meniska operācija - pie kāda ārsta?

Rudenī sāka sāpēt celis un konsultējoties pie vairākiem ķirurgiem diagnosticēja, ka meniska plīsums un jāoperē.

Bet nu visu laiku likās, ka varbūt jāpagaida, ka pāries, utt.... - un tā nu pastaigāt varu, tomēr nav tādas dienas, kad nejustu celi, jo nelāga sajūta, kad kāpju pa kāpnēm, savukārt paskriet vispār nevaru.

Tāpēc tagad domāju saņemties un taisīt operāciju, jo tā sajūta, ka visu laiku mazliet sāp un jūt ir reti riebīga.

Varbūt kāds var padalīties pieredzē - pie kura ārsta ir taisīta šī operācija un cik ilgs bija pēcatkopšanās process?
Re: meniska operācija - pie kāda ārsta?

Gaiļezerā ir ķirurgs, uzvārds uz V burtu sākās, mana draudzenes pie viņa operēja šo vainu. Atsauksmes labas

Vispar jau esi nedaudz ieberzusies.
Es pagajusa vasara trenina laika sacakareju celi. Bija meniska plisums un bloks (nevareju cela locitavu pakustinat). Tai pat diena aizgaju pie arsta uz ARSu, kurs konstatejis faktu teica, ka operacija jatais max atri, lai netraumetu starpkaulu skriemelus. Ja trauma bija 2dien, tad opereja 4dien.
Starp sportistiem popularakais ir dr Andersons, bet pie vina ir looti gruti tikt.
Mani opereja dr Lisovskis (vizitkarte rakstits - traumatologs-ortopeds) Bikernieku slimnica (vins gan strada vel viskur - privatprakse - Ortopedijas un Sporta traumotologijas centrs, ARSa, privatslimnica Adazos).
Slimnica iestajos dienu pirms operacijas, tika veiktas aprbaudes tur visadas. Nakamas dienas priekspusdiena opereja. Operacija ilga kadu 1,5h, diena pec operacijas bija kategoriski noliegts pasam staigat. nakamaja diena jau saku nedaudz parvietoties bez paliglidzekliem. Bez klibosanas staigaju jau 3diena pec operacijas. Bija javeic speciali cela vingrojumi. Treninus driksteja atskat 1,5men pec operacijas.
Tagad nekadas problemas, ikdiena nejutu, citreiz treninos pec lielakas slodzes ir jutama tada viegla smegsana uz kadu dienu.
Ieberzusies esi ar to, ka neopereji pec traumas, t.i. neatliekama operacija, jo tagad, visticamak, par operaciju bus jamaksa pasai. Zinu, ka Adazu privatklinika operacija maksaja 400ls.

p.s. ja ar sportu un treniniem esi uz Jus, tad iepringt uz kiurgu meklesanu nevajadzetu, jo meniska gabalu izgrizt prot visi.

man pāris gadus atpakaļ šādu operāciju aisīja Rīgas 2.slimnīcā (Ģimnastikas ielā) dakteris Prozorovičs. Varu teikt tikai vislabāko par šo ārstu.

Man bija meniska plīsums, operēja traumatologs - ortopēds Jānis Viļums (pieņem gan traumās, gan Veselības centrā 4, operēja Ādažu slimnīcā, pirms gada viss kopā ar anestēziju maksāja 320 Ls). Operāciju veic ar artroskopijas palīdzību (iegriež tikai 2 vietās), ilgums apm.40 min., pēc operācijas staigāt var uzreiz, tikai ļoti uzmanīgi un lēnām, jo sāp. Es normāli sāku staigāt pēc 3 nedēļām. Pretenziju nav nekādu, ārsts ir kolosāls. Kad man konstatēja šito vainu, tad arī ieteica ar operāciju nevikt garumā (ne ilgāk kā pusgada laikā bija jāoperē), citādi var sākties neatgriezeniski procesi skrimslī.
Ceļa skrimšļa plīsums!

Labdien! Jau mēnesi sāp celis. Konsultējos pie ārstiem, diagnosticēja, ka jāoperē.:( Varbūt kāds var padalīties pieredzē - cik apmēram maksāja šī operācija un cik ilgs bija pēcatkopšanās process?
Re: meniska operÄ?cija - pie kÄ?da Ä?rsta?

PriekÅ? pacienta ļoti viegla operÄ?cija.
Par negriž puÅ?u to celi. SlimnÄ«ca nakoÅ?a dienÄ? mani laida Ä?ra. 3 dienas kliboju,bet pÄ“c tam ok. Tagad man tas celitis dzist un mÄ«l Å?ad,tad arÄ« sapÄ“t,bet ko darit jadzÄ«st ir.

ļoti labs ārts ir Andrejs Peredistijs, operē ādažos-prīvatklīnikā, laba atteiksme tur ļoti

man celi protezēja dr Mačuks Valmierā,Personāls kolosāls.Daktera priekšā varu tikai paklanīties ,visu cieņu viņam!!!

A.Peredistijs, pieņem arī Veselības centrā 4

Peredistijs ari ARS centā pieņem, un sporta Dispancerā raiņa bulvārī

2.slimnīcā Dr.Prozarovičs, abāka nav!

nu par to ka labaka nav, nevar teikt... :P

Man varbut salīdzinoši pieredze lielāka. Menisks plīsis abiem ceļiem... Pieredze gan ar Dr. Prozoroviču, gan ar Dr. Dārznieku. "Cepuri nost" nav nekādu pretenzinu pret šiem abiem kungiem. Ar pirmo celi (pirms tiku Dr. Dārznieka rokas) gan dabuju nomocities, visur kur gaju neviens neko, taisija viskaukadu elektrosildīšanu utt. + smeres un ko tik vēl... Kādru brīdi labāk, bet tad akal noknikš un tainu kāju nevar dabūt, bet lai nu kā... ar otru gaja jau labāk, zināju, kas un kā...
Man jautājums sekojošs, varbūt kāds zina, ir bijusi darīšana, ka pēc operācijas profilaktiski katru gadu celī špircē tādu kā eļļu, kas mīstinātu kaulu saskarsmi un mazinātu izdilumu?! Vai kādam ir kāds info vai tas ir vajadzīgs vai bullshit? Būtu tā nedaudz stulbi pie kādiem 50 gadiem apķert, ka kājas tev čupā tu vairāk nevari pastaigāt... Ne pa velti tas menisks tur ir un ja viņu izgriež, tad viņa tur nav...

viennozimigi iesaku sporta arstu Ati Grundmani. Licis kopa Sergi un Rasmani, hokejistu Skrastinu etc. Pasam nesen nacas ar vinu saskarties. Un tas nudien nav astronomiskas summas.
Ja nepieciesams varu iedot kooridnates

Atis ir foršs un gudrs puika, bet, diemžēl, neko neoperē. Pie viņa jāiet ar vainām, kas ar plikām rociņām ārstējamas. Tur viņš ir virtuozs. Un ja vēl meiteņu kājiņas ...
Bet meniski jāoperē pie Andersona, Viļuma, Peredistija (tieši šādā secībā es viņus saliktu).

ja meniskā cista, ko tad? ārsts saka, ka operācija maksā 800LS! atstronomiska summa liekas.

A ko teikt, ja Andersons nozīmē operāciju pie sevis, bet viņa vietā operē rezidents ? Operāciju aizlaiž auzās (pacients to nemaz nezina), no stacionāra pacientu izraksta medmāsa un dakteris (neviens) nemaz nav atnācis pie pacienta ?

man paveicies - 93. g pie Zatlera Arsā, pats aiznesa uz rokām līdz (slimnīcas) gultai, nakošā dienā drīkstēja staigāt.. no abam pusēm mazas rētiņas, ar kādu tur jaunu metodi tajos laikos... tagad mēdz būt sajūtas, ka atkal menisks, bet reti... smērēt neko nelika... maksaja 7000 repšiku, tagad laikam Ls 35... nu neko cenu izaugsme... vispār vai ta nav viniem majas lapas ar cenam, jeb jazvana

Ar šo pašu diagnozi biju uz konsultāciju 2 slimnīcā pie Petroņa jaunākā. Ārsts minēja ka operācijas izmaksas ir tikai 250 Ls?! Un tajā pašā laikā teica ka var taisīt op, var neko nedarīt, jo plīsumu (0.7 cm) ar operācijas palīdzību tāpat vairs nesadziedēs, tomēr tā atvieglos sāpes.
Par šo ārstu ir dzirdētas ļoti labas atsauksmes, bet man šobrīd nav tāda pārliecība. Vai kāds ir ārstējies pie Petroņa? Gribētu dzirdēt atsauksmes.

Varu ieteikt dr. Jāni Dobelnieku traumās, atsauksmes labākās.
Taisīju operāciju pie viņa.
Ja kādam vajag, varu iedot koordinātes.

Pa 250 Ls var tikai pliku artroskopiju uztaisīt! Ja kas nopietnāks (man bij artroskopija + ceļa rekonstrukcija) tad operācija 800 - 1200.

Pie Peredistija 1380. Tā lūk.

Bet vispār nav ko steigties ar šādām operācijām... Menisks mēdz pāriet tikpat pēkšņi, kā sācies....

Cik lasits dazados avotos, tad menisks pats nedzist :(

Es vēl neesmu operējusi, bet esmu pierakstījusies....līdz ko sakrāšu naudu, tā uzreiz. Pierakstījos 2. slimnīcā - 250 Ls ar narkozi.

Vai šis nevelk tēmā VESELĪBA?

Man ļoti sāpēja ceļgals. Gāju uz 13. poliklīniku. Ģimenes ārsts sūtīja pie ķirurga. Dr. Baumane, ķirurģe, 4 mēnešus arī ārstēja ceļgalu . Ceļgals ļoti sāpēja joprojām. Paziņas ieteica aiziet uz "Traumām" Duntes ielā. Tur ķirurgs - rentgenu gūžai, un - izrādās, jāoperē gūža. Tā, lūk!
Ar to gribēju pateikt, ka ceļgals varētu sāpēt arī dēļ gūžas.

Cik labi,ka var palasīt sev aktuālas lietas! Man šodien 6 diena pēc operācijas. Bet sāp un pastaigāt grūti. Nu,protams, ar katru dienu ir labāk,bet nebiju domājusi ,ka tomēr tik ilgi! Varbūt kāds var pateikt -kad varēšu staigāt normāli?

nu nav kaut kas riktīgi, man ne sāpēja, nekā jau otrajā dienā pēc operācijas, un staigāju arī normāli, esi uzmanīga
Ditai

Man jau ar liekas, ka nav kaut kas normāli vai arī tev sāpju slieksni ir super zems. Man operāciju taisīja priekšpusdienā, atmodos ap pusdienām (bija problēmas, tāpēc tiku pie pilnās narkozes). Tai dienā man kategoriski bija noliegts staigāt, pat ne uz WC. Bet nākamās dienas rīta bija klāt fizioterapeits un nedaudz apstāstīja kas un kā, ierādīja vingrojumus, pastāstīja ko nedrīkst darīt un bija jāsāk staigāt, pat obligāti. 3dienā, kad rakstījos ārā no slimnīcas staigāju ar vieglu pieklibošanu, pēc pāris dienām staigāju pavisam normāli. nekādas sāpes neatceros pie normālas staigāšanas.
Re: Ditai

Man sāpēja celis apm.4 gadus.Dakteri ieteica fizioterāpijas kuras veicu katru pusgadu,lika dzert pretsāpju līdzekļus.Ar laiku palika arvien sliktāk,Nevarēju naktī gulēt,staigāt pa trepēm.Rentgenā mūsu speciālisti noteica-meniska nodilums.Par savu naudu uztaisīju magnetisko rezonansi veselības centrā 4,kurā ārkārtīgi nelaipnā un pat rupja daktere man aizrādīja, ka es meklēju pati nezin ko-rezultātā noteica -meniska nodilums. Tā šogad izdevās nokļūt "traumās".Tika veikta celim artroskopija.Nokonstatēja -meniska plīsums.Pēc operācijas veselu mēnesi bija grūtības ar staigāšanu,tagad paliek labāk,bet tomēr jūtos diezgan slikti. Pie nelielas slodzes -staigāšanas- celis par sevi visu laiku atgādina.Protams pēc operācijas ir nedaudz labāk.Gaidīšu brīdi kad celis kādreiz arī nesāpēs.No ārsta puses nekādi norādījumi netika doti.vien tikai -BŪS LABI_
Būtu priecīga ja kāds varētu padalīties ar savu pieredzi-varbūt man jāveic kādi vingrojumi lai uzlabotu asinsriti vai ko citu

Man operācija bija uz abiem ceļgaliem 15.10.2010. pie Kaspara Ūdra. Dr. Pinņa MR diagnoze pirms: Menisku aizmugurējo ragu horizontālie plīsumi, sinovīts, kā arī femur mediālā kondiļa skrimšļa ~4mm plats nepilna biezuma defekts un neliela Beikara cista labajā celī. Dr. Ūdra diagnoze pēc operācijas: MM plīsumi, sinovīts, femur mediālo kondiļu hodropātija. Tautas valodā ceļgalu iekšējo menisku aizmugures paplīsušas, augšstilbu apakšējo iekšējo pauguru skrimšļu bojājumi, locītavas somiņas sinoviālas membrānas iekaisums... Vēl "pilnai laimei" labā ceļa priekšējā krusteniskā saite ir "apaugusi", tb bojāta, bet ne plīsusi. Tāda kā staipīga, "lupataina" palikusi, savas funkcijas pildot ne vairāk par 30-40%... Ūdris "saudzējoši nokasīja" sapluinītās menisku augšas, paslīpēja bojātās skrimšlu virsmas. Tagad 4.dienā pēc operācijas vēl staigāju salīdzinoši maz un prātīgi, loku un taisnoju ceļus. Sāpes vēl ir un viņām jābūt. Ceru normāli sākt staigāt pēc 2-3.nedēļām, ne ātrāk...
Uz kādu pus/gadu par kontaktniekiem (basis, flors, hoķis,...) un arī Latvijas pauguriem ir doma piemirst. Pēc 3.nedēļām viegls baseins, pēc 1.5 mēneša viegls velotrenažieris, uz jauno gadu ceru jau viegli (ar ceļiem) darboties trenažieru zālē, vienatnē pamētāt bumbu utt.! Par cik paša un ceļgalu traumu gadi ir jau nopietni, tad uz "skaistu" nākotni cerību maz, bet ir doma pacīnīties ar ārstnieciskās terapijas, ķirbju sulas, zāļu (Arthryl 1.5g, tas pats glikozomīna sulfāts) un http://latvia.durolane.com/index/156/Par-Durolane.html, kā arī Dr. Theiss Beinwell ziede ar E vitamīnu, vitamīnu (http://www.vp.lv/index.php?env=-in-commerce/product/details:m184--3-4-s-:p-820----) kompleksiem, pirtīm un dziednieku kursiem... ;)
p.s. Par visu (ar MR) spēju iekļauties ~400Ls. Tomēr ja būtu jāveic "plastika" krusteniskai saitei, drīzāk dotos pie Viļuma, Peredistija vai nu pie Guzenko.

Ļoti labs komentārs par profilakses jautājumiem ir Montai tēmā par ceļgaliem. http://forums.delfi.lv/read.php?f=108&i=250685&t=250685
Varu piebilst, ka vēl ļoti laba lieta ir tieši zilo mālu "kompreses", velosipēds, labi, kvalitatīvi apavi ar vidēja augstuma papēdi...
Pats šim jautājumam "pieķēros" tikai pēdējo mēnešu laikā, kaut gan ceļi sāka par sevi atgādināt, nu jau kādu gadu!

