kucitei menesreizes

man ir pirmo reizi suns - kucite, vina ir gadu veca un nu jau kadu nedelu ir noverojamas asintinas, zinu, ka suniem tas par menesreizem nesauc, jo nav jau katru menesi. varbut kads pieredzejis/-usi kucisu ipasnieks man pastatis, cik ilgi tas process notiek un cik reizes gadaa.
Re: kucitei menesreizes

Ja nemaldos, jo man kuces nav bijušas, tad "tas process" ilgst ap 3 ned. Kuce ir gatava pāroties 9-14 dienā. Ja negribi bērneļus, tad vaļā no pavadas nelaid - var aizšmaukt (pat ja labi apmācīta). Vēlams šai laikā izvest tikai "nokārtoties" - nekur riņķī nestaigāt. Pa šo laiku no mazkustīga dzīvesveida Tavam meitietim nekas nenotiks, bet no lieliem un "pieredzējušiem" puisiešiem gan vari ciest visai smagi :) Atkarībā no suņa šķirnes tas notiek 1 vai 2 reizes gadā.

VIss taa kaa ieprieksh apraksta dillite, , bet vieniigais ko varu ieteikt ja veel neesi iegadaajusies, tad taas ir biksheles ko sunim uzvelk pa maaju mekleshanaas laikaa, jo tad nesasmerees meebeles un nebuus asinis nekur. Zooveikalos speciaali shaadiem gadiijumiem pardodas dazzada kalibra biksheles.

Pirmajās reizēs jaunai kucītei tās pilītes šur tur gadīsies - tā teikt nepieredzējusi. Es arī savai vilku bikšeles. Bet tagad (suņai ir 7 gadi) es pat īsti nemanu, ka tāda asiņošana viņai ir, jo bobene patiešām sevi apkopj.

tieshi taa, pirmajaas reizees biksseles noder, un tam nav nekaada sakara ar to ka viena netiirigaaka otra nee. Vienkaarshi suneem pirmaas reizes meedz buut stipraakas, bet veelaak vairs ne tik ljoti un sune maak tik pati ar sevi galaa.
Re: jautājums

Bet kā tad viņa tiek klāt, lai nomzagātos, ja viņai šorti kājās? Tas ir kaut kas līdzīgs pamperim un no iekšpuses uzsūc? Piedodiet, varbūt stulbs jautājums, bet man meitieši nav bijuši.

Manai kucītei jau septiņi gadiņi apritējuši, nu jau kādu gadui viņa ir sterilizēta un problēmas nesagādā. Taisnība, tīrība atkarīg no suņa paša, betm neatkarīgi no sugas, suņu laiks pienāk divas reizes gadā un smērēšanās ir iespējama kadu nedēļu. Lai arī cik tīrīgts tas sunītis nebūtu, reizēm viņā aizmieg ciešā miegā un tad var gadīties ziepes. Sunenes tai laikā ir tādas kā nemierīgākas un prasās lai saimnieks tām pievērš vairāk uzmanības. Manējai patika pa nakti ielavīties pie manis gultā, varat iedomāties kādi izsaktījās palagi, kad tur dizļā un laimīgā miegā tāda kucīte visu nakti nogulējusi.
Ja ir tāda iespēja, tad kucīti suņu laikā vislabāk vispār nevest ārā, ja ne, tad tikai ātri vajadzības nokārtot. Ja šunelis ir maziņš, tad vēl maza bēda, var paķert uz rokām, bet ar lielu suni var būt negals. Tāda kucīte meklēšanās laikā visiem apkārtnes krančiem raida pilnīgi konkrētus signālus. Kamēr tāds mīlas izslāpis suņu puika atskries līdz jums, viņš jau būs uzbudinājies līdz bezjēgai. Ja nevarat savu kucīti oeratīvi nogādāt mājās vai vismaz drošībā, tad var gadītīes, ka uzmācīgie kavalieri jūs pašu vairāk vai mazāk nopitnei sakož. Man tikai vienreiz vajadzēja tādu kavalieri dzīt prom, tas bija maziņš dvorterjers, bet gribēšana viņam bija tik liela, ka manu kūlienu ar lietussargu viņš pat neņēma galvā. Brēkt brēca, bet prom negāja.
Kucīti turēt ir pulka jaukāk nekā suņu puiku, jo tās ir uzticīgākas un vairāk piķeras saimniekam. Skaidrojums ir viens - kucītei suni gribas tikai divas reizes gadā, bet suņu puikām gribas visu laiku un liela viņa prāta daļa domā tikai par to. Vienu gan kategoriski nedrīkst darī - sodīt kucīti, ja viņai gadījies kaut ko sasmērēt.
Re: Lauksaimniekam

