anšovs

Vai kāds man varētu pateikt, vai anšovs nav tas pac kas sardīne?
Re: anšovs

man liekas, ka driizaak taa vareetu buut kiljka:)
anšovs

tipa ķilava?
Re: anšovs

Kā teica tie kas tuvāk dabai un zvēriņiem (speciālisti) tad anšovs ir tā pati brētliņa, pēc uzbūves utt vienādas, atšķiras ar dzīves vietu brētliņa dzīvo tikai un vienīgi Baltijas jūrā, bet anšos pārsvarā vidusjūrā.
Re: anšovs

Man ar liekas, ka tipa ķilava :)
Re: anšovs

ir, ir ķilava :))
anšovs

ķilava, ķilava.. a kas tad ir šprote ?
* * *
ģēla tāda, ka lasu Zepter receptēs (no holanderu val. tulkojums) - sastāvā 2 anšovi, a gatavošanas aprakstā - un pievieno 2 sardīnes.
Visas viņas no tās siļķu sugas, ne? Brētliņas ar...
Re: anšovs

Ķilava ir marinēta brētliņa.
Šprote ir kūpināta un eļļā ie... ielikta :) brētliņa.
Vēl mēdz būt brētliņas tomātos.
Nu tātad anšovs ir brētliņa no vidusjūras :)

A siļķes ir lielākas. Lielas brētliņas :))))))
anšovs

a kas tad ir sardīne? Māsiciņa brētliņai?
Re: anšovs

Sardīne vai tik nebija šitamā... skumbrija? Man tā šķiet. A varbūt nē. Varbūt točna māsīca :))) Anyway, pie mums tās sardīnes sauc savādāk. Bet anšovs tas nava. A kas tev tā par recepti? Apraksti biku sīkāk, tad izdomāsim, ko tur un kā...
anšovs

uz sitiena tagad neatceros, bet tas ir jēra gaļas cepetis vai tik ne kaukādā maķedoniešu vai citā-sazinkādātur fīčīgā mērcē, kuru gatavojot, jāpievieno 2 anšovi. Gribās manām garšas kārpiņām kaut ko šitik eksotisku nobaudīt - jēru ar zivi !!!
Re: Crush1980Me

A man visu laiku likaas, ka shprote ir kuupinaata renhghe elhlha...Vismaz taa kaadreiz bija, kad veel biju maza un teevs "Briivajaa Vilnii" par elektrikhi straadaaja....hmmm...laikam kaut kas mainiijies
Re:

Nu bet vai tad tos anšovus nevar pie mums nopirkt? Kaut kā man liekas, ka redzēju tai pašā RIMI...

Loretuk - a kāda starpība? Abas mazas :)) Es jau nebūt nepretendēju uz vienīgo taisnību, vēl jo mazāk tāpēc, ka mans tēvs nestrādāja "Brīvajā vilnī" :))) Bet tad jau tur droši vien varēsi pateikt, kas ir anšovs, kas - sardīne utt. mums - nejēgām...
Re:

Ir ir dabūnami pie mums anšovi, gan īstie no vidusjūras nākušie, pa dārgu naudu, gan pašu veitējie-viltotie no brētliņām ražotie:))
Re:Crush1980Me

Par anshoviem, breetlinhaam, silhkheem un khilavaam nezinu nekaaa, bet par shproteem man ir paarlieciiba!:) Taa kaa Jums nejeegaam vareehsu tikai degunaa iebaazt par taam shproteem... Paldies teevam savu laiku par ekskursiju (un lai vieglas smiltis)!
Nu un tik saapiigi taas renhghes ar nebija pie sirds jaanhem!
Loretuk

A vai tad es ko? Cerēju tik beidzot uzzināt kas un kā...

peace
Klau, Crush1980Me

Klau, Crush1980Me, problēma jau tāda, ka šīs receptes sastāvā uzrakstīts- ir anšovi, a mērcei reāli jāpievieno sardīnes ! Nopirkšu es anšovus iekš to RIMI, sākšu gatavot, bet klāt likšu sardīnes.
Man baigas aizdomas, ka visas šitās kiļkas man sapnī rādīsies...
Nu bet...

kā tas var būt??? Tu kārtīgi izlasīji? :))) IMO anšovi un sardīnes nu nav gluži viens un tas pac :)) grūti jau pateikt, neredzot to recepti... es parasti izlīdzos ar intuīciju tamlīdzīgos gadījumos. Ko saka tava intuīcija? :)))))
Nu bet...

man intuīcij sak, ka gaļa ar zivi=sviesc
Nu bet...

man intuīcij sak, ka gaļa ar zivi=sviesc
Re: Nu bet...

