kuru grāmatu tu nosauktu par savu?

:))

vienkārši ievācu info, ko dzīvē vēl ir vērts izlasīt:)
varbūt kādu mazu komentiņu-kāpēc to sauc par savu??
Re: kuru grāmatu tu nosauktu par savu?

Ir tāda sadaļa - Domubiedru klubs.

:)) te jau arī tādi domubiedri novākušies:)saulīt:)

Buchas gvinetai!

Izlasi Milana Kunderas "Nemirstiibu" vai "Nepanesamo esibas vieglumu"

Patriks Ziiskinds "Parfiims". Savdabiigi.

Kaut ko no ironiskaa Vonneguuta...
Re: gvineta

nevar izdaliit vienu taadu graamatu :)
Tas buutu paaraak shaurs redzesloks.
Tad jau sanaak ka tu iespaidojies no taa viena cilveeka kas sarakstiija to graamatu. Tu kluusti vina eena. Un dari taa kaa vinsh domaaja esam pareizi. :) Sekli, man liekas sekli :)

Ir dazas graamatas, kuras esmu gatava lasiit atkal un atkal.... Taas ir - visas P.Koelju graamatas, A.Kamii "Bads" un "Meeris", S.Unsetes "Kristiine Lavransa meita"...ai, ir veelj ljoti daudz, tik tagad uzreiz nenaak praataa - aaa, veel A.Sant-Ekziperii arii...

buča frensisai:) paldies sauliit par ieteikumu:))

vikam gan samiljojums-lai nepuukojas :))

ps. man te shodien iedvesmas diena, domaju apciemot kadu gramatu veikalu- forshu ieteikumu vadiita:))

Patrich Suesskind - tikai un vieniigi vaaciski. Tas, kas latviski iztulkots - nas NAU zuesskinds... pliekana, banaala un sekla valoda, saliidzinot ar orgjinaalo. pie tam samociita un neveikla.
diemzeel.

Trolliitis Mumins - visas graamatas
Iesaakumaa Dievs... (jaunizdota nupatkaa)
Sievietes, kas miil par daudz - Robina Norvuda (tante, kas atseedina)
Alexandrs Menjs
Sergejs Averincevs
Ernsts Kasiirers
Eeriks Aadamsons
...
uj, paaraak daudz Manu graamatu man :))

Umberto Eko visas izpausmes

Vonneguuta graamatas,
latvieshu klasika - Straumeeni, Janševska Dzimtene, Mežvidus ļaudis, V. Lāča visas grāmatas.... veel dazhas, nevaru atcereeties, bet ljoti cienu visas latvieshu tā laika grāmatas.
A. Dimā visas grāmatas,
Ursulas le Gvinas Jūrzemes burvis,
Robinsons Kruzo :)
Džeka Londona visas grāmatas.
gan jau veel daudzas, esmu baigais graamattaarps :)

"Mazais princis" un "Vinnijs Puuks un vinja draugi" :)

klasiskais Meistars un Margarita; Shveiks; Runca Mura dzives uzskati (ja patik viegla mistika); noteikti jau minetais Nepanesamais esibas vieglums, ka ari Heses Sidhartra.

Stāsts par Sanmikelu.
Chikenz

Jaa, jaa, Sanmikels, tieshi shito graamatu kaa pashu labaako centos atcereeties visu sho laiku ! :)))

viennozimigi un nedalami mana muzha gramata ir "Un muzha mezhi shalc"- Trigve Gulbransens, ja nemaldos!
kads ir lasijis? es pamazam no galvas macos:)) bet autoru grutibas atcereties, ta vinjam it ka esot vieniga gramata:(

tad vel, protams, O'Henri, Hemingvejs, Remarks, Lingreda, Dzheroms K.Dzheroms, Koelju...'

nu daudz!
bet vispirms - "Un muzha mezhi shalc"!
Re: Chikenz

Meistars un Margarita

Baigi labā grāmata ir "Paisuma princis" - Pets Konrojs.
Man tā vienu brīdi bija kulta grāmata :)
Vēl varu ieteikt izmēģināt palasīties Džeinas Ostinas grāmatas. Ņemot vērā to, ka tās ir sarakstītas pirms aptuveni 200 gadiem, tās tomēr spēj aizraut.
Re: Sab

'Sab, aga diezgan smaga grāmata. autors pareizi minēts. Tev patīk norvēģiskais, norvēģu valoda.. ???'
Re: aaa

nu ja - kapec par savu?
tapec, ka sava dziljakaja butiba esmu ziemeljniece, kura gribetu dzivot veco laiku zemnieku dzivi!
Re:

Vonneguuts un Straumēni :)))
No Straumēniem es pat 1 lapu neesmu spējīga izlasīt. Nākošais briesmīgākais, ko esmu lasījusi ir "Mērnieku laiki" - valoda priekš manis nepanesama. Un tad vēl viens no briesmīgākajiem lasāmgabaliem iz manas pieredzes - "Bārenis-atradenis" (Vai kaut kā tā, autoru neatceros, tik to, ka - vācīetis.)

