bezjēdzīgās darba intervijas

Kā man besī iztērētais laiks, ejot uz debīlām intervijām.

Piemērs: Aizsūtīju CV uz Latvijas Pastu, kur pirmajā intervijā protams nosaucu summu, ko vēlos saņemt - it kā Ok? Uzaicina uz otro interviju tikties ar vadītāju, kur man pajautā, vai būtu ieinteresēta strādāt par zemāku atalgojumu, protams atbildi nesaņemu - par cik tad zemāku!!!, kā rezultātā ir atteikums. Sviests!

Līdzīgi bija arī Hansabankā :(((
Re: bezjēdzīgās darba intervijas

jūtu līdzi.
varbūt pieteikumā jānorāda summa un lūgums aicināt uz interviju tikai tad ja viņu piedāvātā alga nav mazāka par norādīto summu.

Mani savukārt nenormāli tracina šī "noslēpumainā darba samaksas aura". Kāpēc nevar normāli nosaukt summu, kādu uzņēmums ir gatavs maksāt?!! Parasti intervijās, kad nonāk līdz algas jautājumam 80% gadījumu, nosaucot savu summu, intervētājs kaut ko pieskricelē savās lapelēs un viss. Kāpēc nevar šo jautājumu normāli apspriest?

Citreiz pēc vēlamās algas nosaukšanas, intervētājs tā izšķoba ģīmi, ka nevar saprast vai summa nosaukta pārāk liela, vai zema vai kas par lietu:)

Kāpēc nevar kā normālās valstīs - jau sludinājumā norādīt summu un punkts?!! Tad viss būtu skaidrs un abas puses lieki netērētu laiku.

Bet te jau laikam patīk tās algu izsoles, precīzāk sakot - algu mazākumsolīšana:)

Pilnīgi piekrītu - Anglijā skaidri un gaiši darba sludinājumos min gada algu un var izvēlēties, vai tas ir Ok vai nē, bet šeit tas viss ir tik noslēpunais, ka varētu padomāt, ka cilvēku galvenokārt motivē viss cits, izņemot algu!? Absurds!

Mani arī tas tracina! Ar kādām tiesībām intervijas laikā potenciālais darba devējs noklusē par algu. Par manām kvalifikācijām, pienākumiem - tas gan tiek izrunāts detaļu detaļās! Tad paprasa kāda alga mani apmierinātu, bet beigās pat nepasaka, vai to maksās un gaida, lai es sniedzu atbildi, strādāšu pie viņiem vai nē! Nesaprotu, ko viņi iedomājas. Man tā bija Dienas Biznesā. Johaid, tā it kā man nav kur savau laiku likt.

CV apakshaa jaaieraksta teksts siikiem burtinjiem- uzaucinot mani uz darba interviju potenciaalais darba deveejs vai taa paarstaavis ir piekritis manaa cv noraadiitajam minimaalajam atalgojumam, intervijas laikaa atsakot vakanci kaa iemeslu minot paaraak augsto veelamo atalgojumu vai uzsaakot sarunas par mazaaku sarunu potenciaalais darba deveejs vai taa paarstaavis piekriit kompenseet visus izdevumus kas radushies lai nokljuutu uz darba interviju kaa arii papildus kompensaaciju par pateereeto laiku x LVL apmeeraa :) :)

evo-gaidi ka kāds šādu pretendentu vispār aicinās uz interviju..

Savukārt, es pats esmu vismaz 6-7 darba piedāvājumus zaudējis tikai dēļ algas, kaut gan esmu nosaucis ciparu, piebilstot, ka tas nav kategorisks variants un iespējams-varēsim vienoties arī par mazāku summu. Anyway-tiešām visur pamatā pieņem tos kandidātus, kuri nosauc iespējami mazāko ciparu un pofig kāda tur kvalifikācija.. :((

evo :)
man ir aizdomas ka pie shiis jezgas vainiigi t.s., personaala speciaalisti. vinjiem sava alga jaaatpelna, wot i var riikot n-taas bezjeedziigaas paarrunas, intervijas, utt., kuru rezultaatos pashi iipashi nav ieintereseeti.

ir vnk loshi, kuri ir ar mieru straadaat par grashiem..

Kapec ir tads uzskats, ka jautajums par velamo algu ir vienigais, kas nosaka tavu realo algu?
Tadu jautajumu intervetajs uzdod lai noskaidrotu intervejama pasvertejumu, lai saprastu kadas ir darbinieka ambicijas, velesanas kapt uz augsu.

Darba algas un citu bonusu noteiksana biezi ir ari tads tirgosanas process.

vēlamais atalgojums nav tas pats kas pašnovērtējums, tā ir reālās situācijas apzināšana.
Summa, ko saņemu pamatdarbā ir vidēji 4 Ls stundā, bet pati vērtēju kā 15 Ls/h, ko arī pelnu haltūrās. Ja pamatdarbā prasītu 15 Ls/h, tad mana alga būtu līdzvētīga direktora atalgojumam, līdz ar to nekad šeit ar tādām prasībām nevarētu strādāt, bet kaut kur taču ir jāstrādā - tik daudz haltūras neizdodas atrast!!!!
Vēlamais atalgojums varētu būt tikai viens no pašnovērtējuma kritērijiem, un arī tad tikai aptuvens.

