezinaju, ka savaksies bars, nez kapec likas, ka visi ar autinju brauks...

Anj-ja, tu galu gala neesi originals, tads pats ka parejie dirseji...Pats nebiji, nezini, bet viedoklis ir....teicu jau, ej majasdarbus taisi
Re: Stokholma ar prami...help

jani, paldies tev ari....tiesi ta, neplanoja par tam 5 stundam izstaigat stokholmu, tas nemaz nav iespejams,labak tiesam staigat mierigi, izbaudit atmosferu kaut vai...rekinos kkur ar 15-20ls, mainit uz kronam....paldies velreiz )))
Re: Stokholma ar prami...help

nabaga meiča.. ja jau nav naudas autobusa biļetei ar ko aizbraukt līdz centram - tad uz prāmja ko-pirkstus grauzīsi??? Tur tak tie zviedru galdi visi ir par maksu, un nemaz ne tik lēti!
Re: Stokholma ar prami...help

Kronas nopirkt jau Latvijā, par tādu sīknaudu no bankomāta būs pārāk liela komisijas maksa (procentos). Kaut var maksāt ar karti gandrīz visur, bet konkrētajā gadījumā tas varētu attiekties uz iespējamu šopingu, ne kebabu un autobusa biļeti.
Re: Stokholma ar prami...help

Jā, tie dienas kruīzi uz Stokholmu ir dikti bezjēdzīga padarīšana... Īpaši, ja prāmja biļete ir kopīgā salona sēdvieta, bez ēdināšanas :)

Savulaik no firmas braucām 4 veči vienkārši atpūsties, tad paņēmām kajīti ar brokastīm, sapirkām Rīgā šņabi, fantas, maizi un desas, lai pietiek uz abiem galiem, kārtīgi uzjēmām uz krūts, no rīta aizkleburojām ar kājām līdz Gamla Stanam ieēst kādu turku kebabu, tad lēnām atcilpojām atpakaļ, uzbraucām tv tornī izvēdināt galvu un devāmies atpakaļ uz kuģi nedaudz nosnausties, lai atpakaļceļam pietiek spēka palikušos polšus nokaut.

Tā normāli latvju tūristi Stokholmu iekaro. Vai Berlīni, protams.
Re: Stokholma ar prami...help

latvju dzērāji tā Stokholmu vai Berlīni iekaro, nevis normāli latvju tūristi.. ;d
Re: Stokholma ar prami...help

normāli tūristi (patiešām ceļotāji ar lielo burtu) nebrauc ar prāmi uz Stokholmu, jo tas nav ceļojums, bet viss uzsvars tiek likts izklaidēm uz prāmja! Tā lūk!
Re: Stokholma ar prami...help

Autobusa biļete līdz centram tiešām maksā 2,30 Ls. Ja izlem braukt ar autobusu, tad silti iesaku biļetes pirkt uz prāmja - maksā tikpat cik uz vietas. Stokholmā autobusa šoferi biļetes nepārdod, tās var pirkt īpašajos automātos par zviedru monētām, vai izmantojot kartes (ņemot ne visas kartes), turklāt šie automāti "sarunājas" tikai zviedriski. Vēl biļetes var iegādāties "seven -eleven" kioskos (varbūt nosaukums mazliet savādāks), tiesa es nevienu šādu kiosku neievēroju. Noteikti ieteiktu uz prāmja aiziet uz Stokholmas prezentāciju.
Prezentācijā sacīja, ka kompleksās pusdienas vidēji maksājot ~ 5 Ls mūsu naudā (mēs paši ēdām Skansenā, un tur protams, visi kafē ir vēl dārgāki, tāpat kā piem., mūsu zoo). Man pilsēta šķita pietiekami skaista, lai vnk paklaiņotu un baudītu atmosfēru, ko es noteikti būtu darījusi, ja brauktu bez bērniem.
Ņem vērā, ka uz kuģa ēstuves ir gana dārgas. Lētākais ir kaut kāds fastfūdnieks, bet tur dikti nejauki smirdēja. Mums visa paika bija līdzi, man ar bērniem bija o.k., vīrs gan brokastīs sapņoja par karbonādi. :)

Lai Tev jauks brauciens un jūra - gluda kā spogulis!
Re: Stokholma ar prami...help

Var iet ar kājām, nav jau tālu. Paēst kolosāli var picērijās, bet protams ne pašā vecpilsētā.
Praktiski var izvazāties pa visu centru kājām un neiztērēt ne kronu,
Lietderīgi izdrukāt centra karti. Agrāk uz katra stūra bija pilsētas kartes, bet tagad kaut kā tas ir mainījies.
Laba karte ir te
http://www.orangesmile.com/destinations/img/stockholm-map-big.jpg
Re: Stokholma ar prami...help

Fritz, klaaja seedvietu uz shiem praamjiem tachu nav!?