Vienu brīdi Vonneguutu biju pasākusi lasīt, un arī tikai tapēc, ka vienam manam "vienk. draugam" tas bija mīļākais autors un viņu patstāvīgi iepirka.
Kad es izlasīju to stāstu, kur...uz salas māte ar dēlu, 90gadīgs ar vietējām ieziemietēm pārojās un tad vēl beigās pakārās, nolēmu - nekad un nekādu vonneguutu - ar to pietika, tādus un līdzīgus murgus lasīt vairs negribu. :)
Re: Bens

man patik viss ziemeljnieciskais!
jaa, gramata nav no vieglajam, bet viennozimigi - labaka, ko esmu lasijusi. no tas gramatas macities un macities, lasit un parlasit...
norvegju valodu gan nemaku, bet esmu kadu laicinju bijusi Zviedrija un vinju valodas pamatos ielauzijusies - taa pati valoda jau... vispar - taa daba ziemeljos, tie cilveki...

man shitie nepareizie platuma gradi:(

Harijs Harrisons
Aizex Azimovs
Astriida Lindgreena
Bralji Strugacki
Ilfs un Petrovs
Jurij Gerasimovs
Roberc Silverbergs
Orsons Skots Kards
Tuuve Jansone
Erihs Kestners (it iipashi FABIANS)
Dzhuliana Mej
Frenx Gerberts
Teodors Draizers
Charlzs Dikenss
Emiils Zolaa
Albeers Kamii
un veel vesela chupa, kurus es lasu, parlasu un visaadi citadi lietoju.:))
Re: aaa

Hemingvejs "Un saule lec"
Selindžers "Uz kraujas rudzu laukā"
A.Maiklza "Bēgļu etīdes"
Kunderas "Nepanesamo esības vieglumu" Frensisa jau minēja.:)
Re: Signe

man PATIIK Straumeni, pat ljoti!
gribetu dzivot tajos laikos!
"Mernieku laiki" -ari it ka par tiem laikiem, bet pilnigi cita valoda, pilnigi cits piegajiens un uzreiz zuud visa burviiba. bet Straumenos lasot, es juutu zaali smarzhojam, ja atljausiet shaadu izteicienu...

K.S.Luiss "Nārnijas hronikas"
Tolkīna "Gredzenu pavēlnieks" (banāli, bet rakstnieka valoda un fantāzijas ir vienkārši delikatese)
Dž.Apdaiks "Īstvikas raganas"
"Smillas jaunkundzes sniega izjūta"
Džilberts "Dzimtais akmens"

... un vēl desmitiem grāmatu.

Cik sasodīti īsa diemžēl ir dzīve, nevar paspēt izlasīt pat 0.0001% no tā, ko gribētos :((((

Nu, ja man kaads vareetu paskaidrot, kur ir taa saals Selingera "Uz kraujas rudzu laukaa"...buutu ljoti pateiciiga...izlasiiju, bet taa arii nesapratu, kas tur sevishkjs
Signe_ 16:10

tev kaads prasiija apspriest citu miiljaakaas graamatas un izteikt savas nievaajoshaas pieziimes??? sor, bet taa ir intiima un personiska padariishana, kas kuram patiik lasiit un tas nav apspriezhams. vienam maate, otram meita, tresham kleita... ok?

hh: nu grūti to taa izskaidrot :)) Es to puiku laikam daļēji identificēju ar sevi. Tāpēc tā grāmata pie sirds pielipusi.:)

Mina: "Dzimtais Akmens" arī man ir mīļāko grāmatu sarakstā.

Un no pēdējā laikā izdotajām: J.Martels "Pī dzīve"
Re: cicis

Ko katrs grib, to saka.
Man prātā neienāktu uztvert personīgi, ja kādam nepatiktu manas mīļākās grāmatas.

To cici:
Aizej iedzer kumeliishu teeju un nomierinies....nevienu nievaajoshu pieziime neesmu izteikusi.....
Re:

Man arī patīk "Mazais princis".

