Kuru skolu Siguldā izvēlēties???

???? Siguldā dzīvojam nesen, paši ar vīru Rīgas 49. beiguši, nu ir dilēmma - kurā skolā meituku laist?? Atsauksmes diametrāli pretējas. Palīdziet ar padomu! Meituks pilsētas dārziņa vecākajā grupā (7 gadi).
Re: Kuru skolu Siguldā izvēlēties???

Hm, cik zinu, tad ir tikai 2 ģimnāzija un pamatskola pie apļa, ģimnāzija tomēr esot labāka.

Es jau ar biju noskaņojusies uz ģimnāziju, bet paši siguldieši "sagruzīja" ar epietiem : "konveijers", "bedre" utt:(

Es arī Siguldā esmu ienācēja, dažu paziņu bērni tur mācās, bet neko tādu, gan neesmu dzirdējusi.:)

Nu tie vairāk bija spriedumi ne no "mūsu" paaudzes :))

varbūt kļudos, bet ģimnnāzijai esot noņemts ģimnāzijas statuss, un tagad tā esot parasta vidusskola.

Varbūt ir kāds (-kāda), kurš šobrīd tur mācās? Skatu no "iekšienes" gribētos! :)

Nu mācās man tur bērni, un galvenais, ka zinu skolas gan no bērnu acīm, gan ne tik patīkamām lietām. Viennozīmīgi - 3.pamatskola (2.pamatskolā kaķīškalnā mācās "grūtie" bērni, 1.pamatskolā lauķenē - apkārtējo pagastu huligāni un zaglēni, tā nav pilnīga bilde, bet speciāli akcentēju slikto). Kad pabeigs 6.klasi, tad redzēsi, vai izturēs konkursu uz proģimnāziju vai būs jāiet 2.vidusskolā - tur ar diemžēl tāda huligānu vide. Bet tad varbūt būs kas mainījies. Tikai cik man zināms, 3.pamatskolā vairs nav vietu.

Kā tad ir ar to daļīšanu pa skolām, mums gan vēl paris gadi līdz šim pasākumam, bet man piemēram 3. pamatskola ir tikpat kā blakus mājai, tagad ejam centra dārziņā, un ja atklājas, ka mums tur nav vietas, vai tad man būs jāved bērns uz "lauķeni"?

Kut kur esmu dzirdējusi pa ausu ga;am, ka centra dārziņa bērni tālāk iet 3. pamatskolā automātiski, kā tad īsti ir?
elevelei

Nekas nav automātiski. Un ja vietu nebūs - tavas prob.
nu ja

3. pamatskola ir tā kura "tornīšu skoliņa"?
Re: nu ja

Jā gan.

AArpraac, tieshaam laukjenee tik traki? Man ar beerns shogad laizhams skolaa, un tas pac, ka nezinu ko lai dara. 3-ajaa nepieteicu un taa ir jau ar taalaak nekaa 1-aa, kas pie pashas maajas. Ko nu?
A kas veel par 1-mo zinaams, varbuut aarpusklases pasaakumi, kaadi braucieni uz baseinu, vai kas taml.?
Kaa tagad ir, vai jau var satikt toposho klases audz.arii?

Hm, uz bērnudārzu reģistrēties devāmies tik pat kā no dzemdībām, ko līdz dzimšanas apliecība bija uz rokas, ar pirmo piegājienu , kad gribējam neņēma, paņēma institūta dārziņš, tā savas gaitas uz dārziņu uzsākām 1, 4 gadu vecumā, 2 gadu vecumā paņēma centra dārziņs, varbūt jau jāiet pieteikties skolā???, lai nesanāk nepatīkami pārsteigumi Kā tad īsti notiek pieteikšana skolai?

manuprāt, pilnīgi nepamatoti uzbraucieni 1.pamatskolai. pati tur esmu mācījusies, šobrīd mazā māsa mācās. huligānu ne vairāk, kā citur. šādi tādi ārpusklases pasākumi ir, bet par tiem neko konkrētāk nevarēšu pastāstīt. zvani un pajautā, galu galā;))
Ir ok:)

Mieru tikai mieru ! (c Karlsons) Tikko biju uz 3.pamatskolu pieteikt meituku un bez jebkādām problemām! "Paldies par pieteikšanu, uz tikšanos nodarbībās..".. ļoti korekti un laipni:))
Pirms pieciem gadiem ar bērnudārzu bija līdzīgi - sabiedēja mani, ka vietu nebūs. Pieteicu visos trijos dārziņos, pēc tam visas vadītājas nāca virsū, kurā un kad tad laidīšot! :)
Re: Dacei

Kā tad tu tikko pieteici, ja jau 6.aprīlī bija kopsapulce vecākiem un pirmā nodarbība?
nu ja

Zinu, bet 6. aprīlī vēl nebiju izlēmusi. Domā bez psihologa konsultācijas būšu pazudusi? :))) Lielākajā dāļā skolu vispār nav tādu sagatavošanas nodarbību. Un tas "tikko" tā arī bija - kā atbraucu no pieteikšanas, tā iepostēju. :))

Topošajiem pirmklasniekiem 1 nodarbība jau bija, kamēr vecākus ārstēja psihologs. Šodien būs otrā. Arī mana meita apmeklē šo skolu. Tev vajadzētu tikai izlemt pie kuras skolotājas savējo laidīsi, jo šogad ir tikai trīs 1 klases. 2as ir ļoti mīļas,(liekas, ka tur varētu arī būt jau pilnas klases) bet tā viena nenormāli stingra. Ja tavai meitai problēmas ar uzvedību, vai vāji nervi tad labāk nee, jo peec tam visu mūžu uz nervu pamata raustīsies! Bet par tām lauķenes un Laurenču skoliņām gan ir pilnīgas muļķības!Jā, un nodarbības ir tikai 3 pamatenē, citās nav! Tā kā ja kas, tad 16.00 esat skolā!

