jauni bagāžas nosacījumi lidojumiem

Vkara dzirdēju drīz stājas spēkā jauni bagāžas nosacījumi avio pārvadājumiem. man drīz jālido uz Beļģiju..
Izlasīju british airways mājas lapā info, ka nedrīkstēs ņemt līdzi sķidro kosmētiku arī lidostas veikalos nopirkto, neko dzeramu arī nē, spirtotos dzērienus ne tik..
Vai tiešām tik drakoniski nosacījumi??
Sanāk, ka iepirkt smaržās nesanāks, jo visi veiči pārsvarā ir pēc iečekošanās lidojumam !:((((
Re: jauni bagāžas nosacījumi lidojumiem

izlasi vakardienas dienu tur bija jaunie noteikumi; nav tik traki bet forshi nav

nu tieši pēc iečekošanās un drošības kontroles jau arī varēs nopirkt i šņabi, i smaržas...

Informācija pasažierim

Jaunumi ES lidostu drošības noteikumos

Lai aizsargātu pasažierus no jauna apdraudējuma, kurā var tikt izmantotas šķidras sprādzienbīstamas vielas, Eiropas savienība ir pieņēmusi grozījumos drošības noneikumos, kas ierobežo šķidrumu daudzumu, kādu pasažieris var iznest cauri drošības kontroles punktam. Šie noteikumi attiecās uz visiem pasažieriem, kas izlido no ES lidostām uz jebkuru vietu pasaulē.

Tas nozīmē, ka drošības kontroles punktā Jūsu rokas bagāža papildus jau aizliegto priekšmetu pārbaudei tiks pakļauta arī šķidrumu pārbaudei. Neskatoties uz to, jaunie noteikumi neierobežo šķidrumu tilpumu, kādu pasažieri var iegādāties veikalos, kas atrodas aiz iekāpšanas talonu uzrādīšanas vietas, kas arī gaisa kuģos, kurus ekspluatē Eiropas Savienības valstu aviosabiedrības.

Jaunais regulējums stājas spēkā no 2006. gada 6. novembra visās ES un Norvēģijas, Islandes un Šveices lidostās.

Kas jauns?
Kravājot ceļojuma somu:
Gatavojoties ceļojumam Jūs savā rokas bagāžā savām vajadzībām šķidrumus varat ņemt līdzi mazā apjomā. Šķidrumiem jābūt atsevišķos iepakojumos un to maksimālā ietilpība nedrīkst pārsniegt 100. mililitrus katrā. Šķidrumu tilpnes jāiesaiņo caurspīdīgā, atkārtoti attaisāmā un aiztaisāmā 1l ietilpības plastikāta maisiņā.

Lidostā, drošības kontroles punktā:
• Pārbaudes procesa atvieglošanas nolūkos jāuzrāda plastmasas maisiņš, kurā ievietotas šķidrumu saturošās tilpnes;
• Jānoģērbj žakete un mētelis, kas tiks caurskatīti atsevišķi, kamēr Jūs iziesiet cauri metāla detektoram;
• Portatīvie datori citas lielas elektroniskās ierīces jāizņem no rokas bagāžās. Tie tiks caurskatīti atsevišķi, kamēr Jūs izejat cauri metāla detektoram.

Šķidrumu un tiem pielīdzinātas vielas:
• Ūdens un citi dzērieni, zupas, sīrupi
• Parfimērija
• Želejas, ieskaitot matu un dušas želeju
• Pastas, ieskaitot zobu pastu
• Acu tuša
• Krēmi, losjoni un eļļas
• Lakas
• Skūšanas putas, cita veida putas un dezodoranti
• Šķidrumu-cietvielu maisījumi
• Citi šķidrumi ar līdzīgu sastāvu

Kas nemainīsies?
Jūs joprojām varat;
• Iepakot šķidrumus somās, kuras tiek nodotas reģistrētā bagāžā. Jaunie noteikumi attiecās tikai uz rokas bagāžu;
• Rokas bagāžā ievietot zāles un diētiskus produktus, ieskaitot mazuļu pārtiku, kuru nepieciešams izmantot līdojuma laikā. Drošības kontrolē Jums var prasīt apstiprinājumu produktu nepieciešamībai;
• Pirkt šķidrumus, tādus kā dzērieni un parfimērija ES lidostu veikalos, kuri atrodas pēc iekāpšanas talona uzrādīšanas punkta vai gaisa kuģu salonā, kurus ekspluatē Eiropas Savienības valstu aviosabiedrība.

