pirkt kucēnu ārzemēs

Ieskatījos Nīderlandes mājas lapā, kur pārdod kucēnus. Vot īsti nesapratu, kā sanāk? Cenas tur ir lētākas, kā pie mums. Piemēram:
labardors 175 EU, haskijs 190 eu, šicu 300 eu, jorkšīras terjers 275 eu, čivava 750 eu, zelta retrīvers 300 eu, mazie baltie terjeri, vest..(nu neatceros to nosaukumu) 500 eu.
Tās ir ļoti aptuvenas cenas. ir gan dārgāk, gan lētāk. dīvainā kārtā dārgi ir tādi suņi kā amstafi (ap 1000 eu), bulterjeri (ap 500-600 eu). faktiski tie arī ir visdārgākie.
klāt arī suņu bildes. man jau tie kucēni šķiet baigi smukie. kā tad sanāk - tur ir lētāk? ir kucēni, kur arī atsauces (mājas lapas saites) uz konkrētām audzētavām.
vai tad nav vērts vest kucēnu no eiropas? galu galā, apvieno lietderīgo ar patīkamo, pie reizes pašķaidot mūsu suņu ciltsasinis ar jauniem ienācējiem.
vai ir problēmas atvest? vai arī problēmas te klubā piereģistrēt? mans vīrs 2x mēnesī startē uz turieni. gandrīz jāsaka, lai ved pie reizes ar pa kādam kucēnam.

pāris gadus atpakaļ Niderlandē nopirku trusi zooveikalā. Iznāca labs. Nu tiešām palika maziņš, nevis izauga lielais lauku trusis.
Nu pastāstier gudrīši, kā ir ar to suņu pirkšanu eiropā?
Re: pirkt kucēnu ārzemēs

Nekas lētāks jau nevarētu būt. Atšķirības droši vien ir shov kvalitātes un mājas mīluļiem.
Ievest kucēnu no eiropas nav problēmas. Vjadzīga starptautiskā 'pase ar mikrocipa vai tetovējuma nr. un trakumsērgas pote. Tomēr no Nīderlandes vedusi neesmu, tāpēc jāpainteresējas veterinārajā pārvaldē, vai nav kādas īpašas prasības. Vai vīrs lido ar lidmašīnu? Mazu kucēnu mazā boksā var ņemt salonā, iepriekš saskaņojot ar lidostu.
Re: pirkt kucēnu ārzemēs

Linku iemetīsi???
Nu es ar domāju, ka nekas baisi dārgs tur nav. Katrā ziņā, tādi pet suņi kādi pie mums, arī tur maksā tikpat... Par izciliem eksemplāriem moš arī sanāk samaksāt vairāk...
Re: pirkt kucēnu ārzemēs

Nezinu par citām šķirnēm, bet pagājšgad IW audzētāju asociācijas kongresā (Nīderlandē, starp citu:)) saņēmu informatīvos materiālus, kur cita vidū bija arī kucēnu "cenu apskats" pa asociācijas dalībvalstīm. Un Latvija tur it nemaz arī nebija dārgajā galā...
Un LABU šķirnes dzīvnieku nemaz arī nevar tā aizbraukt un nopirkt, ja kas... Nopietnas audzētavas prasa rekomendācijas, testē un sarakstās ar potenciālajiem īpašniekiem... Un arī tad nav teikts, ka var dabūt kucēnu. Nezinu, man personīgi negribētos kucēnu, kuru caur internetu da jebkam pakaļ met...
Re: kam interesē

nu jādara ir tā, no sākuma ejiet:

www.marktplaats.nl

tad tur parādās pa kreisi saraksts, tur jāpiespiež:

Dieren/toebehoren

tad pa vidu jau parādās dažādas ar dzīvniekiem saistītas tēmas. Kucēni ir kreisajā ailē, septītie no kreisās puses:

Honden/pupies.

Ir tur arī citas sadaļas (nākošie pieaugušie suņi), kaķi u.c. dzīvnieki. Tikai visa info flāmu valodā. Ir gan zināma līdzība ar angļu, bet nu bildes un cenas tāpat ir skaidras. Tikai tur šaušalīgi daudz sludekļu. Mazajiem kucēniem vien 114 lapas!!!
Re: piebilde

Ak jā, mani vienmēr mazliet mulsina... No kuriem aizlaikiem ir saglabājies uzskats, ka pie mums ir visādi...ir negodīgi pārdevēji, ir puppymills. Bet PIE VIŅIEM visi ir labie, visi pārdod veselus kucēnus utt.. Nu fufelis!
Re: piebilde

