<Par bezdarbnieku pabalstu>

Palasijos arhīvu un man radās zinātājiem pāris konkrēti jautājumi, lai savlaicīgi saprastu kā rīkoties pēc iespējas izdevīgāk : sakiet lūdzu
1. vai tiešām tā ir, ka piesakoties bezdarbnieku statusam darba alga par pēdējiem 2 mēnešiem netiek ņemta vērā, t.n., ka ja doma iet bezdarbniekos ar janvāra beigām, tad lielāka alga un prēmija (ar visiem nodokļiem) par decembra mēnesi aprēķinot pabalsta summu vērā ņemta netiks??

2. vai diena ar kuru sāk aprēķināt pabalstu skaitās tā, kurā attiec. institūcijās esmu iesniegusi pieteikumu bezdarbniekos vai kad viņi saņem no manas darba vietas izziņu, ka vairs nestrādāju?

3. vai ir starpība vai bezdarbniekos piesakos pirms vai pēc 15. datuma, t.i., ja pēc, tad attiecīgi zemāka aprēķinātā summa?
4. kas varētu būt par iemeslu tam, ka darba devējs negribētu parakstīt manu atlūgumu pēc "abu pušu vienošanās"?

5. ja varu iet tikai "pēc pašas vēlēšanās", bez tā, ka pirmo naudu saņemšu tikai pēc 3 mēnešiem ir vēl kādi mīnusi (mazāki % vai tmldz.?)

6. vai ir iespējams bezdarbnieka pabalstu saņemt arī uzturoties kādu laiku ārzemēs (t.i. neatrādoties katru mēnesi)
PALDIES!
Re: <Par bezdarbnieku pabalstu>

Uz visiem siem jautajumiem vari iegut atbildes pazvanot uz Valsts nodarbinātības agenturu, bet nu tā kā es tikko visu kārtoju isi tev atbildēšu
1) Jup vidējā izpeļņa pēdējos 6 mēnešos, pēdējie 2 netiek ņemti vērā (jo tur var būt visādas ar aiziešanu saistītas kompensācijas utt.)
2)vot šito īsti nezinu, man liekas ka piereģistrē tad kad iesniedz, pabalstu aprēkina kas saņemta izzinja
3) starpība nav. Viņi visus datus no Vid saņem 7-10.datumā, ja iesniedz pirms vai 15. tad viņi šaa vai tāa datus nākošajā mēnesī
4) nu tas nozīmē ka tu nem\aki vienoties
5) tas ir galvenais iemesls
6) nevari, jāreģistrējās katru mēnesi personīgi ierodoties un uzrādot pasi, ja nereģistrējies tevi izslēdz no bezdarbniekiem

par 2 punktu man teica ta, ka rekinas par tik dienam cik sanak no dienas kad reģ. bezdarbniekos ( Nodarb.valsts aģentūrā) un dienas kas VSAA. Respektivi ja reģ. un statusu ieguvi 5 datuma un VSAA 6.datuma aizgaji tad pabalstu maksas par tik dienas cik sanaks no 5 lidz nakama menesa 6 datumam kaut ka ta...

par parejo.

ne pabalsta apmers nav atkarigs ( ari %) no atbrivosanas iemesla tikai ja uz pasas velesanas sanemsi velak. un vispar tos likumus vari nelasit.

piemeram es atbrivojos no 03.11.06.

06.11. dabuju statusu , bet 07.11. reģ.VSAA un pirmais pabalsts man bus ap 15 JANVARI !!!!

es biju soka a vini saka ko gribat ja aigajusi butu pec pasas velesanas vispar pabalstu darbutu pirmo MARTA !

Isak sistema viens murgs....

Par aprekinu ari it ka man novembri 3 darba dienas sanaca es sapratu ka nenems vera novembri, oktobri un tad 6 menesi atpakal bet ne nenem vera oktobri un septembri un tad 6 menesi atpakal...

ai isak murgssss

Agentura man visai nelaipni teica, ka tad, kad iesu sniegt dokumentus, man ari visu paskaidros un protams, neteiks jau ka butu bijis labak rikoties. jebkura gadijuma tas bus jau par velu, jo lai izrekinatu ka gudrak rikoties, ir jazin visi knifi.

1. jā, man atā bija. arī biju šokēta, jo divos pēdējos mēnešos alga bija lielāka.
2.diena, kad reģistrējies, ir diena, kad sāk rēķināt, ja soc dienests atsūtījis apstiprinājumu pēc tam, ka tev var piešķirt.
3.ir starpība tāda, ka izmaksā naudu ap 15o datumu ujn tad tavējais pārlec tālāk. otrais.. pabalstu rēķina no mēnesā sākuma līdz mēneša beigām.. tātad no pirmā līdz pirmam. ja piesakies 12ajā, tad pirmais pabalsts būs par 12os līdz mēneša beigām.(sarēķiās pa dienām)
4. nezinu gan... varbūt viņš ir safārējis un nezin, ka viņam no tā nekas nemainās vai arī ir pret tevi antipātijas?
5. jā... ja pēc abpusējas, būs līdz diviem mēnešiem.. ja pēc pašas, taD CIK ZInu pēc 4iem..
6.nezinu

palasiet likumus-aizejot pec pusu vienosanaas darba deveejam jaaizmaksaa kompensaacija atkariibaa cik esi pie vina nosraadaajusi.ja 1-5 gadi,viena videejaa,ja 5-10 gadi-2 videejaas,10-15 gadi-3 videejaas....vinam vienkaarsi negribas tev maksaat,taapeec arii neparaksta vienosanos.
p.s.nupat gaaja prom koleege-sarunaaja-naudu atsaajiet sev,bet man papiiru par pusu vienosanos.....

Aha, tas ir tas iemesls, kāpēc varētu būt problēmas ar darba devēju. Domāju, mēģināšu vienoties tāpat, t.i., lai naudu patur sev, bet papīrā būtu uz abu pušu vienošanos.

Vēl jautājums - vai diena,kad turpmākos mēnešus būs jāierodas "atrādīties" ir tas datums, kurā piesakos bezdarbniekos? piem., ja piesakos 5. februārī, tad atlikušo gadu 5. datumā būs jāierodas (izņemot se sv.)?
Un ierašanās ir iespējama visas dienas garumā vai kādā noteiktā laikā piem. plkst. 9.00?
Cik stingri skatās, lai ierodas noteiktā dienā? Piemēram, ja esmu ārzemēs tas ir attaisnojums, ka nevaru ierasties, jeb bezdarbniekam ir jāsēž dzimtā zemē un nekādas braukāšanas.

nekā - ja līgumā nav īpaši atrunāts, tad darba devējam "pušu vienošanās" nekādas kompensācijas izmaksas nenosaka...

ja esi ārzemēs, tad mēģini vien atbraukt uz parakstīšanos... 5. datums ir pēdējais, var arī dažas dienas ātrāk...
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
Iepirkumu vadītājs/-a (Jelgava)
Ražošanas uzņēmums

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
C++ PROGRAMMĒTĀJU
Riot Engineering SIA
Konkurss beidzas 2014-12-14

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.