zobu ārstēšanas cenas

apskaidrojiet cerpjamo avi - 75 ls par dzerokļa remontu (zāļu uzlikšana, kanālu tīrīšana, sudraba plombe, viss ar 3 piegājieniem, nenu pašā glaunākajā un populārākajā rīgas zobārstniecībā, tas tagad tā normāli?! vai tika man tā "paveicās"!!!!?
Re: zobu ārstēšanas cenas

Ja tas ir par 3 vizītēm, tad tev patiešām ir paveicies. Ja pareizi atminos vienā reizē vasarā maksāju 30-40 latus.

nevar būt? laikam esmu aizkavējusies laikā, jo man tomēr liekas, ka tas ir dārgi..

yup, tagad parasta plombe vienā reizē 50 ls!

Salaspils "Stomatologā" ir lētāk kā Rīgā

Savukārt Liepājā pie dr. Ingunas Strades par vienu vizīti (tikai konsultācija vien) maksā 10,50 LVL. Tā ka Tavs nosauktais cipars ir lēti, te būtu pāri par simtu vismaz.

a es eju jelgavā pie kristīnes Rubules. Viņa man nedēļu atpakaļ iztīrīja vienu kanālu, salika zāles un 15Ls nākamreiz turpinājums, bet principā tur plombe vien ir līdz 25Ls(atkarīgs no lieluma), bet nu krietni lētāk nekā Rīgā. Stomatoloģijas institūtā man par viena zoba ārstēšanu prasīja 160Ls ar 70% garantiju , ka izdosies ko saglābt.... bet nu man tas bija pa dārgu un manējā to visu izdarīja bez maksas-norakstīja uz garantiju, bet nu ja nebūtu garantija tad būtu kādi 20Ls... Strādā kvalitatīvi, ātri un tā kā aizgāju pie viņas pēc ieteikuma, tad tiešām nenožēloju, ka izvēlējos šo vietu! tagad krīzes laikā nav arī tik gara rinda!!

Es eju uz M.Berzina zobarstniecibas kabinetu.
Es par dzerokla labosanu - kanalu tirisana, pildisana utt samaksaju 120 latus un ne Riga...pati zinu, ka cakars bija liels ar zobu. Ari man bija soks, bet nu vismaz zobs saglabts.

Jā, diemžēl endodontijas lietas (kanālu ārstēšana, pārārstēšana utt.) ir dārgas lietas. Rīgā diezgan pieklājīgās klīnikās pie profesionāliem un vienlaikus arī jaukiem dr. varētu sanākt kādi 150 LVL par kanālu ārstēšanu.
Bet konsultācija vien 10,50 LVL un plusā vēl riebīga, pat ciniska attieksme kā pie augstāk minētās "dāmas" (iepriekšējā komentārā) nu gan tur nav.
To J

Pie kura daktera iesaki iet Salaspils "Stomatologā"?Esmu no Salaspils un meklēju sev labu zobārstu, un arī ne pa dārgām cenām.
Re: īve

kur tad parasta plombe ir 50 ls?
šī gada sākumā - 2 vizītes, 2 anestēzijas, zāles, plombe - nepilni 20...

Atradushas ko saliidzināt - kaut kādas izmaksas Kombuļu zobārstniecibaa ar cenaam Riigaa....

leģendārie Kombuļi :D

Andai - Salaspils "Stomatologā" varētu iet pie dr. Utinānes vai Kūmiņas (bet tik labi nezinu kura izcilāka)
J

Paldies!Pierakstījos pie Kūmiņas!
Re: J

Jā, mana arī ap 130 Ls sanāca šāda veida ārstēšana, labi, la lielāko daļu sedza apdrošināšanas polise...

agrāk pat no asv brauca ārstēt zobus uz lv, nu laikam jādara otrādi.. :(

Jelgavā praksē Anna par plombi 20 lati. Tā arī samaksāju, anestēzija nebija vajadzīga. Sarežģītākiem gadījumiem nezinu, cik maksā.

Vai tad tagad kāds liek sudraba plombs ?
Lolitai

Protams, ka liek.Gaismas plombes likt uz dzerokļem ir neprāts, tur ar laiku rodas malas sūce, heliolampa graujoši iedarbojas uz zoba nervu.Gaismas plombes liek priekšzobos, sānu zobos un mazos defektos.
Re: Lolitai

......lasu scho visu ..., ar izbriinu un...
Tas (endodontija)ir ljoti smalks darbs....ja nu reiz esat
nolaidusi savus zobus tik taaaaaalu -
KAAPEEC ESAT IEDOMAJUSCHIES KA ZOBAARSTAM
JAASTRAADAA PAR CENU KAS. JUMS PATIIK???????
Jaa - sava darba novertejums Jums liekas pazeminats , bet
tas dakteris gan grib nez ko,ne?Maaciijies,centies,studeejis-
-vot nav un nav Jums labi?neeeee -forums ir miskaste!!!!!
Re:

Vai nu tu esi mulke, vai ari izliecies par tadu???
Man bija neliela kavitate, arsts, to arstejot, ielaida infekciju, lidz ar to, lai to zobu saglabatu, bija vajadziga endodonta palidziba (vajadzeja nemt ara nervu).
UN VISPAR LIELAKA DALA ZOBARSTU IR NEVIS ARSTI, BET BURZHUJI, "BIZNESMENISHI", KAS LOTI IEDZIVOJAS UZ SAVU PACIENTU NEZINASANU, SAPEM, IZMISUMU, TA LUK.
Ludzu piedosanu tiem dr., kas patiesam ir sava vieta!
Re:to daktere

Kā veidojot kavitāti var ielaist infekciju?Es laikam kautko nesaprotu...Tev ar nesterilu urbuli metās urbt?
Re:

Izrādās, jā un turklāt tas notika pašā Rīgas centrā!
Un ne jau es to pati izdomāju - to man teica dr., kas darīja to, kas darāms. Kā Tu izskaidro, ja zobs ar mazu kavitāti ilgu laiku pēc salabošanas sāp un ja, "ejot iekšā kanālos", tie ir forši iekaisuši?
Re:

....nu stulbi ir tie pacientu komentari,piedodiet.
Lasi un doma - vai nebija skola tada veselibas stunda?
Re:

eh kaa dusma ka nav pareizaa(lasi-naudiigaakaa)profesija!!
un tad tie Aarsti kas labi strada un adekvati nopelna ir maitas
Un raaveeji ......taapeec ka ielaista mute un ar to miskasti nevar
vnk tikt galaa.....un viss specifiskais ir daargs!
Re:

