Boileris vs caurteces sildītājs

Auksta duša neiet pie sirds, vajadzētu karsto ūdeni arī. Vienai personai rīta un vakara dušai - ko izvēlēties? Ja boileri, tad ne parāk lielu, droši vien, bet cik litru vienam cilvim vajadzētu? Ja caurteces sildītāju, tad kādai jābūt elektroinstalācijai un kādas aptuveni elektrības patēriņa izmaksas? Kādi plusi, kādi mīnusi?

Paldies!
Re: Boileris vs caurteces sildītājs

Boileru mazaku par 50 l nav lielas jegas pirkt.

Caurteces sildetajam, tadam, kas der dusai jabut vismaz ar 12 KW jaudu. Ja ir 3 fazes, tad ar standarta 16A drosinatajiem pietiks. Ja nav 3 fazes, tad es pat nezinu vai vispar tadi silditaji ir, bet ja ir, tad vajag nopietnu peslegumu. Esmu redzejis 6 KW vienfazes, bet tad nu tiem vajag vismaz 32A drosinatajus un tads ari pamata ir piemerots roku mazgasanai, ne dusai.

Protams ka boleri.ar cauteces sildiitaaju tikai traukus un rokas un kaaju papeezzus.I to tev vajag taadus kabellus pievilt ka tev diezvai skaitiitajs un pikala pavilks.

Caurteces sildiitaajs ljoti labi darbojas. Dushaa vismaz 4 cilveecinji var peec kaartas nomazgaaties un droshvien ka visi 15 peec kaartas arii.. nekaadu probleemu ar silto uudeni nav bijis.
Vieniigi nezinu par taam faazeem cik un kaa :)

Par boilera lietošanu viss skaidrs, vienīgi negribējās to lielo bandūru virs galvas:) Bet par caurteces sildītāju nezinu neko, nepazīstu arī nevienu, kam tāds būtu, tāpēc arī jautāju te - varbūt kāds no personīgās pieredzes ko pateiks.

:) - man uzlikti 32A drošinātāji. Par fāzēm gan neko nezinu:)

Medianoche: Vai vari uzrakstīt, kāds sildītājs Tev ir?

Nu par fazem vienkarsi - vai tev kaut kur majas ir kontaksts ar 4 caurumiem? Jeb cik to 32A drosinataju tev ir?

aizej labāk pie kaimiņienes nomazgāties. apvienosi patīkamo ar lietderīgo.

Vienbrīd interesējos par šito visu. Nekur neredzēju 1 fāzes caurteces sildītāju. Visi tikai 3fāzu. Vienam cilvim ja nevajag pusstundu laistīties, tikai normāli nomazgāties, pietiek ar 70-80 l. Ar simtnieku var divi pēc kārtas, bet ja taupīgi lieto. Nu kamēr ziepējas nogriež nost un tā.
Boileri vai ielikt gandrīz jebkurā vietā, nav obligāti jāliek virs galvas. Ir arī horizontālie, kurus var kaut vai virtuves skapītī ievietot un divas šļaukas cauri uz vannasistabu.

Tīri pēc fizikas. Boileris patērē vairāk elektroenerģijas, jo tas uztur ūdeni siltu arī ja neviens to nelieto. Līdz ar to, kaut kādi siltuma un elekrības zudumi pastāv.

a vispār man te saimniecībā mētājas caurplūdes sildītajs. pilnīgi jauns.varētu pret alus kasti iemainīt...

tikko paskatījos saimniecības mājā.un atradu šamo- 3.5kw un 220v. jauns un nelietots. nopirkts kaut kur pirms 5 gadiem. firma atmos, ja nemaldos.

Ar 3.5kw tikai roku mazgasanai pietiks vai vesai dusai.

Nu bet cik tad īsti jaudīgs nepieciešams dušai? Man sirds vairāk velk uz to caurteces sildītāju, boileris tā nevisai...

Vajag vispirms ar elektriķi sākt. Lai viņš apskatās kā tur ar tām fāzēm un kabeļiem ir. Ja elektriķis teiks OK, tad santehniķis savu padarīs jebkurā gadījumā. Man kaut kā stāv galvā, ka bez 3fāzēm un 17kW nekas prātīgs nesanāks. Ar to ko tev ezis piedāvā, būs tieviņa remdena strūkla, nepavelti viņam tas šķūnī mētājas

Minimalais 10-12 kW.

Centis: Labi, sākšu ar elektriķi.

:) - Tas no paša pieredzes vai teorētiski?

Un, sorrī par blondumu - kāds sakars fāzēm ar Kw?:)

Ja naudu par elektrību lielu gribi maksāt, tad liec caurteces sildītāju,bet es gan ieteiktu labāk boileri.Vari man ticēt!!! Ieej jebkurā santehnikas veikalā,un Tev jebkurš pārdevējs izskaidros gan boilera darbības principus,gan caurteces sildītāja.Ja ir kāda sajēga,tad 3,5kw ,tas ir tāds patēriņš kā Tu būtu gandrīz 2tējkannas reizē ieslēgusi. Un iedomājies,katreiz mazgājot kaut tikai rokas,cik elektrības patērēsi.Toties boileris apm.+/- 1kw.Un tad tikai tad ja visa ūdens masa kas ir boilerī jāuzsilda.Boileris visu laiku uztur sevī noteiktu temperatūru...Labi,apnika jau rakstīt,bet padomā par to...

Ir pieredze ar 12KW 3fazu silditaju - dusai pietiek, bet vel mazaka udens plusma vajadziga temperatura jau butu nepietiekama.