Nu jau astotajā dienā ir daudz labāk, bet vēl daudz apkārt nestaigāju, neriskēju...
Vēl ir doma kad beigsies ķirbju sulas laiks, un glikozomīna kūre, pamēģināt arī GELENK NAHRUNG http://www.herbalshop.lv/lv/?p=catalog&m=23&a=179 Kāds varbūt ko var par šo ko teikt?
Sportojot būs doma vēl iepirkt šo http://www.muellersportsmed.com/Hg80_Knee.htm
http://www.amazon.com/MUELLER-Hg80-Hinged-Knee-Brace/dp/B000V1PLVG
http://www.youtube.com/watch?v=3V39ZIjNUNI

jūsu problēmām ieteicams lietot dabīgus produktus-FLX, ja vēlaries uzzināt ko vairāk rakstiet uz manu e- pastu.

Nekā tur dabiska neatradu... ;/ Dabiskākais no dabiskā ir uz sūdu (kompasta) čupas audzis ķirbis un tā sula!!! Latvijā neko dabiskāku un labāku Mūsu problēmām neviens nekad nav izgudrojis un arī neizgudros! Vēl protams studenis (aukstā gaļa) ar max skrimšļu sastāvdaļām.

biju uz konsultāciju,un oteraciju 2 slimnīcā pie Petroņa jaunākā,1.5sm meniska plisums izgriest,noslipets, celis iskalots,un pec operacijas varej stajgat bez sapem(bet klibojot,jo celis ir uspampis ar scidrumu)katru dienu labak un labk(pagaja tikaj 3 dienas)operacija maksa 3 ls(tas nau kluda)planota operacija,parejo maksa valsts(apdrosinasanas nebija)diena stacionara maksa 5ls,nakts 5ls,brokastis,pusdienas,vakarinas 2.5ls(pec pasutijuma,nau obligatajs),katraj palataj ir televizors 50 santimi diena(14 programas)masinas loti labas-nau skopi uz spricem,ja sap ludzu(uz naktim laj labak gulet)par anasteziju varu patejkt ta-kopeja man loti patika(aizmieg pamodies un stajga)spinala vel kadus 2-4 stundus darbojas(loti mocas ar curasanu,nau joki),ka bus talak vel nezinu,ar bobbkatu un masinu braucu ja no otras dienas(iekapt un izkapt ir mazliet grutak bet atkartosu-bez sapem)par visu samaksaju 33 lati(pirmaja diena netieku uz galda)iestajos svetdien,opereja otrdien 9-00, tresdien pec 14-00 veda majas.ko saka slimnica par Petroņa jaunākā-labs hirurgs bet minus vins operaciju tajsa leni (tas nau labi)bet perfekti

nekad problēmas ar ceļgaliem nav bijušas, bet nesen ilgi tupot un skrūvējot grīdu, pieceļoties bija baigā sāpe labajā celī. lēnu garu iztaisnoju kāju, stipri kliboju kādu nedēļu, tagad it kā viss o.k. tikai pēc ilgāka laika saliektā veidā, braucot ar mašīnu u.t.t ir uz pāris minūtēm tāda stīvuma sajūta, kas pēc pārdesmit soļiem pāriet. nez kas par problēmu? varbūt kāda saite pastiepta? ja būtu kāds menisks plīsis, tad tagad krakšķētu celis, vai nevarētu to saliekt. ko zinātāji varētu ieteikt?

pie meniska nekas nekrakšķ, pa kāpnēm uz leju sāp, gulēt vajag savādāk iekārtoties ... sāp kaut kā sānos celī iekšā ...

Man bija nelielas sāpes ceļa locītavā, kas progresēja nepilnu 6 mēnešu laikā, no sākuma nepievērsu uzmanību, jo sāpes nelielas, traumatisma nav bijis,taču nolēmu profilakses pēc doties pie traumatologa, ar ģimenes ārsta nosūtījumu devos uz Aslimnīcu jeb Gaiļezeru, pierakstījos pie traumatologa, konsultācija 3Ls, tālāk jau traumatologs nosūtīja uz MR 20Ls, pēc rezultātu saņemšanas atkal vērsos pie traumatologa 3Ls, kur pēc MR uzstādītā Dg:kreisā ceļa locītavas infrapetallāra loblēta cista, sinovīts, Femur kaula smadzeņu tūska. Viss jau būtu jauki, jo šķietamās aizdomas par meniska plīsumu neapstiprinājās, taču kopā ar ārstu vienojāmies par cistas griezšanu ārā, vienojāmies par operācijas datumu, mēnesi gaidīju rindā uz plānoto operāciju, līdz tam devos pie ģimenes ārsta saņēmu nosūtījumu uz asinsanalīzēm, urīnanalīzēm, un elektrokardiiogrammu, un nedēļu pirms operācijas ar gataviem analīžu rezultātiem konsultējos pie anestezioloģes 15Ls.Noliktais datums klāt iestājos dienas stacionāru,personāls atsaucīgs un laipns, operācija veiksmīga, taču operācijas laikā ārsts konstatēja, ka tomēr ir arī mediālā meniska vidējās daļas plīsums, protams pie reizes tika veikta tā rezekcija.Operācijas veids -Artroskopija, rezultātā divai nelieli iegriezumi. Nakti pārlaidu slimnīcā un otrā dienā jau izrakstījos un pati savām kājiņām pārvietojos uz mājām. Operācijas izmakasa + nakts slimnīcā kopā=22,40Ls
P.S.Morāle-ka nevienas sāpes nav bez iemesla, tās ir brīdinājums, ka kaut kas nav kā nākas un drošības labad jādodas pie zinoša speciālista, manā gadījumā pateicoties cistas operācijai atklājās īstais sāpju radītājs meniska plīsums, jo MR neuzrādīja meniska plīsumu tikai cistu, acīmredzot, kad tika veikts MR izmeklējums šis plīsums nebija progresējis un netika konstatēts.Līdz šim nav skaidrs no kā šis plīsums, jo neesmu sportiste, un nav bijušas traumas celim....
Taču visu cieņu traumatologam-ortopēdam A.Vikmanim.

man savulaik teica, ka no sēdoša darba ar var būt!

Par to sāpju raksturu runājot manā gadījumā nebija nekādu krakšķu vai pietūkuma vai ceļa stīvuma nebija. Vairāk tāds kā neliels dikomforts pie atsevišķām kustībām, kas saistījās ar ceļa locīšanu konkrētāk, piemēram, kad pietupos zināju, ka ceļoties augšā būs nelielas sāpes celī vai ilgi celim atrodoties saliektā pozā jutās,ka ir nelielas sāpes. Vārdsakot viss, kas saistījās ar ceļa locīšanu bija nedaudz sāpīgi, taču sāpes bija tik nelielas, ka ilgi tām nepievērsu uzmanību.
Sēdošs darbs gan man nav...bet diezgan kustīgs dzīvesveids, kas noteikti atsaucās uz kāju:)
Re:

Man abus ceļus ar gada sarpību operēja Duntes ielas traumās Dr. M. Ciems!!
Kolosālakais ķirurgs!!! Perfekti!!!!!

Paldies dakter!!!:))))
Re:

Latvijā ir daudz labu ārstu traumatologu, kas savu darbu veica apzinīgi. Tomēr ir ārsti, kas izliekas par labiem esam - viens no tādiem ir traumatologs Jānis Dobelnieks, tāpēc pirms dodieties pie viņa, apdomājiet. Saku to no sirds un tikai labu vēlot.
Re:menisks

Kādas tagad ir cenas meniska operācijai(īpaši 2. slimnīcā)? Vai valsts apmaksā daļu, ja ir plānotā operācija?
veselība

Kādas tagad ir cenas meniska operācijai(īpaši 2. slimnīcā)? Vai valsts apmaksā daļu, ja ir plānotā operācija?
Re: veselība

man 1 paziņa tikko operēja celi 2.slimnīcā un sūdzējās, ka ārstu un māsiņu attieksme pret pacientu ir drausmīga-kā padomju laikos..

Par Dobelnieku - tikai sliktaakaas atsauksmes!! Vinju interesee tikai nauda un nevis pacients.
Man meniska probleemas ir jau 5 gadus (neizopereeju laiciigi tieshi "pateicoties" augstaak mineetajam dakterim). It kaa viss bija labi, jo nesportoju peec traumas vairs iipashi regulaari. Bet tagad atkal saakas probleemas, jo esmu atsaakusi centiigi sportot. Diemzheel menisks pats nesadziist, jo vinjam nav asinsapgaades :(
Taapeec mani arii intereseetu cenas, kaadas ir tagad...

Man Valmierā,dr.Mačuks konstatēja menisku(nezinu,plīsums vai lūzums),bez operācijas neiztikt.Uz valsts apmaksātu jāgaida līdz 4.augustam.Par naudu kaut rīt,bet tas kopā ar 2 dienām slimnīcā izmaksā apaļus 400ls.Varbūt ka kāds zin kādas cenas ir kaut kur citur.Jau laikus saku paldies par informāciju.

Arī es sastapos ar problēmu: mediālā meniska plīsums, kā arī krusteniskās saites u.t.t.. Kas attiecas uz ārstiem un kur operēt, varu ieteikt Rīgas 1.slimnīca, dakteris Pelēcis. Pēc operācijas esmu gatava pielūgt viņu dieva vietā. Dakteris jauns, sirsnīgs un uzmanīgs. Personāls kolosāls. Operācijas cena 25 Ls.

Ilona, saki lūdzu, kā ir pēc operācijas- vai var uzreiz staigāt vai ir gultas režīms, pēc cik ilga laika var vispār normāli staigāt un vai pēc operācijas sāpes nav, nezinu, es mazliet baidos no operācijas, bet nu jau pa nakti tā sāp, ka nevar pagulēt, man arī ir Med.Men. plīsums un cista kaut kāda, es tajā iedzīvojos kad biju stāvoklī- svars liels un ļoti patika sēdēt uz ceļa- nu tā arī saplēsu savu menisku, kādas ir izmaksas operācijai- ar nosūtījumu ir 25 Ls vai tomēr jārēķinās ar lielāku summu? Jau iepriekš Liels paldies Tev par info

mani tikko nosūtīja uz meniska operāciju. . dr. Rafaelo Vassaame
cenas meniska operacijai valsts apmaksātā(mēnesis gaidīšana) 32.ls, dienas stacionārs, nepam.400Ls,
Tā kā plīsusi arī krusteniskā saite- cenas iespaidīgākas- valsts apm.590ls, neapm-1240ls
Sanita

vai varētu ko sīkāk par to valsts apmaksāto krustenisko saišu operāciju? Man kā reizi tāda priekšā, bet neviens ārsts pie kura esmu bijis nav ieminējis kaut ko par valsts līdzfinansējumu. Visi tikai stāsta par ~1.3-1.5tk izmaksām. Sāku jau morāli briest aizņēmuma (jo šāda operācija ir 4 manas algas). Bet Tu man dod cerību. Kur jāvēršas un kam jāprasa par tām valsts apmaksātajām krustenisko saišu operācijām?!
beikera cista

neciesami sap cko aielgaa, nteicla locitava, pec sonografijas noteica, ka ir beikara cista.ko lai dara?
Re: beikera cista

Iesaku aiziet uz traumām pie dr. CIEMA . kolosāls dakteris.

Kas var kaut ko pateikt par darkteri Ūdri?

Kas var kaut ko pateikt par darkteri Ūdri?
meniska plīsums

Mēnesi atpakaļ uztaisīju meniska operāciju-iepriekš ar MR bija konstatēts mediālā meniska plīsums - PIE DAKTERA G.Pelēča (Rīgas 1.slimnīca), ļoti labs traumatalogs, visiem iesaku, kam tāda problēma.
Re: meniska plīsums

Mani operēja Dr.Peredistijs Ādažu klīnikā, jau tai pašā vakarā devos mājās. pirmās 3 dienas pēc operācijas celis bija uzpampis, taču nekas tā ļoti nesāpēja. šobrīd jau vairāk kā 10 dienas pagājušas un varu staigāt bez klibošanas, veicu dažus vingrinājumus, atpūšos mājās. Izmaksas operācijai ar gultas dienu, narkozi 460. Iesaku dakteri, ļoti atsaucīgs un labi operē, līdz šim brīdim celis nesāp, tik nedaudz grūi pietupties līdz galam, taču pēc kāda laika gan jau varēs labāk

Man bija trauma gadu atpakaļ. Sākumā bija grūti staigāt, sāpēja celis, bet vēlāk kļuva labāk. Rudenī tomēr uzstaisīju MR, kur atklāja meniska plīsumu. Traumatologs saka, ka vajagot operērēt. Es tomēr baidos, ka nepaliek pēc ķirurģiskās iejaukšanās vēl sliktāk, jo pašlaik celis ikdienā īpaši netraucē, iesāpās tikai pie specifiskām kustībām. Vai kādam ir pieredze dzīvojot tālāk ar plīsušu menisku?

Sveiki! Man ir Art.genu sin mediālā meniska dorsālā raga plīsums! Būs laikam jāoperē...kāda ir sistēma? Kā var tik pie operācijas par vals līdzekļiem vai darba devējs kaut ko makša sociālajās garantijas vai kas? palidziet saskaros ar so un nezinu neko par to....

Varbūt kāds,kurš ir operējis šajā gadā-2012 var pastāstīt,kādas ir cenas par meniska operāciju? Un kur var ieteikt to darīt?

Tiem, kas vēlas veikt ceļa artroskopiju iesaku pa priekš piezzvanīt uz Nacionālo veselības dienestu un pajautāt, kurā slimnīcā artroskopiju apmaksā valsts. Liels bija mans pārsteigums, kad noskaidroju, ka tajās slimnīcās, kurās man piedāvāja veikt šo operāciju par maksu (sākot no 250,- ls), izrādās to apmaksā valsts. Un apmaksā faktiski visās Rīgas slimnīcās. Tā, ka operācijas izmaksas ir pārdesmit lati, kur ietverta arī nakts slimnīcā nevis simtiem latu. Pirms pāris dienām man jau veica artroskopiju.Pagaidām uz kruķiem, bet ārsts prognozē, ka pavisam drīz jau varēšu skriet!

Tiem, kas vēlas veikt ceļa artroskopiju iesaku pa priekš piezzvanīt uz Nacionālo veselības dienestu un pajautāt, kurā slimnīcā artroskopiju apmaksā valsts. Liels bija mans pārsteigums, kad noskaidroju, ka tajās slimnīcās, kurās man piedāvāja veikt šo operāciju par maksu (sākot no 250,- ls), izrādās to apmaksā valsts. Un apmaksā faktiski visās Rīgas slimnīcās. Tā, ka operācijas izmaksas ir pārdesmit lati, kur ietverta arī nakts slimnīcā nevis simtiem latu. Pirms pāris dienām man jau veica artroskopiju.Pagaidām uz kruķiem, bet ārsts prognozē, ka pavisam drīz jau varēšu skriet!

skaidrs.... bet būtu jauki arī ja pateitu kurā slimnīcā tu veici artroskopiju jo pati domaju to veikt 2 slimnīcā pie Sandra Petroņa. ?