:)))) bet nobaudīt gribas... :)))
Tādā gadījumā vai nav vienalgs, kāda zivs? Bet ja tu prasītu man, es teitu, ka liktu anšovus. Un nopirktu tos vietējos... :)

Ja nu tu saņemsies pagatavot to brīnumu, pēc tam ieliec atsauksmi, kas sanāca, ok? :)
Nu bet...

ok, paldies visiem par izziņām.
Re: Nu bet...

davai muhi otdeljno, kotlety otdeljno !
Skumbrijas un sardīnes ir divi dažādi zvēri, tāpat kā brētliņas un anšovi.Šprotes taisa no reņģēm.Ķilavas no brētliņām.Anšovi ir paši par sevi - siļķu sugas mazas zivtiņas.Liec droši jēra gaļai anšovus - divi tāpēc, kā tie būs kā garšviela - tāpat kā kadiķogas vai ķimenes, nezinu kas Tev tur paredzēts. Nu nejutīs to īpašo garšu atsevišķi - tas tāpat kā siļķes vai nēģi rasolā.
Re: Nu bet...

Oo, bebrs, nu kur tu biji agrāk? :)))) Beidzot kāds gudrs cilvēks parādījās :))
Re: Nu bet...

anšovus mērcei liek klāt garšas pēc, lai būtu tas īpatnējais sāļums, vienā mierā var ar ķilavām aizvietot, atšķirību nejutīsi!
Re: Nu bet...

man gan liekas, ka ansovi ir augi, tipa neizaugushi kaut kaadi dzinumi:)
Re: inxa

tie ir kaperi :)
Re: inxa

Nu, skuķi ! ĀRPRĀTS !!!
Anšovi ir zivis un punkts.
Kaperi ir marinēti neienākušies pipari - tie paši, kuri paliek melni, kad gatavi un saraujas, kā celulītu dabījuši, ja izkaltē.

Dūda un inxa ...
Mācies, kamēr gudra tiec,
Visu labu vērā liec.
Dzīve gara, viltīga,
Mācība būs derīga.
Re: inxa

Ansovi ir mazas garas zivtinjas, kuras dzivo Vidusjura, lieto italu virtuve, ka ari pie istajiem Cezara salatiem, Reatona ansovi nav ansovi, ta ir tiraka krutka, tos var est ar ceptiem kartup[eiem un biezpienu!
Istie ansovi kg maksa ap 14 LS.
Anšovi nezinātājiem...


Siļķveidīgās zivis (Clupeiformes)


Siļķveidīgo zivju kārtu Latvijā pārstāv siļķu (Clupeidae) dzimta ar 3 sugām. Pazīstamākā no tām ir reņģe jeb Baltijas siļķe (Clupea harengus membras). Tā ir Atlantijas siļķes pasuga. Šī suga nārsto jūras piekrastes sēkļos. Izšķir rudenī un pavasarī nārstojošas reņģu populācijas. Pēc nārsta reņģes aizceļo tālu no krasta un izklīst mazākos baros. Dažreiz nelieli reņģu bariņi ieklejo piejūras upēs un ezeros. Otra ne mazāk labi pazīstama suga ir brētliņa jeb Baltijas brētliņa (Sprattus sprattus balticus). Pēc izskata un dzīvesveida tā ir ļoti līdzīga reņģei. Atšķiras ar mazāku ķermeni un lēnāku augšanu. Tāpat kā reņģe, arī brētliņa ir saimnieciski nozīmīga Baltijas jūras zivs. Savukārt paledes (Alosa fallax) uzturas jūrā, bet nārsto agri pavasarī upēs. Raksturīga pazīme ir ieapaļi melni plankumi ķermeņa sānos. Baltijas jūrā un Rīgas līcī paledes nelielā daudzumā nozvejo kopā ar reņģēm. Šī suga iekļauta Latvijas Sarkanās grāmatas 3. kategorijā. Rets ieceļotājs Baltijas jūrā ir anšovs (Engraulis encrasicholus). Šī suga pārstāv anšovu (Engraulidae) dzimtu.
Re: Anšovi nezinātājiem...

par šim sugām viss ir skaidrs...tikai piebilde, ka šprotes netaisa no reņģēm, bet kūpinātām brētliņām....un ir konservi-kūpinātas reņģes eļļā. Vot! Pardon, Lūk, tas arī viss!
Re: Anšovi nezinātājiem...

Es iešāvu krāsnī kartupeļus ar anšoviem zviedru gaumē, redzēs kas tur iznāks, liekas, ka jābūt labi. Salasījos Ievas Mājā - 02.10.-15.10
Re: Anšovi nezinātājiem...

Ansovi ir ta pati kilava.Tikai,ja uz bundzinas rakstits ansov-tas nozime,ka vina ir pilnigi iztirita,bez asakas un bez adas loti garsiga salijuma,bet kilavas pie mums dabujamas ar visam asakam,pat ar galvam.Ir Igaunijas ansovi un Somijas ABBA,tas ir loti garsigas.Ir cilveki,kas vinas liek ari pie rasola-ta ir gaumes lieta.Neesmu zivju specialiste.Vai vinas ir masicinas bretlinai-nezinu.
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
  
 
DELFI darbs
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.