Kopš Vonnengūta ēras īpaši ar grāmatu lasīšanu neaizraujos. :)

Citreiz gribas kaut ko palasīt, bet tad manī racionālisms ieslēdzas - šķiet, kāda romānu lasīšana, labāk likumus palasīt vai angļu valodu pamācīties.
mejtushkas ij pujshkaani!!

beidziet kashkjeties tur kur runas iet par augstaam sfeeraam.:))ppp
Re:hh

Tu jau neesi tā ļaunā, es izrādās nievājōšas piezīmes izsaku.
Bet tā arī domāju.
Nezināju, ka pastāv tikai viens viedoklis un citi par to nedrīkst izteikties. Cenzūra ne pa jokam. :)
Re:

pareizticiigo graamatas - sv Jaamja Pakaapnieka pamaaciibas, Gara augstumos.
Re: Signe_

mozh man paranoja, bet taa kaa es teicu, ka man patiik "Vonneguuts, Straumeeni", tad ir tikai logjiski, ka es to saprotu kaa man adreseetu komentu.
ja taa nav, tad man ir paranoja un es eju dzert kumeliishu teeju (labaak jau alu).
#

tas nav nosodijums, bet ir tada cilveku grupa, kas literaturas stundas skalji proteste - kada x pec vinjiem jamacas par neesoshu cilveku dzivem. un gramatas ari nelasa velak, kad neviens nespiezh!
principa - nav argumentu! nu nemacieties, nelasiet - macieties anglju val. likumus un kvantu fiziku:)))
Re: Signe_

cici, toč aizej ierauj alu :)) Man arī likās, ka Signe tikai savu viedokli izsaka.:)
Re: cicis

Pilnīgi noteikti nepareizi saprati. :)
Es pat nepaskatījos, kas to pateica, jo 99% niku man neko neizsaka. Tik tā ieraudzīju, ka kādam patīk un iedomājos, ka man galīgi viedoklis atšķiras.

Tas tāpat kā ar Parīzes paradoksu - nav vienaldzīgo cilvēku - vai nu tā cilvim ir sapņu pilsēta vai pilsēta, kurā pilnīgi noteikti negribētu dzīvot utt.
Es pie pēdējiem piederu. :)
Re:

me apvainojaas, ka tieshi par manaam miiljaakajaam graamataam izsaka to viedokli. i viss. paareejais pie kaajas (it sevishkji anglju valoda).
alus derees kaa reiz.
hh

ja es kaadam ko saku, tad attieciigi tas arii ir redzams zilajaa sviitraa pie komenta. tev es neko neteicu. teicu tieshaam Signei, kaa arii vinja to pareizi saprata.
Propānam Butānam

Prieks, ka ir vēl kāds, kam ir mīļa šī grāmata (tb "Dzimto akmeni").

Liekas, ka kopš astoņdesmit-o vidus, kad es šo grāmatu atklāju, esmu viņu izlasījusi ašpadsmit reižu - jau krīt no vākiem ārā.

Lasu to kā Bībeli tajos brīžos, kad liekas, ka dzīvei nav nekādas jēgas, vienīgā vērtība ir nauda utt. utjpr. - nu, tad, kad vajag kādu uzmundrinājumu :)
Re: Minai

Mina: man ar tā grāmata krīt no vākiem ārā.:) Te nu laikam atkal varu teikt - manī ir kaut kas no galvenā tēla - Rafertija Blūma. Hmm, nupat piekēru sevi, ka nevienu sievišķi - grāmatu varoni ar sevi nesaistu. :) Ja nu mazliet Bretu no "Un saule lec".
grāmata

Karš un miers. Citi Tolstoja darbi. Tikai oriģinālvalodā un ja ir franču valodas zināšanas...
Re:sab

o, nee:)
Es taisni izlasīju visu to graamatu seeriju par ieveerojamu cilveeku dziiveem (un celjojumiem). :)
Tad izlasiju visu Vili Laci, Dzeku Londonu, Balzaku un tad panesas vidusskolaa literatuura, kur .... kā mēs vēlāk klasesbiedri secinājām, - ja pirms vidusskolas mums patika grāmatas lasīt, tad pēc vidusskolas tāda vēlme ir pārliecinoši pārgājusi. Jo kaut arī tiešām es mācījos kvantu fizikas novirziena klasē :) mums tur bija hiperpadziļinātā latviešu literatūra.
Visus, visus, visus latvju garadrbus bijaam spiesti izlasiit un ar to pietika. Es, piemēram, atceros, ka rakstot par lielāko latviešu dzejnieku daiļradi, derēja vieni un tie paši plāna punkti "domas par nāci, cerību zudums, mīlestības spēks, saikne ar kosmosu, dabas mīlestība" - bet galvenais, ka visi par nāvi un vēlmi mirt rakstīja - ļoti iedvesmojoši tīņu psihei. :)
Vel shobaltdien atceros, kaa es lasiiju Rainja "Gals un saakums" un mekleeju gudras domas. Dzejas krājums sastāvēja no 210 lapām un es uzliku sev par pienākumu katru dienu piespiedkārtā izlasīt 30 lapas. :) Ar sakostiem zobiem lasīju. :)
Mums bija tā - stundā literatūras učena sadeva info, ko lasīt, brīvā laikā lasījām, un pēc stundām pa vienam monologā vajadzēja atbildēt učenei par attiecīgo grāmatu/darbu. Visi citāti bija jāzin no galvas! (parasti kādi 50 pantiņi jauktā secībā)Un galvenais nedrīkstēja apstāties - visu laiku bija jārunā. Kā apstājies, tā ar to pašu biji izkritis - viņa teica "jums būs jāpamācās vēl" :) Tās učenas klātbūtnē visiem rokas trīcēja un valoda raustījās. :)
Re:Signe