Šodien uzzināju MR rezultātus; meniska nodilums, cista,osteofīts,; šķidrums locītavas dobumā. Esmu galīgā izmisumā, jo lasot jūsu visu vēstules -saprotu, ka tas maksās milzu naudu- kādas man /kā soc. aprūpētājam/ vienkārši -NAV!!!!Vai tiešām dzīve beigusies un es palikšu invalīde???Man jau pāri 50, bet par laimi citu slimību nan, bet te ar to celi- VISS PĒC PILNAS PROGRAMMAS...Ļoti lūdzu kādu atbildi.Esmu ar mieru iet pie jebkura laba ārsta, tikai ne pie dr. Ciema. Viņš man janvārī iedeva sl. lapu, peēc 10 dienām, kad biju nogulējusi!!! mājā- teica ,kanu viss ir labi. Taču mana darba dzīve ir - daudz staigāt u.t.t. Kur te loģika-es tikai novilcināju laiku un visu pasliktināju...Kas ir ar to Valsts programmu, jo tā ir vienīgā mana cerība... Lūdzu kāds atrakstiet- inesestiebrina@inbox.lv
Jau iepriekš pateicos.

Sandris Petronis bija pirmais ārsts, kas man acīs skatoties par operāciju paprasīja 250 latus.Uz manu jautājumu vai operāciju apmaksā valsts viņš atbildēja noliedzoši. Bet kā jau minēju, uzzvanot uz Nacionālo veselības dienestu, noskaidroju, ka tieši 2.slimnīcā, tāpat kā daudzās citās, šo operāciju apmaksā valsts. Pie S.Petroņa par tik klajiem meliem man kaut kā nevilka doties atpakaļ. Iesaku padomāt par dr. G.Pelēci 1.slimnīcā. Ļoti jauks, zolīds un patīkams ārsts.Nodaļā ir arī superīgas māsiņas un sanitāri, kas labi parūpējas par pacientiem. Tāda ir mana pieredze.

Liels paldies par info MIA tākā nāksies vien padomāt

Man vakar veica artroskopiju Traumataloģijas un ortopēdijas slimnīcā,Duntes ielā,dienas stacionārā,dakteris Igors Ļu. Celis sāka sāpēt jau pagājušā gada augustā,tā kā jau pirms četriem gadiem otrai kājai bija meniska plīsums,tad bija pēc simptomiem bija skaidrs,ka arī šai kājai ir tieši tas pats. Tā kā pieredze jau bija,saku darīt visu lai pēc iespējas ātrāk tiktu vaļā no traucēkļa. Pie ģimenes ārstes dabūju nosūtījumu pie traumataloga. Tā,kā pēc pirmās operācijas nebija nekādu sūdzību nolēmu,ka iešu pie tā paša traumataloga,kas veica pirmo operāciju. Tā nu pierakstījos atkal pie daktera Simanoviča 2.slimnīcā. Vizīte bija septembrī. Iegāju,kā jau vienmēr pirmais sūta uz rentgenu (no kura nav nekādas jegas),atgriezos-protams neko nevar tur redzēt. Dakteris man saka,ka jāiet uz magnētisko rezonansi,jo politika esot mainījusies. Man sāk palikt interesanti,jo stāsta,ka ļoti dārgi 80Ls apmeram. Sāku palikt dusmīga,jo kur gan tādu naudu ņemt un pirmajam bojātajam celim nevajadzēja nekādu MR,tik vien kā palocīja kāju. Diemžēl makā man lieki 80Ls nebija,tāpēc brīvprātīgi piespiedu kārtā dabūju gaidīt rindā,pierakstījos Arsā. Tiku decembrī par 20Ls. Atbilde laikam bija aptuveni pēc nedēļas. Taču man tā bija skaidra jau četrus mēnešus ātrāk. Labi,atbilde ir-jāiet atkal pierakstīties pie traumataloga. Aizeju-manējais(pirmais operētājs)vairāk nestrādā. Man šoks,nav ne jausmas kādi parējie. Pierakstos pie tā,pie kura ātrāk var tikt. Ta kāda starpība,nav jau tik sarežģīta operācija,lai baigi labo speciālistu meklētu. Tieku atkal pie traumataloga decembra beigās. Jā,operācija jātaisa,tik tagad gada beigas,naudiņas vairāk nav,jāgaida janvāra beigas,kad ieskaitīs jauno budžetu,tad uzreiz taisam. Gaidu vienu mēnesi,divus,trīs,četrus un nervi vairak netur. Naudas nav. Pēc vairākkārtējiem jautājumiem vai vēl nav ir atbilde,ka iespējams nebūs vispār. Sāku meklēt citus variantus,jo sapes jau nepāriet-paliek tikai trakāk. Atkal vecā procedūra-pie gimenes ārtes pēc nosūtījuma un pierakstos traumās,jo liekas,ka tur jau nu noteikti šādai operācijai finansējumam jābūt. Zvanot uz reģistrāciju pajautāju vai ir finansējums artroskopijām,varbūt nemaz nav vērts pierakstīties. Diemžēl reģistratūrā šādas informācijas nav. Tāpēc eju uz dullo. Aprīļa vidū tieku pie daktera Ļu. Tā kā viss skaidrs,ka jāoperē un finansejums arī ir,tad norunājam tikai operācijas datumu. Saka,ka ja būtu nākusi uzreiz uz turieni,decembrī būtu jau izoperēta,bet tagad liela rinda un tāpēc pieraksta mani 15.jūnijā. Jā... skaisti... kopā kopš konstatēju traumu 10 mēneši... Brīnišķīgā valstī dzīvojam...Labi,ka nav mirstamā vaina.
Operācijas izmaksas tikai 8ls-3ls pati operacija,5ls par gultas vietu+pirms tam anesteziologs 3ls. Viss notiek ļoti operatīvi. No rīta plkst.7:30 iestājos dienas stacionārā. Uz operāciju gan tiku tikai ap 13tiem,jo operāciju zāle tikai viena un biju pati pēdējā sarakstā. Bet tā gaidīšana pagāja ļoti ātri,jo iedeva tādu mazu foršu tabletīti,kas nomierina.Istabiņā ir arī televizors. Protams sarunas ar istabiņas biedrenēm un laiks paiet nemanot. Operācija no 13-14,bet jau 16:00 biju laukā pavisam un varēju doties mājās. Neticēju,ka pēc operācijas pati savām kajām varēšu iziet no slimnīcas (mājās nokļūšanu gan nevajadzētu uzņemties pašam/ai,jālūdz,lai kāds aizgādā,galva tomēr vēl dulla),jo pēc pirmās operācijas nakts bija jāpavada slimnīcā un neļāva arī staigāt. Tāpēc padalīšos pieredzē arī par to kāpēc tā. Pirmājā operācijā izmantoja spinālo anestēziju (iedur kaut kur starp mugurkaula skriemeļiem un atslēdz tikai kājas). Interesanta sajūta. Jūti tikai ķermeņa aukšdaļu. Un šī anestēzija atiet tikai pēc kādām 4h un prasa vismaz diennakti uzturēties stacionārā. Operācijas laikā man blakus bija monitors kurā varēju vērot visu,ko dakteris darīja celī. Varēju ar viņu aprunāties. Viss baigi forši,ka redzi un zini,kas ar Tevi tiek darīts. Bet nepatīkamākais bija pēc operācijas,kad biju jau palātā. Šausmīgi sāka sāpēt vēders,tā,ka liekas,ka tūlīt uzsprāgs. Neviens nenāk,pogu,lai izsauktu māsiņu,nevaru aizsniegt,jo pakustēties gandrīz nav iespējams. Tantei kas gulēja blakus izoperēta gūža,viņai arī grūti,bet kaut kā izgrozās un to pogu piespiež. Atnāk māsiņa un saka,ka urīnpūslis pilns. Vēl drusku un varēja uziet gaisā. Reāli smadzenēm netiek piegādāts signāls,ka gribas čurāt. Jūti tikai nenormālas sapes vēderā. Tāpēc šo anestēzijas veidu nevienam neiesaku. Ja protams ir iespēja izvēleties,noteikti iesaku vispārējo narkozi. Otrās operācijas laikā izmantoja vispārējo narkozi (iemidzina pavisam),tieši uz konkrēto operācijas laiku. Kā dakteris ir beidzis darbu tā pēc aptuveni 5min Tevi jau modina. Drusku dulla galva vēl ir,gribas vēl pagulēt,nevar saprast kapēc jāceļas,tāda palēnināta domāšana un runāšana. Taču ar laiku viss sāk apskaidroties un var doties uz māju. Dakteris gan teica labāk vēl pagulēt palātā pirms mājās iešanas,bet es tā arī nepagulēju. Uzreiz pēc operācijas pati savām kājām varēju aiziet uz tualeti. Sāpes nav gandrīz nemaz. Jo atsāpinošās zāles vēl darbojas. Pirms mājās iešanas piedavā vēl. Es protams neatsakos,jo zinu,ka tā būs vieglāk. Līdzi vēl iedod lielu plāksteri,ko nākamajā dienā nomainīt un divas tabletītes pret sapēm. Personāls superīgs! Visi ļoti profesionāli un kompetenti. Par dakteri Ļu tikai vislabākās atsaksmes(vienīgi varēja būt runātīgāks),kājā ļoti smuki sašūta.
Sāpes sākas tikai nākamajā dienā. Aptuvenais atveseļošanās laiks-3 ned. Bet neko darīt-jāpaciešas.
Ceru,ka kādam mana pieredze noderēs. Lai veicas!!!

Sveiki, vakardien arī veicu šo operāciju. Varbūt kāds var pastāstīt cik ātri man būtu jāmēģina kāja locīt, un staigāt? Šobrīd vēl dikti sāp, un bail pat iedomāties kā sāpēs ja locīšu.

Pašlaik aktīvās akcijas:

Izcel savu dabīgo skaistumu ar permanento grimu pie meistares Tatjanas Jermakovas skaistumkopšanas salonā Strelīcija ar 50% atlaidi

Visgardākais, vismīkstākais svētku 1,5 kg kliņģeris tikai 3.99 Ls

ORIENTAL SWEETS: Nobaudi gardu,saldu IZLAIDUMA KĀRUMU (0,5kg)-50%

ORIENTAL SWEET: PIKNIKA GROZS ar speķa, siera, buljona raušiem (1,5kg) -50%

ORIENTAL SWEETS: Nobaudi gardu, saldu „BALTO SAPNI” (0,5kg)-50%

ORIENTAL SWEETS piedāvā nobaudīt sāļo PIKANTO KLIŅĢERI (1,5kg) -50%

Saknītes, viesu nams piedāvā atpūtu ar 50% atlaidi 20 personām vienlaicīgi.

Perfekti nagi ilgam laikam: Nagu pārklāšana ar gēla hibrīdlaku GELERATION + klasiskais pedikīrs ar 50% atlaidi!

Klasiskais manikīrs + Gelish nagu pārklājums no profesionāla salona "Pumpuri". Ar 50% atlaidi.

Stēvija tabletes, REB 600 tabletes,ar dozatoru. Pārtikas saldinātājs, dabīgs produkts -50%

Deju nodarbības bērniem no 6-13 gadiem ar 50% atlaidi.

Deju nodarbības no DK dance ar 50% atlaidi.

Nāc un iemācies aizstāvēt sevi un citus - Taekwon-do nodarbībās ar 50% atlaidi!

Uzsāc savu biznesu! Izveido savu kolektīvās iepirkšanās mājaslapu ar 50% atlaidi!

Unikālais paklājiņš Magic Sticky ar piegādi visā LV ar 52% atlaidi.

„Konstantais” dārza solārais lukturis: izcel savu privātmāju, lauku māju un dārzu krāšņumu-50% atlaide!

Izveido savu Vēlmju karte- unikāls un ļoti efektīvs līdzeklis Tavu lolotāko sapņu piepildīšanai! -50%

STRAIGHTEN RELAXING permanentā matu taisnošana + matu galu griešana + matu veidošana. 52%

Salons „Dolce Vita” piedāva: bikini vai kāju (visā garumā) vaksāciju -61%

Matu griešana + krāsošana + veidošana no profesionāla salona „Dolce Vita”- 52 % atlaidi.

Salons „Dolce Vita” piedāva: Aparātpedikīrs ar gēllakas pārklājumu-52%

Izvēlies savu matu griezumu salonā „Dolce Vita” -53%

ORIENTAL SWEETS: Nobaudi gardas,mīkstas „SIERA BUMBIŅAS”(0,5kg) -50%

ORIENTAL SWEETS: Piedāva nobaudīt lieliskas, gardas, „KRABJU BUMBIŅAS”(0,5kg)-50%

Rīgā, Ogrē vai Lielvārdē! Palutini savu kāju nadziņus ar 50% atlaidi salonos Fashion Line.

Padari savu skatienu neaizmirstamu! Skropstu pieaudzēšana salonā „Fashion Line”-50%

FASHION LINE: Bikini vai kāju (visā garumā) vaksācija – 50%

Rīgā, Ogrē vai Lielvārdē! Atbrīvojies no stresa un aizmirsti par ikdienas rūpēm-Garra Rufa SPA procedūra kājām ar 50% atlaidi.

FASHION LINE: Atbrīvojies no stresa -Garra Rufa SPA VANNA, procedūra ķermenim ar 61% atlaidi.

FASHION LINE: Mandeļu pīlings sejai – 50%

Fashion Line: Piešķir stilam odziņu! Ausu caurduršana ar 50% atlaidi!

Sauļošanās var uzlabot garastāvokli! Iegūsti kārdinoši brūnu augumu ar Ergoline Affinity 660!

DUO STYLE: Limfodrenāžas jeb gaisa zābaku procedūru kompleks ar 57% atlaidi.

Ienāc http://www.no50.lv

Man pēc operācijas ir pagājis jau mēnesis. Nu jau varu reāli salocīt kāju staigāt. Tupēt gan nevaru, uzreiz jūtu sāpes celī. Pirmās divas nedēļas es reāli kliboju un lietoju vienu kruķi atbalstam.Trīs reizes āsrts vilka šķidrumu no ceļa. Noteikti rekomendēju vingrināt kāju un trennēt augšstilba muskuli, bet speciāli lauzt viņu (locīt) un mēģināt noiet/noskriet lielu gabalu pēc operācijas tuvākās divas līdz trīs nedeļas toč nevajag- visam ir jāsadzīst.

Vakar uztaisīju operāciju šodien tiku ārā no slimnīcas varu staigāt tikai klibojot un ar vienu kruķi rokās, jāveic arī vingrojumi ārst parādīja divu veida vingrojumus. Pašlaik vēl ūdens ir celī bet tā pēc 10 dienām jāiet diegi jāņem ārā.

Pusotru mēnesi nolēkāju uz kruķiem līdz artroskopijas operācijai.Visu laiku ar saliektu kāju,jo bija meniska bloks.Pēc operācijas dakteris ieteica,apmēram pēc nedēļas,kāju guļot lēnām taisnot.Nekas nesanāca jo tanī vietā kur izgrieza menisku un nolīdzināja skrimsli kaut kas traucēja iztaisnot kāju.Mēģināju taisnot vairākas dienas,bet veltīgi.Ļoti sāpēja,un nākošā dienā celis bija uzpampis.Liku kāpostlapu kompresi.Pampums ar laiku nogāja.Nu jau 23 diena pēc operācijas.Sāpes itkā mitējušās,bet celi iztaisnot tāpat nevaru.Sajūta tāda itkā celis būtu iebetonēts.Nozīmēja uz fizioterapiju un magnēt terapiju,bet līdz procedūrām netieku jo jābrauc uz traumām.Nav naudas pat ceļam,kur nu vēl procedūrām.Varbūt kāds var ieteikt kā iztaisnot kāju.Mājās ir velotrenažieris.Negribas palikt par kropli.Būšu ļoti pateicīgs par padomu.

varbūt vari sarunāt daktera mājas vizīti? nevari tak par kropli palikt, ja nav naudas ... sarunā ar kādu čomu, varbūt aizved .. slimības lapas naudas ar nav?

man ķirurgs uzreiz pēc operācijas parādīja tādus vingrinājumus kā kad taisna kāja ir jātur sasprinsdzināta kādas 5 sek un jātaisa tas viss kur 30x- tā kā varbūt sākumā pamēģina ar savu saliekto kāju, un otrs bija ka arī jātur taisna kāja un jāpaceļ viņa augšā cik var izturēt.... tā kā ceru varbūt tev kas palīdz
ceļgala protezēšana

Gribu dzirdēt par pēdējā laika pieredzi celgala protezēšanā.
meniska plīsums

Vai kāds ir menisku operējis (ar artroskopijas metodi) pie Vitolda Jurkeviča? Kāda ir pieredze ar šo ārstu?

