vai par mani maxa nodoklus?!

kur es to varetu uzzinat?
it ka oficiali stradaju,bet-man radushas aizdomas, ka darba devejam uzshjaudit uz manu nod.nomaksu.
turklat-kas viltigi- katru menesi tiek parslegts ligums-tikai uz menesi (vai ta ir,ka TAD nevajag max.nod.?)

vai es-ar saviem datiem varu doties...uz VID (?!), parbaudit situaciju?
Re: vai par mani maxa nodoklus?!

nezinu vai uz VID bet uz VSAA arii var iet (panjem pasi un ej uz to VSAA nodalju, kas atbilst darba vietas juridiskajai adresei). bet tur bija kaut kaads laiks laikam jaanostraadaa kameeri vinji saak paarskaitiit (bet skiet ne vairaak kaa 3 meeneshi)

vari i VIDaa visu uzzinaat! tikai jautaajums, kaads tev iisti tas liigums nosleegts, ja kaa darba njeemeejam, tad jaamaksaa visi nodokli, lai vinsh vai uz vienu dienu buutu. A ja nemaksaa un teu shkrobe, vari pa anonimo telefoninju nostukachot (www.vid.gov.lv), i buus nepatikshanas tavam darba deveejam ;)

nu pirmkaart man liekas ka nav likumiigi katru meenesi paarsleegt liigumu :( bez tam ja arii tas ir likumiigi tad tikai idiots slegtu katru meenesi, ir atljauti 3 meeneshi paarbaudes laiks respektiivi tad jau jaaparsleedz ik pa triis meeneshiem.
par nodokljiem runaajot...jaa VID noteikti par to var uzzinaat,. veeries veelams tajaa VID nodaljaa kura skaitas tavam darba deveejam. bet es ieteiktu tev par to painceeties, arii apr to vai tu vispaar skaities peec VIDa datiem kaa vinju darbinieks un vai katru meenesi paarsleedzot liigumu vinji tevi atlaizh oficiaali caur VID vai arii tieshaam ir pilniigi idioti kam maniakaali patiik liigumus paarsleegt...

paldies, gudras galvas!
ir tā.
kantoris- Pagaidu Darbinieku agentura. un vini tos darbiniekus ("darba izpilditajus") talk kur no-forwarde - piemeram - uz paris dienu darbiniem - prezentacijam, vai uz ilgaku laiku - menesix - uz noliktavam (akciju uzlimes limeet, piemeram).

ligumaa- NE VARDA par nodoklu nomaksu. kad jautaju par nodoklju nomaksu, un vai nevajag man savu nod.gramatinu atnest (ja kas-man tadas nemaz vel isti nav- nekad nesmu stradajusi ieprieksh algotu darbu...bet 18 g man jau ir) - darba devejs teica- kolidz nosledz ligumu - tas AUTOMATISKI skaitas, ka ari nodokljus maksajot. NETICU!

ok, sauciet mani par muljiiti utt..bet - sho darbinju stradajot- VISMAZ KADU naudinju sanjemu- ta ka- shaja zinjaa nesuudzos. BET- mani interesee taa nodoklu buushana.

tatad- varetu es doties uz vid/vsaa
PDA jurid.adrese ir Latgales priekshpils., tad varetu buut VIS..kaut kaad Latg.priekshpl.kantoris, vai ne?
paldies!!!

protams, ka dodies uz VID

Bet interesanti, kaa tu straadaa bez nodoklju graamatinjas? Tai graamatinjai ir jaabuut, lai arii tu dazjas dienas straadaatu!!! Vari pati aiziet uz to VID teritoriaalo nodalju un izskaidrot situaaciju, un vinji arii tev pateiks, kas buutu jaadara utt.

Bet straadaajot NOTEIKTI ir jaabuut nodoklju graamatinjai!

Es saprotu, ka ne visi cilveeki zin likumus, noteikumus utt., bet tavam DD buutu jazin! Tu vari pati nezinaat, bet labaak tieshaam paintereseejies, aizej uz konsultaaciju. Tur tev paskaidros visu par tevis intereseejoshiem jautaajumiem.

Konsultaacija tev paliidzees arii naakotnee nenokljuut shaadaa situaacijaa, ka straadaa bez nodoklju graamatinjas.

Veelu veiksmi!

trolleniitei!
PALDIES!
nu ja..protams, pati vainiga utt..bet ko darit-saproti- NE VISI ir juristi, u c gudri cilveki. Turklat - ari fakts- ja es butu gudraka- neba nu es ar to PDA saistitos!! man butu PASTavigs darbs utt!
PALDIEs Tev velreiz!
Ehh..shodien malziet foruma palasiju domubiedros,ka tik daudzi skaitas NEGATIVI cilveki,bet Jus - tik ljoti man palidzejat! doshos uz VID, noskaidrot ka tas lietinjas isti biidas.

NAV JAABUUT OBLIGAATI NODOKLJU GRAAMATINJAI!!!!

Jaabuut ir tikai regjistreetam kaa nodoklju maksaataajam.