Rīga ir cita opera,bet provincē zobarsti glābj ielaistos zobus par cenām kas tuvas kabinetu pašizmaksai (par vienu stundu).zobarsti pērk materiālus un instrumentus par pasaules cenām,maksā bargu naudu par telpu īri,par apmācību,par neskaitāmām stulbām atļaujām un pārbaudēm.Arī palīgpersonāls grib saņemt pieklājīgu atlīdzību oficiāli.Arī zobārsts dažreiz ir cilvēks,pat pēc 10-12 nostrādātām stundām,kas pavadītas jogas cienīgā pozā,rokoties pa ,es atvainojos,puvekļiem,strutām,elpojot ne jau pēc vijolītēm smaržojošu dvaku,nemitīgi pakļaujot sevi visu iespējamo infekciju riskam.Diez vai atradīsies kāds zobārsts,kurš ar laiku nesūdzas par visa veida muguras sāpēm un spēku izsīkumu.Pacientiem gribas ,lai apkalpo ar labu tehniku,laipni un prasmīgi.Mīļie,par to visu ir nopietni jāmaksā.Tie lati,kas paliek zobārstam pašam ir ļoti smagi pelnīti.Būsim saprotoši un iecietīgi(abpusēji),bet neaurosim uz ārstu,kurš pēc 10 stundu darba dienas atsakās labot jūsu jau'3 dienas sāpošo zobu.Zobu sāpes nav infarkts-vismaz 95%gadījumos sāp laikus nelaboti zobi.
Re:

aha...itsevišķi , ja stomotoloģijas institūtā plēš naudu neparko-pat čeku neiedod nakts vidū, ja aizbrauc pie dežūrārsta!!!! noplēš rubli-iebāž kabatā un nakts vidū piedāvā mistiskas procedūras, kuras ir prātam neaptveramas un vienkārši nežēlīgas!!! Kā arī nosaka nepareizas diagnozes un pēc rentgena plombi nosauc par milzīgu caurumu.... vispār tur laikam ir sakarīgi vīrieši zobārsti-pie tiem vilšanās nav bijusi vēl.
Re:

Zobu sāpes nav infarkts-vismaz 95%gadījumos sāp laikus nelaboti zobi.
Ja Tu esi zobārste, tad nemūžam nevēlētos būt Tavs pacients. Un ja jau profesija tik briesmīga, kā apraksti, kāpēc tad tik daudzi jaunieši raujas studēt stomatoloģiju? Vnk - lai varēt noplēst lielo rubli un dzīvot kā nieres pa taukiem. Mūsdienās godīgs zobārsts, jā - godīgs, nevis lēts, ir RETUMS.
Re:

Un vispār Rīgā ir astronomiskas cenas!! Un labo tikai tapēc, lai noplēstu rubli!!! Šodien biju pie savējās Jelgavā-tīrīja kanālus (2. vizīte) 10Ls samaksāju! Nu neticu, ka Rīgā kautkur to var izdarīt par tādu cenu! nav zobu labošana nekur lēta, bet nu Rīgā ir vienkārši āmen!
Re:

Stomatoloģijas institūta cenas ir vājprātīgas... Ielika man zobā zāles, taču man vairs nav iespēju "sagrabināt" naudu plombei... jau 3 mēn. pagājuši kopš ar zālēm zobā staigāju... :(
Re:

Neesmu arsts, bet noslaguma posmu, kad jaieliek ista plomba, var izdarit ikviens "parastais" zobarsts, jo tur vairs nevajag "iet ieksa kanalos".
Varbut pamekle kadu letaku arpus Rigas un pabeidz to lietu.
Re:

"aha...itsevišķi , ja stomotoloģijas institūtā plēš naudu neparko-pat čeku neiedod nakts vidū, ja aizbrauc pie dežūrārsta!!!! "
Satrp citu, tā iestāde kur ir dežūrārsts kas pieņem arī naktīs (un nedod čeku) NAV Stomataloģijas institūts bet gan Valsts Zobārstniecības centrs...tā lūk.
Re: VEF zobarstnieciba

sodien biju Brivibas 214m zobarstnieciba, varu tikai paslavet- loti laba, cilveciska attieksme pret tevi,sapes nejutu vispar- iztirija kanalu, salika zales - nakamreiz pildis un pectam liks plombi - tas man izmaksas 70ls...uzskatu ka nav jagas braukt kautkur arpus rigas, izteret celam un uzticet savus zobus kautkadam pagrides iestadem...

Stamotologijas inst. vienmeeer dod čekus. Nu ja kaads te suudzaaas ka nedod vinjam tad priekshtam jau var uzsprasiiit!!!, nebuus jau pasaules gals ja neuzsprasiisi.

Vai kaads var paskaidrot kapeeec stamotoloģijas inst. ir tik nežēliigi daaargi??? Man par vienu kanaalu tiiriishanu teica ka jaamaksaa 80ls un plus veel plombe 20ls

Vai tad bez institūta citu kabinetu nav?
Dārgi tur tāpēc, ka iepirkuši krutāko aparatūru, tā ir jāatpelna:D

Par 3 vizītēm 75 Ls manupārt ir OK summa, vasarā gāju - vizīte, rentgens, maziņa plomba, virs 50 Ls, tas gan skaitījās puskrutais iestādījums

es par divu zobu saplombēšanu maksāju kādus 26 max. bez tam, zobārste ir vislabākā kādu nācies atrast - bez anestēzijas labo tik iejutīgi, ka anestēzija nemaz nav nepieciešama, ļoti rūpīgi un profesionāli.

ko te daži muld par stomololoģiskā inst. cenām, es laboju vidēji par 25 LS zobu..arī raušana nav nekādas astronomiskas cenas, pat studente paziņai izrāva par 5LS, nekāda vaina.

Man ari tagad ar diviem zobiem ir problemas,ja nedelu mocos ar sapem,dzerot pretsapju zales,bet ka sanemsu algu ta aiziesu!
Bet runajot par cenam,tad tas jau ir dazadas,nav jau jaiet tur kur ir baigas cenas,it tacu tik liela izvele kur iet,ka ar to jau nevajadzetu iesprinkt!
vienkarsi vajag iet uz tadu vietu kur vari atlauties salabot!

Gribat lētāk, tad jābrauc uz laukiem zobus ārstēt.Ar visu ceļu sanāks lētāk kā Rīgā!

Man dzeroklis ar visu kanālu ārstēšanu un kroņa uzlikšanu izmaksāja 250Ls

a kur tu XXX arsteeji o ??? vai tad kronis nemaksaa 300 ls??? cik tew kanaaus tiiriija?

Nu institūtā tādas cenas, kā apraksta XXX ir pilnīgi normālas.Bet arī citās privātpraksēs pilda kanālus, tikai cena desmitkārt mazāka.

skatoties kādos laukos - Madonā ir tāda Švarce - dārgāk kā Rīgā un sliktas atsauksmes

Liepajaa tiesi tas pats!!!

Salaspilī poliklīnikā gan taisa labi un arī cenas nav augstas.

ķer momentu-DMF centrā pa puscenu viss ar un ap zobiem!

nu nav normālas tās cenas ,kādu gadu atpakaļ vai pat pavasarī provinvē par zoba pirmreizēju apstrādi ar narkozi ,tīrīja ,lika zāles nu ap 7.00 bija ,tad otreiz kika zāles tur nestceros bija kādi 2.. lati un plombe kādi 5.00 lati ,tā ka labojiet zobus provincē!
Re: xxxx

kaatad-antisanitaaros apstaaklos uz ķebļja ar kājminamo aparātu....cements aiz loga būvbedrē-kur plombītes iepliķēt.

Tu laikam domā, ka Rīgā visur ir sterlis:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

miskaste tas forums

Nu ko, krīzes laikā zobārstiem sāk atkal gribēties desiņa uz sviestmaizes ???
Nekad nebija godīguma zobārstniecības iestādēs - firmai vajag, valstj nodokļus vajag, arī dakterītei kabatā vajad, tagad sasummē!!!