man jaskrien, citadi interesanti lasit - butu ari vel ko piebilst:)
bet citatus man ari bija jamacas, tas laikam visiem:)))
mums bija ljoti forsha literaturas uchene, toch forsha:) tikai nevareju ciest, ka vina liek lasit tos jaunos latvieshu garadarbus - Dzives svineshana - piedodiet, atvainojiet, bet slima sunja murgi. mosh sizhets ari ir labs, bet tik murgaini sarakstits, ka es nenjeemos nopietni to gabalu lasit...
Re:

Aizmirsu piebilst, ka no vidusskolas klases (20 cilv.) 8 tika izmesti dēļ literatūras. :)

Atceros vienu apzinīgu meiteni, kura kādu mēnesi VISU brīvo laiku pavadīja lasot "Zaļo zemi". No pārmācīšanās (arī citi ptiekšmeti bija jāmācās) viņai pilnīgi asma bija piemetusies. Mēs ar draudzenēm viņai sakam: "davaj aizejam tur un tur, izdaram to un to", uz ko viņa konsekventi veselu mēnesi atbildēja: "Nevaru, jāiet Zaļo Zemi lasīt".

Pēc tam, kad viņa esot atbildējusi to Zaļo zemi (monologā, pēc stundām, acīs skatoties, citātus no galvas skaitot, valodu raustot), učene viņai pajautājusi: "Saki man, Inese, godīgi - Tu to vispār esi izlasījusi?" :DDDDDDD Ielika 5 punktus. :) Cilvēks gandrīz nomira to ZZ lasot, a šī vēl tā pavaicā. :)

Latviešu literatūra skolās - tas ir super. :)
Re:

njaa, tragjiski ar to zaljo zemi un meiteni.
es atkal to vispaar nelasiiju, samaxaaju draudzenei 5Ls, lai izlasa manaa vietaa un uzraksta sacereejumu - 9 dabuuju. ZZ nav manu puulju veerta (draudzenei patiik lasiit, graamatas izurbj cauri lielaa aatrumaa) :)
Signe

Vai man dieniņ, paveicies gan jums ar učeni :)) Manējā gan bija super. Rezultātā gan "Zaļo zemi" un "Mērnieku laikus" ar interesi lasīju, gan visus V.Lāča darbus.:) Par "Mērnieku laikiem" pat ludziņu uzvēdām. Arī Ziedoņa "Kurzemīte" mūsu klasei grūtības nesagādāja. Bieži rakstījām referātus par iecienītajiem autoriem, un tiem pavisam nebija jābūt no obligātās literatūras saraksta. Tieši tolaik iemīlēju gan Hemingveju, gan Dikensu, kas pavisam noteikti nebija mācību literatūras sarakstā.

Bet Raini mīlēt gan mani neviens neiemācīja .:))

Uhh, meitenes, laikam esmu jocīga, bet patiesi sapriecājos par šo diskusiju. :)) Jauki, ka ir vēl tik daudz lasoši ļaudis.
Propāns Butāns

nu kaa var Raini nemiileet??.:))

Liist lieti, veeji puush un vakars vēls...
Viņš - vecos džinsos tērpts un basām kājām.
Jūs domājat, ka iereibušais dēls
Nāk izpampties uz tēva mājām?

Bet vai jūs neredzat, ka viņa tēls
Ir šņabja nenolauzts. Ap viņa vaigiem
Mirdz pērļu lūpu krāsas purpurkvēls.

Nē! Nenāk viņš, lai galvu miegā liektu.
Viņš nāk kā iemetējs, lai atkal glāzē lietu!

nemiilot Raini neko taadu nevar dabuut gatavu.:))
Re:

Jā, literatūras učene mums tur bija maniacene. Man bija paveicies nokļūt eksporimentālajā klasē - baigi neticās, ka vēl jorpojām tā spīdzina. :)

Katrā ziņā, kad mācījos RTU - tur bija 3x vieglāk. Lai gan arī biju nokļuvusi eksperimentālajā grupā...2.un 3. kursā visa ekonomika bija jāmācās vācu valodā. :) Ar darbu savienot bija visai grūti.