Bet ja par teemu - uzskatu, ka shaadam braucienam ir jeega tikai tad, ja gribi ar draugiem/radiem ietuseet, kaa saka - nedaudz "atlaist", kaa jau UN teica.

Sthlmas apskatei 5 stundas ir daudz par maz, galopom pa Jevrope sanaak. Bet braukt tikai taapeec, lai aizietu uz Vaasas muzeju un nopirktu suveniirbodee kreklinju vai kaut ko ieksh H&M...nudien, nav veerts.
Labaak jau palikt uz kaadaam 3-5 dienaam, lai var tieshaam izbaudiit celjojumu un pilseetu.
Centrs ir viena lieta, bet ir arii jaukas vietinjas aarpus centra, piemeeram, Blockhusudden, Hagaparken, Millesgården... utt., utjpr.
Bet aizbraukt iesaku noteikti! Veelams - siltaakaa gadalaikaa un uz vairaak dienaam :)
Re: Stokholma ar prami...help

Liels paldies visiem par padomiem un labiem velejumiem. Tiesi tapec ari braucu, jo pirmkart nekad nav ar prami braukts, un ar draugiem bik gribas atpusties no macibam un atlaist bremzes, ka ari nedaudz iegut priekstatu par Stokholmu, jo Stokholmas apmeklesanai kajebkurai citai pilsetai jaatvel vismaz dazas dienas. Tad vajadzetu lidot ar Raineri, bet augstakmineto iemeslu del to nedaru+ka jau students, Stokholma nav ta letaka pilseta apskatei man vismaz vel paris gadus noteikti,m bet gut priekstatu un izmantot tadu piedavajumu jau var parmainas pec )))

special 4 NU....neraizejies, sviestmaizes bus lidzi, bet iet uz pramja estuvem i prata nenaks neadekvatu cenu del...nedomaju ka tada esmu viena, ari daudz turigaki ne jau visi ies, jo lidzi bus...ta ka atslabsti un lej zulti kkur citur
Re: Stokholma ar prami...help

Stulbākais ir tas, ka aizbraukt un atbraukt drīkst, ja pareizi sapratu, tikai ar 1 un to pašu prāmi. Jo mēs gribējām 29 st.pabūt Stokholmā un braukt atpakaļ ar otru prāmi, mums Tallink pa telefonu atbildēja, ka tā nav paredzēts
Re: Stokholma ar prami...help

Ar parastām biļetēm, kaut pēc 2 nedēļām atpakaļ, kruīzs, ja vien nav speciālais vairākdiennieks, tikai no rīta iepeld, vakarā aizpeld.

Ērti ir paņemt brokastu zviedru galdu, tad līdz vakaram nav jādomā par ēšanu. Kaut ekstrēmas ekonomijas apstākļos tas ir par dārgu.
Re: Stokholma ar prami...help

Jani, jani! To gan ielāgo! Kuģi, prāmji etc. iet! Peld kaut kas cits... Un parasti pa ūdens virsu. Tā profiņi jūrnieki saka.
Re: Stokholma ar prami...help

jā, kā zināms, kuģi ostās ienāk, nevis iepeld :)) Sen nav dzirdēts par kuģiem, kas peld..:)
Re: Stokholma ar prami...help

bet liekas, ka zinu, no kurienes tam teicienam "kājas aug". Man liekas, ka krieviski saka "korabļ plavajet".
Re: Stokholma ar prami...help

..... precīzāk būs: gav.. plavaet.... kuģis nē!
Re: Stokholma ar prami...help

Veļikij mogučij ... pirms dažām dienām kādā krievu forumā ar tēmu saskāros, tur bija variants, ka parohod hoģit, bet korabļ plavajet (tāpat kā lodka).
Re: Stokholma ar prami...help

ja gribat naudu ietaupiit,uz praamja neko nepeerciet..36kronas maksaa biljete..uz praamja daargaak..min.15 attaalumaa no ostas ir neliels ica veikals..tur biljetes var nopirkt..
Re: Stokholma ar prami...help

Jau 36 kronas? tad biļete, kas pirkta pavasarī par 30 SEK un derīga līdz 31. dec. tagad nederīga?
Re: Stokholma ar prami...help

hvz...meenesi atpakalalj no city terminal braucu uz ostu,,kautkaadaa narvesentipa bodeee pirku biljeti....1 autobuss...36 kr
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
  
 
DELFI darbs
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.