Un ja šitādi kā pofigs gadās pesronāl spec., kas atlasa kandidātus, gribās uzreiz iet prom - tik vienkāršas lietas nesaprot.

Pirms sūtu CV, vairākās vietās esmu interesējusies par darba algu. Patasrti atbildi nesaņemu, jo sarakstāmies pa e-pastu. Labākajā gadījumā- konkurētspējīgu atalgojumu?! Piekrītu, ka alga jāmin jau sludinājumā, jo pretējā gadījumā kavējam viens otram tik dārgo laiku...

mans pashveerteejums ? 3000 neto + mashiina + apmaksaats dziivoklis juurmalaa, max 500 metru attaalumaa no juuras + divi pilniibaa apmaksaati eksotiski celjojumi gadaa + apmaksaats sporta klubs un spa.

kaads ir gatavs to maksaat ? proms, ka ir - ja es darba deveejam meenesii nopelniitu 10 000. tikai, ja es speeju meenesii nopelniit 10 000 nah man vajadziigs darbadeveejs ?

reaali straadaaju par 350 latiem. vai man ir probleemas ar pashnoveerteejumu ? nee - citi prasa veel mazaak un es labaak straadaaju par grashiem bet straadaaju nekaa skaisti muldu par pashnoveerteejumu, ambiicijaam un citiem "speciaalistu" idomaatiem suudiem.

pie shaabriizha reaalaas darba tirgus situaacijas kaadas veel runas par ambiicijaam, karjeru utt!

piegriezās.. nu tu gan zemu galviņu nolieci..
ar tirgus situāciju problēmu nav! Vajag tikai rakt, galu galā karjera nav vienas dienas pasākums..
govs vēl veiksmi!

1. Nedomaaju, ka ir ljoti gruuti & laikietilpiigi aizsuutiit savu CV ar noraadiitu minimaalo atalgojumu.
2. Nekad neesmu saskaarusies ar "mazaaksoliishanu", visbiezhaak alga konkreetam amatam jau ir noteikta ieprieksh. Varbuut man paveicies ar uznjeemumiem. :)
3. Sheit paklausoties, vareetu domaat, ka vieniigais, kaapeec kaadu nepanjem ir pieprasiitais atalgojums. Tikai kaapeec nevienam neienaak praataa, ka neizveeleejaas citu iemeslu deelj??? Vieglaak ir domaat, ka gribeeju paaraak daudz $, nevis ka cits bija labaaks? :)

cits bija labāks un par lētāku naudu :D
Principā tev paveicies. Es ar esmu izvolbītus ģīmjus redzējis pie maniem tekstiem, ka ar pārbaudes laiku 3 mēnešus var iet dēt un min alga 400 Ls.

man ir bijis vairaakas reizes, kad peec nosuutiita CV ar ciparu- "saakot no XXX LVL", mani pasauc uz paarrunaam un sarunas beigaas pasaka ka mees diemzheel tik daudz nevaram maksaat.
tiesa tas bija sameeraa sen- pirms gadiem 3-4, varbuut tagad taa vairs nav :)

govs

un cik tad pati sanjem ?

oi, oi, oi,

zini kaadeelj cilveeki domaa, ka vieniigais iemesls nepienjemshanai ir atalgojums ? taadeelj, ka paarrunas noris ljoti pozitiivi, potenciaalais DD izskataas ljoti ieintereseets, paarrunas notiek ilgaak par stundu, tiek apspriesti bez maz vai konkreeti darba pienaakumi un konkreetas probleemas, kuraam DN jau iesaka konkreetu risinaajumu. tik pozitiivi viss iet liidz nobeigumam, kad pavelkot sviitru tiek pajautaats par veleamo atalgojumu. katram noteikti ir sava pieredze par to, kaadas izskataas DD sejas peec atbildes noklausiishanaas. paarvaraa ir paarsteigums - nezinu vai taadeelj ka summa krietni augstaaka kaa gatavi maksaat, vai krietni mazaaka, bet paarsteigums biezhi vien ir neviltots un saruna beidzas uz stulbas un neveiklas nots tb... nu jaa, tad viss ir izrunaats tad mees juus informeesim nedeeljas laikaa...

tad kur ir probleema ?! ja es shobriid pelnu 350 tas nenoziimee, ka mainiishu darbu uz 450, peec gada uz 600, tad uz 780 un tad beidzot uz shtuku. es gribu shtuku tagad, esmu gatava rauties melnaas miesaas, tikai... neviens man to nav gatavs maksaat! izgliitiiba un darba pieredze ir. tad kur ir probleema ?!