Ja šis preces tiek pārdotas īpaši aiztaisāmos maisiņos, neatveriet tos pirms tie tiek caurskatīti – maisiņa saturs var tikt konfiscēts drošības kontroles punktā.

Ja Jums ir kādas šaubas, ko Jūs drīkstat ņemt līdzi rokas bagāžā, pirms izlidošanas, lūdzu kontaktējaties ar savu aviosabiedrību vai ceļojuma aģentūru.

Lūdzu, esiet atsaucīgi un sadarbojieties ar lidostas drošības u n aviosabiedrības darbiniekiem.

Šo dokumentu ir izstrādājusi Eiropas Komisija, sadarbojoties ar Eiropas aviosabiedrību asociāciju un Starptautisko lidostu padomi.

Atsauce: Šis dokuments sniedz kopsavilkumu pasažieru informācijai par galvenajiem ES regulas punktiem. Jebkādas tiesiskas darbības vai prasības var pamatot tikai atsaucoties uz pieņemto ES tiesību aktu.

vistrakāk, šķiet, tas būs ceļojot ar lētajiem, kas spiež uz to ,lai ceļo tikai ar rokas bagāžu...:(

Kas tur traks?

Cacas nespeej iztikt bez smarzhas pudeliites ljotenes salonaa ?

nu ja tu vispar neko bagazha parasti nenodod tad sanak ka smarzhas un citas lietas var njemt tikai 5 ml un tas ir gruti:)

Kas nemainīsies?
Jūs joprojām varat:

• Pirkt šķidrumus, tādus kā dzērieni un parfimērija ES lidostu veikalos, kuri atrodas pēc iekāpšanas talona uzrādīšanas punkta vai gaisa kuģu salonā, kurus ekspluatē Eiropas Savienības valstu aviosabiedrība.

Nafig jalaizhas apkaart ar ziepeem un shampuniem? Vai ta galapunktaa nevar nopirkt jebkuraa bodee? Un zupas burku ari majas var izeest....

Redzi, öö, grūti būs saprast, bet ne katram der tā šmurga, ko jebkurā bodē sauc par šampūnu.

Klau, varbūt tu arī kurpes vari galapunktā jebkurā bodē nopirkt? Tad lidosi bez tām?

It ka jau var atteikties no visas komsetikas utt un visu pirkt bet ir lietas ko ertak panjemt lidzi, piemeram smarzhas a ko darit ja tas ir 100 ml? vislaik pirkt smarzhas ir par salitu a ja lido tikai ar vienu somu un neko nenodo bagazha tad saks problema!

Nedrīkstēja ņemt līdzi ne tikai škidrumus, bet arī talku un pūderi.Pati pirms mēneša izmetu parasto lūpkrāsu(ne šķidro) un pūdernīcu.Kā tagad ar to?

Ibio, te blondīņu saiets, vai?

Šķidrumiem jābūt atsevišķos iepakojumos un to maksimālā ietilpība nedrīkst pārsniegt 100. mililitrus katrā.

Katrā!!!!Redzat atšķirību starp "katrā" un "visos kopā"????

Es gribētu redzēt to smaržu pudeli, kas pārsniedz 100 ml tilpumu! Man visas ir tikai 50-75-100, lielākas nav. Mazo šampūna pudelīti arī var, piemēram, tās, kas viesnīcās, prasti ir pa 20 ml tilpuma, var paņemt vienu un piepildīt ar savu iemīļoto šampūnu. Un kondicionieri. Pudelīšu skaitu tak neierobežo? Un kāds ir attaisāms - aiztaisāms maisiņš? Ar to speciālo strīpu gar malu vai var aizmest mezglu galā? Un cik liels centimetros būtu tas litra tilpums? Parastais veikala iepirkumu maisiņš derēs?

Vienīgā problēma ir tajā, ka kaut kur ir jāizrok tie speciālie maisiņi, jo parastie neder - vajag tos ar plastmasas aiztaisāmo kaut kur izrakt :)

Neceliet paniku, - salieciet visu nododamajaa bagazaa un kaa rokas bagazu nemiet tikai mazu rokas sominu, kuraa ir pase, biletes. Nebuus jastaipaas ar somu, kuraa viss dzivee nepieciesamais salikts. Un tas paris stundas var ari izdzivot, bez milotaa sampuna un acu tusas :))))

Problēmas un neērtības pirmkārt ir sagādātas tiem cilvēkiem, kas ceļo tikai ar rokas bagāžu. Tiem tad arī visu jāsapako tajos mazajos tilpumos un maisiņos.

schiet, ka Dienaa bija rakstiits, ka kopaa 100ml, bet tad tas butu pa traku....es r nekad nechekoju somu iekshaa, jo shad tad neiziet lidz galam...

