Slimības pabalsts un atvaļinājuma naudiņa

Varbūt kāds zina atbildēt, kā tagad īsti ir-ja es tagad iešu uz slimības lapas, cik tad īsti saņemšu? Vai būs mazāk, nekā alga? Un kā ar atvaļinājuma naudiņu? Pēc mēneša man jāiet atvaļinājumā...vai atvaļinājuma naudiņu ietekmēs mana tagadējā slimošana?
Re: Slimības pabalsts un atvaļinājuma naudiņa

principaa jau tagad visi iet bezalgas atvalinaajumos un par slimoshanu arii nekaadas naudas nesanjem.

Nu gluži visi nē, mums itkā atvaļinājuma naudu vēl maksā, tikai nezinu kā ar slimošanu...vai tā ietekmēs, vai nē atvaļinājuma naudu, jo nezinu, cik saņemšu slimības pabalstu...:((

Besī šitie slimotāji. A kā izdevīgāk, ko iegūšu, ko zaudēšu. Ja esi slima, tad kādi aprēķini-ņem lapu un ārstējies. Zinu ļoti labi šo kategoriju, kuri savas muguras "ārstē" pa pusgadam un gadam, kamēr pārējiem, kuri nav tik bezkaunīgi, jāsrtādā arī par viņiem. Tāpat tracina, ka likumdošana pieļauj ņemt slimības lapu bērna kopšanai līdz 14 gadu vecumam. Neko jau "bērni" -nez kad viņi izaugs, ja tādā vecumā vēl ārstējot iesnas, mammīte ar kabatlakatiņu sēž pie gultas. Stingrāku kontroli vajag visiem viltus slimības lapu izsniedzējiem un prasītājiem!

Paldies par sapratni!!! Vigli spriest no malas, vai ne? Bet mūsdienās gan laikam domāju, ka ne man vienīgajai tagad interesē naudas jautājumi. Un, kas attiecas uz bērniem, tad mammai bērni vienmēr būs bērni-vienalga kādā vecumā! Pati esmu māte, tāpēc labi to zinu!!!

Lieta tāda, ka visiem mums ir bērni, bet nez kādēļ mani bērni šajā vecumā ļoti labi tiek paši ar sevi galā un man nav viņiem jāsēž klāt, jo viņi saprot, ka mammai ir jābūt darbā un jāpelna naudiņa. Bērniem vajag laikā noņemt autiņbiksītes un censties, lai vismaz līdz 14 gadu vecumam viņiem nebūtu jāskraida pakaļ ar knupi!
Saule, tā arī izklausās, ka Tu patreiz nevari izvēlēties-slimot vai neslimot. Ja esi slima, tad kas tur ko spriedelēt!

Kā jau kuram tā slimošana, bet nesen pati gulēju ar lielu temperatūru mājās un blakus nebija neviena, kas varētu palīdzēt. Man jau sen nav 14, bet vienai tiešām bija grūti!!! Un, ja bērnam ir līdz 14 gadiem, tas jau nenozīmē, ka tā slimības lapa jāņem katru reizi, kā bērns saslimst, bet ir sāskatās pēc apstākļiem!!! Normālai mātei katrai sāp sirds par savu bērnu, nerunājot jau par to, ja viņš saslimst! Bet vispār mana tēma bija cita. Lūgums tiem, kuri nav kompetenti šajā jautājumā, nerakstīt nepamatotus pārmetumus!!! ceru, ka atradīsies kāds, kas varēs man atbildēt uz manu jautājumu!

Slimības lapu [ar 1.s;imošanas dienu nemaksā, par 2.un 3.dienu maksā 75 % apmērā, turpmāk līdz 10.kalend.dienai maksā 80 % apmērā no vidējās izpeļņas.Maksā protams tikai par darba dienām.Tā, ka ja tā skatās,tad slimot nav izdevīgi.Parslima bērna kopšanu maksā 80 % apmērā no vidējās izpeļņas.

Protams, ka jāizmanto valsts sniegtās iespējas slimot. Baigie varoņi, kas neņem lapas, tad nav ko vaidēt.
man toties jautājums - ja slimo atvaļinājuma laikā, loģiski, ka darbā jāiet par tik dienām vēlāk. bet vai tiešām tā ir, ka ir izdevīgi slimot atvaļinājumā laikā, jo tad slim.naudu rēķina no atvaļ naudas, kas ir liela?

Bet kā tad tiek aprēķināta atvaļinājuma nauda? Tās nedēļas, kurās es slimoju, netiks ieskaitītas? Tad jau sanāk, ka atvaļinājuma naudiņa būs mazāka, nekā parasti? Es pareizi sapratu?

Tu taču neslimo atvaļinājuma laikā, bet pirms? Atvaļ. naudu rēķina no ...cik tur pēdējiem mēnešiem 3?laikam, agrāk bija pusgads. Varbūt būs drusku mazāk, bet uz visu mēnešu fona, no kā rēķina, nejutīsi.
man liekas, šī tēma Tev bija jāliek sadaļa Darbs un nauda, tur parasti likumu zinātāji.

ak dies...
piemērs:
tu izdomā slimot no 18.03.2009 līdz 31.03.2009 (tās ir pilnas 2 nedēļas jeb 10 darba dienas).
tava alga ir 500 lati neto (t.i., pēc nodokļiem jeb "uz rokas").
martā ir 22 darba dienas, tāpēc vienas dienas izpeļna ir 500 dalīts ar 22, ir 22,73 Ls.
Alga tev būs 22,73 reiz 12 (tik dienas martā tu būsi darbā vesela) - 272,76 Ls
Slimības nauda par 10 darba dienām - kā augstāk pastāstīja - par pirmo dienu neko nesaņem, par otro, trešo dienu 75 no dienas izpeļņas, pārējās 7 diena s- 80 % no dienas izpeļnas.
Parēķini, cik ir.Tātad jebkurā gadījumā par martu kopā saņemsi mazāk nekā 500 lati.

Ja aprīlī iesi atvaļinājumā uz 10 darba dienām (t.i. 2 nedēļas), tas skaita 10 reiz vidējā dienas izpeļna par pēdējiem 6 mēnešiem.).
atvaļinājuma nauda ir nedaudz lielāka, ja neesi pirms tam slimojis. bet ja esi saņēmis lielo prēmiju pēdejo mēnešu laika - tad iet atvaļinājumā ir izdevīgi
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
Klientu servisa speciālists/-e (650 - 790 EUR Bruto)
Starptautisks uzņēmums

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
TULKOTĀJA / ATBALSTA KOORDINATORA ASISTENTS/-E INFRASTRUKTŪRAS NODAĻĀ
KPMG Baltics SIA
Konkurss beidzas 2014-08-31

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.