Rīgas zobārsti vispār bezkaunības kalngals, saviem blatņikiem mazliet nolaiž, bet toties citiem uzment!!!

Vislabak jau butu ja zobarsti macitos,macitos, pirktu iekartas, sertificetos, pirktu labus materialus, iretu telpas-patikamas Jums, ietu kursos......un par velti!!!!!Neestu, nelasitu, nemacitos uttutjpr......katrs tak var macities par ko grib. Te patiesam ir negaciju izgaztuve, kur katrs neveiksminieks un ignja var atljauties izvemt savu patieso dabu it ka anonimi...it ka.Varbut vajag ieskatities sevi un meklet
neveiksmju iemeslus ne citos, bet vispirms sevi.Veelu veiksmi Ziemassvetku piedosanas un atklasmju laika.

Ei XXX!Es desiņu nemaz neēdu, labāk ēst gaļu, desā ir tikai ķīmija un atkritumi:)))))
Tu gan perfekti pārzini zobārstniecības aizkulises, ka tik gudri spried.Aizej izmācies par zobārstu un tad muldi.

Pēc rakstības tāda īsti skolota neizskatās.Tāds pats ne visai kulturālu stilu ir arī šis pats zobārsts. Man ar invalīda pensiju būtu jāiet pie kalēja......:D:D:D:D

Visgudrākie un visskolotākie ir pacienti....:DDDDDDDDDDDD

varbut kads zina kura valsti var leti salabot zobus???

daktere,kas strādā Rīgā sesdien pieņem Allažu ambulancē.ļoti laba daktere .Iepriekš jāpierakstās.tiko ārstēju 2 zobus .Kopā samaksāju 65 ls.par abiem. Tā kā zobi bija blakus ārstēja vienlaicīgi ar anestēziju. kopā bija trīs reizes jājiet.
Re: vēstule

Gribētu zināt reālās cenas zobārstniecības pakalpojumiem Dzirciema ielas centrā . Varbūt ka tāds ir publiski pieejams , vienkārši neprotu atrast . Man nepieciešams mutes kapiālais remonts pilnā komplektā / ieskaitot protezēšanu / . Vai ir reāli to izdarīt 2. grupas invalīdam pensijas ietvaros / 128 Ls / ?

Gribētu zināt reālās cenas zobārstniecības pakalpojumiem Dzirciema ielas centrā . Varbūt ka tāds ir publiski pieejams , vienkārši neprotu atrast . Man nepieciešams mutes kapiālais remonts pilnā komplektā / ieskaitot protezēšanu / . Vai ir reāli to izdarīt 2. grupas invalīdam pensijas ietvaros / 128 Ls / ?
-----------------------------------------------------------------------------
Stomatoloģijas institūtā? Atbilde, ar ienākumiem 128 lati nē.

Zobu kronisu un protezu cenas, par kuram laboratorijas tos pardod arstiem.
Ludzu www.eskulap.lv
Moderni,musdienigi.
Salidziniet,cik Jums prasa Arsti.
Tas pats,kas no China atved par 5 dolari, te pardod par 25lati.
Tas pats.
Kronim 4reiz pacel cenu, un visam kam 2-4,5reizes pieliek cenu!

Ārta noteiktā cena sastāda:
1) laboratorija cenas (tas, ka minēts šeit)
2) telpu izmaksas
3) aparatūras izmaksas, amortizācija
4) instumentu izmaksas
5) materiālu izmakas (viens nospiedums ap 5-10 Ls)
6) elektrība, ūdens u.t.t
7) izglītošanās ārstam, māsiņai
8) darba algas ārstam, māsiņai, adminstratorei
u.t.t varbūt vēl ko piemirsu

Jebkurā gadījumā, šie pakalpojumi ir neadekvāti augsti, salīdzinājumā ar vidējām algām Latvijā, neviens nespiež zobārstam pirkt ultramodernas iekārtas, strādāt pašā krutākajā Rīgas vietā ar nereālu īri, kas arī sastāda lielāko tiesu pakalpojumu cenas! ir zināms, ka materiāls uz pusi nav tik dārgs, saplombējot vienu zobu atmaksājas viss iepakojums ar to pulveri (man to pazīstams zobārsts izstāsīja) un cik tad plombītei vajag?! necik :D
Diršana tā visa, vnk žēl, ka tas pakalopjums nav pieejams jebkuram, kam tas nepieciešams. Strādāju par skolotāju, man ir gandrīz minimālā alga, nevaru atļauties labot neko!!! Pirms mēn. laboju zobu (ļoti sāpēja, jau novilkts līdz pēdejam) jāliek bija zāles, tīrija kanālu, samaksāju jau 60Ls, lai finālā uzliktu īsto plombu, man aprēķināja, ka būšot vēl 35Ls, rēķiniet paši, cik sanāk!!! Es neaizgāju, mēnesis jau pagājis, meklēju lētāku variantu, tagad:( Nav man naudas!
Kāpēc laukos cenas ir zemākas? ne jau tāpēc, ka sliktāk strādā, vai aparatūra kājmināmā, vnk cilvēkiem nav ko maksāt, kad Rīgā sapratīs to?!

Neviens neko nesapratis.
Sveice, no normaliem piegadatajiem materials kanala piepildisanai par katru kanalu izmaksa no 1,8 lidz 6,6CHF.
Ta ir cena,ko maksa stomatologs piegadatajam.
Viena zoba plombesanai diezgan smagi atskiras materiala cenas.
Piemeram, ap 1,2-19,5CHF par zobam izlietoto.Un par 19,5 ir 3M visdargakais.
Tas ir bikin zem 11lati, 1CHF ap 0,5lati .
Protams, kronisi utml ,zelts utt ir dargi.
Bet, par lieto zelta kroni l-ja man prasija 179CHF +zelta sakausejumu cena.
Piemeram, noraditaja eskulap LV ir labi materiali,loti labi.
Kada izglitiba vajadziga,lai ieliktu totalo plati, par kuru lja prasa 43LVL par zokli?
Saja cenaa ir nospiedumu rullitis.
3LATI.
Pacientam par to prasa 10lati.
Sakiet,ludzu, kada aparatura ir amortizejusies,kadi izdevumi nonemt nospiedumus.
Pacientam prasam 100-250lati par sadu plati.
Zobu uzaudzesana, vienu poziciju pieaudzet uz esosas plastmasas protezes,par ko
A.Zobu tehnikis sanem kadus 5lati, pie kam vinam no tiem jamaksaa socnodoklis,ari darba deveja dalja, INN,utml.
Materiala cena ir 65santimi-3lati!
Daudzas laboratorijas tadu vienu zobu pieliek platei par 10latiem.Cik Jums prasa arsts?
Izejvielu izmaksas plastmasas platei ir 1,5-9lati prieks vienas plates,ja kas!
Cilvekam prasam 20-100lati.
Pie kam, par lielako nosaukto summu varam nopirkt 3M un Sveices materialus.
BTW, ja arsts Sveice uzliek kroni un tas janonem , par to naudu neprasa/par nonemsanu!/LV prasa pat 20lati!
Zobu kroni nonemt ar visu amortizaciju un tml izmaksaa 18-37santiimi.
Tikai,luudzu nevajaga.
Piemeram, slavena kanalu tirisana- failes 30-70sant uz gabalu iznak.Kastites ir vairakas IEKSA katram numuram.
Ekstripatori-apmeram tada pati cena.
Tatad, nemam realas izmaksas, nu max uz endodontiju materialiem nav vairak ka 40CHF.
Labi, LV ir mazas algas un arpus tas lielakas.
Tas un ire utml prasa izdevumus.
Bet, LV zobrasti ir dargaki ka Polijaa,Ungarijaa.
Kas LV ir tik jauks?
Materialus tapat teri kas perk dargos.Parasti MADE IN CHINA.
Tapat ekstripatorus,borisus,failes, utml.
Vienkarsi,LV zobarsti grib letus zobu tehnikus un medmasas,bet sev Rietumeiropas Algas!Noteikti sanemti daudzi krediti utt.
Pie kam slavena SI endodontija ir loti laba!
ALGAAM SASNIEGT ZOBARSTU LIMENI.Cenas ir Cirihes limenii jau saniegusas.
Vispar=arstu cenas jau ir sasniegusas so limeni.
TIKAI ATLIEK VEL ZOBU TEHNIKU,MASU ,INZENIERU
TAD VARESIET BRAUKT KAUT UZ ROMU PLOMBET ZOBUS.
Tad pasakam- mes gribam dzivot Austrumeiropa, bet Rietumeiropas limenii.
Nav ko kunkstet par slimniekiem, viniem tas algas nav lielas.
Daudziem izputejis ari bizness utt.
Kas reali bez naudas, nevar pat zobu izraut atlauties.