Ja ir 3 fazes, tad ta jauda uz katru fazi ir 1/3 no kopejas jaudas. Bet tas jau noteikts konstruktivi - ja tam verkim vajag 3 fazes, tad vajag 3 un savadak nepieslegsi.
Re: kaktuss

Nedzen demagogiju! Skaidrs, ka ekonomiskaks ir tads silditajs, kas uzsilda tikai to udens daudzumu kas vajadzigs, nevis uztur siltu udeni visu dienu.

Principa jau ari labiem boileriem siltuma zuduma nav tik lieli un tas nozime, kas ieverojami lielaks elektribas paterins nebus.
......

Paldies visiem, kas padalījās pieredzē un zināšanā!:)
Re: ......

17 kW nozīmē, ka tajā brīdī kad Tu laidīsi cauri ūdeni, ierīce patērēs max 17 000 W elektrības 1 stundā. Ja Tu dušā mazgāsies 15 min un sildītās darbosies uz max jaudu, tad būsi notērējusi 4500 W vai Ls 0.204. Boilera jauda ir 1000 - 2000 W, bet viņš visu laiku uzturēs uzstādīto t, pat tad ja 5 dienas netaisies lietot karsto ūdeni, laiku pa laikam ieslēdzoties(protams, ja Tu to neizslēgsi)

Man ir caurteces sildītajs jau 3 gadus. 3 fāzes. Padod ūdeni gan dušai, gan virtuvei, gan vannas istabas izlietnei. Traukus mazgaju laikam katru dienu. Es un sieva mazgājamies katru dienu. Rēķiņš svārstas no 16-19Ls mēnēsi. Ieskaitītas ir visas elektroierīces. Kabeļis ir ar 1,5mm šķiedru

Par alus pudeli paņemtu arī to ko ezis piedāva. Iedošu kaiminiem.

Vēlesmu redzējs tos bērnudārzā

Es nedzenu demagoģiju-varbūt Tu nezini ko nozīmē jēdziens termostats??? Boileris piesilda klāt tikai to ūdens daudzumu kas ir patērēts,un lai uzturētu temperatūru viņam visa max jauda nav nepieciešama!Pie tam normālam "Elektrolux" boilerim iekšpusē ir ļoti laba siltumizolācija,tā kā tas ūdens boilerī tā neatdziest lai termostats nepārtraukti ieslēgtu un izslēgtu strāvas padevi uz sildelementu!!! Paiet diezgan ilgs laiciņš kamēr viņš atdziest līdz tai robežai,kad atkal termostats nostrādā! Un caurteces sildītājam ir momentāni jāuzsilda auksts ūdens,kam nepieciešams lielāks strāvas patēriņš!!! Vai es neloģiski izsakos???
Jaanus

Vai Tu varētu pateikt, kas Tev ir par slidītāju un cik jaudīgs?
Re: Jaanus

Ir pieredze ar sadu, Stiebel Eltron razojumu

http://english.stiebel.gaertner.de/index.php/en/2/1/produkte/reihen/00855/index.php?pr=101&hg=2&re=2<\/a>

Tai firmai ir ari krutaki, bet tie ari dargaki un diez vai ta uzreiz bus Latvija noperkami.

P.S. Vel gribeju pateikt par vienu neertibu - tiem caurteces silditajiem, lai samais darbotos ir jabut noteiktai udens plusmai - t.i., nevar tecinat mazinu silta udens struklinu. Lietojot dusu, protams, viss ir normali.
Re: duša

Jau rakstiju, man ir 12KW. Pirku pirms gadiem 3, tad skiet maksaja ap 150 Ls, bet precizi neatceros.

Dargajiem modeliem (elektroniski vadamajiem) var iestadit noteiktu temperaturu karstajam udenim un tad ta tiek uztureta, bet sim (spiedienvadamajam) ir 2 jaudas pakapes (atkariba no udens plusmas) un tad to ertak lietot ar to vienkloka jaucejkranu. Ir 3 rezimi (parsledz ar mazo klokiti) - tie nosaka, cik liela jauda bus katra no 2 spiediena pakapem un vel jaudas samazinosanai ir ta griezama ripa.
:)

Viss! Liekas, šamais varētu noderēt arī man! Eju uz veikalu skatīties dabā!:)))

Paldies!:)))
Re: duša

Vai par savu elektribu jau visu noskaidroji? ;)
:)

Jā! Četru fāzu neesot, bet trīs gan!:))) Tā ka laikam derēs:)
Re: :)

To -> Kaktuss
Nu tu sabrauci auzās. Pilnīgas muļķības.

Caurplūdes sildītājs tikai mazgāsānās brīdī patērē lielu jaudu un uzsilda tikai iztērēto ūdeni. Siltuma zudumi prakstiski nekādi.

Boileris silda līdz ko temperatūra nokrītas zem uzstādītā. Boilerim ir siltuma zudumi, jo viņš atdziest, neatkarīgi kāda tur ir izolācija. Pie tam sildot viņš neregulē patērējamo jaudu, viņš ieslēdzas uz pilnu jaudu (100 litri boilerim tas ir 1,8 KW).

Protams jāņem vērā tāds fakts kā aparātu cena.
50 litru boileris izmaksās ap 50 - 60 LVL.
Caurplūdnieks 150 un uz augšu. Starpība 100 tubriki.

Jautājums matemātiķiem - cik ilgā laikā atmaksāsies caurplūdnieks?

Nu, bet ja ir lielais Latvenergo vads un maz vietas, tad nav variantu un jāliek caurplūdnieks.
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
Dzesēšanas un kondicionēšanas projektu vadītājs/-a
Baltic Master

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
TIRDZNIECĪBAS UN SERVISA SPECIĀLISTS/-E (DARBAM KURZEMES UN ZEMGALES REĢIONĀ – TUKUMS, DOBELE, AUCE)
DeLaval
Konkurss beidzas 2014-11-16

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.