Neiesaku nevienam meniska operāciju pie daktera Gavnutdinova.Pēc operācijas ilgi nevarēju iztaisnot kāju,kaut kas celī nenormāli sāpēja.Dakteris apgalvoja ,ka viss esot kārtībā tikai pašam jātaisnojot.Nezinu ko viņš man tur saoperēja,bet ir pagājuši divarpus mēneši un celī tāpat kaut kas klemmējās.Kamēr no rīta nedabonu celi vietā,normāli paiet nevaru.Milzīgs paldies dakterei Daigai Bruzgulei un dakterim Uģim Beķerim kuriem pusotra mēneša laikā izdevās man kāju iztaisnot.Tie ir visslabākie fizioterapeiti.Iesaku visiem.

Čau, menisku, krustenisko saišu bēdu māsas un brāļi!
Īsumā pacentīšos aprakstīt lietas būtību no sākuma līdz beigām(šodienai). Agrāk dikti aizrāvos ar futbolu, un aptuveni 7-ņus vai mazliet vairāk gadus atpakaļ miniturnīrā izgriezu celi. Bija meniska plīsums un krusteniskās saites bojājums(bet esot dzīvot spējīga-tā teica Zatlers, viņš vēl nezināja ka būs Valsts galva),vajadzīga rehabilitacija.
Valdis mani uzlika uz galda, ar vispārējo narkozi-izslēdza, izgrieza visu ko vajadzēja(tā teica viņš) un palaida. Maksa bija, ja nemaldos 37 Ls un ne vairāk. Rehabilitācija man ka privātpersonai lai to celi pa riktīgo atdzīvinātu pie speciālista ja nemaldos maksāja kaut kādi 30 vai vairāk Ls par reizi. Tad visām bilitācijām mazliet atmetu ar roku. Domāju sadzīs, mazliet paskraidīšu, pietupieni, sasprindzinājumi un gan jau saidjot. Protams celis par sevi atgādināja diezgan bieži. Mēģinot notupties vai kaut ko nebūt smagu paceļot. Un arī tagad darbā flīzējot nejauši kaut kā pagriežot(man tā liekas) viņš tā teikt "izlec".Nu un tagad 6-ajā septembrī arī laikam izgriezu atkal, un tā nopietni. Kāju ne iztaisnot, ne vairāk saliekt. Sāpe pamatīga. Aizveda uz traumām, rentgens-varbūtība par menisku, cik nopratu-otru. Atnāca Oskars ne zveijnieka dēls bet Gainutdinovs, noguldīja uz kušetes, paspaidīja, pakustināja locītavu un secināja krusteniskās saites plīsums un iespējams atlūzuši skrimšļi, bet ne menisks. Ok, kas jādara. Lai pārliecinātos par audiem kas, kā un tt, taisam MRezonansi. Operācija būšot 860Ls + 300 Ls krusteniskās saites uzsūcošais implants. Nu dikti dārgi, pat nezinu ko iesākt. Saņēmu MR disku un rakstisko atbildi. Izlasot visu un atceroties ka celis par sevi atgādināja visu laiku, jau pēc Valda operācijas sāku domāt vai Valdis nav kādu lažu nolaidis un šo to no meniska atstājis celī.
Kreisā ceļa locītavā mediālā meniska groziņa rokturveida plīsums ar fragmenta migrāciju locītavā mediāli blakus krusteniskām saitēm.
Nav datu par laterālā meniska, krustenisko saišu, sānu saišu vai patellārās saites bojājumiem.
Ceļa locītavā izsvīdums, suprapatellāri 6-7mm.Mediāli dorsāli pie hamstring un mgastrocnemius cīpslām neliela Beikera cista 1cm šķērzizmērā un 2 cm garenizmērā.
Kaulos bez MR vizualizējamas pataloģijas.
Kas ir Beikera cista un Sinovīts.
Un beigās vēlējos jums pajautāt. Varbūt kāds kaut ko no šitā visa var ko ieteikt, un pie kāda meistara-daktera griezties.

Varu ieteikt Dr.Arnoldu Skirmani. Pieņem ARSā. Lakoniski un tieši pasaka, kas ir par vainu un kādi ir ārstēšanās varianti. Manā gadījumā uztaisīja artroskopiju, sašuva menisku un tagad varu atka skriet.

Man pāgājušo nedēļu iztaisīja meniska operāciju .
Taisīju pie daktera Rafaela Visama , viņš pieņem Gaiļezerā, bet pati operācija notika Juglas medicīnas centrā. Un galvenais lai ārsti Jums nestāsta ,ka pa valsts naudu meniska operāciju netaisa!!!! , taisa , tikai ārsti to nesaka!!!jo tas bija pirmais ko Rafaels man jautāja, vai es varu gaidīt ,jo tad operācija izmaksā 31,00 ls. Gaidīju no augusta beigām un pēc 2 mēnešiem jau tiku operēta.Man tikai ir trešā diena , celis drusku satūcis, staigāju pati un sāpec ir minimālas, viss dzīst ideāli.... Dakteris super tādam ir jābūt ārstam ar lielo burtu.

Uz klīniku ORTO neiesaku iet, tur par 2.vizīti ir jāmaksā tikpat bargi cik par pirmo, tas nekas, ka atkārtotajā vizītē ir tikai kontrole.
Turklāt slavenais dakteris Andersons pat nespēja noteikt tādu bieži sastopamu diagnozi kā meniska plīsums...
Ārsti jau tur it kā visi labi, bet tur ir īsta naudas kāstuve. Tajā pašā laikā Gaiļezerā un 1.slimnīcā ir pieejami ļoooti labi ārsti par 3 ls, piemēram Dr. Wissam Raphael, Dr.Georgs Pelēcis u.c.
Rehabilitācija pēc meniska plīsuma

Vai kāds var padalīties pieredzē par atveseļošanos pēc meniska operācijas? Man bija operācija pirms 2 mēn., celis joprojām diezgan stipri sāp, lai gan katru dienu veicu dažus vingrojumus ko man parādīja ārsts un izgāju arī magnētterapijas kursu 10x. Ko vēl varētu darīt lietas labā? Kādas vēl procedūras vai masāžu, vai ko citu?
Re: Rehabilitācija pēc meniska plīsuma

Sveiki!
man ari bija meniska plisums,apmeram 6gadus atpakal opereja,operacija ilga apmeram 40min.un tagad man atkal sap tas pats celgals.aizgaju uz rezonansi - atkal plisums.arsts teica,ka jaopere,no operacijas atteicos,gaju uz vingrosanu,no tas ari nacas atteikties finansu trukuma del.nopirku ortozi un pie lielakam slodzem lieku uz celgala,neteiksu ka nesap,reizem pat ta,ka kaju uz zemes nevar uzlikt.nu jau bus pagajis kads gads,ja ne vairak,kad arsts pateica ka atkal operacija.operaciju netaisu tapec,ka fizioterapeits neieteica un esmu dzirdejusi,ka celgam taisa operacijas,tad ir ta,ka operacija pec operacijas kamer inavalids,jo celis pec operacijas vairs nekad nebus tads ka bija.
Ceļa rekostrukcija

Celis sāp no septembra,ģim.ārsts rakstīja tikai olfenu un tamlīdzīgi,bet beigās es nevarēju paiet vispār,jo asa sāpe celī un naktīs nevarēju gulēt.Vietējais ķirurgs teica ka artroze ,jātaisa blokāde un jāstājas rindā uz operāciju. Uz magnētisko rezonansi neviens nesūtīja,tikai rentgenu.Aizgāju pie Kaspara Ūdra,viņš izlocīja un izspaidīja celi un konststēja ka meniska plīsums. Tagad jādomā par meniska operāciju un vēl par rekostrukciju. Šeit visi raksta par meniska operācijām,bet par rekonstrukciju tiks vienā izlasīju. Vai ši rekonstrukcija ir vajadzīga.Varbūt pietiek tikai ar pirmo operāciju,kas ir daudz vieglāka .Kāda garantija ka pēc rekonstrukcijas gadus 10,kā to teica ārsts, endoprotezēšana nebūs vajadzīga.
Re: Ceļa rekostrukcija

Attieksme - tas ir tas ko mēs gaidam no tā daktera.... Diemžēl ar to jau arī tās problēmas sākās. Nevar salīdzināt divu pacientu vienāda nosaukuma operācijas un situācijas. Tā nav skrūvīšu ražošanas fabrika. Katram būs savādāk. Pie mums pat par naudu daži ārsti atļaujās neizpildit savus pienākumus līdz galam (maksas klīnikā). Ja jau var no klīnikas "Orto" četru mēnešu laikā neatsūtīt konsīlija slēdzienu.... un pēc atkārtotas meklēšanas murmināt par .... dakteri un ... vel ko tur ... nu gan jau atradīsim... ( autors (dr) Dob....). Tas nekas ka piķis samaksāts... Un pirms tam solīt ka īsti nezinot ko var līdzēt bet... kaut ko jau nu par maksu uztaisīsimmmm ....
Nē, nav jau tik slikti - ir arī pozitīva pieredze bijusi. Bet tas Dr. pats vairs nepieņem un nu cīnās ar retu muguras kaiti. Žēl, tiešam labs bija. Bet ir bijusi arī fantastika pieredze - Dr. Bertrams Zariņš. Diemžēl laikm tikai retajam šai krastā laimējies viņu satikt kā pacientam. Cita skola, cita attieksme pret pacientu. Kaut nu mūsējie būtu no tādiem mācijušies!
Bet ir arī vel cita pozitīva pieredze - un pavisam svaiga , un pavisam mums aizmirstā vietā. Iesaku http://www.ecsto.ru/
Maskava, profesors A. Koroļovs. Pāris mēnešus atpakaļ biju. Jā, nav par velti... Bet katru iztērēto Euro vērts! Visa klīnika ir atbilstoša nosaukumam.
Tur katrs speciālists ir speciālists. Un attieksme? Fantastiska.
Un tur es sapratu ka 20 min MR atšķirās no 40 min taisītās MR. Ja uz dieviem datoriem uzliek abas - atšķirība ir redzama pat man. Tikai jocīgi ka cena vienādā...
Tāpēc - tiem kuriem ir sarežģītas un nopietnas problēmas ( un iespējas ) iesaku neaizmirst par vienu lielu valsti kurā ir pavisam cita pieredze nekā mūsu varžu dīķi...

Attieksme - tas ir tas ko mēs gaidam no tā daktera.... Diemžēl ar to jau arī tās problēmas sākās. Nevar salīdzināt divu pacientu vienāda nosaukuma operācijas un situācijas. Tā nav skrūvīšu ražošanas fabrika. Katram būs savādāk. Pie mums pat par naudu daži ārsti atļaujās neizpildit savus pienākumus līdz galam (maksas klīnikā). Ja jau var no klīnikas "Orto" četru mēnešu laikā neatsūtīt konsīlija slēdzienu.... un pēc atkārtotas meklēšanas murmināt par .... dakteri un ... vel ko tur ... nu gan jau atradīsim... ( autors (dr) Dob....). Tas nekas ka piķis samaksāts... Un pirms tam solīt ka īsti nezinot ko var līdzēt bet... kaut ko jau nu par maksu uztaisīsimmmm ....
Nē, nav jau tik slikti - ir arī pozitīva pieredze bijusi. Bet tas Dr. pats vairs nepieņem un nu cīnās ar retu muguras kaiti. Žēl, tiešam labs bija. Bet ir bijusi arī fantastika pieredze - Dr. Bertrams Zariņš. Diemžēl laikm tikai retajam šai krastā laimējies viņu satikt kā pacientam. Cita skola, cita attieksme pret pacientu. Kaut nu mūsējie būtu no tādiem mācijušies!
Bet ir arī vel cita pozitīva pieredze - un pavisam svaiga , un pavisam mums aizmirstā vietā. Iesaku http://www.ecsto.ru/
Maskava, profesors A. Koroļovs. Pāris mēnešus atpakaļ biju. Jā, nav par velti... Bet katru iztērēto Euro vērts! Visa klīnika ir atbilstoša nosaukumam.
Tur katrs speciālists ir speciālists. Un attieksme? Fantastiska.
Un tur es sapratu ka 20 min MR atšķirās no 40 min taisītās MR. Ja uz dieviem datoriem uzliek abas - atšķirība ir redzama pat man. Tikai jocīgi ka cena vienādā...
Tāpēc - tiem kuriem ir sarežģītas un nopietnas problēmas ( un iespējas ) iesaku neaizmirst par vienu lielu valsti kurā ir pavisam cita pieredze nekā mūsu varžu dīķi...

Pagājušajā gadā slēpojot pārrāvu krustenisko saiti,cītīgi visu gadu nodarbojos ar traumēto kāju, vingrināju katru dienu( pēc fizioterapeita norādījumiem), lai nostiprinātu muskuļus un ceļa stabilitāti. Vai kāds ir mēģinājis slēpot (kalnu) neveicot operāciju?
Dakteri saki, ka grib slēpot jāoperē, bet tā jau ir viņu profesija.Katrs cilvēks ir individuāls.Vai tādi pētījumi ir veikti?
Jūtos ļoti labi, nekas nesāp, netraucē, bet bailes riskēt, jo neesmu vairs jauna, jādomā par vecumdienām.
Re:

Pirms gada sākās sāpes celī pēc fiziskas slodzes. Naktīs nevarēja normāli aizmigt, nācās likt ledu. Bija sajūta, ka iekšā viss ir putrā un vārās uz elles uguns. Bonusā visam - celis krakšķēja gandrīz katru reizi, ja saloka tālāk par pusi.
Kāpjot pa kāpnēm sāpes bija ļoti reti. Visvairāk sāpēja tad, ja esi pa dienu nominies ar velosipēdu 20km vai svaru zālē veicis daudz smagu pietupienu.

Pie vainas bija mediālā meniska plīsums un bojājumi skrimšļos. Vārijās viss kaulu smadzeņu tūskas dēļ, kura radās no tā, ka mociju to celi par spīti bojājumiem.