Cilveki,saprotiet,mees esam alkatigi un gribam dzivot kaa Rietumos,pie trekniem gadiem.
Mums nosplauties uz jusu zobiem un mazajam algam.
Mes izspiedisim no jums visu iespejamo.
Visa Latvija pienesis mums pedejos latus un nomirs no bada.
Mes esam pelnijusi cilveka cienigu dzivi.
Parejie nav!
uchene u Tirgotajs abiem taisniba.
Mana firma nevar uzlikt tadu uzcenojumu,kaa zubchiki.
Ofisa ires maksas Riga kritusas par 50-70%.
Tie zubciki uzliek abnormalus uzcenojumus.
Tadus pat manejie,kas ved no China,nevar uzlikt.
Nevaram.
Zubciki izmanto,ka zobi saap.
Jo cilvekiem vairak komplikaciju,jo vairak naudas zubcikiem tiek.
Paceliet tikai uz Irijas cenam un kvalitati.
Visi laukos vares raut zobus.Plates ieliks Krievija,Baltkrievijaa.
Par labosanu aizmirstiet.
Kvalitate tada pati,kaa PSRS laikaa.Nevajag melot.
Zubciki mums kaa deputati-parazitesim.
Papildus norejam interneta pacientus.
Izlamajamies riktigi.
Man PSRS laikaa 1990.g uztaisija sudraba plombi,vina staav labi tagad.
1988.g piepildija kanalus,uzlika plombes,noslipeja,uzlika zelta kroniti.
Stav vel tagad.
Brivas zemes laikaa VISI ZUBCIKU TAISITIE ZOBI IR BIJIS JAPARTAISA!
Pareizi, ATKAL PIE VISA VAINIGI PACIENTI, SLAUCAMAS GOVIS!
Pareizi, Latvijaa VISUR VAINIGI PARASTIE CILVEKI.
Noladetie zubciki,noladeta zeme.
Kaut zubcikiem naktos samaksat par Greekiem!
Dieva sods par meliem un mantrausibu, sava tuvaka apsmiesanu,zaimosanu ir bargs!
Satana berniem vienmer vainigi citi-upuri.
Visi iedzivotaji ir zubciku upuri=slaucamas govis!
Ienistu zubcikus, viniem tikai nauda svariga.
Jo pacientam sliktak,jo cena lielaka.
Saprataat?
Nafig kartigi stradat, ja var slaukt cilveku muzigi!
Noremontesim gadiem ilgi zobu, tad kroni,tad protezes.
Visu dzivi tikai maksaa un klausies murgus.
Ja kas,pasaka- jatira zobi,imunitate un murgo.
Vienmer barotaji vainigi.
Mes pacienti barojam Juus.
Ka Juus stradajat, ka man visi zobi japarlabo bijis?
Kapec PSRS laikaa taisitie abi zobi nav japarlabo?
Kvalitate pieaugusi esot, SMIEKLI NAAK!

Ja,bet citreiz atnak slimnieki,kuriem smagi viss sastrutojis.
Taa sastrutojis,ka jasuta uz SI!Opereties!
Pacientu mazak,tapec ir cenas jauzliek.
Butu man vairak, uzliktu zemakas cenas.
Par platem un kroniem piekritu par lielo uzcenojumu.
P.S kronim nospiedumiem biki dargak sanak ka 3 lati veiduleem.
Zem 6lati/gab.
Zobarstiem ari jo vairak klientu,jo lielaki pasutijumi, jo zemaka materialu cena.
P.S
failes un ekstripatori man nav no Chinas!
Perku pa dargo un vienreizeji lietoju.

Ja atnak ar vairakiem ml strutu, kad process jau smaganas un zoklii, ko iesakt?
Sakiet,kaa tad parastet?
Zobu rausana, arii, jo mazak strutu, jo labaak.
Ja zobs jadala, tad krameties pa to vieglak ir ,ja nav pilns viss ar strutaam.
Pat 2 gudribas zobus,ja nav retineti ir vieglak izraut,neka 1saskidusu 7o zobu,ja tam ir taadas strutas, ka jaevakuee no mutes pasa rausanas procesa lai neaizrinas ar taam.
Asinosana arii, jo mazak, jo labaak.
Slimnieki dzer antikoagulantus, citi aspirinu saujaam un nesaka!
Padzer aspirinu menesi!Uzkoz ibumetin un kad nevar muti pakustinat, ierodas raut!
Tad ir taads prieks....brr.

Nu loģika - kad bija daudz pacientu, cenas bija augstas, jo varēja maksāt.
Kad maz pacientu, arī canas augstas, lai maksā tie lohi, kas vēl var pavilkt.
pizdec kaut kāds!

Nu loģika - kad bija daudz pacientu, cenas bija augstas, jo varēja maksāt.
Kad maz pacientu, arī cenas augstas, lai maksā tie lohi, kas vēl var pavilkt.
pizdec kaut kāds!

Nu,maza kavitate.Dzilums atskirigs.
Man tagad tikai vakara bus paciente.
Varu atpusties.
Jaa, reizem taisa ,megina saglabat zobu vitalu.
Citreiz , ja nav vel pulpits stingrs, var norimt iekaisums.
Tikko vakar vienu pabeidzu.
Bija ieprieks 2 zobi, uztaisiju,saplombeju.
Vienam OK, otram tomer nacas devitalizet un viss kaa pienakas.Kanali vel jagatavo,japilda, atkal plombe virsuu.
Domajiet, paprasiju par sita zoba pararstesanu naudu?
Nee tak.
Reti jau ta gadas, bet par cik bija it ka salabots, tad ko tur.
Gruti ari ir pararstet kanalus.Bija vakar no rita pacients.
Vajadzeja tur iznemt veco pildijumu.Sapickats, cements virsuu.
Pusotru stundu dabuju nemties ar vienu zobu,vienu kanalu.Tagad naks vakara, un varesu nemties kadu stundu ap to atkal.Tad varbut tresaja reize pildisu, jaskatas veel.
Un par 88 gada kroni nebrinos, man tevam ir viens jau 30gadus stav.
Reizem veicas- labi cementets,labi materiali, labs arsts,tehnikis,laba sakne, zobs nebojajas un stav arii.