Bet, kad mācījos LU - tās nu vispār nebija mācības. Pastaiga un brīvā laika pavadīšana. :)

Toties RTU bija jāmācās visādi "ne pa tēmu" priekšmeti. Piemēram, tehniskā mehānika. :))) Mēs ar pasniedzēju abi sapratām, ka es neko nesaprotu un viņš man ielika 7. ;)

Taču viens no mana mūža lielākajiem varoņdarbiem, t.i., šķēršļiem, kas dzīvē bija jāpārvar - ......:))) 3 dienu laikā iemācīties 20 lapas zinātniska teksta vācu valodā. Es patiesībā domāju, ka cilvēka atmiņas apjoms nav tik liels. Tur bija tā - vai nu tu esi dzīvojis Vācijā un vācu valodu zini perfekti, vai nu tu esi vāceni apguvis parastajās LV videnēs un nezini perfekti. Ja zini perfekti - noliksi eksāmeni. Ja nezini - nenoliksi (un līdz ar to arī bakalauru nedabūsi).

Nē, nu tā vācene bija vesela epopeja. (Es nesaprotu, vai tādi šķēršļi dzīvē tikai man uz galvas krit vai visiem cilvēkiem. :))) Nu ja, un mēs vāceni mācījāmies 5 cilvēki (pārējie angļi). 1 meitene bija pabeigusi to 5.vācu videni, 1 - pa vasarām pie radiem uz Vāciju braukusi, 1 - apzinīgs ģēnijs, kurš pēc lekcijām skrēja mācīties, un mēs 2 parastie mirstīgie - no parastajām videnēm. Nu un variants bija tāds - izvelc 1 tēmu "topiku" (lai to topiku sacerētu 3 dienas pa biblenēm materiāli bija jāvāc) un jāuzraksta tā, lai būtu ne vairāk kā 3 kļūdas (!, pamēģini latv. val. mazāk par 3 kļūdām uzrakstīt - par tik traģisku lietu, kā kāda vārda vai artikula aizmiršanu nemaz nerunājot).

Nu, lūk, - un mēs 2 bijām nolemtie, jo bija skaidrs, ka vāceni perfekti nerubijām, 2 dienās perfekti arī nerubīsim un to "topiku" bez kļūdām neuzrakstīsim.

Bet man uz spēles tajā brīdī bija likts dikti daudz - jo man uz to brīdi bija labs darba piedāvājums, bet ar nosacījumu, ka man tūlīt, tūlīt būs bakalaurs, maksāt par mācībām (ja paliktu uz 2.gadu) nepavisam nevarēju atļauties.

Vārdu sakot, man nekas cits neatlika, kā zaurēt 20 drukātas lapas ar zinātniska tekstu - tā lai nevienu kļūdu neielaistu.:) Jaunos vārdiņus tajās 3 dienās es iemācījos kādus...nu cik? 2000?:)))
(Pēdējā naktī es murgoju vācu valodā).

Nu tā, pienāca pirmdiena. Visiem viss ir skaidrs. 3 cilvēki uzrakstīs, mēs 2 neuzrakstīsim. Man galvenais vajadzēja nosēsties pa vidu labi saredzamā vietā, jo ja būtu kaut mazākā iespēja noticēt, ka kāds ir pateicis priekšā, vai ka esmu norakstījusi, diez vai es pierādītu pretējo. Izvilku tēmu un uzrakstīju. Tas džeks (hehe, tagad populāras vācu kompānijas direktors), protams, neuzrakstīja (un tā arī palika uz 2. gadu, bet pēc gada tā eksperimentālā programma beidzās):). Visi bija konkrēti pārsteigti, un učene teica: "Nu, redz, ka var iemācīties,ja grib, nu, redz, ka var." :)))))Tas visiem bija baigais brīnums. :)