Piebilde vietā :)
Paskatījos biki to lapu, DIEMŽĒL taisnība Maksim...
Tur ir piedāvāti divi metieni ar RR kucēniem, cenas 500 un 1000 eiriku... NU abi apmēram vienas kvalitāties kucēni...
Labīši - viens ar TIK lielu baltu plankumu pa 170 eirikiem. A otrus šokolādīšus ko redzēju... nu es nez vai uz ielas es to noturētu par labradoru, no šoka cenu nemaz nepalūrēju...
Zaklina: nu es laikam Tev neieteiktu šai projektā ieguldīt lielus līdzekļus :))) Bet - noteikti var atrast arī labus kucēnus...
Re: piebilde

Vot, vot! Es pērn paceļoju pa Vācijas kūrortiem un brīnījos, ka no džipiem saimniekiem seko suņi, kas ir attāli līdzīgi zelta retriveriem. Džipu īpašnieki noteikti pirka pietiekoši dārgus kucēnus, bet iznākums ... Varbūt manas acis izlutinātas Latvijas izstādēs un pat uz ielām, skatoties standartiem atbilstošākus suņus.
Re: piebilde

skaidrs. Nu droši vien, ka tur ir tieši tāpat kā pie mums - zinātājs zina ko pērk, bet durikam var iesmērēt visu ko.
cemmei

Es ar tikko no taa gala, tik man radaas cits iespaids par cilveekiem un vinju miiluljiem tur... Tur suns ir DRAUGS (vienalga kam liidziigs), nevis kautkaa pagarinaajums dzhipotaajiem:))) Bet ar izstaadeem un supershkjirniigajiem sunjiem nopietni nodarbojas tikai absoluutie fanaati:)
:)

Es ar' iemetu aci tai saitā, gan atlasot labīšus, tad nu daļa toč bija nu ļoti, ļoti nelīdzīgi labradoriem. Vietām gan tur bija rakstīts ar ko viņi varētu būt sakrustoti, bet vietām labīšī izskatījās pēc vilkveidīgajiem, kuriem tūliņ "pacelsies" austiņas:)
Re: :)

Manā lielajā gudrajā suņu grāmatā bija tieši rakstīts, ka Holande ir viena no Eiropas valstīm, kur ļoti aktīvi darbojas kaktu audzētāji - tie paši puppymills ko Maksis saka utt. Var jau būt, ka ko labu arī var atrast, bet ar šito valsti - UZMANĪGI!!!

Lai gan tajā pašā grāmatā arī bija teksts, ka A-Eiropā (tipa laikam pie mums arī) esot briesmīgs skats, kad sabrauc mašīnas pie suņu izstādēm un tirgo kucēnus... Man jau pašai tas vairs nekas traks neliekas, bet tur tas bija pasniegts kā nopietns noziegums:/
Kirkī

Valmierā redzēju tirgajam kādu 4 suņu kucēnus, un tie VISI bija ļoti šķirnīgi.
Toties Krakovicē (Polijas dienvidos), kad bija lielais CACIBs, tur tirgoja kāda 50 suņu kucēnus, un kādi 5 moš bija ļoti šķirnīgi :(((
Re: Ezim

Nu tai grāmatā uzsvars tika likts uz faktu kā tādu, ka TĀ arī mēdz darīt un CIK tas ir slikti...:/ Nedomāju, ka šķirnīgumam ir nozīme:)
Re: piebilde

Vācijā draudziņi bija visai dažādi :(( Pie mums pensionāres staigā ar šķirnīgākiem draudziņiem, vismaz pūdelīti pati akurāti apcērp.
Re: Ezim

Katovicē... :)))))
Nu, problēma jau ir tajā apstāklī, ka pie mums (spriežot pēc cenām) nav pet suņu :))))))))))))))))))) Cenas viena metiena kucēniem netiek diferencetas, bet naver visi būs vienas kvalitātes...
Nu, jā, es piederu pie tiem, kas show suni meklētu aiz LV robežām...
Re: Ezim

" Nu droši vien, ka tur ir tieši tāpat kā pie mums - zinātājs zina ko pērk, bet durikam var iesmērēt visu ko."

Tiesi ta, tu pati esi pareizi izdomajusi. Suna cena nemainas no taa - labs vai slikts. BET labos audzeetaaji atstaaj pasi sev, vai pardod labiem pazinam (blatu sistema).
Re: Iveta

BET labos audzeetaaji atstaaj pasi sev, vai pardod labiem pazinam (blatu sistema). (c)"
:)))))))) Šitais bij labs... :)))))))))))))) Tātad jādomā audzētavās piedzimst kādi 3 labi suņi gadā, ne vairāk. Vai arī labo paziņu loks makten plašs... Nē, nu protams, katrs jau spriež pēc sev zināmām audzētavām laikam...
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
  
 
DELFI darbs
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.