Vispar, zobi ir loti dargi.Pasi zobi.
Arstniecibas cenas ir loti zemas par darbu.
Piemeram, muti apskatit,zobus ari ir leti, kas tur 5-15-20lati par apskati?
Kartigi paskatities, kas un kaa.
Blatnikiem nolaiz cenas?
Zini, man ir tiesibas nozimet tadu cenu,kadu es gribu!
Varu ari saviem atlaidi iedot.
Man pieder un es nosaku cenu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nezin kapec,pedeja laika cilveki zobus naak raut!
Piemeram,pirmdien bija 9 uz rausanu!!!Uz labosanu viens!
No 9 iem 6 iem bija pamatigi strutaina padarisana.

Tāpēc, ka lētāk ir izraut nevis labot!
Dakterīt, tu tād jocīgs izklausies, man jau šķiet, ka blefo:(
tiešām neapjēdz kāda situācija valstī, traknajos gados dzīvo?
Es kā pacients,staigāju līdz pēdējam, kamēr var izciest, kaut zobi- pilna mute jālabo-nav naudas-nesaproti???

Leti labot,kamer nav pulpits, nekada blefa te nav.
Strutas ari apgrutina proceduru veiksanu.
Kads tur blefs.
Treknumaa prasiju par pilnu apskati 25lati, tad mazak.
Redzeju,dazi iedomajas ,ka dargi.Baidijas naakt.
Ir patstavigie klienti, darugi arii.
Cenas ir letas un loti labi viss notiek.
Rausana reizem dargak,kaa salabot.
Cik maksajam par rausanu?
Agrak dazi pieaugusie gaja uz Stabu ielas polikliniku par maksu labot.
Tur bija bik letak ka citur.
Vel varbut kkur talak.
Labaki ir vitali zobi, nevajag nociesties,kamer sak puut saknes, veel zoklis, kamer mute pilna ar strutam.
Piektdien bija 2 gab, kurus uz SI nosutiju uzreiz...
Ka varat tik daudz ciest?

Sakiet,bet cik tad Jums liekas leta cena?
Cik Jus gatavi maksat par zobu labosanu?
Vai tiesam ir tik maz naudas?
Cik ir dargi?
Skolotajiem esot labas algas,daudz slodzes, piemaksas.
Neinteresejos par skolotajiem.
Man vecaki vel dzivi, vineim loti mazas pensijas un lieli izdevumi par zalem.
Ja es viniem nepalidzetu, vini ilgi neizdzivotu.

Kas ir pilna apskate? Kas ir tie 25ls? Tikai par apskatīšanos? murgs kautākāds:(
Es jau iepriekš minēju, ka strādāju par skolotāju, saņemu mazliet vairāk, kā minimālo algu, kāaaaa es varu salabot savus zobus ar taaadām cenām??? Un es jau neesmu vienīgā tāda...man jau šķiet, ka mazliet ir jāzivērtē reālā situācija, es nesaku, konkrēti par tevi, jo nezinu tavas cenas, taču augšā daži labi izteicās, arī mana pieredze, prastā poliklīnikā, kur atstāju 60ls par pussalabotu zobu...
Atzīšu, zobi man ir sāpīga tēma, sapņoju par veseliem zobiem, taču nevaru atļauties:(

Treknuma,kad bija 25 lati, apskate ieklauj interviju, anamnezes uzklausisanu, mutes dobuma pamatigu apskati, ja nepieciesams,zobu parbaudi.Ja kads zobs aizdomigs, tad uztaisiju rtg pie vienas cenas.
Intervija par ieradumiem, dietu,blakusslimibam,alergijam, lietojamiem medikamentiem, reakciju uz tiem...
Kas ir pussalabots zobs?
Ar piepilditiem kanaliem vai bez?
Bez plombes,cik sapratu?Pagaidu plombe?
Bet,ka liekas, cik var nonemties ar pildijuma iznemsanu>atnaca pararstet zobu.
Pildijums cements+visadi sapickajumi.Labi,kanals vel taisns.
Nonemos ar lielam mokam.Zobs ta 1ais un labi redzams.
Tagad vel jaskatas,kas tur ar to kanalu bus..
Vakara atnaks, tad redzesu.
Tad japrasa lielakas algas, nevis javergo.
Pensionari ar ST uzvareja.
Bija referendums, ka pensija nedrikst but zem iztikas minimuma.
Cilveki neatnaca pietiekosi.
Pensijas ir mazas, iztikt nevar, pensijas vecums liels.

Kura polene biji?

Jap, salaboja kanālu un ielika pagaidu plombu, kura jau sāk draudīgi drupt ārā:(
Kas tā par utopiju? Mani tagad streikto dzīs:D?!
Tavu prāt sanāk, ka zobus var atļauties labot, tie kas pietiekami pelna, bet tie, kam minimālā, paši vainīgi...ehhh...varbūt, ka pakalpojumi jāpielāgo visām vajadzībām? Nuuu vismaz lai ir reāli un pēctam badā nav jāsprāgst, ka pussalga atdota vienam zobam?!

Juglas poliklīnikā laboju, dakteres uzvārdu nepateikšu...

Rtg ira?
Ja kanali piepilditi, tur neko vairs nevajag, tad skatas odere plus plombe vai tikai plombe.
To varetu ari Riga pameklet zem 35 lati.
Tip,saplombet zobu,ja tik vien palicis ko darit.
Piemeram Blaumana iela lielaja poliklinika, vai Stabu 9 par pilnu maksu/it ka bernu poliklinika skaitaas/.Gan vel kur ir kaut kas lets.
Jaa, Latvijaa arodbiedribas neaizstav darba nemejus.
Tikai iekase biedru naudas un viss.
Tapec visi esat it ka nabagi.
Isak,aizej uz tam poliklinikam un apskaties cenrazus, cik tur jamaksa par plombesanu.
Cik virsmas tur ir japlombe?
gudrinieki

dārgie gudrinieki!!!
ja reiz Jums ir zināmas laboratorijas cenas un pašiem ir prasmes visu ko izdarīt... nu taisiet takš paši sev tos zobus!!!
kāds no gudriniekiem teicās, ka nespiež strādāt ar jaunu, labu tehniku.. bet nu spiež... pie mums visu grib pa kapeiciņu, a kašķēties pa rubulīti...
un ar zobiem ir tāpat kā ar degvielu.. viss maxā tik cik maxā... ja ir iespēja kko nožuļīt, tad var lētāk, ... citādi, ja cilvēx samaxā tos iepriekš minētos 75 lvl par 3x... atskaitot kaut vai to, kas valstij jāsamaxā nodokļu veidā... (peļas, sociālie....) un izdalot uz 3... ārstam maxā apsmiekla kapeikas- pie nosacījuma, ka ārsts %saņem... no kuriem valsts vel paģēr..
neatceros kurā forumā.. viena gudriniece (zinātāja) zināja teikt, ak iekš UK lētāk zobus labot kā šeit... tad nu lūdzu... "rainers" pa lēto turp un atpakaļ.. un zobus labot tur...
Re: gudrinieki