Un vēl par atmiņas apjoma spējām extremālās situācijās.
Tas arī bija RTU čorts viņu kādā priekšmetā. Bija eksāmens - teorētiskā daļa un uzdevumi jārisina. Lai atrisinātu uzdevumus bija jāzin kādas 40-50 baisi specifiskas un garas formulas. Loģiski, es jau nebiju tik traka, lai zaurētu formulas (nepieļāvu iespēju, ka tādu murgu var atcerēties), sarakstīju uz špikera. Uzrakstīju eksi, kas tika novērtēts uz 6/7. Ja gribi 7, nāc vēlreiz risināt uzdevumus (ar citu plūsmu). Izlēmu - ok. Bet nospriedu, ka tomēr vakarā jāpamācās tās formulas. Vakarā, kad ķēros klāt pie mācīšanas, pēc 1 h sapratu, ka man pat dažas no tām neturas atmiņā, kur nu visas un vispār iešu ar špikeri, - barā nošpikošu. :)
Nākošā dienā aizeju uz eksi. Visi sasēžas. Viņa izdala visiem lapas un tad jautā: "Kurš atnācis uzdevumus pārrēķināt?". Vaīrāki pacēla rokas, mani neievēroja. Un pēc tam skatos - šī pa vienam pēc kārtas sēdina blakus pārrakstītājus un liek viņas klātbūtnē rēķināt. Es domāju, - nu gan sūdi vagā, jo es taču nezinu nevienu pašu formulu. Ja viņa sapratīs, ka arī 1.x visu norakstīju, viņa kancelēs vēl manējo 6. Tad viņa atkal prasīja, kurš atnācis pārrakstīt. Es izlikos par beigtu, un zem galda drudžaini zaurēju formulas no špikeru lapas. 10 min iemācījos visas 50. :) Pēc tam pamodos un pieteicos kā pārrakstitāja. Vārdu sakot, uzrakstīju, dabūju savu 7. Vot, ko nozīmē ekxtremāli apstākļi. :)
Re: dazhi top100 saraxti:

http://listsofbests.com/list/1/

http://observer.guardian.co.uk/review/story/0,6903,1061037,00.html

http://www.ipl.org/div/farq/bestsellerFARQ.html
Re: dazhi top100 saraxti:

Roberts Džeimss Volers
"Madisonas apgabala tilti. Tūkstoš lielceļu"
Manas milakas graamatas

Banaali laikam, bet mana visu laiku milaka gramata ir Margaretas Michelas "Veejiem liidzi". Katru reizi lasot jaaraud (it sevishki beigaas). :)) Daudzus tekstus tajaa graamataa jau no galvas zinu...
No latvieshu autoriem patiik Rudolfs Blaumanis (it iipashi "Purva brideejs"). Veel beerniibaa loti patika graamatinja "Aizmezhu baareniishi" (autoru neatceros un nosaukumu arii varbuut jaucu) par septinjiem baareniishiem, kas beigaas visi atrada maajas un gimenes, kas vinus pieneema. Beigaas raudaaju aiz prieka par viniem. Nu, es taada emocionaala esmu :))
Re: Manas milakas graamatas

Propāns Butāns, Mina: Vai kaads no jums nevareetu man iedot izlasiit "Dzimto akmeni"?
Dikti jau nu saintrigjeejaat abi :))

Vava: "Aizmezhu baareniishus" sarakstiijusi Laura Fiitinghofa.
kk

ss
Re:

Tūkstots un vienas naksts pasakas
Remarka da jebkas
Raiņa dzeja
utt. utt.
Signe_

Zeel, ka tev taada pieredze - par to literatuuru...
Es gan maaciijos tieshi humanitaarajaa klasee, mums arii bija stingraa uchene, bet vinja muusos ielika taadu literatuuras miilestiibu, taadu intelegenci, vinja maaciija, ko ir veerts lasiit un kas ir seenalas, mums lietaruura bija 7 stundas nedeeljaa... Visus darbus atbildeejaam seminaaros, visiem vajadzeeja analizeet dabus taa laikmeta skatiijumaa, mekleet apsleeptas autora domas, BET tas viss bija tik interesanti!!!

BET man domaat, ka, ja cilviitim nav tieksmi uz literatuuru, nu nebuus vinjam vinjas tik un taa, labaak patieshaam ies ko zinaatnisku lasiit - nu taads tas cilviitis ir, ko lai dara, vinja laucinsh ir zinaatne vai kas cits eksakts, bet humanitaaru "nosliecu" cilveeki vispaar bez graamatas dziivot nevar - piemeeram es...
Frensisa

Frensisa: uzsit man e-mailu, varam sarunāt par to "akmeni" :).
Re: kāds prieks!

Tātad tomēr ir arī citi ļauži,kuri lasa!!!Urāaaaa!!!
Un pat to,kas man mīļš un tuvs.Domāju,ka par Gilberta "Dzimto akmeni" jau sen neviens neko pat dzirdējis nav!

Man ļoti bieži ir tā,ka vēl darbā esot,izjūtu,ko vēlētos palasīt.Tad,kad nokļūstu pie savas mīļākās mēbeles-grāmatplaukta,jau roka pati stiepjas uz prot paņemt tieši to,kas tajā brīdī ir vajadzīgs dvēseles harmonijas atgūšanai.Un ļoti bieži tas ir "Dzimtais akmens":) Tad paveru jebkuru lappusi un lasu,lasu...tiešām,kā sarunājoties ar labiem draugiem:)

Vēl manas vis-vis-vis-grāmatas ir:
1.pilnīgi viss no Astridas Lindgrēnas."Brāļi Lauvassirdis",manuprāt,ir visperfektākā grāmata,lai izkliedētu bērnu bailes un arī radīt saprašanu par tēmu nāve.