Operēja Igors Ļu traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā. Visu cieņu, tikai labākās atsauksmes.
Re:

sveik!es jau te nesen rakstiju savu situaciju.vai kads man varetu ieteikt ko labak darit?varbut atsakt atkal vingrosanu?
Re:

Jautājums visiem, kam ir bijusi meniska izgriezšanas operācija! Kā pēc operācijas bija ar bojātās kājas locīšanu? Uzreiz varējāt salocīt pilnā gājienā līdz pēda saskaras ar pakaļu?
Man problēma tāda, ka ir pagājusi 1.5 nedēļa, varu staigāt utt., taču kad kāju saliecu tālāk par apmēram pusi - sākas nepatīkamas sāpes. Ja loka vēl tālāk caur sāpēm, tad ir tāda kā atdure. Neiet tālāk un viss. Tas pāries? Krītu panikā.
Re:Ārsts Prozorovičs

Ja iesiet uz 2.slimnīcu pie ārsta Prozoroviča un tā būs valsts apmaksāta locītavas operācija, tad ārstam ir jāmaksā honorārs, jo citādi izies kā manam draugam. Visu dienu nogaidīsiet, Jums teiks, ka dakteris ir ļoti aizņemts un strādā tikai līdz 17:00. Puspiecos mans draugs jau bija sanervozējies...darbā brīvs paņemts, bet neviens neliekas ne zinis...devās uz mājām. Ārsta Prozoroviča komentārs: "Kas maksā, pasūta mūziku!" Te būtu vērts padomāt, vai mēs tādam cilvēkam varam uzticēt savu veselību...kur ir garantija, ka iedotā summa pirms operācijas būs pietiekoša?
Re:

Lasu komentārus un nevienam nav mana sāpe! Biju uz magnētisko rezonansi - 2. pakāpes hondromalācija.... meniska plīsums. Noskaņojos, ka operācija nebūs nekāda sarežģītā un ātri tikšuuz pekām. Bet??????? Operācijas laikā konstateja, ka man ir mediālā meniska pilns bojājums un iņēma visu menisku āra! Ko tālāk ,operacija piekdienas vakarā, sestdiena , svētdiena un pirmdien ārsts apskata viss izskatoties labi un uz mājām prom! Izrādijās, ka tagad 3 nedēļas nevaru spisties uz kajas, ta kā bija jāmeklē kruķi. Nu jau tūlīt būs mēnesis pagājis . Pa istabu kliboju bez kruķiem, bet ārā gan ņemu tos līdz, vingroju ,pamazām atgiežos dzīvē, Bet kāda būs nākotne....., jo man nav vispār ārējā meniska! Varbūt kādam ir bijusi mana problema?
Re:

Lasu komentārus un nevienam nav mana sāpe! Biju uz magnētisko rezonansi - 2. pakāpes hondromalācija.... meniska plīsums. Noskaņojos, ka operācija nebūs nekāda sarežģītā un ātri tikšuuz pekām. Bet??????? Operācijas laikā konstateja, ka man ir mediālā meniska pilns bojājums un iņēma visu menisku āra! Ko tālāk ,operacija piekdienas vakarā, sestdiena , svētdiena un pirmdien ārsts apskata viss izskatoties labi un uz mājām prom! Izrādijās, ka tagad 3 nedēļas nevaru spisties uz kajas, ta kā bija jāmeklē kruķi. Nu jau tūlīt būs mēnesis pagājis . Pa istabu kliboju bez kruķiem, bet ārā gan ņemu tos līdz, vingroju ,pamazām atgiežos dzīvē, Bet kāda būs nākotne....., jo man nav vispār ārējā meniska! Varbūt kādam ir bijusi mana problema?
Re:

Sveiki,te atkal es.
Atbilde - Arturam.
Pec savas pieredzes saku,ka tas ari varetu but menisks,man bija lidzigi,ka nedelu gandriz vai kaju nevar uz zemes uzlikt no sapem,pec tam atkal normali,ta ka itka nekas nebutu bijis,un pec kada laika sak atkal sapet.beigas aizgaju pie arsta,un kad Vlamiera traumatalogs dr.Macuks man vinu izlocija uz kusetes,tad pilnigi vareja pat dzirdet celi krakski.

atbilde - volfgangs
pec pieredzes,ka uzreiz salocit nevareju,bija sapigi,un pat to neieteica darit.visadi vingrinajumi un pamazam ja,bet ne parforset.man pat sakuma par pastaigam teica,ka pa lidzenu celu(ne grumbam,ne bedrem) un ne vairak ka 20min.pec kadam 3ned.man pat bija ar autobusu problemas ar pakapieniem kapjot ara,lieli pakapieni un es katru pakapienu diemzel nekapu atseviski,bet gan ka parasti,kad iet pa trepem,un tas beidzas ar to ka pec tam visu dienu nokliboju.un par to atduri runajot man vismaz tadas nav,bet pec tik isa laika ka 1,5 ned.viss iespejams.
Re:

Atbilde - es

Viss ir kārtībā. Pagājušas jau kādas 5 ned. un celis jūtās ļoti labi. Var iet, skriet, bizot pa kāpnēm un pat veikt kaut kādus vingrinājumus svaru zālē, kas trenē kājas (sāp gan nedaudz). Vienīgais, kas sagādā sāpes un diskomfortu ir pilns un dziļš pietupiens.
Re:

Vakar man veica to artroskopiju (menisks) "traumās" Duntes ielā. Lai daudz neatkārtotos pilnība viedoklī un iespaidos pievienošos Zvaigznītei (17.06.12. 04:14). Operāciju nozīmēja un veica pieminētais Dr.Igors Ļu. Nekādas īpašas rindas uz valsts apmaksātu operāciju. Bīja gatavi veikt kaut nākošnedēļ. Vienīgi, man pašam bīja citi plāni, pieteicos pēc diviem mēnešiem. Nekādu īpašu izdevumu, nekādas izspiešanas. Viss vienkarši, bez pārspīlejumiem, ērti un ātri. Jā, kadam varētu trūkt daktera "runātības', bet tas nav pats galvenais. Varbūt operācijas zāle neizskatās kā privātklinikās,( kā jau par valsts naudu), bet personāla attieksme par to pašu naudu - ļoti jauka. Nu varbūt tikai operācijas māsas pārāk lietišķas, īpaši ''nečivinās'' ar pacientu. Redzēsim kā būs ar pēcoperacijas rezultātiem - bet viss kas bīja pirms operācijas, tās laikā un pēc, kas saistīts ar personālu un pašu Dr. Igoru Ļu - patika ļoti labi. Vienkārši iesaku nesaspringt uz "vārdiem" un "privātfirmām" bet uzticēties professionāļiem.
Re:

Vakar man veica to artroskopiju (menisks) "traumās" Duntes ielā. Lai daudz neatkārtotos pilnība viedoklī un iespaidos pievienošos Zvaigznītei (17.06.12. 04:14). Operāciju nozīmēja un veica pieminētais Dr.Igors Ļu. Nekādas īpašas rindas uz valsts apmaksātu operāciju. Bīja gatavi veikt kaut nākošnedēļ. Vienīgi, man pašam bīja citi plāni, pieteicos pēc diviem mēnešiem. Nekādu īpašu izdevumu, nekādas izspiešanas. Viss vienkarši, bez pārspīlejumiem, ērti un ātri. Jā, kadam varētu trūkt daktera "runātības', bet tas nav pats galvenais. Varbūt operācijas zāle neizskatās kā privātklinikās,( kā jau par valsts naudu), bet personāla attieksme par to pašu naudu - ļoti jauka. Nu varbūt tikai operācijas māsas pārāk lietišķas, īpaši ''nečivinās'' ar pacientu. Redzēsim kā būs ar pēcoperacijas rezultātiem - bet viss kas bīja pirms operācijas, tās laikā un pēc, kas saistīts ar personālu un pašu Dr. Igoru Ļu - patika ļoti labi. Vienkārši iesaku nesaspringt uz "vārdiem" un "privātfirmām" bet uzticēties professionāļiem.
Re:

Es neiteiktu ādažu klīnikas PEREDRISTIJU . Man artrīts , es šim rādu scintiogrāfiju , ka sāp visas locītavas , bet šis : 100% menisks . 460 Ls pa diršanu , sapists celis uz mūžu . 2.mēnešus pēc operācijas izmaiņu nav , paiet nevar , slimības lapu viņš vairs pagarināt nevarot .... kas par lietu viņš nezinot , tā mēdzot gadīties .... I konsultācija 30 Ls, operacija 460 Ls , pēc tam 4x šķidruma nosūkšana no ceļa 4x 40 Ls ..viss kaķim zem astes .Pasūtīju viņu dirst , dabūju 2 grupu un gada laikā reimatologs izārstēja cik vareja , jo celis tomēr sapists , menisks izņemts , kāja īsāka , otrai slodze lielāka .
VDEĀKā prasa kur celim rentgens , usg vai magn. rezonanse ? Es saku nav , tas klauns diagnozi uzstādīja tapat .
Re:Skirmanis

Neiesaku iet pie Skirmaņa - ne ārstēt, ne zilo lapu uzrakstīt! Dakteris, ko Cēsīs komandē māsiņas!
Re:Skirmanis

Celis nesāp viss ok, kā paskrienu nedaudz - nenormālas sāpes kās pāriet apm 30 min un pēc tam atkal viss ok...
Re: velreiz

Pie kāda daktera Jūs ieteiktu veikt krustenisko saišu un meniska operāciju?

Man atroskopiju meniska plīsums operāciju veiks dakteris Oskars Gainutdinovs. Lūdzu uzrakstiet savas atsauksme par dakteri, cik ir labs vai slikts. Kā veiciet Jums pie daktera

Par atroskopijām esmu izlasījis n-tākos forumus latviski un krieviski. Kas operē bieži vien ir pilnīgi vienalga, viss ir jau nolemts tur augšā ... .

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā ir ļoti labi ārsti.

Ko juus ziniet par krustenisko saissu operaaciju pie dr. Vikmanis?

Kādas atsauksmes par ārstu Oskaru Gainutdinovu?

Bija te pasen viens jautājums, vai obligāti jāoperē.
Notraumēju celi pirms ~11gadiem. Toreiz tā arī nodzīvojos - sāpēja te vairāk, te mazāk. Tikai 6us gadus pēc traumas uztaisīju beidzot rezonansi, kur konstatēja mediālā meniska dorsiālā raga bojājumu - jeb laikam atplīsis kāds gabals no tā skrimšļa tautas valodā runājot. Ārsts teica, ka esot jāoperē pēc teorijas, bet nu praksē, ja man pārāk netraucē, tad nu teikt, ka obligāti jāgriež viņš man neņemoties.

Traucēja agrāk ejot - pēc dažiem km sākās stipras sāpes. Pirmos gadus pēc traumas sāpēja arī skrienot biku. Šobrīd pāris gadus atsāku skriet, jo izrādījās, ka nu jau skriet var pilnīgi bez sāpēm - ja visu laiku neliek kāju caur papēdi. Tagad nopirku apavus ar amortizējošu zoli un nostaigāt bez sāpēm šobrīd arī varu vairāk kā 30km.
Ceļoties pēc pietupšanās gan sāp vēljoprojām (vai arī, ja kāja ilgstoši bijusi pamatīgi saliekta). Bet nu nezinu, vai pietupšanās dēļ ir vērts ķirurģiski iejaukties locītavā, griezt tur kaut ko laukā (kas vēlāk nezināmā veidā var ietekmēt visu pārējo) - it īpaši, ja sāpes ir tādas, kas nepastiprinās un nav tik stipras, ka būtu jādzer kādas pretsāpju zāles.
Plus tāpat gan peldu, gan ar velo braucu visu laiku - tur nemaz netraucē tas meniska bojājums.

Man pirms diviem mēnešiem bija ceļiem ātrskopija likās ka būs labi ,bet tagad vairākas dienas ir ļoti pietūkušas un grūti locīt.nodarbojos arī ar vigr. Nesaprotu ko darīt.

Man melniska operacija bija pirms gada. Sapes pilnība nav pargajusas. Sakuma sāpēja mazāk,bet no rudens sāpes kļuva stiprakas.Tagad katru dienu smērēju ar pretsāpju geliem un saiteju ar elastīgo saiti. Pirms braukšanas atvalinajuma uz arzemem, traumatologs ceļi ielaida pretsāpju zales un vel kaut kādu elojosu zāli, lai mazinātu berzi. Atvalinajuma ar apsaitetu celi nostaigaju tīri normāli, bet atgriezoties sāp vel vairāk. Tagad nezinu ,ko darit. Zinu tikai vienu, ja varētu laiku pagriezt atpakal, tad operāciju netaisitu, jo pirms operacijas celis sapeja daudz mazak.
Varbut kādam ir tāda negativa pieredze un veiksmigs atrisinājums.

Dacei!
man tieši tāda pati operācija bija pirms kādiem apmēram 8 gadiem.no sākuma bij viss kārtībā.pirm kādiem 3 gadiem atakal tas pats celis sāka sāpēt un sāpēja tā ka,kāju nevarēja nolikt uz zemes,bija arī temperatūra.aizgāju pie traumataloga Valmierā,aizsūtija uz magnētisko rezonansi(MR) - atkal kkāds plīsums bija,pateica,ka jātaisa operācija,no tās atteicos.gāju uz vingrošanu,kuru arī pārtraucu finansiālo apstākļu dēļ.pagāja kāds laiks,kādi 2gadi un pamazām atkal sāka stipri sāpēt,ka pat gulēt nevarēju.iegādājos ortozi,un tagad pie garākām pastaigām bez ortozes nemaz nevar.pie ļoti garām pastaigām ar viso ortozi tāpat jūt.tagad gaidu atkal rindu MR.

kad pirku ortozo,man pateica,ka bez operācijas tāpat neiztikt,agrāk vai vēlāk tāpat būs,bet ja vilks garumā būs vēl sarežģītāk.

man kā sievietei ziemā vēl varbūt nav tik traki,bet vasarā velkot šortiņus vai svārkus vajadzētu kur ejot arī likt ortozi,bet ja visi redz,tad ir kā ir.:(
Kādus pretsāpju gēlus Jūs smērējat?vai ortozi neesat mēģinājusi?
Re:velreiz

Līgai!

Es esmu mēģinājusi dažādus pretsāpju gēlus un uz nakti vēl papildus celi ievīstu siltā šallē. Par ortozi neesmu interesējusies, izlīdzos ar elastīgo saiti. Es eju uz vingrošanu un cenšos katru dienu kādu stundu staigāt, tad celis jūtas labāk, bet tikai ar elastīgo saiti, bez tā arī nekā.
Man jau tā pati problēma, ka svārki un kleitas tikai uz teātri.

Es nezinu vai man atkal jāpiesakās uz MR, ko tas dod, vai atkal jātaisa operācija?
Kādas sekas var būt, ja operāciju netaisa?

Līgai!

Es esmu mēģinājusi dažādus pretsāpju gēlus un uz nakti vēl papildus celi ievīstu siltā šallē. Par ortozi neesmu interesējusies, izlīdzos ar elastīgo saiti. Es eju uz vingrošanu un cenšos katru dienu kādu stundu staigāt, tad celis jūtas labāk, bet tikai ar elastīgo saiti, bez tā arī nekā.
Man jau tā pati problēma, ka svārki un kleitas tikai uz teātri.

Es nezinu vai man atkal jāpiesakās uz MR, ko tas dod, vai atkal jātaisa operācija?
Kādas sekas var būt, ja operāciju netaisa?

Dacei!

Atvainojos,ka tik vēlu sanāca atbildēt.Uz MR kabinetu Jūs varat pieteikties,tad vismaz zināsit kas tam celim kaiš. Visticamāk,ka varētu būt,ka atkal operācija jātaisa.Tad kad pirku ortozi,man pateica,ka pa šiem gadiem tas plīsums apaug,var rasties iekaisums un tamlīdzīgas lietas un operācija būs vēl sarežģītāka.
Man pateica,agri vai vēlu būs tāpat operācija,jo tas plīsums,pats nesadzīs - varbūt plīsīs vēl tālāk,vai arī apsūlbēs,apaugs un ka elastīgā saite vai ortoze tikai uz to brīdi palīdzēs,lai sāpes netraucē ikdienā,bet tas neesot risinājums
Man arī teica,ka labāk ortoze nekā elastīgā saite,jo ortoze(man ir tāda abos sānos ar bleķiem)labāk saturēs to celi pastaigas laikā un ja nu gadījuma vēl krīt.Un šitādā laika kā tagad ka ārā ir ziema,tad obligāti jābūt ortozei,jo ir slidens un nevar gluži tik stalti iet kā vasarā.
Man nākošnedēļ ir MR tad jau redzēs,kas tur rādās.