Nu, nebiedē tautu :) Nav jau tik traki.
Un to es točna zinu, ka dažām sunenēm meklēšanās ir 1x gadā. Konkrēta šķirne - basendži. Bet paziņai ir vācu aitu sķirnes kučkiņa, kura arī tikai reizi gadā. Tā kā tas ir iespējams.
Ja suņu puikas enerģiju novirza "pareizā" virzienā, tad viņam nemaz nav "tikai tas" prātā. Vismaz man tā nav bijis :)

Tik traki jau nav, mēdz būt trakāk. Mnai sunei akurāt tās reizes bija, bet šai patika gulšņāt uz palodzes. Dzīvojām tolaik otrajā stāvā akurāt līdzās parkam. Bija jauka pavasara sestdiena, atvēram virtuvē logu, lai pavēdinās. Kad pēc kāda laika gribēju iet uz veikalu, mani pie durvīm sagaidīja astoņi dažāda kalibra kavalieri. Tajā dienā no mājas neviens neizgāja, kamēr inztances nebija brūtgānus izķērušas. Dažiem tomēr izdevās ibēgt un paziņot foršo adresi citiem - svētdien pie durvīm tupēja jau deviņi. Viss beidzās, kad es savu pārbijušos kucīti augstu virs galvas pacēlis nesu cauri satruaktajam kavalieru pulkam, ieliku mašīnā un uz pāris dienām aizvedu uz laukiem. Kopš tās reizes nekad nevēdināju dzīvokli kucītes pusgadreižu laikā.
Rakstītos avotos var atrast arī drūmākus stāstus.

maneejam sunim joprojaam nevainiiba saglabaata, un shis iipashi par to nebeeda, lai ar 8tasi gads iet ;)

paldies, paldies par konsultacijam. tas dazada kalibra bikseles izklausijas varen jauki! Maneja sobrid gala tiek pati - bet tikai pa dienu, piem., sonakt, vinai sagribejas saritinaties pie mums gultinaa, no rita palagi bija gan tadi ar pleku plekisiem..... smiekligi jau, abaam reizee sitada padarisana gadijusies, vineai bikseles, vienai nee. mjaaa...divas damas majas.

labāk gan, ja ir kucīte, tad vienreiz vismaz ļaut dzemdēt
Re: Lorai

Labāk kam? Tev vai kucītei? Un kur tad ir tas labums?
par suņukiem

Manam suņukam šarpejam bija 12 gadi, kad viņš aizgāja "citos medību laukos", viņš tā arī palika vecpuisis, nekādu problēmu.
Kucītei, ja uzvelk "biksītes", nav iespējas sevi apkopt. Mums mājās - daži pilieniņi uz grīdas. Gultā nav mācīta gulēt. Viņai ir sava vietiņa. Problēmu nav.
Re: par suņukiem

žēlīgā debess, pacelt 12gadīgu tēmu...da tā kucīte ar visām mēnešreizītēm sen jau kā atāaa
Re: Re: par suņukiem

manai sunitei pirmo reizi sakas menesreizes vai tas ir normali kad ir pietukums
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
WEB PROGRAMMĒTĀJS/-A
VIA SMS Group SIA
Konkurss beidzas 2014-09-28

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
Eksporta vadītājs/-a
Kinetics professional nail systems

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.