Nodoklju maksaataaja pasha izveelee ir izveeleeties vai maksaat vai nemaksaat nodokljus un Kates gadiijumaa es ruupiigaak izlasiitu liigumu, ja tajaa ir mineets taads punkts kaa: darba deveeja apnjemas nomaksaat visus nodokljus, kas saistiiti ar darbinieku, TAD TAS ARII TO NOZIIMEE!!!!

njaa nod graamatinja obligati nav jaaiesniedz lai strraadatu un nodokljus maksaatu bet ja maksaa nodokljus tad it kaa darba deveejam nav iemesla teikt ka nee nevajag nodoklju graamatinju. jebkuraa gadiijumaa latgales rajona vid laikam lomonosova 9 atrodas, aizsoljo gan un noskaidro kas ir ar tevi.

to Zosis!!! - liigumaa- NE VARDA par nodokliem :-(

keda- pateicos!

Nodoklju graamatinja var arii nebuut, bet tad darba deveejs, apreekjinot IIN, nevar piemeerot neapliekamo minimumu (21 Ls), kas savukaart noziimee, ka darbinieks sanem par 5 Ls mazaaku algu. Likumaa ir teikts, ka DD ir tiesiibas nepienjemt darbaa darbinieku, ja tas nav iesniedzis nodoklju graamatinju. Ja jau pieneemis bez nodoklju graamatinjas, nekaadu probleemu.

Latgales p-pilseetas VID atrodas Lomonosova ielaa 9, ar 7,tramvaju no centra uz Kengaraga pusi, jaaizkaapj Lubaanas ielaa. Jaanjem liidzi pase, ja gribeesi nodoklju graamatinju - izrakstiis uzreiz dazhu minuushu laikaa.

Starp citu, darba liigumaa var arii nebuut atruna par nodokljiem, jo tie vienkaarshi ir jaamaksaa saskanjaa ar normatiivo aktu prasiibaam.

Lai veicas!

P.S. Sajuusminaaja Zosis!!! komentaars - Nodoklju maksaataaja pasha izveelee ir izveeleeties vai maksaat vai nemaksaat nodokljus - es jau kaa dura visu laiku domaaju, ka nodoklju maksaashana ir obligaata... Izraadaas, ka var arii nemaksaat. Nu labi, vismaz saakot ar naakamo meenesi buus man 100 Ls lielaaka alga uz ietaupiito nodoklju reekjina ;)))

kate - kas tas Tev par liigumu vispaar ir? darba/uznheemuma?

Kate, spriezžot pēc tā, kā raksti, nemaz neesi tik duma, lai neatrastu pastāvīgu darbu, nenoliec sevi par zemu, meklē, gan jau atradīsi.

Izskatas ka sheit tiek apspriests musu uznemums tapec laikam vajadzetu visu salkt pa plauktinjiem :)))

Taatad:

1. Ligums ir nevis darba ligums bet uznemuma ligums
2. Liguma par nodoklu nomaksu nekas nav minets, jo normativie akti uzliek par pienakumu tos nomaksat darba devejam, ja vien darba nemejs nav rehistrejies ka pashnodarbinatais un darbadevejam iesniedzis attiecigus dokumentus
3. Darba gramatinjas netiek prasitas divu iemeslu peec - biezhi vien ligumi tiek slegti kautkadu darbu izpildei uz isu laiku (dazhreiz pat uz paris dienam), lidz ar to sadzenat lai darbinieks iznem un atnes nodoklu gramatinju ir papildus sarezhgjijumi, ka ari ir papildus darbs vinjas noformeet. Otrkart negribam radit liekus jautajumus no vinju nakamo daba deveju puses, kuri vaetu rasties apskatot nodokljuramatinju, kur redzams ka cilveks nostradajis tikai meenesi vai mazaak.
4. Nodoklju gramatinja nav obligata, bet tas nenozime ka nodoklji netiek maksati. Katru menesi mes iesniedzam VID sarakstu ar cilvekiem kuri pie mums ir stradajusi un par vinjiem tiek aprekinati un samaksati nodoklji. Vienigi sakara ar to ka mes neprasam nodoklju gramatinjas , mums nav tiesibas aprekinat neapliekamo minimmu, un sanak rusku parmaksat IIN, bet sakara ar darba specifiku esam ar shiem drusku lielakajiem izdevumiem samierinajushies.
5. Ar darbu izpilditaju mes vienojamies kadu samaksu vinjsh sanjems pec nodoklju atvilkshanas , un tas jau ari ir tas kas darba izpilditaju intrese, cik vinjsh sanjems, tapec papildus samaksatais IIN ir musu problema.
6. Ligumi tiek slegti uz isiem terminjiem tapec ka ta ir Pagaidu darbnieu agenturas secifika kas jau ir saprotama no agenturas nosaukuma. - Klienti darbiniekus iziiree uz pagaidu darbiem (taatad isterminja), Ja agenturas klientam cilveki pec liguma beigam vajadzigi vel uz kadu periodu, tad ligums tiek pagarinaats (parslegts uz jaunu terminju)

Ceru ka izdevas situaciju drusku padarit skaidraku ;)
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
Dzesēšanas un kondicionēšanas projektu vadītājs/-a
Baltic Master

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
GRĀMATVEDIS/-E
OpusCapita
Konkurss beidzas 2014-08-31

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.