Par bērēm..

Nezinu, kurā citā nodaļā. lai to pajautā....
Parasti visi runā par kāzu izmaksām...Šoreiz sastapos ar dzīves bēdīgo notikumu...Un ja godīgi,izmaksas mani vienkārši šokēja...pakalpojumi- paši nepieciešamie,nekas īpašs, - aizvešana no mājām,apgērbšana, zārks ( ne tas dārrgākasi, 150 Ls), katafalks, nesēji un bedres izraksāna + nodoklis Rīgas domei- kā smejies 700 Ls un tajā neietilps mūzika un izvadītājs..., pat laikam nedaudz pāri... Vai var pateikt ar kādām cenām Jūs esat sastapušies?? Njā, nu reizēm lietas pārsteidz nesagatavoti un nav laika kaut ko meklēt, salīdzināt, kalkulēt...
Nu vēl nekas nav parakstīts, tikai aprēķins apbedīšanas birojā...
Nebrīnos, protams, inflācija, bet ja godīgi, domāju, ka varētu ar 400 Ls tikt cauri...Nu var jau būt , ka tās ir standarcenas...Bet škrobe gan... tas sanāk, ka vidēji pensionāram gandrīz gadu jākrāj, lai tikai viņu apglabātu....
Re: Par bērēm..

pachom kremacija?
Re: Par bērēm..

izdari pati visu, ja tik gudra.
Re: Par bērēm..

kas ta shim ko kraat .. atraak nomirst, ilgaak beigts...
Re: Par bērēm..

'"Sķiet, ka Jums es to neprasīju!
Re: Par bērēm..

Ar 400 jau nu šodien diez vai varētu tikt cauri. Man bija pasākums pirms gadiem pieciem, kas izmaksāja ap 400. Bet tas bija kopā ar visiem bēru galdiem un izvadītāju. Tā kā, šodien tas viss ir noteikti stipri dārgāk.
Re: Par bērēm..

ak, dievs, uz ko tik nepelna...drausmīgs ceņņiks:((( man šīs problēmas bij risināmas 10 gadus atpakaļ. tad jau tās cenas bij samēriģas pat ar vidusmēra izpeļņām.
Re: Par bērēm..

Trakākais, ka bēres, atšķirībā no kāzām, ļoti bieži ir neplānots pasākums - esi fakta priekšā un viss.
Re: Par bērēm..

Bēres bija septembrī, Rīgā. Izmantojām firmas IN MEMORIAM pakalpojumus-rakšana, zārks, mūzika, runātāja, katafalks, nesēji...tas izmaksāja Ls,302-,tad vēl morga pakalpojumi,nodevas kapsētā un mielasts mājās uz 40 cilvēkiem( paši gatavojām ).Viss kopā izmaksāja Ls,512-
Re: Par bērēm..

Droši vien ka Rīgā ir citas cenas.
Pirms 3 mēn. apglabājām vecmāmiņu un kopā bēru izdevumi sanāca ap 500.00 ( apgedīšanas frima pakalpojumi, izvadītājs, muzika, bēru mielasts 30 cilvēkiem)
Re: Par bērēm..

Saprotu, ka ir apjukums, utt, bet vai nevari pameklēt ārpus Rīgas. Vai Tev nav radu, draugu dajebkur Latvijā? Zārks būs uz 1/2 lētāks, atvest var tie paši paziņas. Ārpus mūsu dižās un dārgās galvaspilsētas bedri rakt un zārku nest mēdz sarunāt kolēģus un radus, spriganus puišus, nemaz nevajag ņemt firmu.
Ļoti laba ir firma Lielvārdē, solīds kungs ar kundzi, mācītājs (?) paši arī izvada, ir sirsnīgi, labi un noteikti lētāk. Tel te nerakstu, jo būs reklāma. :))) Iemet mailiņu, uzrakstīšu, ja ir interese. Bet arī citur vari meklēt- apzvani visas pierīgas firmas un saki, ka nevēlies pēc super-duper ceņņika, bet solīdi un labi.
Re: Par bērēm..

Pirms gada Rīgā apbedīšanas firmas pakalpojumi (visu noorganizēt, atvest, aizvest, zārks, kremācija) ap 450 Ls. Papildus kaut kādi 20 Ls mācītājam uz rokas un mielasts (nezinu cik, jo to uzsauca mirušā darba vieta). apbedīšanas birojam noteikti ir vŗts maksāt - izdara visu kārtīgiun profesionāli un būtu tak vājprātīgi, ja tuviniekiem pašiem būtu jāskraida pa viiem morgiem, kapiem utt un viss pašiem tādā laikā vēl jāorganizē.
Re: Par bērēm..

Rīgā droši vien ir trakāk.
pirms gada mazpilsētā - zārks+krusts+līķauts ap 100 ls; zārks bija 70 laikam
nesēji, racēji - savējie, katafalka vietā pagasta busiņš
izvadītājam arī ne vairāk par kādiem 20 ls
nu jā, mielasts 50 cilvēkiem... 5,50 par cilvēku.

plus vēl brīvdienas darbā un cik nobraukā riņķī, visu kārtojot.

tuvāko gan padaudz, izmaksas un darbus dalījām.
Re: Par bērēm..