Pēters Hēgs "Smillas jaunkundzes sniega izjūta","Varbūt viņi derēja..".Ar baudu,lēni,izgaršojot:) Ģeniāls autors.

Trigve Gulbransens "Un mūža meži šalc".:))))) Biju nolēmusi,ja man kādreiz būs dēls,saukšu par Dāgu:) Liels bija mans prieks,ka Dāgiem vārdadienas pat latvju kalendārā, un tieši 16.septembrī - man ļoti svarīgā datumā:)

Emīls Zolā "Dāmu paradīze".Dreizera "Māsa Kerija". "Džeina Eira".Tās lieku uz viena plauktiņa.Īpašās,diezgan smagās situācijās tās ir kā plāksteris:)

Fransuāza Sagāna.Ļoti īpatnējas grāmatas."Nesaklātā gulta"."Sargeņģelis"."Sāra Bernāra".Vienu brīdi tikai viņu lasīju,tad es kaut kā "sastrīdējos"ar viņu,bet tagad laikam atkal "esam izlīgušas":)

Manas drosmes un veiksmes stiprināšanai it kā diezgan banāla,bet priekš manis dzīvinoša ir Montgomerijas "Zilā pils".No tās drīz nekas nebūs palicis pāri,būs jānes iesiet:)

Umberto Eko "Rozes vārds".Priekš manis,grāmattārpa,absolūts šedevrs un atklājums.Kad to nopirku,nesu mājās kā dārgakmeni:)

Visvaldis Lāms "Zeme viņpus Mordangas".Maza,necila grāmatiņa.Apburoša.Tās iespaidā vēlos šovasar aizbraukt un paskatīties uz noslēpumainajiem Mordangas ezeriem:)....

20 gs.latviešu klasiķi.Kaifoju.Vienkārši gavilēju.Esmu viņos samīlējušies.Janševska "Mežvidus ļaudis" esmu izlasījusi,lai cik jocīgi nebūtu,reizes padsmit.Lācis,Rozītis,Skalbe,Bārda,oi,mans mīļais Veidenbaums...ai,nu tur nav ko teikt,es nevaru tā vienu izdalīt.Tas ir un būs Zelta laikmets latviešu literatūrā.Neko līdzīgu sasniegt vairs nav iespējams.

Pūks,Mumini,Kestnera Emīls,Lotiņas,Trīs vīri sniegā:),Sakses "Čitas burtnīca",Kļavas "Katram sava orhideja"....utt.,utt.,utt.:)

Paldies,Gvineta,tas bija lielisks ekskurss:))))
Re: infierno

Šī ir viena no tām retajā grāmatām,kura izsita man zemi no kājapakšas uz ilgāku laiku.Kā sāku lasīt un brēkt,tā arī līdz beigām nobrču.Brīžiem burtus nevarēju saskatīt.Ilgi nevarēju sadūšoties noskatīties filmu,jo likās,ka tas varētu būt tikai bāls atspulgs manis radītajiem tēliem, taču - ko tu Strīpai padarīsi:)Arī viena no mīļākajām.

Mans mīļotais vīrietis nesaprot -nu ko tu vari brēkt, tās grāmatas lasot!Tas taču ir izdomājums!Tāpat arī ja runa iet par filmām,tādām,kuras sirdi rauj ārā.Un es nevaru paskaidrot,ja cilvēks pats to nekad nav sajutis - uz to brīdi,kamēr lasu vai skatos,manis nav.ES dzīvoju tālu dzīvi.Un tie nav tikai tēli,bet gan...dzīvi cilvēki.Un visvairāk mani besī ārā teksts :"Tā taču ir tikai filma/grāmata!". NAV - tikai! Kurš gan var dot ķīlā savu goda vārdu,ka nekur pasaulē nav šādu stāstu kā Madisona tiltos?!
:)tā jau var aizfilozofēties:)
eh...

meitenes (un puikas arr), burviigie lasiitaaji...
nevar jau nemaz taa pateikt, kas vismiiljaakais. kaakuroreizi...

Dzimtas akmens, Aizmezja baareniishi, Un saule lec, Sudraba sildas, Staasts par Sanmikelu, Dzjeina Eira un veel un veel nosauktaas un kopsj skolas gadiem miiljaas un npacmit reizju paarlasiitaas...
Taapat kaa muusupashu Brigadere, Blaumanis, Ezerinjsh, Anshl.Egliitis. Un Ziedonj, Vaaciesha, Petera utttttt dzeja.

