Ir jau meža ķiploki?

Vai meža ķiploki ir jau parādījušies? Kā viņus vispār pareizi sauc?
Re: Ir jau meža ķiploki?

Lakši.
Bet vai nav par agru?

Nu es tā iedomājos, ka tās ziemas šogad nebija un varbūt viss tā paagrāk sāk mosties :) Negribas nokavēt - drausmīgi jau nu garda manta!

pie sevis jau pagājušo nedēļu redzēju palielus, tikai aizsargājams augs, vēl aizsargājamā dabas teritorijā, netālu no apsargājama objekta, tāpēc neriskēju... drīz braukšu uz riktīgu mežu

Man liekas, ka labu laiku jau vidzemes tirgū tirgo...

Kā viņus pagatavo??? Salātos???

Es ar redīsiem sagriežu un ar krējumu sajaucu - ļoti garšīgi. Nu tad rīt līdz tirgum būs jāaizčāpo.

...jau vakar pirmos savaa miestaa nopirku, nu baigi jau gribejas. Vel nav parak lieli, bet labums jau tas pats, ta ka JAU IR!!!

Shodien braucaam pa shoseju un nevareejaam saprast, ko cilvekei staigaa pa izcirtumiem? Seenes meklee vai? varbuut tos mezha kjiplokus?

tak vareeji pieiet klaat, uzprasiit, joptvai...

ir jau ne tikai meža ķiploki, bet arī jau saauguši murķeļi

Parasti peerku tirguu, bet man kaadreiz gribeetos pashai shos sapluukt, bet nekad tos neesmu redzeejusi augam:(
Kur mekleet - gavjmalaas, mezhaa, pljavaa?

Jā, vot man arī tāds jautājums - kādā vidē šie aug? Kur šamos meklēt brīvā dabā? Zinu, ka citiem dobē aug. Es arī labprāt gribētu dārzā audzēt, bet ne stādus ne sēklas jau legāli nekur laikam nevar dabūt šiem aizsargājamiem augiem. Šodien tirgū sapirkos veselu kaudzīti - viens bij ar veselu mazu sīpoliņu - ieliku zemē - a ja nu izaug? :)

Tā - kas tie MURĶEĻI tādi ir?

sēnes tak

Vai jūs viņus vienkārši ar krējumu? varbūt vēl kaut ko incantu protat pagatavot?

es satinu iekšā rīsus un zivi- gandrīz suši
pumbā

aug meža augsnē, ja liels dārzs vari paprovēt kādā iežogotā dobē vai pie kāda meža koka iestādīt. citi tā meža brūklenes audzē, bet man dārzs par mazu, lai provētu
Re: pumbā

Nu jā - "meža augsnē" - nu bet kur????? Priežu mežā, egļu mežā? Mitrākā vietā vai sauskākā? Dziļāk mežā vai tuvāk takām? Eh ... Nu varbūt padalaties uz kuru mežu jūs mēdzat pēc šiem gardumiem doties? Latgale, Kurzeme? Nu virzienu aptuveni kāds varētu iezīmēt :)

Es esmu lasījusi ceļā uz Alūksni,gar egļu meža malu.

Vidzemē toč ir, pagājšnedēļ jau salasījām - gatavoju salātos un vāru zupu(tā pat kā ar skābenēm) dievīga manta:)
Nu mēs viņus lasam dziļi, dziļi mežā, pie mājas arī esam iestādījuši, tik viņi aug mitrākās vietās!!Pie mājas ir ieaugušies:D
Re:

Pieliku šodien rosoļņikam klāt :)
Re:

a kas tie tadi ir? iemetat bildi padalties info!!!!
Re:

http://66.102.9.104/search?q=cache:KVxiPAMkfjsJ:www.videsvestis.lv/arh_1999/jun99/augi.html+lak%C5%A1i&hl=lv&ct=clnk&cd=3&gl=lv&lr=lang_lv
Re:

http://66.102.9.104/search?q=cache:KVxiPAMkfjsJ:www.videsvestis.lv/arh_1999/jun99/augi.html+lak%C5%A1i&hl=lv&ct=clnk&cd=3&gl=lv&lr=lang_lv<\/a>
Un cerams, mīļie cilvēki, ka sapratāt astras nodomu ieliekot tieši šo konkrēto linku.
Lakši ir aizsargājami augi, un tos brīvā dabā lasīt nedrīkst!
Re:

es taurkalnes mežos lasīju. kādreiz netālu dzīvoju
Re:

augs arii piemaajas daarzaa, tikai der gan atcereeties, ka ne lasiit, ne staadiit nedriikst ;)
Re:

kapec gan nedriksteetu staadiit?
Lasiit briiva daba nedriks --> tas skaidrs , bet kadelj gan nevaretu stadiit darzaa?
Re:

tapee, ka to nosaka LV normatiivie akti:
Sugu un biotopu aizsardziibas likums, 12. panta otraa dalja. bet eniivei to neviens taapat nespeej izkonkureet, taa ka staadi droshi :)
Re:

ja!Mans tagad ed mm garshiig;D ;*

p..s Milu Matisu!

milu milu milu!mca manccC;*
Re:

Manos laukos tie tagad augtim aug! Viens kaiminju puisis atnesa buntiiti! :)
Re:

Jā, ir jau ķiplociņi lieli, pie tam daži jau pumpuros-šogad kaut kā agrāk nekā pagāšgad. Labu apetīti un uz veselību! :)

P.S. Tikai plūciet saudzīgi, neizbradājiet un tikai savām vajadzībām, nevis tirgošanai.
Re:lakši, mežloki

man dārzā aug un ;loti labi. 'paši arī vairojas. un ir arī ļoti veselīgi un garšīgi . tāka stādīt var dobē drōši. Un nedaudz noēnotā vietā. lai jums visiem izdodas!

arī man aug labi - tikai ne dārzā, bet tādā vietā, kur lazdas saaugušas. Viņiem galvenais ir ēna un mitrums. Labi vairojas - no sēklām un iet plašumā.
no lakšiem kopā ar baziliku vai /un dillēm +olīvela , sāls, pipari, iznāk labs pesto.

Sēklas vēl pirms nedēļas bija Aldermaņa dārzniecībā Biķernieku ielā 2. Tikai nosaukums savvaļas ķiploki.
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
Mašīniekārtu sertifikācijas speciālists/-e Vidzemē
Uzņēmums

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
SANTEHNIKAS/APKURES PROJEKTA ADMINISTRATORS/-E
PROF.LV
Konkurss beidzas 2014-10-01

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.