Ja nav noslēpums no kuras puses Jūs esat?Varbūt varam privāti sarakstīties?
Ar kādiem apaviem Jūs staigājat?Vai Jūs esat gājusi arī uz elektrisko riteni?

Man arī teica,ka pa vasaru uz vakariem un gulētiešanu vajag likt uz ceļa visādus dabīgos līdzekļus,piemēram,cūku taukus,ceļmallapas,dadžu lapas,kāpostu lapas u.tt. un siet elastīgo saiti virsū,neatkarīgi no tai vai sāp vai nesāp.Es liku arī kastaņu uzlējumu,iesmērēju arī šņabi.
Jūsu kredīta pieteikumu

Hello Mr & Mrs
This message caters to individuals, the poor, or to all those who are in need of a particular loan to rebuild their lives. you are looking for loan to revive your activities either for a project, either for buying an apartment but you are prohibited Bank or your folder was rejected at the Bank. I am a particular I provides loans ranging from 2,000 to € 950,000 persons able to meet the conditions. I am not a Bank and I does not require many documents to trust you, but you must be a person just, honest, wise and reliable. I grants loans to people alive in all Europe and the whole world (France, Belgium, Canada, Switzerland, Romania, Italy, Spain, Portugal, Latvia ...). My interest rate is 3% year.If you need money for other reasons, please feel free to contact me for more information. I am available to meet my clients in a duration maximum 3 days following receipt of your application form. If you are interested, please contact me for more information. nelwil99@hotmail.fr or particularloan@inbox.lv
For your loan applications

Hello Mr & Mrs
Šis ziņojums caters uz indivīdiem, sliktu, vai visiem tiem, kas ir nepieciešams īpašu aizdevumu atjaunot savu dzīvi. jūs meklējat aizdevumu atdzīvināt savu darbību, gan projektu, gan pērkot dzīvokli, bet ir aizliegta banku vai mapē tika noraidīts bankā. Es esmu īpaši man sniedz aizdevumus, sākot no 2000 līdz € 950,000 personām, kas ir spējīgas izpildīt nosacījumus. Es neesmu bankas un man neprasa daudz dokumentu, jums var uzticēties, bet jums ir jābūt personai, vienkārši, godīgi, gudri un uzticamu. Es piešķir aizdevumus cilvēku dzīvi visiem Eiropā un visā pasaulē (Francijā, Beļģijā, Kanādā, Šveicē, Rumānija, Itālija, Spānija, Portugāle, Latvija...). Mans procentu likme ir 3 % gadā.Ja jums naudu citu iemeslu dēļ, lūdzu, jūtieties brīvi sazināties ar mani, lai iegūtu vairāk informācijas. Es esmu pieejams, lai atbilstu maniem klientiem maksimālais ilgums 3 dienas pēc saņemšanas pieteikuma veidlapu. Ja jums ir interese, lūdzu, sazinieties ar mani plašāku informāciju. nelwil99@hotmail.fr or particularloan@inbox.lv
Re: For your loan applications

Labrīt,kuriem sāp...
Pirms 10 gadiem bija smaga celgala trauma-patellas plīsums,sasitumi.Pirms gada sākās milzīgas sāpes ceļgalā.No sākuma pretsāpju līdzekļi,tad maksas konsultācijas pie manas N .pilsētas vienīgā traumotologa,kurs nozīmēja dārgas fizioterapijas.Uz kādu laiku it kā kluva labāk,bet rudeni viss sākās no gala.No pretsāpju tablešu ešanas saka sāpēt kunģis un ,nedod dievs,ka vēl aknas ,,nosēdinu".
Uztaisiju magnētisko rezonansi ,kas konstatēja (aprakstā)meniska mugurējā ragā III pakāpes plisumu.Manas pilsetas N.vienigais traumotologs ,pat nepaskatījies disku,tikai izlasījis aprakstu,pateica sekojošo-gribat,operējiet,negribat,varat dzīvot tālāk.Pēc ieteikuma 2013.gada decembra sākumā devos vizītē uz Gailezeru pie dr.Visama Rafaela.Viņš paskatījās disku,izstāstīja un parādīja redzamos bojājumus-skrimšļu nodilumus,šķidrumu ....un pateica maģiskos vārdus,kuriem noticēju:,,Labāk nepaliks.Jāoperē."
Šī gada 22.janvārī ierados Pļavnieku veselības centra dienas stacionārā,kur par 40 eiro (Valsts programma)veica operāciju .Kopējā narkoze,burvigas māsinas,ideāla apkalpošana.Pēcpusdienā devos mājās,kuras atrodas 250 km no Rīgas.Līdz mašīnai aizgāju bez grūtībām,jo darbojās anestēzija,bet pēc trim stundām izkāpt jau bija smagi.Pirmā nakts bija smaga-uztūkums,lielas sāpes,atkal spēcīgi pretsāpju līdzekļi.
Taču ,otrās dienas vakarā jau palēnām sāku staigāt,bez krukiem.Šorīt ir ceturtā diennakts.Sāpes vēl ir,tomēr divi dziļi griezumi.Vingroju,bet ar mēru,staigāju ,bet arī tikai npieciešamos darbiņus izdaru.Ceru,ka būs labi .Paldies dr.Rafaelam-par viņu tik daudz laba izlasīju internetā.
P.s.Man ir 62.gadi ,ceļgali nav sportiskas uzbūves.Turaties,rūpējaties par savu veselību!Uzrakstīšu vēlāk par savām sajūtām.

Labrīt,kuriem sāp...
Pirms 10 gadiem bija smaga celgala trauma-patellas plīsums,sasitumi.Pirms gada sākās milzīgas sāpes ceļgalā.No sākuma pretsāpju līdzekļi,tad maksas konsultācijas pie manas N .pilsētas vienīgā traumotologa,kurs nozīmēja dārgas fizioterapijas.Uz kādu laiku it kā kluva labāk,bet rudeni viss sākās no gala.No pretsāpju tablešu ešanas saka sāpēt kunģis un ,nedod dievs,ka vēl aknas ,,nosēdinu".
Uztaisiju magnētisko rezonansi ,kas konstatēja (aprakstā)meniska mugurējā ragā III pakāpes plisumu.Manas pilsetas N.vienigais traumotologs ,pat nepaskatījies disku,tikai izlasījis aprakstu,pateica sekojošo-gribat,operējiet,negribat,varat dzīvot tālāk.Pēc ieteikuma 2013.gada decembra sākumā devos vizītē uz Gailezeru pie dr.Visama Rafaela.Viņš paskatījās disku,izstāstīja un parādīja redzamos bojājumus-skrimšļu nodilumus,šķidrumu ....un pateica maģiskos vārdus,kuriem noticēju:,,Labāk nepaliks.Jāoperē."
Šī gada 22.janvārī ierados Pļavnieku veselības centra dienas stacionārā,kur par 40 eiro (Valsts programma)veica operāciju .Kopējā narkoze,burvigas māsinas,ideāla apkalpošana.Pēcpusdienā devos mājās,kuras atrodas 250 km no Rīgas.Līdz mašīnai aizgāju bez grūtībām,jo darbojās anestēzija,bet pēc trim stundām izkāpt jau bija smagi.Pirmā nakts bija smaga-uztūkums,lielas sāpes,atkal spēcīgi pretsāpju līdzekļi.
Taču ,otrās dienas vakarā jau palēnām sāku staigāt,bez krukiem.Šorīt ir ceturtā diennakts.Sāpes vēl ir,tomēr divi dziļi griezumi.Vingroju,bet ar mēru,staigāju ,bet arī tikai npieciešamos darbiņus izdaru.Ceru,ka būs labi .Paldies dr.Rafaelam-par viņu tik daudz laba izlasīju internetā.
P.s.Man ir 62.gadi ,ceļgali nav sportiskas uzbūves.Turaties,rūpējaties par savu veselību!Uzrakstīšu vēlāk par savām sajūtām.

Gribu pateikties dr. Rafaelam Visamam, kurš man taisīja artroskopijas operāciju š.g. 20. janvārī Pļavnieku veselības centrā. Varu parakstīties zem katra vārda ko ir rakstījusi Brigita par dakteri, un Pļavnieku dienas stacionāra darbiniekiem. Paldies, dievam un dakterim, bet man nebija pēcoperācijas sāpes, par kurām daudzi sūdzās. Pašlaik dzeru daktera nozīmētās zāles un ceru, ka viss būs labi.
Liels paldies un visu labāko dr. R.Visamam!
meniska operācija

Ja Jums ir problēmas ar menisku, tad:
1. Vispirms iepazīstieties ar informāciju par menisku, labs interneta resurss, piemēram, ir http://travmaorto.ru/23.html .
2. Uztaisiet ceļgala magnētisko rezonansi (ar speciālista nosūtījumu 20 Ls, bez nosūtījuma ~ 80 Ls). Vienojaties ar radiologu, kas raksta atzinumu par jūsu MRI uzzīmēt jums uz papīra kā plīsums ir izvietots uz meniska un cik tas ir liels mm. Tam ir ļoti liela nozīme, lai izlemtu par nepieciešamību veikt operāciju.
3. Kritiski izturietes pret ārstus slavinošu informāciju internetā, dotaties pie jums pieejama ortopēda-hirurga, kas taisa meniska operācijas (var būt arī internetā neizslavēts). Ja ārsts vizītes laikā rūpīgi neizskata disku ar jūsu MRI, ziniet, ka konkrēti priekš jums šis ir ļoti slikts ārsts un ejiet pie cita.
4. Atceraties, ka par velti ir tikai siers peļu slazdā un ja iespējams, tomēr sagrabiniet naudu operācijai, bet konjaciņus, puķes un šokoladītes atstājiet sev!
5. Ja ārsts iesaka operāciju, lūdzat sīki izskaidrot kāds tieši plīsums jums ir, kas un cik daudz tiks izgriezts un kāds būs prognozējamais rezultāts. Menisks celim ir ļoti nepieciešams, tā iztrūkums agri vai vēlu novedīs pie artrozes, taču ja tā plīsums skrāpē nost skrimsli no kauliem, vai pat bloķē locītavu - arī nav labi -artroze arī garantēta. Domājot par operacijas nepieciešamību ir jāņem vērā tadi faktori kā plīsuma atrašanās vieta un lielums, ceļgala kopējais stāvoklis, skrimšļu stāvoklis, skeleta īpatnības, pacienta vecums utt.
6. Pēc operācijas ļoti liela nozīme ir saprātīgai fizioterapijai. Ideāla ir mērena braukšana ar riteni, peldēšana un vingrinājumi celim un mugurkaulam. Nevajag daudz, bet regulāri. Nostiprināta muskulatūra dara brīnumus ! Varat arī injicēt celī amortizējošas vielas, lai tiktu pāri sāpju saasinājumiem.
Ja neilgi pec operācijas celis tomer sāp - iespējams jums tomer nav izoperēts viss meniska plīsums.
Vingrojiet un atceraties, ka jebkura hirurģiska iejaukšanās ķermenī bez patiesas nepieciešamības ir kaitīga!
Re: meniska operācija

6.februārī operēju meniska plīsumu Rīgas 2. slimnīcā pie daktera Prozoroviča, vislabākās atsauksmes par dakteri. Apstākļi arī labi, apkalpojošais personāls laipns, bet neliekās par tevi ne zinis, dari ko gribi, vai tu tur dzīva vai mirusi, nevienam pat neienāk prātā paskatīties. Operācijas dienas vakarā devos mājās.
Tagad trešā diena, sāpes nejūtu,cepuri nost daktera priekšā.
Tā kā tas ir ļoti svarīgi pie šīs operācijas, būt pie laba speciālista, jo es pirms operācijas biju dzirdējusi ļoti labas atsauksmes par šo dateri.
Tikai mazrunīgs!

6.februārī operēju meniska plīsumu Rīgas 2. slimnīcā pie daktera Prozoroviča, vislabākās atsauksmes par dakteri. Apstākļi arī labi, apkalpojošais personāls laipns, bet neliekās par tevi ne zinis, dari ko gribi, vai tu tur dzīva vai mirusi, nevienam pat neienāk prātā paskatīties. Operācijas dienas vakarā devos mājās.
Tagad trešā diena, sāpes nejūtu,cepuri nost daktera priekšā.
Tā kā tas ir ļoti svarīgi pie šīs operācijas, būt pie laba speciālista, jo es pirms operācijas biju dzirdējusi ļoti labas atsauksmes par šo dateri.
Tikai mazrunīgs!

te atkal es Līga.
nu jau saņēmu savu mr izmeklējumu.man kādreiz gadus cik atpakaļ bija meniska plīsums.bet tagad man ir 2.pakāpes hondromalācija.un mediālā meniska ķermeņa deformācija,mugurējā raga horizontāls plīsums.
vai kāds varētu padalīties ar savu pieredzi par šādu rezultātu?un vai tiešām tikai vienīgā ārstēšana - operācija?
Re: meniska operācija - Līgai

Kas attiecas uz meniska plīsumu vispārīgi - atkarīgs kurā meniska zonā (sarkanajā - apasiņotajā, baltajā - neapasiņotajā) atrodas plīsums un cik liels tas ir - ja ir mazs un sarkanajā zonā - var sadzīt pats, ja ir sarkanajā zonā un vid.liels - var sašūt, ja ir baltajā zonā un stipri traucē (rada sāpes) - var izgriezt. Kas attiecas uz mugurējā raga horizontālo plīsumu - ja te ir domāts horizontālais plīsums kā to saprot med.teorijā - tas ir austeres tipa plīsums par kuru med.presē raksta, ka nepieredzējuši ķirurgi to artraskop.operācijā var arī neatrast un attiecīgi kvalitatīvi neizgriezt - tas nozīmē, ka ja operē - tad labāk slimnīcā, kur ir kvalitatīvas operācijai nepieciešamas iekārtas, apstākļi un pie daktera, kas ir rūpīgi izpētījis jūsu MRI un kam ir skaidrs priekšstats par to kur jums tas plīsums ir.
Par hondromalāciju jārunā ar kvalificētu ortopēdu-ķirurgu/traumatologu. Kopumā, ja ļoti nesāp - labāk neko negriezt, bet ja ir lielas sāpes - laikam jāgriež.
Re: meniska operācija - Līgai

Līga, kurā vietā un pie kāda ārsta jums bija iepriekšējā meniska operācija?

Lūdzu padomu - kas pazīst arstu Dārznieku 2.slimnīcas poliklīnikā? Man arī problēmas ar menisku, biju pie viņa uz konsultāciju, bet, izlasot šo forumu, man ir šaubas par D.

Lūdzu padomu - kas pazīst arstu Dārznieku 2.slimnīcas poliklīnikā? Man arī problēmas ar menisku, biju pie viņa uz konsultāciju, bet, izlasot šo forumu, man ir šaubas par D.

Kopš operācijas pagājis gandrīz pusotrs gads un varu teikt, ka sāp joprojām. Principā "simptomi" ir precīzi tādi paši kā pirms operācijas. Pilnīgi gribas vēlreiz aiziet uz MR.
=>Volfgangam

Var ieekonomēt uz MR..Tev droši vien ir meniska dorsālā raga horizontālais plīsums..
Re: =>Volfgangam

Labākais traumatologs ar kuru esmu saskarusies ir viennozimīgi dr. J.VIĻUMS , ceļgala operāciju bez protezēšanas viņš veica teicami ,kur citi kirugi nesaskatīja citu iespēju kāveikt protēzešanu,paldies viņam ,cilvēkam ar zelta rokam un vēlu viņam visu to labāko,jo solīto 2 gadu vietā man jau pagājuši 13 gadi.tas vienīgais traumatologs kuram uzticos pa 100 procentiem.VIŅŠIR ĻOTI GODĪGS , ta nevar teikt par VISIEM.