Nezinu autori, bet ir taada bestsellergraamata "Varbuut vinjsh buus iistias". Kaut kas Bridzjitas Dzjounsas stilaa, bet savaadaaks - un lai cik nebuutu diiviani, jloti ljoti saprotams. "Aiznjeemos" no draudzenes jau kaadus n gadus apukalj, un tagad jau driiz nebuus ko atdot - pareizos briizjos pareizaas devaas ir burviiga.

Bet peedeejaa laika miiljaakaa graamta ir japaanja Murakami "Uz dienvidiem no robezjas, uz rietumiem no saules (aptuvens tulkojiens no krievvalodas). Un Akutagavas staasti.

Marsela Prusta 'Zudusho laiku mekleejot' un arii taas paareejaas. Un vispaar 20.gs. modernisti.. Man iipashi tuvi.

Taa kaa kaadu laiku studeeju dramaturgjiju, tad jo iipashi miiljsh man ir Chehovs - ik pa laikam paarlasu visasa vinja lugas un arii prozu. Tiesa, latviski visnjh ir nelasaams ;-)

Nu re - par visiem pateicu "iipashi miiljsh, iipashi tuvs" ;-) nemaz taa viegli nevar...
Dalida

nu un tev ir dels Daags?:)) ja ir - vinjam patiik vinja vards?
man tada pati doma:))) man gan vel berninju nav, bet ja buus deels, tas noteikti buus Daags:)))) visi gan, kam to pasaku, ir meemaas shausmaas - cik neglits vards, izklausoties peec - daaaaaaaaaaaa (nu taa daaaa, ko novelk ar tadu iipashu izteiksmi), bet man vienalga:))))

isteniba jau Daagu (bet ne vienkarshi varda pec, bet gan iisto Daagu Bjerndaalu) par viiru sev gribeetu:)))) un dziive Bjerndaalees buutu vienkarshi ideaala:)))))))))

ak Dievs, man atkal sakarojas sho gramatu parlasiit:)))
Dalida

parlasiju uzmanigak tavu sarakstu:)))
mana "Zilaa pils" ir tada nevis izkritusi no vacinjiem, bet notashkjiita:))) drausmigi laba graamata, njemu to lasiit, kad beedigi ap sirdi un ko garshigu karojas, tapec pie labakajam lappusem tadu garshigu lietu plekjishi:))))
vispar jau saudzigi ljoti pret gramatam izturos, bet nu taa taada... miilji nobruzhaata:)))))))) Valensija arii isteniba ljoti skaists vards, bet visiem uzreiz asociesies ar to futbola komandu:(
arprac, apprecetu es Daagu (vai veel labaak - vinja teevu, jo man patiik taadi stipri viirieshi) butu man berninji - Daags un Valensija:))))
Re: Dalida

man ar patīk Dāgs, un tas piedzima lasot šo grāmatu
un pazīstu sievieti kas savu bērniņu tā nosauca:)))
ljoti daudz tika minētas manas grāmatas:) neatkārtošos
es ar raudu un ar sirdi dzīvoju grāmatā lasītam, man ar bail jaukt radīto tēlu ar uznjemtiem un radiitiem filmās:)

tikai brīnos nemanīju vai neminēja neviens "Busardeļu dzimtu"
man jo biezāka jo labāka, ljooti patiik tā dzilji iegrimt, nu ljooti grūti ar plāninjām un mūsdienu garadarbiem, patīk vēstures un dziļuma garsha, lai var dziļāk pārdzīvojumos iebrist:))
patīk aizmukt un relax mirkli kjert..kaut kur citur ne sheit un ne tagad:)
Re: Dalida

Es tiesi domaju par tiem Busardeliem, bet nevareju atcereties ka sauc! Ta gan bija labaa.
Re:

Ak jaa, veel patiik Henriks Senkevichsh (ja pareizi uzrakstiiju)- lasot "Quo vadis" biju galiigi nopinkskeejusies.
Arii "Dzeina Eira" ir paarlasiita neskaitaamas reizes... Ai, nu daudz jau ir lielisku graamatu!
Nu laikam man lielaakoties patiik taadas "rauduliigas" graamatas...
No nerauduliigajaam graamataam sausmiigi patiik Dzeralda Darela darbi. Reizeem paarsmieties var lasot :))
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
Klientu apkalpošanas centra vadītājs/-a Rīgā
Citadele

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
PRODUKTU IZSTRĀDES UN PĀRDOŠANAS VADĪTAJS/-A
Karšu izdevniecība Jāņa sēta
Konkurss beidzas 2014-08-17

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.