Nozelojamie bauri.
Seit besaas tie stomatologi,kam daudz iekartas uz kredita.
Stomatologu LV ir par daudz.
Par nirgasanos Jus sodis Dievs.
Nestradaju LV un nelaboju zobus LV.
Atskiriba no LV taja pasa UK ir pacienta tiesibas.
Es labak maksaju 1500 UK, nekaa 80LVL Rigaa.
Pieleca, nabaga bauri?
Jus nodevat savus pensionarus, izterejot miljardu no socnodokla fonda.
Jus nodevat Dzimteni arzemju valdniekiem, tikai nesajedzat to.
Jus, bauri, esat pardevusi Dzimteni, kuras zemi 1918-1921.g senci pirka ar asiniim.
Vel nav kauna te ardities un riet.
Nozelojamie.
Finansialas grutibas liek izgazt naidu seit uz pacientiem daziem kliniku investoriem.
Rigaa kliniku ir daudz, stomatologus maca RSU un LU.
Jus varesiet pasi viens otram labot zobus un iztikt no taa.
Neapmierinatajiem viltus arstiem iesaku
Nesutiet pacientus labot zobus sev pasiem.
Kartojiet dokumentus un stadajiet taja pasaa U.K
Nevarat?Tapec,ka Jums nav prasmes ,lai stradatu U.K?
P.S Lietuvaa un Polija, ari Ungarijaa tiesam ir letak.
Turklat, kauna un prasmju arstiem ari ir vairaak.
Re: gudrinieki

Sutisana uz arzemem vien nozime augstu dumjumu.
Riga ir Stomatologijas Instituts un dazas letas klinikas.
Arpus Rigas ir mazliet letak.
Piemeram, ja tur lamaa taa, kaa forumaa pacinetus, var aizbraukt ari kaut uz Latgali vai Ungariju.
Rupji neveiksminieki nevar but labi specialisti, ielagojiet to.
Klinikas saaugusas kaa senes pec lietus.
Pecientu maz, tiem nav naudas.
Krediti spiez, un tapec bauri kauc forumaa.
Bauri!
opal

http://www.lu.lv/gribustudet/pamatstudijas/programmas/2010-2011-rudens/
kkā īsti nesaskatu kur LU apmāca stomatologus....
Tu tiešām esi ļoti kompetents personāžs...
un LV ir pacienta tiesību likumam jauna redakcija.. ja kas... pirms tēlo GUDRINIEKU varbūt palasi kko pirms spraud savu UK degunu te?!?!
Re: opal

Es domāju gandrīz katrs var atrast ārstu un ārstēšanas metodi atbilsoši saviem ienākumiem un vēlmēm. Un katrs var izvēlēties ārtēties Krievijā, Latvijā vai UK. Problēma rodas ja vēlmes ir lielākas par iespējām. Par ko laikam ir arī šī diskusija.
vikucis

viens prātīgs vārds...
Re: vikucis

Drikstu rakstit,kur gribu, nozelojamie, psihologiski kompleksainie nabagi.
Gariga nabadziba smird seit pa gabalu.
Tapat, ari U.K deguni ir labaki, kaa LV deguni.
Domjat, ja esat bauri, tikai jus drikstat smirdinat interneta par arzemju latviesiem?
Bauri drikstes, bet parastie cilveki nedrikst neko iebilst?
Pilnigi pielauju, ka veselibai drosak ir neiet pie sim 3 personam , kuras Delfos sistematiski izvers sadas diskusijas.
Jus esat tikai 3 personas, kas te apliek pacientus.
Cik nozelojami.
Kauciet savam bankierim, cik slikti nabagi ir jusu pacienti.
Jums redzu pilnigi cauri.
Neviens veiksmigs, noslogots specialists darba laika nekvern forumos.
Nesatraucieties, bazisu degunu,kur gribesu.
Patik jums,bauri, vai nepatik.
Bauram-baura daba!
Savu likumu redakciju variet pasi lasit, nabaga bauri.
Primarais ir Arstniecibas likums.
LV ir parakstijusi veselu lerumu konvenciju un ligumu ar ES un ANO.
Esmu gudrinieks.
ESMU.
Ja man LV zobuarsti slikti salabotu zobu,
es arvalstu klinika vinu parbauditu un sanemtu sledzienus.
Tad Jus bauri ar visu LV tadu redzetu, ka maz neliktos.
LV un taas bauri nav pasaules naba!
Komentejosies rejeji , ceru, ka Jus pametis visi upuri.
Pacientiem tiesam jasak domat, kada kvalifikacija var but sadiem rupekliem.
Protams, pilnigi nekadas.
Tiesi tadel pacientu apsmejeji nav spejigi iekartoties darbaa arpus Latvijas.
Citur vajag diplomu.
Pacientiem nav tikai pienakumi, viniem ir daudz vairak tiesibu, ka viniem liekas.
Komercpakalpojumu sniedzeji pirmkart , ir paklauti ari komercpakalpojumu likumam un komerclikumam.Dalu no tiem regule ES , nevis Bauerland.
Ta,ka prakses un kabineti ir par daudz, maksatspejigu klientu par maz, un arzemes tie,kas te blaustas nekam neder, viniem atliek tikai RIET FORUMOS.
Nabaga bauri.

43.1 pants. Zobārsts ir ārstniecības persona, kura ieguvusi izglītību, kas atbilst likumā "Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu" noteiktajām prasībām, un kura savas profesionālās darbības ietvaros:

1) veic alveolārā izauguma un mutes dobuma gļotādas, žokļu un ar tiem saistīto audu slimību profilaksi, diagnostiku un ārstēšanu;

2) pēta šā panta 1.punktā minēto slimību izcelsmi un profilakses iespējas.

Līks var palikt... tā nosmējos Tavu komentu raxtot...
a vispār žēl, ka tādi kā Tu esat aizbraukuši... citādi nav kas mežā zarus izzāģē...

:) lasot, ne raxtot :)
joprojām smiekls nepāriet :)
a vispār žēl Tevis..

Nabaga niknie cilvecini.
Vispar, man pasam pieder zeme ar mezu Latvijaa.
Skaudiet man.
Tad,kad masa pardeva mezu par nabaga grasiem un veciem auto, es to nedariju.
Starp citu, zinu skolotajas, kas arpus LV ir nokartojusas dokumentus un strada profesijas.
Vinam naudas zobu arstesanai pilnigi pietiek.
LV nabagiem nav etikas.
Apsmejat viens otru.
Kolegi apsmej kolegus.
Nabadzini.
Palasiju portala rakstus un komentarus pie tiem.
Tad jau mazliet parsteidzos.
Sis forums, salidzinajuma ar tiem ir etikas citadele.
Sabiedriba ir degenerejusies pilnigi un galigi.
Zinu ari tadus, kas tiesam aizbraukusi mazizglitoti un kluvusi par cilvekiem.
Par spej sev dot darbu pasi.Komercija.
Ja nu kas, nekad neesmu stradajis U.K un tur nedzivoju.
IRIJU UN UK Jus liekat kaa kliseju emigrantiem.
Jums vispar ir kaut mazaka nojausma, cik latviesu darbojas, strada, dzivo, macas un pat vada firmas, ari savas arpus ES valstiim?
Ne mazakas nojausmas.
Valstis,kas nesen bija nbagakas ka LV, tagad uzplaukst.
P.S
Mezu izcirst tagad nav izdevigi, cenas zemas.
Ja nespej neko citu,ka kunkstet un riet, luudzu.