Labākais traumatologs ar kuru esmu saskarusies ir viennozimīgi dr. J.VIĻUMS , ceļgala operāciju bez protezēšanas viņš veica teicami ,kur citi kirugi nesaskatīja citu iespēju kāveikt protēzešanu,paldies viņam ,cilvēkam ar zelta rokam un vēlu viņam visu to labāko,jo solīto 2 gadu vietā man jau pagājuši 13 gadi.tas vienīgais traumatologs kuram uzticos pa 100 procentiem.VIŅŠIR ĻOTI GODĪGS , ta nevar teikt par VISIEM.

Pirms 9 mēnešiem veica man gudrs, zinošs ārsts meniska operāciju.

Labāk būtu cietusi tās sāpes pirms operācijas, ne tās kādas ir tagad!!!!!

Nejēdzība, jo ievēroju visus pēcoperācijas padimus līdz sīkumam.... Taisīt jaunu MR?

Autoram:1808

Jums tagad tā pat sāp,kā pirms operācijas?kurā vietā Jums taisīja operāciju?un kāds dakteris?
vispār es Jums ieteiktu uztaisīt jaunu MR.

Paldies Līga, par interesi.

Taisīju 1. slimnīcā pie dr. Pelēča G.

Sāp stiprāk , nekā pirms operācijas, jūtos pilnīgi *izmesta* no visa,jo (kā piemēram) nevaru ne uzkāpt, ne nokāpt pa kāpnēm- to bija nepieciešams darīt ejot uz koncertu Lielajā Ģilde--un tikai pēdējā brīdī uzzinot, ka biļetes ir 2. stāva balkonā........

Dr. Pelēcis ir ļoti gudrs , zinošs , sirsnīgs, rūpīgs ārsts.

Tātad- vaina ir manī.
MR uztaisīt ir problēmas-un ne jau tikai man- , kad taisīju 1.reizi apzvanīju visas! Rīgā esošās vietas, kur to veic, rindas apm. 3 un vairāk mēneši.
Biju savā poliklīnikā pie ķirurga- viņš man vaicāja:vai tad es jūs nebridināju, ka op. absolūti neko nedos.........
Nu kas atlicis?LIFE IS LIFE:)))

Nu ko var ieteikt aiziet pie fizioterapeita, jo iespējams kas ir jānostiprina ceļgalā lai neratos atk;artotas traumas !!!!!!
=>1808

Varbūt Jums ir iekaisums celī, tāpēc sāp. Lai noņemtu sāpes, var pamēģināt špricēt celī pretiekaisuma&amortizējošās vielas (vajag 3 X), kā alternatīvu var izskatīt klimata maiņu uz laiku - kāds ceļojums uz siltajām zemēm. Nu un protams, jānostiprina muskulatūra ap celi, citādi jau nu nekas labs nav gaidāms (īpaši laba ir peldēšana un riteņbraukšana).
Re: =>1808

par pilnu maksu nav jums iespēja uztaisīt MR? Diamed, Traumās utt....
iet pie citiem ārstiem, te daudzi labi pieminēti, Rafaels Visams, Igors Ļu utt....

Kad uztaisīsiet MRI, tad vispirms aizejiet pie tā labā arsta, kas Jūs jau operēja un pēc tam, ja būs nepieciešams pie citiem tikpat labiem ārstiem

Pirms 4 gadiem, nokritu ar riteni uz laba celja, sapes bija lielas . Nakamas 3 dienas pavadiju maju, Jo nevareju kaju pielikt pie zemes. Tad sapes atgaja,un viss ok, bet pie straujam kustibam celis par sevi atgadinaja. Pirms 2 meneshiem nokritu pa kapnem, un tad biezak sakas problemas, ka tupoties vai sezot uz kajas , celis iestregst. Tagad jau 2vas nedeljas nevaru kaju iztaisnot un pastaigat.Atrodos Vacija un rit mani operes. Esmu jau 3x atradijusies arstam un ir taisits rentgens un Magnetiska rezonanse. Arsts saka, ka Meniska plisums. Saskumu, bet dr saka, ka nieks visiem futbolistiem ari ta ir. Operacija bus ar visparejo narkozi un ilgs 15-20 minutes. Pec operacijas man jau macis staigat ar omiishu ratinjiem!
Re: =>Kristai

Lai Tev Krista veiksmīga operācija! Neaizmirsti pirmās nedēļas pēc operācijas pārāk nenoslogot operēto kāju, lai nerastos pēcoperācijas plīsumi ! Bet pec tam jau kāja jaieloka pamatīgi - jāvingro un ja iespejams, jāiet uz masāžām un peldēsanu!
meniska plisumi

Autoram 1808.

nav par ko.es interesējos par citu cilvēku pieredzi,jo man ir līdzīgas problēmas un ir jāizdomā ko darīt,jāsavelk kopsavilkums.

Autoram Huseinam.

cik tās šprices maksā?tikai 3x?un var iztikt bez operācijas?
Re:=>Līgai

Amortizatoru injicēšana ceļa locītavā (blokādes) ir viens no konservatīvajiem ārstēšanas veidiem (medikamenti, vingrinājumi, injekcijas, sāpju aprūpe) pirms operēšanas, daļai cilvēku ar to pietiek – nav nepieciešama operācija. Ja gadījums nav smags, tad tas var būt vienreizējs pasākums (3 injekcijas),bet daži cilvēki to atkārto ik gadu. Injekcijas var veikt arī pēc operācijas, ja pacients slikti jūtas. Amortizatora pozitīvie efekti var būt iekaisuma noņemšana, locītavas ieeļļošana, bet negatīvie efekti – infekcija locītavā, alerģija pret vielu, skrimšļu bojāšana. Injekciju kursa (3x) cena ir aptuveni puse no operācijas cenas. Piemēram ORTO cenrādī rakstīts, ka 1x “Hialuronskābes injekcija locītavā ar Hyalgan – 78 EUR”.Cenu var samazināt zāles pērkot internetā kur tās tirgo, lai gan dažām no tām nepieciešama recepte.
Tātad, ja var atļauties un nav situācija, ka uzreiz jāoperē, vispirms var izmēģināt šprices, jo operēšanās ir saistīta ar lielāku risku veselībai.
Re:=>Huseinam

viena operācija ir jau taisīta,pēc tam man ari špric;eja zāles celī reizi mēnesī 3mēnešus.pagāja pāris gadi un sāk tā atkal vairāk vai mazāk sāpēt it īpaši gandrīz pēdējā gada laika,jo ir atkal jau plīsums kādus gadus 4 un 2pakāpes hondromalācija.nezinu gan vai tur vēl potes var palīdzēt.man jau dakteris prasīja,kāpēc vairāk nevingroju.pārtraucu dēļ finansēm:(
un vēl nezinu kas būs ar gūžu.:(
Re:=>Līgai

Finalizēt jeb pieņemt pareizo lēmumu jautājumā iet vai neiet uz otro operāciju Jums būs grūti, jo neesat ārste, kā arī pat ja nejauši būsiet pieņēmusi pareizo lēmumu - kādi apstākļi, piemēram, ārsta paviršs darbs to var pārvērst nepareizā lēmumā.
Jāizvēlas kada cita pieeja jautājumam, piemēram, skaidrs, ka nevarat pieņemt lēmumu bez ārsta, tāpēc uztveriet šo procesu kā lietišķas līgumattiecības ar ārstu, kurās Jūs esat darba devējs/pasūtītājs, bet ārsts ir izpildītājs/darbinieks, neatkarīgi no tā, vai par operāciju maksāsiet Jūs vai valsts.
Pielietojiet savu menedžera talantu. Ideāli protams būtu noskaidrot cēloni, kāpēc Jums šī slimība ir radusies, bet ja nav laika un līdzekļu, tad atliek "taustīties" tālāk, proti noskaidrot ārsta viedokli par Jūsu stavokli, iespējām un veidiem kā to uzlabot. Pašai arī jānovērtē sava pašsajūta, vai sāpes un neērtības ir tik lielas, ka varat riskēt ar to, ka pēc operācijas sāpes varētu būt vēl lielākas jeb var tomēr pieciest.
Jānoskaidro, kādus mērķus ārsts izvirza piedāvājot operāciju un tieši kādus uzlabojumus tie dos, jānoskaidro arī kādas negatīvas sekas var būt. Ir jāuzticas ārstam pie kura esat izvēlēties operēties, bet ne akli, saņemtā informācija ir jāanalizē un ja kas nepatīk var aiziet uz konsultāciju arī pie cita ārsta.
Galarezultātā, ja Jūs apmierina "darbinieka" piedāvajums - jāoperējas, ja ne - tad jāmeklē cits.

Analizējot par vai pret operāciju tiešām ir grūti,jo esmu dzirdējusi tādas runas,ka celim operācija pēc operācijas,kamēr diemžēl paliec par invalīdu,ko es noteikti negribu.

ja nav noslēpums no kuras puses Jūs esat?varbūt varam sarakstīties privāti?

To Huseinam------------- paldies par padomu- šodien biju pie traumatologa- ortopēda kur man veica blokādi. Protams esmu ļoti laimīga,kad absolūti nemaz nesāp vairs operētais celis- pat izmēģināju uzkāpu līdz 5.stāvam un nokāpu bez sāpēm.Tagad sarunājam veikt bl. kursu, par tālāko ....cerēšu. Lai kā arī nebūtu- ir iespēja iziet no šīs *sāpju situācijas*!!!!!
Re:=>1808

ceļgalam var veikt arī blokādi?kāda veida viņu veic un ko tas nozīmē?un cik maksā?un cik bieži jāveic?
RE-Līgai

To Līgai------- Huseins savā 28.05. vēstījumā visu apraksta par bkokādēm.

Veic celī ievadot speciālas zāles( nosaukumu nejautāju,joabsolūti uzticoties ārstam man to nevajag:)))

Jāveic kursa veidā-cik ilgs būs mans kurss-atkarīgs no manas t.i. ceļa pašsajūtas:))

Nākošā reize ir pēc nedēļas-ceru...... kāpju, skrienu gar jūru un pagājuša kopš injekcijas jau 11stundas!!!
Re: 1808

Jūs jau droši vien ejat Rīgā pie traumatologa - ortopēda?
Re: Līgai

Jā es dzīvoju un ārstējos Rīgā.
Re: Līgai

Blokāde katram cilvēkam ir atšķirīga, jo man pašai pietika ar vienu blokādi kad sapratu, ka tomēr sāp un vēl pēc blokādes uztaisīšanas dažkārt arī rodas sāpes ~ 2max 3 dienas.
Līga cik saprotu ir 2 pakāpes hondropātija- kas ja nemaldos ir ceļa loc skriemela bojājums. Pati tiko izoperēju šo pašu hondropātiju kura bija 2-3 pakape kas radās no sporta. Tā kā runājot pa operāciju labāk būtu uztaisīt, lai nav lielāks bojājums, jo jebkurš bojājums ceļa locītavā var novest līdz artrītam un tāpat var sabojāt arī ko citu- meniski un saites !!!!!
Re: elina9009

ja,tikai man būtu tā jau otra operācija.jā man ir 2pakāpes hondromalācija un meniska plīsums.
man pēc pirmās operācijas pēc kaut kāda laika arī taisīja blokādes,tad man nesāpēja.
Un ko Jums tieši ņēma ārā operējot?cik ilgi gāja operācija?
Re: =>elina9009

Paldies, Elīna, par info! Cik saprotu, tad Jums ir bijusi ceļgala skriemeļa atjaunošanas/rekonstrukcijas/mozaīkplastikas.. operācija. Laikam dārgi? Kur Latvijā taisa šādu operāciju?

Ir tā ka vienm ceļgalam pirms 2gadiem bija meniska operāija kuras laikā noņem noplīsušos meniska fragmentus un ilga aptuveni 1h. un jā pirms 1mēneša taisīju operāiju ceļgala skrimšļa atjaunošanai Rīgas 2slimnica, tā kā taisīja vēl pa valsts naudu sanāca ar visu kur 30 eiro, tik nezinu varbut vel ir ta valsts nauda un var taisit. Būtībā domāju ka šādu operāciju taisa visur jo tā skaitās kā artroskopija.

Paldies,ka atbildējāt.

Jums gan operācija bijusi ilgi.man arī operēja menisku(artroskopija) pirms gandrīz 10 gadiem,man operācija ilga apmēram minūtes 20.nemaz nezināju,ka ir arī skrimšļa atjaunošanas operācija.
man draud arī otra operācija,tā pati artroskopija.:(

Nu tas jau ir atkarīgs no tā cik daudz menisks ir bojāts un cik ilgs ir tas atjaunošanas process.
Re: Re:

Varbūt kādam noder mans stāsts.
Veica meniska daļēju izgriešanu. Cēlonis varētu būt ka gada sākumā pēc mazkustīga dzīvesveida nolēmu mainīt ko savā dzīvē un nodarboties ar dejām un svaru cilāšanu. Pa vidu vēl saaukstējos, pāris nedēlas nogulēju. Sākumā sāpes parādījās uz pāris dienām, bet pēc mēneša tās palika tādas, ka katrs solis ir pārbaudījums. Biju pie diviem ārstiem, tie abi secionāja, ka meniska plīsums esot abās kājās, bet rezonansi uztaisīju trakāk sāpošajai, kam bija meniska plīsums. Abas reizē šā vai tā nevarot reizē operēt.
Uztaisīju operāciju un pēc grūtajām pirmajām dienām pēc nedēlas secināju, ka ir novērojams progress gan attālumos, gan kāpņu pārvarēšanas vieglumā.
Salasījies dažus no jaukajiem atveseļošanās stāstiem, secināju, ka divas nedēlas pēc operācijas jūtos ar katru dienu labāk un pie pakāpensiskās slodzes pieaudzēšanas iederēsies viegli dārza darbiņi kā ogu lasīšana kājās stāvot, pļautās zāles grābšana, malkas nešana pa dažām pagalītēm, mājas kārtošana neko smagāku par grāmatām necilājot... Pāris jaukas dienas vasarnīcā. Un ja paliek grūti, kādas 20 min pasēdēšu un atpūtīšos.
Nekā nebija, jau trešo dienu pēc šim derīgajiem darbiem atkal operētā kāja sāp un esmu tādā fiziskā stāvoklī kādā biju kādas piecas sešas dienas pēc operācijas! No transporta atkal jākāpj ārā lēni un uzmanīgi, atkal jāmeklē taisnākie ceļi uz veikalu un pirmajā dienā vispār bija tā, ka jāatceras sēdēšanai nomalītes kas ir pa ceļam.
Secinājums: ja ārsts iesaka sevi mēnesi pusotru saudzēt, tad arī to darīt pakāpeniski nedēļu ietvaros nevis dienu ietvaros.
Re: Kegums

par to secinājumu pilnīgi piekrītu.man kad bija operācija,tad pēc tam pateica,ka vieglas pastaigas sākumā nu augstākais 10min nu varbūt līdz 20min.un galvenais pa ļoti līdzenu ceļu.un par to ceļu runājot,tad tiešām to varēja just,ka vajag tiešām ļoti līdzenu.un man vēl bija liels pārbaudījums autobusa pakāpieni,kāpjot no autobusa kāpu kā varone,ne pa vienam pakāpienam,bet visus uzreiz(kā,kad parasti kāpj pa trepēm),sapratu,ka pieļāvu lielāko kļūdu,kad atkal ceļgals sāka sāpēt.
Re: Re: Kegums

Tad tās sāpes vismaz uz pāris gadiem ir pārgājušas? Vismaz kā sapratu no 06.01.14. 11:03 komentāra? Tas dod cerību, ka manas piecas atkārtoto sāpju dienas var arī beigties.
Re: Kegums

pēc operācijas,kas man bija 2003.gadā,ja uz pāris gadiem bija pārgājušas,ja tā rēķina tad apmēram uz kādiem 7 gadiem.jo atkal tas celis pieteica sevi ap 2010. gadu.
nu tāda cerība pastāv,ka jā varētu arī beigties.ceu,ka neforsējat ar fizisko slodzi?jo pēc operācijas ar fizisko slodzi ļoti uzmanīgi.ja drīkst jautāt cik Jums ir gadu?
Re: Re: Kegums

34 gadi. Nu jaa, ar slodzi tagad zinu, ka jaauzmanaas un nav jaastreso, ka sobriid kaads blakus var vairaak:)
Re:Kegums

cik es saprotu,tad Jums operācija bija nesen.kurā vietā Jums bija?
Re: Re:Kegums

Cik maksā meniska operācija? piemēram ARSā vai traumās?
Re: Re: Re:Kegums

...: Arsā laikam bija 500 eiro + kaut kas par gulēšanu dienas stacionārā. Izmantoju valsts apmaksāto operāciju un 1. slimnīcu par 17 eiro diennaktī.

