Par dzīvokļu pārbūvi

Pirms laika te tauta jautājās, kas tad īsti ir nepieciešams, lai ko tādu veiktu. Edz, ko Chikenz netā atrada:

Pārbūves saskaņošanas process (cik vien detalizēti iespējams! var gadīties, ka Jūs variet kādus soļus no šī piņķerīgā procesa izlaist, it īpaši tas attiecas uz pārbūvēm, kur netiek aiztiktas nesošas sienas utml.):
1) Ņem dzīvokļa inventarizācijas lietu (ne vecāku par gadu), kopē dzīvokļa plānu un sazīmē ko un kā gribi pārveidot;
2) Ej ar skici, dzīvokļa īpašuma tiesības apliecinošu dokumentu (zemesgrāmatu) un inventarizācijas lietu pie sava (sertificētā) arhitekta un stāsti, kas ir kas. Arhitektam jāsazīmē viss, ko tu saki un jauzliek sava vīza. Protams, ka vari arī visu uzzīmēt mājās pats ar savu iemīļoto CAD programmu (var arī ar zīmuļiem vai MS Paint) un vienkārši aiznest sertificētam arhitektam apstiprināšanai, t.i. zīmoga uzlikšanai, ja viņš tādam "darbam" piekrīt;
3) Ar skici ejam pie nama apsaimniekotāja (namu pārvaldes) un prasam viņa vīzu;
4) Ar skici, apsaimniekošanas līgumiem un zemesgrāmatu dodies uz attiecīgā rajona izpilddirekcijas starpresoru komisiju un dabū akceptu no turienes;
5) Izsauc sertificētu novērtētāju, kas pateiks vai attiecīgajā sienā var caurumu dauzīt (ja tiek veikta būtiska pārbūve, jauktas nesošās sienas, utml);
6) Ar skici, zemesgrāmatu un inventarizācijas lietu (un visiem citiem papīriem) ejam uz Arhitektūras pārvaldi un sniedzam iekšā attīstības priekšlikumu dzīvokļa pārplānošanai, lai dabūtu rajona arhitekta noteikumus pārplānošanas projekta izstrādes sākšanai;
7) Pēc kādām pāris nedēļām ejam pakaļ, samaksājam daudzpadsmit latus un dabūjam norādījumus, kas jāievēro izstrādājot projektu;
8) Ar visiem iespējamiem dokumentiem ejam pie sava arhitekta, lai tas izstrādā projektu. Uz gatavā projekta jābūt sertificēta būvinžiniera atzinumam;
9) Kad projekts izstrādāts tas atkal jānes uz starpresoru komisiju un nama apsaimniekotājam saskaņošanai;
10) Ar projektu un visiem pārējiem dokumentiem ejam uz Arhitektūras pārvaldi pēc saskaņojuma;
11) Ejam ar visiem iespējamiem dokumentiem un reģistrējam būvniecības sākšanu Pilsētas būvinspekcijā;
12) Beidzot izveicam visus paredzētos būvdarbus;
13) Nododam dzīvokli ekspluatācijā pilsētas būvinspekcijā;
14) Lai sakārtotu namīpašuma inventarizācijas lietu, jādodas uz Rīgas pilsētas Nekustamā īpašuma vērtēšanas komisiju (Puškina ielā) un jāpiesaka dzīvokļa inventarizācija;
Re: Par dzīvokļu pārbūvi

Mati stāvus!!! Kurš strādājošs cilvēks vispār to var izdarīt! Man nudien gribētos visas savas sienas (NE nesošās) sabīdīt legāli, bet nepietiek ar to, ka maksās pats process, vēl man arī nāksies maksāt savam burvīgajam māklerim, lai viņš to palīdz nokārtot. Un beigās pats kārtošanas process man izmaksās vairāk nekā pašas sienas. Nudien viss tiek darīts, lai negribētos to darīt!

Uj, aizmirsu - šito es no www.dzivoklis.lv izkopēju.

Bet tur jau ir raxtīc, ka tad, ja nesoshaas sienas neaiztiec, process ir vienkaarshaaks.

Bet vispaar - šausmas.

Jā, es jau saprotu gan, ka nenesošajām tik traki nav. Bet, ja tas aprobežotos ar aizstaigāšanu līdz pašvaldībai, tad es pavisam noteikti to darītu. Tagad svārstos.

Kad mēģināju pa telefonu ar savu pašvaldību parunāt, lai noskaidrotu kas vispār darāms un galvenais cik tas varētu maksāt, tad atbilde bija viena: atnāciet - parunāsim. Bet es taču strādāju, un pie tam Rīgā, bet dzīvoju Ogrē un nevaru tā vienārši "aiziet". Bez tam ar to "parunāšanos" nevar jau zināt vai sākot interesēties un kustināt to lietu, bet beigās secinot, ka es to nevaru ne finansiāli, ne laika trūkuma dēļ, vai šie nesāk skatīties pakaļ.