Bet, zobi ir jalabo ar vienkarsam metodem, kamer vel nav pulpits.
Tad bus leti un labi ari zobiem.
Vitals zobs ir liela vertiba, tadel jacensas savlaicigi salabot bojatus zobus.
Nevajag kliegt forumos.
To pasu zobu ,ko te par 35 rakstija, par plombi.
Riga ir vietas,kur plombe nesen maksaja 90lati.
Varbut, ir kadas, kur var par 15 to plombi uzlikt.
Vajag pameklet.
Citadi tauta tikai lamaties un raut zobus naska.
Vajag labot, bus veseliba labaka, letak un komforts lielaks.
Kapec jadusmojas, ka man nesen vel bija pilna apskate 25 lati?
2006.gada vinu ari visi maksaja un nekunksteja,ka dargi.
Tagad diemzel 25 lati par apskati negrib maksat.
Kad man atved bernu, tas nerada muti, spitejas?
Kave laiku?
Liela prieksrociba ir sava prakse.Varu tadu aizsutit projam.
Plombes ir dazadas, zobi dazadi.Jastrada loti citigi, nekada viegluma nav.
Plaksnites, kronisi, ari nav nieka lieta labi uztaisit.
Visi tikai dargi , dargi.
Nav tik viegli,kaa supladi ielikt mutee, iznemamo , plastmasas.
Ir, kas maksa normali par darbu.
Nekadus xxx par plastmasas darbiem es neplesu .
Endodontija ir kepiga, ipasi pararstesana.
Reku,naks atkal rit paciente uz treso viziti arstet zobu.Skatisos,kas un kaa.
Citreiz pie pararstesanas ir 4,pat 5 vizites .
Pa kadam cilvekam atrodas, kas grib zobus pararstet.

Un cik pie tevis maksa plombe?

Skatoties,kadas plombes, zobi un ta talak.
Man tehnika jau nomaksata, tapec mazliet vieglak.
Iri ari es nemaksaju- telpa pieder man jau sen.
Tomer, ir daudz visadu izdevumu, nodokli, asistentes alga u.t.t.
Jamaksa udens, elektriba, kursi, visadi birokratiski izdevumi ir daudz.
Plombes ir loti kepigs darbs.
Zobi ari ir dazada lieluma, dazadas virsmas.
Pedeja laika nakas mazliet skatities ari uz degunu.
Aizej pie arsta, paradi muti un uzzini cenu un darbus,kas jadara.
Ja par dargu, mekle , kur letak.
Plombem cenas tiesam ir loti atskirigas.
Jarekinas, ja tehnika vel janomaksa, jaire telpas, tad nav iespejams pa leto stradat.
Tie,kam tehnika nomaksata, ja vel nav jaire telpas var ari cenu mazliet nolaist.
Neiesu jau likt ieksa zobaa visadus meeslus jo pacients prasa letak.
Neiedomajaties, ka saksu sterilizet un lietot atkartoti vienreizejos instrumentus.
Nu un, ka prasa lai letak, ja ir vienreizejs, tad ir un punkts.
Plombem man cena 7-42LVL.
Zobus plombet vajag savlaicigi, ja zobi sap, nevajag gaidit, kamer pietuks visa mute.
Tad bus letak un visparejai veselibai daudz labak.
Tos pasus kanalus arstet ari labak,kamer neesat galigi nomocijusies.
Citadi nogaida lidz pedejam, kad man jadoma, arstet vai labak tiesam raut.
Ja pacients ar mieru, parasti tomer meginu arstet.
Ne visus zobus iespejams arstet, ari nauda vienmer nepalidz.
Iesaku savlaicigi griezties pie arsta, tad bus mazak pretenziju par kvalitati , sliktiem arstiem u.t.t.
Citadi atnak, mute pilna strutam, arsti vainigi , vai ne?
to opal

Tu Opal no trakomājas esi izmucis?Šitādus murgus sarakstīt.Trakomājā arī zobārsts strādā un ar tādiem idiņiem kā jūs īpaši nekrāmējas, bet dara savu darbu.Un tādi dauņi kā Tu, protams zin tikai savas tiesības, bet pienākumus nē.
Re: to opalzobi

nezinu nezinu man liekas ka tomert viss letakais zobarsts ir atrodams paula stradina universitates slimnica es tur laboju dzerokli tas ir tirija tris kanalus lika zales lika blombi tas vis notika divos piegajienos un pa to visu es samaksaju 45ls uzskatu ka musu laikos tas ir leti tehnika tur ir jauna arsti ari loti atsaucigi cilvecigi
Re: to opalzobi

Nu man viens zobs ar nervu ņemšanu un kanālu aizpildīšanu, plombi, šprici un rentgenu izmaksāja 30 ls.
Re: zobini

Labdien!
Iesakiet luudzu, kaadu labu zobaarstu madonaa?
Re: zobini

Zobārsti ir alkatīgi! Drīz viņu būs par daudz. Pacientu un naudas pietrūks.
Nolādētie izsūcēji.
To dārgi

Bet Tu taču vari nelabot zobus:D
Vari staigāt ar cauriem zobiem, vai divreiz gadā apmeklēt higiēnistu un neaizlaist savu muti tik tālu, lai būtu jālabo!
Ja Tu zinātu, cik maksā katrs sikums zobārstniecībā, tad te nerunātu par izmaksām,jo daudzi jau strādā zem pašizmaksas.
Ja zobārstam nebūs šeit darba, tad citā valstī atradīsies, ne velti daudzi devušies prom uz UK,ASV,Somiju, Vāciju.Tur ir pavisam cits dzīves līmenis, algas un pacientu maksātspēja,tur neviens nesaka, ka 500.ls par zoba raušanu ir dārgi:D
Tavai zināšanai zobārstam par atsēdēšanu neviens nemaksā, viņam viss jānopelna pašam jānomaksā telpu īre, nodokļi,jāpērk materāli.
Re: To dārgi

zobārst, ned...s!
Nan galvā sakāpis? ja zinātu tavu vārdu, toč neietu, preteklis!

Nu nenāc, nenāc, domā man maz darba?Tādus idiņus kā Tu, ātri pārmācu, aizsūtot uz institūtu, lai aplaužas ar cenām.:DDDD
Atskrien atpakaļ, lūk,institūtā esot dārgi, bet kāpēc man pa lēto jāarstē un vēl atļaujas pateikt, ka zobārsti esot alkatīgi.Ja nejēdz neko, tad ned....atradušies gudrinieki, mācīs vēl kā zobārstam strādāt.

normāls zobārsts, kam darba pilnas rokas, nenāktu te un neko nekomentētu, neaizstāvētu savas pārspīlētās un uzpūstās cenas!
to mamma

Kāpēc Tu domā, ka man ir uzpūstas cenas?Tu te manas klīnikas cenrādi redzi?
Zobārsts, kam darba pilnas rokas nodarbina kolēģus, pats nestrādā,bet atpūšas:D
Saimnieks dara kā grib:D
Re: to mamma

Nu zobārsts ir labdarības iestāde, kur jālabo zobi, jārauj, jāsniedz konsultācijas, vēlams par velti:DDD
Interesanti, jūs, kas brēcat par alkatību, arī veikalā iepērkot pārtiku, kaulējaties pie cenām?
Ja nepatīk vai ir par dārgu, meklējat lētākus variantus!Tas pats ar zobārstu.