Ļoti traki ir tas, ka tāds sūds kā AirBaltic (un arī citas lētās aviokompānijas) nedod par brīvu pat ūdeni lidmašīnā. Nu es nedomaju, ka tas ir ok, ja es nevaru ūdens pudeli ņemt līdzi. A ko man darīt, ja esmu stāvoklī un man vajag daudz lietot šķidrumu - pa 1Ls japerk ūdens. Stulbi.
blow

ja jau vari atlauties lidot un dzemdeet beernus, tad jau nenomirsi ari no taa lata par mineraaluudeni...

besii..

kas ir labaak? ka tu noperc miniiti par latu.. vai kad kaads dvieljgalva uzmaisa spridzeki ljotenee un Tu beidz savu dziivi sadegot, vai nosliikstot juuraa?
Re: espo

1) Nedomaju, ka nopietni jauztver tikai tie apgrutinajumi, no ka var nomirt.

2) Skidrumu aizliegums lotene butiski nemaina iespeju pagatavot spridzekli/uzlaist gaisa loteni. Apsveicu ar veiksmigu Busa propagandas kursa uztversanu. Pamacies kimiju.

Bāc, nafig man jāsponsorē kaut kādas sūda aviokompānijas???
Līdzekļi nesasniedz mērķi, jo bagāža, ko nodod netiek īpaši pārbaudīta, tā kā iespējamība uzlaist gaisā ļoteni ir tik pat liela.

ko Jūs varat ņemties.
var ņemt līdz visus šķidrumus,putas, lūpu krāsas utt. tikai iepakojums nevar pārsniegt 100 ml. To visu ieliksat maisiņā un viss. Kur problēma?
Nav līdz jāņem litrīgās šampūna pudeles, ir speciāli mazie iepakojumi.
Un pēc drošības pārbaudes ar var pirkt kaut vai litru dzeramo. To arī iepakos maisiņā un viss.
Neredzu nekādu problēmu.

http://forums.delfi.lv/read.php?f=100&i=77942&t=77942
Re: zaluks

problema ir panemt lidzi dzeramo lidojuma

problema ir atvest kadu dzerienu no valsts ka suveniru

problema ir parak daudz pilnigi bezjedzigu apgrutinajumu

Autors: blow
Datums: 30-10-06 11:42

Bāc, nafig man jāsponsorē kaut kādas sūda aviokompānijas???
Līdzekļi nesasniedz mērķi, jo bagāža, ko nodod netiek īpaši pārbaudīta, tā kā iespējamība uzlaist gaisā ļoteni ir tik pat liela.

ko pird, kas tev netiek pārbaudīts?? noodamā bagāža tiek 100% pārbaudīta ar rentgena caurskati!

KO nevar atvest?
Var atvest dzērienu, pērc lidostā.
Ja gribi vest litriem tad ņem nododamo bagāžu.
Dzeramo nopērc lidostā.
Nav nekādu bezjēdzīgu apgrūtinājumu.
Re: plamamba

Sapņo vien. BBC žurnalisti nesen veica pētījumu, ka tieši bagāžā nododamās mantas tiek ļoti slikti kontrolētas. Īpaši pakas, ko sūta UPS, DHL u.c.
Tā kā pašam nevajag dirst tik daudz ja nezini. Šajā gadījumā absolūta pakļaušanas stulbo amīšu intersēm. nekas, nekas redzēs ko teiksiet, ka tulīt visu info par jums aviokompānijas nodos ASV (ja lido uz štatiem) - visu info - sakot no kredītkartes Nr. un beidzot ar to ko jū ēdat vai dzerat lidmašīnā esot. Līgumi jau tiek parakstīti.
Re: plamamba

"redzēs ko teiksiet"
neko neteikšu.
lai sniedz visu info kas man, un ko tad viņi ar to infoo iesāks?
gandrīz visu info viņi jau iegūst, kad grib dabūt vīzu uz ASV.
jauni bagāžas nosacījumi lidojumiem

Piekrītu seja:
"Autors: seja
Datums: 30-10-06 10:51

1) Nedomaju, ka nopietni jauztver tikai tie apgrutinajumi, no ka var nomirt.