Bribeeju uzjautaat!
Kaads sods draud par nelikumiigu paarbuuvi, un kas to fiksees?

Droši vien atkarīgs no tā cik daudz pārbūvēts. Kas fiksēs? Tepat forumā un citur vienīgais bubulis, par ko esmu dzirdējusi, ir kaimiņi, kas ies sūdzēties vai var uzķert nelikumības brīdī, kad pārdos.

man viirs visas liekas kartona sienas nojauca 3 dienas pec ievaksanas un nu jau dzivojam 2 gadus ka gribam un nekartojam nekadus papirus. Musu majai kura ir 34 dzivokli nav nmaz apsaimniekotaja, ta ka pat nezinu ka vajadzetu kartot dokumentus

patiešām mēmās šausmas. Pirms gada gribēju savu remontu padarīt likumīgu (arī logu nomaiņa esot jāsaskaņo vismaz ar namu pārvaldi), bet pietrūka naudas un motivācijas.
Tagad, cik saprotu, man iztrūkst jau pats pirmais punkts - gadu jauna inventarizācijas lieta:((
Vispār ir ļauži, kas var nokārtot šo lietu Jūsu vietā, meistars man iedeva vienu kontaktu, kuru esmu veiksmīgi pazaudējusi. Toreiz nosauktais honorārs bija ~100 Ls.

Nu es taisīju projektu pie arhitekta un man bija arī būvinženiera atzinums, ka netiek jauktas nesošās sienas. Tur bija klāt arī elektrības shēma un ūdensapgādes shēma. Dabūju projektēšanas uzdevumu no rajona arhitektes.

Vispār tas ir baigs sviesc. Un vajag galus, lai to procesu normāli virzītu.

Un tāds projektiņš velk uz kādiem Ls 300 - 400.

ja jau netaisies dzīvokli pardot tad jauc nenesošās sienas kaut vai visas, neviens pie tevis speciāli nenāks un dzīvokli atradīt neprasīs, bet ja gribēsi pardot tad tik sāksies.....
tabita

Patiesībā, kas gan tur var sākties? Ja nākamais pircējs ir mierā ar plānojumu, tātad pirks. Un, ja viņš pieņem dzīvokli un papīrus tā kā ir, tad viss kārtībā.

Manam nupat nopirktajam dzīvoklim nekas pārplānots nav, bet ja arī būtu, man pat prātā neienāktu, ka inventarizācijas lieta jāsalīdzina ar reālo. Tātad mierīgi būtu nopirkusi arī nelikumīgi pārplānotu. Duma pircēja? Jā, bet es ko tādu darīju pirmoreiz un vienkārši nezinu, kam būtu jāpievērš uzmanība. Protams, ja visās malās būtu dzirdējusi par saņemtajiem sodiem, tad pērkot būtu arī domājusi par šo jautājumu.
Re: Palaidne

Jaunais pircējs var saskarties ar grūti pārvaramām problēmām, kad gribēs dzīvokli reģistrēt z/g. Tāpat, ja pircējs gribēs ņemt kredītu bankā, ieķīlājot šo dzīvokli, papīru nekārtības dēļ process apstāsies.

Tikai variantā, kad pircējam un pārdevējam viss ir pofig, šis nostrādās, jebkurā citā sāksies problēmas un pietiks, ja kaut viens no potenciālajiem pircējiem to atklās, ka papīri nav kārtībā, ķēdīte sāks risināties ...
Re: Palaidne

Nesen pirku dziivokli, njeemu krediitu un iekjiilaaju bankaa, regjistreeju zemesgraamataa. Neviens nenaaca un nepaabaudiija, ir tur visas sienas vai nav. Visi skataas tikai papiirus, kur plaans no 60-tiem gadiem paarkopeets, izdeva papiirus, viss apsekots utt., bet neviens uz dziivokli reaali skatiities nenaaca.
Re:

Nu man arī neviens nenāca un neskatījās.

Draudzene ari nupat pirkusi, drusku pārplānots ir un nekādu problēmu ne ar kredītu ne kā. Un patiesībā, ja pārplānots ir tā kā patiešām ir sakarīgāk, tad dzīvoklim vērtība tikai ceļas un bankai tik to vajag.

Kolēģe ņēma kredītu remontam un tāmē uzrādīja, ka lauzīs sienas (trakākais ka daļu no nesošās izlauza) un arī nekādu pretenziju par nesaskaņošanu.
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
PERSONĀLA ATLASES VADĪTĀJS/-A
Orange Group Baltic SIA
Konkurss beidzas 2014-11-02

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
Galvenais grāmatvedis/-e
Ražošanas uzņēmums

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.