Un pats labākais, ka atnāk pie zobārsta un kauc, ka par dārgu, bet pacientei gēla nagi, pieliktie mati,apģērbs uz šiko,apavi labi.
Bet mute kā cūkai...apbrīnoju,kā vīrietis var ar tādu bučoties, ja nav zobu mutē, fui...

Te zobu izrauj vidēji par 16 mārciņām. nevienam 500 nav jāmaksā

Daži zubčiki paši gādā, lai nebūtu to zobu mutē.

Salaboju visus zobus, pēc gadiem izrādās, nav salaboti tie zobi.
VISI daktera nedarbi vizuāli diemžēl nebija redzami.

Vienam zobam ģeniāla daktere par 75lati piepildīja kanālu un saplombēja.
Citu zobu salaboja par 25 lati, vēl citu par 35 lati. Tie zobi bija bez kanālu ārstēšanas, respektivi, dzīvi.

Sākās problēmas ar zobiem, sāpes utt. Devos pie zobu ārsta, tas izpētīja visu muti, nobildēja nedzīvos, pildītos zobus, čamdīja, taisija siltuma, aukstuma un kairinātāju testus, visus zobus pārbaudīja ar štrumentu uzsitot.

Pēc mēneša pietūka smagana, meklēju vainu, domāju pēdējais zobs. Nekā, nobildēja, izskatija, saka, aug. Dzēru ibumetīnu, it kā norima.
Nedēļu vēlāk visu nakti sāpēja.
Tad nu nobildēja vairākus zobus tajā pusē un atrada dakteres brīnumdarbu.
Zobam, par kura ārstēšanu samaksāju 75 latus, kanāls nebija piepildīts vairāk ka līdz pusei. Vēl - plombējot bija kaut kas sačakāts un plombe laida garām ēdienu.

Rezultātā vajadzēja izņemt plombi, visu kas zem tās sabojājies, oderējumu un pildījumu. Zobu vajadzēja pārārstēt un pārpildīt.
Viss tas prieks maksāja 100 latus.

Pārējiem zobiem, kuri bija dzīvie, sanāca vēl dārgāk.
Vienam izdevās pārlabot, atstājot dzīvu to zobu. Izmaksāja 30 latus. Vainu atrada ar rengenu, zobs bija jūtīgs, ārēji izskatījās normāls. Zem plombes esot palikusi kāda siekala vai kas un tas turpinājis bojāties.
Paldies tai otrai dakterei, kas teicamis salaboja, saglāba zobu dzīvu!

Trešajam, brīnumaini salabotajam zobam arī kaut kas bija atstāts plombējot.
Sāpju dēļ nācās bildēt un baudīt visus zobus tajā apvidū. Tā atrada brīnumdarbu.
Protams, sašpricēja, izņēma visu bojāto un nervus. Vienā no kanāliem nervs bija bojāts, loģiski, izņēma visus, citādi nevar.
Jāmaksā par piepildīšanu, ārstēšanu, plombēšanu, izmeklēšanu.
Pāri 110 latiem iznāca maksāt.
Tā daktere tā arī pateica – labi salaboja kolēģe Jums to zobu... tāpēc bojājās tālāk.

Visi te aprakstītie zobi vizuāli neizskatījās bojāti, ar kavitātēm.
Nav ko taisnoties par cauriem zobiem ar redzamiem defektiem un pacientiem, kas netīra zobus. Kad redzams caurums, ir vienkārši un lēti – aizej un parādi, salabo.
Dārgi un traki ir, kad tas nav ieraugāms!

Tēvam arī, zobārsti salika kronīšus. Viens stāv 25 gadus, viss OK. Otru uzlika, pēc 10 gadiem zobu vajadzēja izraut. Sakne bija pelēki melna, ar sakaltušām strutām dzeltenīgi brūnganā tonī. Pie zobārsta viņš iet 3 reizes gadā un zobus tīra.

Dažadi ir tie ārsti...............
To juris

Starp citu, zobārstu vidū ir ļoti populāri aplikt kolēģus, tā teikt, lai savas spalviņas paspodrinātu.Jo pacients jau nesaprot vai plombe laiž vai nelaiž garām to ēdienu vai tiek klāt siekalas.To pasaka dakteris, kas atkal grib nopelnīt un saka, ka plombe jāmaina.
Manā praksē ir daudz gadījumu, kad nav nekādu problēmu ar nedapildītiem kanāliem, kurus pildīja padomjlaikos.Tagad tikai sāka pildīt savādāk un uzskata.ka pareizi, bet tas jau maksā naudu un ne visi var atļauties, tāpēc daudzi vēl pa lēto ārstē pa vecam.Un nekas ne pamst, ne sāp.
Re: To juris

Tie zobi radīja problēmas. Ir arī rentgeni, kur var redzēt, kā izskatās.
Kāpēc tad pēc pārplombēšanas zobs nerada problēmas? Ar visu to ka dzīvs?
Kāpēc sāpēja, bet pēc ārstēšanas plombētais zobs numur2 vairs nesāp?

Kāpēc tad, izņemot plombi tam vienam zobam, izrādījās ka ēdiens iet, un ir caurums zem tās?
Jā, paša kanāla dēļ nekas nebija sabojājies. Tikai smagana no ēdiena, kas nāca tur iekšā?

Vecās metodes arī ne visas sliktas - tēvam 25 gadi stāv kronītis, viss OK.
Otru, ko uzlika pirms 10 gadiem, pa dārgo! Dārgā klīnikā!!! Tagad zobs izrauts, sakne izskatījās šaušalīgi pretīgi! Sapuvusi, strutaina, strutas slāņiem vien dzeltenīgi brūnganām! Kronītis no MK, 2002 gadā bija smuki dārgs jaunums!
Re: To juris

Nu tādā gadījumā es ietu uz minēto klīniku lai pārtaisa.Bez maksas.
pieredze darbā

Atnāk man paciente, sarakstu ārstēšanas plānu, viss tiek izstāstīts, paskaidrots, sūdzas par smaganu sāpēm, mute nekopta, zobi ar aplikumu, zobakmeni, smird...Nosūtu uz higiēnu,pierakstās.
Kad paprasu 5. ls, ar grūtībām sagrabina melnajās kapeikās 2. ls.
Vai tiešām nākot pie zobārsta varbūt vispirms noskaidrot cik kas maksā un tad sēsties krēslā?
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
Būvuzraugs/-dze vispārējās būvniecības specialitātē
Starptautisks celtniecības ģenerāluzņēmējs

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
BŪVNIECĪBAS PROJEKTU VADĪTĀJS/-A
Skonto plan Ltd.
Konkurss beidzas 2014-10-01

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.