\Vienreiz mani aicināja uz inteviju(intervijai bija jasagatavo uzstāšanās powerpointā) citā pilsētā parēķināju, lai tur nokļūtu un līdzšinējā darbā paņemtu brīvdienu man šī intervija izmaksā ap 50Ls un kāds apzinās to. Forši tev pasaka, ka pazvanīs par atbildi un nepazvana. a tu iztērē 50ls tā pat
Re: aga

Bet padomā arī no darba devēja viedokļa. Intervējamais saka, ka grib saņemt 1000 latus, bet tu pēc intervijas saproti, ka kandidāts tādam atalgojumam neatbilst un tāpēc viņš piedāvā savai firmai atbilstošu atalgojumu. Tavas iespējas ir atteikties no darba, vai mēģināt vienoties par kādu kompromisu, kādiem citiem bonusiem, u.c.
Tas ir līdzīgi kā kad pērc lietotu automašīnu - izlasi sludinājumu, ka mašīnu pārdod par 3000, bet kad to apskati, tad redzi, ka nav tā mašīna tik vērta un tu piedāvā to pirkt par 2500. Ko tad īpašniekam uzreiz vajag brēkt - "kāpēc tad tu tērēji manu laiku, ja negribi maksāt manus 3000!"?

btw, lattelekoms taga salicis cv.lv sludekljus, ka meklee darbiniekus, shiem gada alga uzraadiita, tikai nez, pirms vai peec nodokljiem?

ghe, noteikti bruto
Re: piegriezās

te nu parādās latvju darba ņēmēju domāšana - alga 3000 net; nopelnītais firmai 10k.

tagad parēķināsim

3000 net = 4400 bruto + 24.09% = 5450 Ls

itogo gadā sanāk 5450 *12 = 65400 Ls

dzīvokļa īre Jūrmalā - vismaz 10000 Ls gadā

auto līzings - 3000 Ls

ceļojumi - 2 * 2000 Ls = 4000 Ls

sporta zāle - 1500 Ls (nu tā aptuveni)

papildu bonusiem jāpierēķina 25% iedzīvotāju ienākuma nodokli

itogo Tavas izmaksas darba devējam neskaitot biroju, datoru, sekretāri, kafiju utt. ir ~90 000 Ls

Tavs ienesums firmai ir 10000 * 10 (jo vienu mēnesi Tu ej atvaļinājumā + vēl brauc tai ceļojumā) = 100 000 Ls

tad jautājums,vai darba devējam ir vērts tevi nodarbināt, lai visu Tavu ahūni nopelnīto samaksātu tev atpakaļ?

var kāds ielikt linku uz tiem lattelecom sludinājumiem ar algām? apskatījos cvonline.lv, ir 4 sludinājumi, nevienam alga nav norādīta?

tas nav lattelecom, bet lattelecom technology. paldies.

Intervijā prasīju summu (ne mazu), ko biju norādījusi CV.
Pēc nedēļas solītajā laikā saņēmu atbildi ar darba piedāvājumu, alga par ls 100 vairāk kā prasīju.
Nu jau kādu laiku strādāju, neesmu vīlusies. Izdevās noskaidrot, ka mana alga amata kategorijā pārsniedz oficiāli noteikto maximumu.
Sevi uzskatu par labu, bet ne par pašu izcilāko speciālistu. Atliek secināt, ka firma, mani atzīstot par labu esam, orientējas uz darbinieku ilgstošam laikam, kas algas dēļ nemeklēs citu darbu. Un algas te tiek pārskatītas vai vismaz ņemta vērā inflācija katru gadu.

tiem,kurus interesee : http://www.draugiem.lv/hot/index.php?rid=9680
rakstinjsh par sho teemu

Tur tāda kasīšanās, par to draugiem. Un vienīgai aizstāvošais txt: algas nevar uzkriet debesīs, kādu pievienoto vērtību tu radi. Atbildes: alga skrien debesīs līdz ar visu pārējo, kas nevar tas nomirst, mainās. Sekretāre, pārdevēja vienalga ir cilvēki, nevari viņas apmaksāt tos mazos amatus, kas nerada pievienoto vērtību, dari pats, sadali uz pārējiem darbiniekiem. Esi tik kruts - maksā. Pusei mazo uzņēmumu sekretāre vispār nav vajadzīga. Lv cilvēki izlaidušies grib extra, a ka jāmaksā pašiem no kabatas nīd.

800

ne 500

Man 1x bija ta ka aizgaju un pateicu savu algu, mani pienema darba un kad bija japaraksta ligums, tad izradijas, ka alga ir pa kadiem 50 ls mazaka- tjipa izvelies gribi vai ne... tas kantoris ir LB(balzams) - kopuma atmosfera shausmiga, tapec aiztinos prom parbaudes laika... vajadzeja uzreiz saprast, jau 1 diena, ka darbinieks tur ir nulle.
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
IT SPECIĀLISTS/-E
Primera Air Nordic
Konkurss beidzas 2014-08-31

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
Kvalitātes vadītājs/-a
Kinetics professional nail systems

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.