2) Skidrumu aizliegums lotene butiski nemaina iespeju pagatavot spridzekli/uzlaist gaisa loteni. Apsveicu ar veiksmigu Busa propagandas kursa uztversanu. Pamacies kimiju."

turklāt, cik saprotu, tad , apvienojot divu vai trīs pasažīeru šķidrumis, joprojām visu smuki varēs uzlaist gaisā... un kā, piemēram, vīna pudeles - likt nododamajā bagāžā?
Skrienu meklēt mazos zobu pastu iepakojumus! par zobu pastu man vislielākā škrobe, jo peideru tiem, kas labprātāk ceļo tikai ar rokas bagāžu...

izspied pusi no tūbiņas ārā :))))))))))

Bet vai kaads zina - tie veikali, kuri ir taxfree zonaa - tas ir peec talona uzraadiishanas - no cikiem liidz cikiem tie straadaa? Vai ir valjaa visu diennakti? Ja nav valjaa tad jebkuraa gadiijumaa nav iespeejams nopirkt ne smigu ne miniiti ja jaalido agri no riita vai veelu vakaraa

nu pilnīgs sviest šie jaunie noteikumi.
man regulāri ir komandējumi uz 1-2 deinām. nav vajadzība lūidzi ņemt lielu somu ko nodot bagāžā, pilnīgi normāli visu varu salikt rokas bagāžā. turklāt, daudz braukājot esmu redzējusi kā tiek izrautas lidmašīnas un kā tā tava soma tiek mētāta kā nu pagadās.
turklāt, uz vietu kur man regulāri jābrauc, nav teišo reisu no rīgas, un 70% gadījumu čemodāns noklīst un uzrodas tikai pēc dienas. a man tas ir pa vēlu, nevaru iersaties konferencē ar piesvīdušu un saburzītu blūzīti.
šķidrumi, man ir alērģiska āda - nevru zieķēt vis kas pagadās, tamdēļ visu ņemu līdz ...... aj nu sviests pilnīgs. Ko tur iedziļināties.

Autors: blow
Datums: 30-10-06 14:09

Sapņo vien. BBC žurnalisti nesen veica pētījumu, ka tieši bagāžā nododamās mantas tiek ļoti slikti kontrolētas. Īpaši pakas, ko sūta UPS, DHL u.c.

par bagāžu tur nebija ne runas, ampli. runa ir par zināmā/nezināmā nosūtītāja koncepciju, kas tiek piemērota komerciālo kravu apstrādē.

To zaluks:

"Ja gribi vest litriem tad ņem nododamo bagāžu."
Vairak ka 100 ml nav litriem. Nododama bagaza risks sadauzit un vel parejas mantas sabojat.

"Dzeramo nopērc lidostā."
Kas ta par PSRS kartibu, kad kads man dikte, kur ko pirkt? Pat ja lidosta butu tie dzerieni un par tadam cenam, ka citur, tas vienalga ir mana zina, kur ko iegadaties.

"Nav nekādu bezjēdzīgu apgrūtinājumu." - nu tas jau izklausas pec galvas bazsanas smiltis... Ja 100reiz atkartosi, varbut apkartejie notices, ka tiesam nav?

Vienvardu sakot - Es neprasu, pa kadiem apvedceliem caur ***, izterejot laiku, naudu un nervus, var panakt kaut ko nedaudz lidzigu tam, ka bija agrak. Es saku ka vienigais rezultats no sim darbibam ir ego glaudisana kaut kadiem control friikiem vadiba, kas beidzot var paradit savu dikto svarigumu, un apgrutinajums visiem pasazieriem.

Un vispar, nesaprotu, kas tev liek oponet. Stingras dures piekritejs? Policejiskas valsts sapnotajs? Ka lielie kungi teiks, ta ir labi, i necenties pats domat? Jeb mazohistiskas tieksmes? Velme, lai kads izriko?

Man ar drīz pēc 06.11.06 jālido un ņemšu līdz tikai rokas bagāžu.
Un nav nekādu problēmu.

Man ir daudz reiz svārīgākas lietas par ko uztraukties.

Ja tas tā ir pieņemts, nu lai ir.

Es jau varu boikotēt, bet no tā man tik sliktāk būs, atņems man visu kas šķidrs vai drūp :)) vai vēl labāk nelaidīs iekšā vispār.

es par tādām lietām neuztraucos.

http://forums.delfi.lv/read.php?f=100&i=77942&t=77942
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
Būvniecības projektu vadītājs/-a (Rīga)
LNK Industries

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
PROJEKTU MENEDŽERIS/-E (DARBAM AR ELEKTROMATERIĀLIEM)
ElectroBase SIA
Konkurss beidzas 2014-08-31

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.