Tā kā neesi iedzimtā siguldiete tad 3 pamatskolā jutīsiet attieksmi, kā pret svešo. Parsati tajā skolā mācās tie krutākie vai arī tie kam tā ir mikrorajona skola. Rēķinies arī ar to, ka būs jāpērk vērtīgas dāvanas skolotājiem un regulāri jāpiebrauc. Pati tam esmu izgājusi cauri, jo tāpat kā tu uz siguldu atnācām dzīvot tad kad puika sāka mācīties 1 klasē. Tagad par laimi, jau esam tikuši arī gimnāzijā:) Bet cīnīties vajadzēja pamatīgi.
Jā, un par tām skolotājām, ko pirmīt "Siguldiete" minēja ir taisnība!
Siguldietei

Yep, būsim! Varbūt vari man uz @ kādu info par konkrētām personālijām? :)Interesanti arī būtu uzzināt par vecāku psiholoģisko sagatavošanu. Tā ir ne radu, ne draugu Siguldā - visi Rīgā... Rīgā.. :)))
Klimpai

Nez par attieksmi neuztraucos - dārziņā ar visi zināja, ka esam ienācēji un attieksme ļoti pozitīva. Tieši pretēji - zinu , ka laikā kad stājos dārziņa, priekš vienas siguldietes māmiņas bērnam vietas neatradās, jo klida baumas, ka vīņa nespēs samaksāt un bērns "grūtais". Par mani un maniem bērniem nevienam nav "mistiska" priekštata un arī es visus uztveru bez aizspriedumiem (jo vienk;ar;si nepazīstu). Tas tiešām palīdz! :))

Uzrakstīju Tev meiliņu!

Lai būtu 100% garantija lai Jūsu bērns tiktu konkrētā skolā, tas uz skolu jau ir jāpiesaka rudenī. Par to jau laicīgi paziņo bērnu dārzos! Piemēram šim mācību gadam uz Siguldas 3 pamatskolu pieteikšanās sākās 01.10.2004 un uz šo brīdi visas klases jau ir nokomplektētas un sākušās sagatavošanas apmācības, kuras notiek katru trešdienu visu aprīli. Salīdzinot ar citiem gadiem šogad 1 klases būs tikai trīs, nevis kā citus gadus piecas!
Un tad vēl skaidrībai - Jūsu bērns skolas gaitas var uzsākt - 1 pamatskolā (1-9kl), 2 pamatskolā (1-9kl) un 3 pamatskolā (1-6kl). Siguldā ir tikai vienas ģimnāzija - Siguldas valsts ģimnāzija, kas sākas no 7 līdz 9 klasei un saucas - proģimnāzija, īstā ģimnāzija sākas no 10 klases.Un Siguldā ir arī viena vidusskola, vai tautas valodā tā saucamā krievu skola, jo ir abas plūsmas. Krievu klases no 1-12, latviešu klases no 7-12kl. ceru, ka ieviesu jums kaut kādu skaidrību.
Re: Dace

Vai noskaidrojāt pie kuras klases audzinātājas būsiet???
Re: Dace

Te būs arī mans meiliņš, ja kas vari atrastīt un tad jau es Tev arī varēšu abildēt uz tev interesējošiem jautājumiem, droši vien pat esam redzējušās b/d vecāku sapulcēs!
Siguldietei

Šodien uzzināšu par konkrēto klasi un skolotāju, tad jau būs 1000 jautājumu. Rakstīšu! :)
Re: Siguldietei

ok, tad riit gaidiishu. Vai tev nepateica uz kuru klasi jaaiet? a, b, vai c??? Tad jau es uzreiz zinaatu , kura tev bus skolotaaja!
Re: Siguldietei

Nezini gadījumā, kas bērnam jāņem līdz uz nodarbību? Par klasi vēl nezinu. :/

nu mums teica paņemt tikai parasto zīmuli!
Par papild klassiiteem...

Cik man zinaams, tad klassiiti var nokomplikteet arii vecaaki... Peec likuma ir taa: Sanaak kopaa beernu vecaaki, uzraksta iesniegumu, ka muusu beerni grib maaciities, parakstaas, iesniedz skolas direktoram... Ja pieteikumu skaits paarsniedz noteikto skaitu, tad ir jaataisa papild klassiite...Skolas direktors atsakaas-tad veestule uz Izgliitiibas Ministriju... Aatri sho probleemu atrisina.
Shis modelis straadaa beernu daarzos nevainojami, priekshnieciiba pieradusi... Peec logjikas, ja jau ir papild gruppinjas beernu daarzos, tad ir jaabuut papild klassiiteem skolaas.
Re: Teetim...

Siguldas skolās nav nepieciešamas papildklasītes, jo knapi šitās salasīsies pilnas! Ja Siguldā ir trīs pamatskolas, tad arī nav iespējams vienā skolā ielikt piecas 1. klases un abas pārējās būs tukšas! Runājot par 3 pamatskolu, jāņem vērā tas, ka skola faktiski atrodas bērnu dārza telpās. Līdz ar to arī nav bezizmēra, jau tā situācija ir tāda, ka jāstaigā cauri citai klasei, lai tiktu uz savējo!
Re: Teetim...

Sigulda uber alles
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
Klientu apkalpošanas speciālists/-e (Russian)
Darijana

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
ELEKTRIĶIS/-E - AUTOMĀTIĶIS/-E
Baltic Container Terminal SIA
Konkurss beidzas 2014-08-17

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.