Līga: Jā pirms mēneša, 1. slimnīcā taisīju. Pa brīžam vēl iesāpas, sevišķi no rītiem (pirmās dažas minūtes līdz iestaipas locītava) vai kad kāja ir nogurusi. Žēl, vēl dejot vai skriet nevaru.
Re: Re: Re: Re:Kegums

Nezinu, kas būtu bijis labāk - lasīt vai nelasīt visu iepriekš minēto... Izlasīju un nu baidos par turpmāko. Tikko biju uz artroskopiju, nopriecājos, ka nu beidzot (protams, pēc kāda laika) varēšu atkal staigāt bez sāpēm, skriet, kāpt utt., bet te gandrīz nevienas īsti labas pieredzes... Tāpat kā šī, sāpēja arī otra kāja - pirms daudziem gadiem, nevarēju pietupties, bet kaut kā iztiku, dakteris gan teica, ka visdrīzāk meniska plīsums, kas jāoperē, pats no sevis nesadzīšot. Kādus gadus pasāpēja, bet tad kaut kā piefiksēju vienā dienā - eu, bet nesāp, ne tupjoties, ne lokot, ne kā. Ko tad nu vairs, forši! Un tad sāpe sākās otrā kājā. Vairākus gadus, bet iemanījos sadzīvot. Nobiedēja arī cenas, ko būtu jāmaksā par MR un operāciju. Visādi kritieni un neveiklas kustības ir bijušas, bet tādu vienu konkrēto traumu un sākumu tām sāpēm neatceros. Krīze sākās pirms dažiem mēnešiem - skrienot distancītes, ko pirms tam nebiju darījusi. Skrēju ar visām sāpēm, jo bija mērķis. Nevajadzēja... Tad it kā pierima, bet pēc vairākām nedēļām atsākās atkal pie sportiskas, kaut it kā nelielas slodzes. Nu tad gan kliboju 2 nedēļas kunkstēdama un, kad nepārgāja, beidzot uztaisīju MR. Valsts rindā būtu lētāk, bet tā būtu ilgi jāgaida. Nu atklājās celī ļoti nesmukas lietas. Protams, ielaistas un ar sliktām prognozēm. Kad dakterim jautāju, vai ir arī valsts apmaksātas operācijas, viņš pārliecinoši atbildēja, ka nav, un man pat prātā neienāca citur painteresēties... Te lasu pavisam ko citu. Nu bet izlietu ūdeni vairs nesasmelsi. Ilgāk gaidīt es tāpat nebūtu varējusi, jo pēc īsa "klusuma" brīža sāpes atkal atsākās neciešamas - dzīvojoties ar bērniem pa pludmales smiltīm... Visu citu jau var pieciest, var netupties, nedarīt ko citu, kas izraisa sāpes, bet, ja pat vienkārši paiet nevar un ne jau vienu dienu vai nedēļu, un tas sāk atkārtoties, tad... Atliek vien cerēt, ka mans gadījums būs veiksmīgs un nesaskaršos ne ar īpašām pēcoperācijas problēmām, ne ar nepieciešamību pēc kāda laika operēt atkal. Interesanti tikai, kas tad notika ar otro kāju, kas pēc vairāku gadu diskomforta pilnībā pārgāja pati no sevis - to ne šis dakteris, ne kāds cits man nevar atbildēt.
Re: Paegle

Pozitīvā ziņa, kāpēc Jums pārstāja sāpēt "pirmā" kāja varētu būt tāda, ka Jums bija neliels meniska plīsums un apasiņotajā zonā un tas aizvilkās/sadzija (līdz nākošajai traumai), negatīvā ziņa varētu būt, ka Jums šai " pirmajā" kājā sākās deformācija (piemēram, izveidojās osteofīti), kas kompensēja slodzes izmaiņas (un tadējādi mazināja sāpes uz šo kāju), bet ietekmēja slodzi uz otru kāju un procesi pārgāja uz to (sāka sāpēt "otra" kāja). Bet.. neņemiet galvā, jo viss šai jomā ir Dieva, ne daktera rokās.. kā lems - tā būs. Bet par to, ka samaksājiet par operāciju nevajag nožēlot, nez kāpēc palasot komentārus, liekas, ka maksas operācijas ir veiksmīgākas.
aizdevumu piedāvājums

Laba diena,
Meklējat biznesa aizdevums, personas aizdevums, mājas aizdevums, autoloan,
studentu kredīti, parādu konsolidācijai aizdevumi, nenodrošinātos
aizdevumos, riska kapitāls, utt ... vai jūs atteicāties aizdevumu
banka vai finanšu Iestāde, viena vai vairāku iemeslu dēļ? Tu esi īstajā vietā
Jūsu kredīta risinājumus! Mēs esam privāts aizdevējs, aizdevumu uzņēmumiem
un personām ar zemu procentu likmi un pieejamu 3%. Tātad, ja jūs
ir ieinteresēti ātri un viegli aizdevumu. Sazinieties ar mums pēc
e-pasta adrese: credit.solution.loanfirm89@gmail.com Piezīme jums ir
atbildēt uz
Šī e-pasta tikai: credit.solution.loanfirm89@gmail.com
1: Vārdi: ...
2: Valsts ....
3: Kredīta summa:
4: Aizdevuma termiņš ....
5: Tālruņa numurs: ....
6: Ikmēneša ienākumi: ......
7: Valsts: .....
8: Adrese ......

Piezīme: Visas atbildes jānosūta tikai
(credit.solution.loanfirm89@gmail.com) tūlītēja.
Sazinieties ar mums tagad un saņemt steidzamu aizdevumu divu (2) dienu laikā!

Sveicieni,
Mr David Ruiz
Re: Paegle

vai Jūs neapzināti ar to kāju kur Jums pati no sevis pārgāja neveicāt visādas darbus,kas to varēja veicināt?Piemēram,iešanu pirti,masāžas,vingrošanu,riteņbraukšanu u.tt.?
Re: Re: Paegle

Nezinu, cik ilgs laiks pēc operācijas Jums pagājis, bet saku: dzīvojat mierīgi, bez slodzes un SEV PASKAIDROJAT (saviem bērniem arī), ka Jūs ir jāsaudzē, jo tad vēlāk varēsiet būt aktīva:) Nezinu Jūsu diagnozi, bet ir taču vērts paciest pāris mēnešus, lai būtu veiksmīgi gadi:) Bet ar pāragru slodzi tas process var ieilgt vai operācija, nedod Dievs, var būt veltīga. Kā lasu, sports nav svešs, bet neieteiktu kaut ko skriešanai līdzīgu darīt ātrāk pirms ārsta viedokļa uzklausīšanas. Piemēram man fizioterapeite pateica, ka lai kāds es sev liekos, kājas muskuļainas man nav un lai neforsējot:) Un lai internetā nelasot kā pēc dažām nedēļām skrien un ko dara, katrs cilvēks ir individuāls.
meniska artroskopija

Varu droši teikt, ka ar meniska operāciju nevajadzētu steigties. Ceļa traumas nevar izārstēt, bet tikai apārstēt. Tāpat celis liks par sevi manīt agrāk vai vēlāk.
Man bija artroskopija pirms pus gada, tagad nožēloju. Varēju paciesties, konsultēties ar vairākiem ārstiem un tikai tad izlemt ko darīt.
Apmēram pusgadu mocījos ar sāpēm celī pēc garām darba dienām, kad nācās stāvēt autobusā, ar katru nedēļu sāpes pastiprinājās. Līdz vairs nevarēju izturēt, ka arī naktīs traucē gulēt. Devos pie ārstiem, pēc MR konstatēja mazu meniska plīsumu. Konsultējos ar dakteri, viņš teika, ka operēs, ja vēlēšos. Protams, man vienīgā doma galvā, lai vienreiz spēju normāli gulēt naktīs un pastaigāties bez sāpēm.
Pēc operācijas uzreiz biju gatava vai skraidīt apkārt. Bet tomēr nakti vajadzēja pavadīt slimnīcā. Un tad sākās, naktī sāka pārņemt sāpes, ciešamas. Nākamajā dienā jau devos mājās, pati uzkāpu 5.stāvā bez problēmām. Pēc tam gan ievēroju stingri saudzējošo režīmu. Bet sāpes nemitējas ne mirkli. Bija jāatrod pareizā poza, lai nesāpētu. Pēc 3.mēnešiem nebija nekādu uzlabojumu, sāpēja ja stāvēju, ja gāju, ja gulēju uz muguras vai uz tās puses kājas. Devos pie sava daktera. Viņš pateica, ka savu darbu izdarījis labi, vaina neesot meniskā bet mugurā. Nosūtija uz MR mugurai. Diemžēl neaizgāju, jo šis prieks ir dārgāks par MR celim + es nevaru nogulēt uz muguras pat 5min. (pretsāpju līdzekļi nepalīdz pat ne stiprākie)Sāku intensīvi braukt ar velosipēdu, palika labāk. Palika labāk, varēju jau noiet 3km bez apstājas, un tad sākās viss no jauna. Naktis negulētas, ārā iziet nevar tālāk par pagalmu, pat traukus nomazgāt nevar. Kāja izrādījās ļoti jūtīga uz laikapstākļu maiņu, cerēju, ka pēc lietus būs labāk, bet nekā. Tagad varu gulēt tikai uz viena sāna, sēdēt apgrūtinoši, nostāvēt nevar. Vainu neviens nevar atrast. Sāp sāp un viss. Tas nekas, ka man 21 gads un jau invalīde.
=>Agnesei

Gadās, ka dažiem lēni dzīst, labāk var palikt pat tikai pēc gada. Kādā stāvoklī ir ceļgala kauli (ko rāda rentgens?), varbūt tajos ir bojājums, tāpēc sāp. Kādā stāvoklī ir ceļgala skrimšļi, varbūt tajos ir bojājums (ko šai sakarā rāda MRI) ?
Varbūt pamēģiniet kādu laiku atslogot ceļgalu, lielākus ikdienā mērojamos attālumus (piemēram, ceļu līdz darbam/transportam) pārvarot ar divriteni, vispār brīvos brīžus pavadiet uz divriteņa, tas nostiprinās muskulatūru un ielocīs arī muguru. Pamēģiniet attīrīt organismu, ikdienā mēģiniet izdzert tos 2 l ūdens. Ja varat atļauties, uztaisiet i/a blokādes ar Hyalgan, palietojiet kadu laiku arī gēlus, piemēram Ibumetin u.c. Jums noteikti uzlabosies situācija.
murgs

Rentgena nevar redzet itin neko. Vairs pat neticu ka varetu palikt labak, jo sapes ar katru dienu paliek lielakas. Sapju del jau pametu darbu, velosipedu braucu ik dienu, bet bezjega. Udens tiek dzerts diena daudz varak par 2l. Visi tie geli, ziedites - manam gadijumam laika un naudas izmesana. Vienu mirkli dzeru diclak tabletes pat vairak ka noteikts, nesamazina sapi. Ja es butu tas iznemums, kam leni dzist, tad lenam ari paliktu labak, nevis ar katru mirkli sliktak.
Re: murgs

Varbūt pamēģiniet aiziet pie kāda cita traumatologa?
Nevaru piekrist ar nesteigšanos līdz operācijai. Ja ir problēma, tad ir jāarstē (es par sevi). Pusgads līdz operācijai, diemžēl tas var būt par ilgu bijis un celis ir nobružāts?
Re: Re: murgs

protams, ja ir gadījumi, ka šī lieta ir jādara gribot negribot. Bet ja tas nav steidzami, tad labāk gan nevajag, iedzīvosies vēl lielākās problēmās nekā bija. Esmu bijusies pie dažādiem traumatologiem. Pašlaik ir tā situācija, ka nevar pat aizbraukt nekur, jo nevar paiet. MR uzrādijās ļoti neliels plīsums, kurš nevarēja neko nodarīt celim. Dakters arī teica, ka viss iekšpusē ideālā kārtībā. Zinot mūsu ārstus, diemžel galvā iezogas domas, ka nav līdz galam izgriezts viss bojātais menisks.
Re: Agnese

tas ka varētu būt tā ka nav izgriezts viss menisks,varētu es Jums piekrist,jo man kādā 2003.gadā ari operēja menisku.un tagad atkal ik pa laikam sāp.un dakteris arī teica,ka ja viss menisks nav bojāts,bet tikai maza daļiņa,tad arī negriež visu ārā,bet tikai to bojāto daļu.ja drīkst cik Jums ir gadu?
=> Agnesei

Pašlaik Jums ir svarīgi ātri tikt vaļā no sāpēm, lai varētu ārstēties tālāk. Visdrīzāk Jums ir izveidojies iekaisums, dēļ tā arī sāp. 'Atri tik vaļā no sāpēm var ar steroīdu injekciju celī, bet turpmāk ar tām aizrauties nevajag. Tā arī ir lētāka par citām injekcijām. Palūdziet ģimenes ārstei nosūtījumu pie speciālista traumotologa un viņam palūdziet injekciju. Kad sāpes būs rimušas, tad tomēr ir jāatrod cēlonis tām, te var noderēt rentgens un MRI, ja ir speciālista nosūtījums tas ir daudz lētāk. Ja ir problēmas ar finansēm, vēršaties savā pašvaldībā. Ja neko negribat darīt savā labā, tad paskatieties internetā bildes par koriģējošās osteotomijas vai endoprotezēšanas operācijām, tikai ne vakarā, kad pie TV sēžot ēdat treknas sviestmaizes.
Re: Līga

Jau ieprieks mineju, ka man ir 21 gads.
Re: Labais pacients

Paldies par info. Par iekaisumu mana gimenes arste jau ieminejas agrak. Toreiz sarakstija visadas zales, neplidzeja. Man jau nosutijumi srkstiti visur kur vajag, bet rindas ir loti garas.
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
VIDĒJĀ LĪMEŅA UN VECĀKOS ASP.NET PROGRAMMĒTĀJI
Eptron
Konkurss beidzas 2014-09-14

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
Būvdarbu vadītājs/-a ar pieredzi augstceltņu projektos
Starptautisks celtniecības ģenerāluzņēmējs

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.