Abet tai skraidīšanai un bēru rīkošanai ir tieši savi plusi- cilvēki nemirkst asarās un neplēs matus, jo ir daudz kas jāpadara un tas palīdz pārvarēt pirmo šoku un bēdas.
Re: Par bērēm..

Kā tad pensionārs pa gadu tādu naudu var sakrāt - tad jau 50 lati ik mēnesi jāatliek, bet nemaz daudz nav tādu, kam pensija ir pāri 100 latiem.
Ir pabalsts divu pensiju apmērā vai, ja cilvēks vēl nav pensijā, tad darbavieta parasti kādu pabalstu piešķir, par to tad var kaut zārku iepirkt.
Un tiešām tā skraidīšana pašam materiāli atmaksājas un nav laika puņķoties, kā jau iepriekš rakstīja. Lai gan visu jau pats arī nevar izdarīt, atceros, ka pirms vairākiem gadiem man morgā par iezārkošanu - nomazgāšanu un nopūderēšanu paprasīja manu pusmēneša algu, un nedomāju, ka viņi tam darbam kaut pus dienu veltīja.
Bet visi jau taisa biznesu, arī uz skumjām lietām.
Re: Par bērēm..

atkārtoju vēlreiz - pārvediet mirstīgās atliekas, nopūderējiet, izrociet kapu, nesiet zārku, uztaisiet mielastu PAŠI, ja reiz tik gudri.
Re: Par bērēm..

ka tik Plamamba nestrādā šajā businessssā...:))) Tik traki uzvelkas. ;)
Re: Par bērēm..

melnais maiss plēves stiprais zem lata Krautā
Re: Par bērēm..

Paldies tiem, kuri atbildēja un komentēja par tēmu.
Bet nu āsodien noskaidroju visu sīkāk.Cenas patiesībā ir dubultojušās. Pēdējā mana pieredze bija 2001. gadā. Piemēram, nodoklis tad bija 10.ls, tagad 32 Ls. Tā ritualo pakalpojumu firma ņēm 15 % par pakalpojumu no kopīgās summas, resp. mums tas sanāca 85 Ls...Un vēl nevajag aizmirst, ka tāda lieta- divas pensijas, ko parasti izmanto bēru pakalpojumu segšanai.Parasti to pa taisno pārskaita pakalpojuma sniedējam. Protams, to var darīt arī pats, un ietaupīt 15 LS... Norēķinot nost šīs pensijas, tad mēs samaksājām skaidrā naudā pāri 500Ls. Bet pašiem to visu kārtot- meklēt zārku, sarunāt, kurš vedīs, aizvedīs...vienkārši nav tādu iespēju un šajā brīdī arī laika. Un mirušā aizvešana no mājām uz morgu un atvešana uz kapliču vien izmaksā aptuveni 100 Ls...nevedīsis taču pats galu galā.
Un vēl jaunums, Jūsu zināšanai,ja gadījumā nezinājāt, šobrīd ir tā, ka ja paliek atraitnis vai atraitne, tad viņiem pienākas pasbalsts 2 mēn. pensiju apmērā. Ar to, saņemot miršanas apliecību, jāiet uz savu sociālo pārvaldi, palicējam personīgi jāaizpilda pieteikums. Kas notiek tālāk, nezinu, bet tā mums sacīja. Un no kapu nodokļa ( vai kā viņš tur saucās, kas paredzēts mūsu Rīgas domei), arī varot kaut ko dabūt atpakaļ, iesniedzot VIDā...(???)
Re: Par bērēm..

pirms 4 gadiem mazpilsētā izmaksas sanāca ap 400 Ls. ņemot vērā inflāciju, tagad būtu uz 600 - 700 Ls.
Re: Par bērēm..

Nu jā, laikam jau samierinājos, ka tas tā ir...pirmajā brīdī vienkārši negribēju ticēt savām acīm un ausīm.
Re: Par bērēm..

Kas tas par nodokli? Nomiršanas nodoklis? Tagad valstij jāmaksā arī par nomiršanu? Kruti!
Ar tādiem nodokļiem un kāpjošajām izmaksām bez maz vai aicinājums pensionāriem, mirstiet ātrāk, lai neizputinātu radus.

BĒDĪGI!!!
Re: Par bērēm..

Nezinu kāds, bet Rīgas domei. Varbūt par kapu uzturēšanu...

Un bez tā vēl ir atsevišķs kapu pakalpojums, ja to tā var nosaukt, kurā tiek uzskaitīts par ko jāmaksā- kapličas īre, sveces, rakšana un aizbēršana, dvieļu lietošana ielaišanai kapā, izklāšana ar skujām...Bet vienas no izmaksām - inventāra lietošana. Tas tā smieklīgi izklausās...nezinu, vai tās ir lāpstas vai kas, jo visas pārējās lietas it kā būtu ierakstītas.
Nu apmēram tā laikam arī ir. Uz kārtējo dzimšanas dienu var kartiņā ierakstīt- novēlam sakrāt naudu, lai varētu Jūs cienīgi apbedīt un radiem neielīst parādos!
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
  
 
DELFI darbs
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.