alimenti

Vai varat pateikt, lidz kādam vecumam bērnam tiek maksāti alimenti - līdz 18, vai arī līdz brīdim, kamēr tas kļūst patstāvīgs (beidz augstkolu)? Kur iesniedzama prasība par alimentu piedziņu? Cik ilgu laiku tas prasa? Lieta tāda, ka sava lepnuma dēļ nekad neesmu prasījusi alimnetus no sava šķirtā vīra. Tiesā teicās maksāt pats, bet veda tikai sākumā kādus mēnešus regulāri, pēc tam jau reizi 3 mēnešos, tad jau pusgadā, un tad pārstāja pavisam. Meita mācās nu jau augstskolā, dēlam 18 būs pēc nedaudz mēnešiem. Bet nupat papucis sadomājis ar dēlu sākt tikties un draudzēties un sācis to noskaņot pret mani.Labi, ka mums attiecības labas un viņš man visu izstāstīja. Ja varētu paspēt, es tagad principa pēc ļoti labprāt mēģinātu no viņa dēlam alimentus piedzīt, bet no kura gala sākt un vai paspēšu....
Re: alimenti

Nedaudzos mēnešus vēl vari paspēt,ja tūlīt nesīsies ar prasību uz tiesu, bet pēc 18 gadu vecuma cilvēkam pašam no tēva uzturnauda jāprasa, ja ne savādāk- arī caur tiesu. Ja studē klātienē augstskolā, līdz 24 g.vecumam.

vai man jāgriežas tiesā pēc manas dzīvesvietas?

Prasība tiek piereģistrēta ar prasības iesniegšanas dienu. Bet vai it tiesas piespriestie alimenti? Ja nav, tad baidos, ka nesamaksātos alimentus aprēķinās tikai no prasības iesniegšanas dienas'.

Sniegt prasību par uzturlīdzekļiem var par visu iepriekšējo laiku - kaut visiem 18 gadiem! Ja tēvam nebūs pierādījumu, ka viņš ir maksājis, tad dabūs maksāt par visiem 18 gadiem. Vispār jau laikam Tev pēc savas dzīvesvietas jāiesniedz to prasību. Šitādi pretīgi tēviņi: sieviete viena izaudzina bērnus, pēkšņi tāds lops uzrodas, kad bērns pieaudzis, un ne tikai lien draudzēties, bet vēl pret māti noskaņo, vājprāts! Iesaku sniegt prasību par visiem gadiem, ko nav maksājis ne santīma! Pat ja viņam nav naudas, tas nekas. Tiesu izpildītājs pavajās un noņems katru kapeiku, kas uzrādīsies kā ienākumi. Tā ka uz priekšu! Lai Tev veicas!

nemusini tautu. Taisnība ir Odzei - alimenti tiek piespriesti no prasības iesniegšanas dienas tiesā. un ne pa kādiem pagājušiem gadiem likums neparedz.

Alimenti - tagadnē. Ja precīzi, to naudu vairs par alimentiem ar nesauc. Nu saprast var.
Bet parāds - no nemaksāšanas brīža. Var piedzīt parādu! Ļoti patīkami, ja kas.

Paredz, paredz maksāt arī par pagātni! Tikai tiešam ir kā EVA saka - juridiski to nedaudz savādāk sauc. Teiksim, nevis uzturlīdzekļi, bet uzturlīdzekļu parāds. Ja tēvs nav maksājis, piemēram, 5 gadus uzturlīdzekļus, bet pēc tam ir maksājis, bet māte vēl pēc dažiem gadiem attopas sniegt tiesā par tiem nemaksāšanas gadiem, tad piespriež maksāt arī par tiem gadiem. Tikai var būt tā, ka, ja tēvam nav naudas, izveido atmaksas grafiku. Piemēram, nevis uzreiz 10.000 ls, bet katru mēnesi 100 ls, kamēr parāds nomaksāts. Tikai, ja nemaldos, ja līdz 18 gadiem tā prasība nav iesniegta, tad gan laikam viss zaudēts.

Paredz, paredz maksāt arī par pagātni! Tikai tiešam ir kā EVA saka - juridiski to nedaudz savādāk sauc. Teiksim, nevis uzturlīdzekļi, bet uzturlīdzekļu parāds

Jā, protams, ka parādu piedzen, ja prasība bijusi iesniegta n-gadus atpakaļ, bet tēvs nav maksājis tos piespriestos uzturlīdzekļus! Bet autore taču tikai tagad taisās sniegt prasību!!! Un te nu nebūs nekāda parāda par pagājušajiem gadiem. Tikai no iesniegšanas dienas! Nejauciet divas dažādas lietas!!!

tiesa var piespriest maksāt alimentus no prasības iesniegšanas brīža, bet ne ar tālāku "atpakaļejošu datumu". Vari prasīt alimentus "līdz bērns spēs sevi apgādāt" vai "līdz pabeigs mācības tur un tur", bet tādu 24 gadu limitu pirmo reizi dzirdu. Un jā, no 18 g.v. sasniegšanas bērnam pašam jāprasa alimenti. Vai tev dēls to darīs, ja viņam tagad labas attiecības ar papuci?

Starp citu, bija fiška ka ja beerna autors ir maksaajis kaut kaadus valsts piespriestus uzturliidzekljus, tad beernam peec pilngadiibas sasniegsanas var gadiities ka valsts liek ruupeeties par savu teevu/maati ko vins pat aciis redzeejis nav...
ideja diezgan riebiiga ja faaters ir kaut kaads bomzis kurš vienaa jaukaa briidii paardzersies preilju ruugto vai kaa savaadaak buus neatgriezeniski kaiteejis savai veseliibai...

Līdz 24 gadiem - tas ir ieskaitot vai līdz 24 - tajai dzimšanas dienai?

kur es varetu dabut paraugu ka uzrakstit iesniegumu lai padotu tiesa uz berna alimentiem?

Alimenti? Var redzēt, ka esi stipri atpalikusi tantīte, kas neseko laikam līdzi:)

Ja stude un nestrada,tad lidz 24 gadiem.Maksa tiesi bērnam,nevis mammai!

UZTURLīDZEKLI UN TAD?Pokemonu paaudze tu esi vai vienkārši dura?alimenti ir isākl,un ikdienas sarunā saprotamāk un ātrāk.

:))) ne jau nauda tev vajadzīga, bet atriebties gribas visvairāk par to, ka "noskaņo pret tevi". riebīgi un muļķīgi no tavas puses. laikam tavam dēlam arī nav savas galvas un domu, kā ir patiesībā.
un tagad, kad palikuši nedaudz mēneši līdz 18, sāksi "skaldīt matus"?! greizi nepareizi.
līmenis...

un ja stulbā māte pati bez iemesla no vīrieša aiztraukusies drāzties ar citiem, kāpēc līdz 18 vai 24. gadiem tēvam būtu kas jāmaksā?

No labiem vīriem, vīriešiem tās mātes, sievietes nemaz tā netraucas prom!!!

traucas, traucas, nerakstītu, ja nezinātu

Jau kādas septiņas reizes esmu bijusi uz tiesu,lai pieprasītu tēvam alimentus,bet tiesa vienmer atmet papīrus atpakaļ. Vajagot Pierādīt kāpēc tevs nomainijis uzvārdu,tad vajag pievienot dokumentus, kas apstiprinaa apstākļus, uz kuriem esmu pamatojusi prasījumu(laigan pievienoju izziņu,ka mācos skolā ,dienas nodaļā) u.c. Esmu izmisumā,jo laikam bez pazīšanās šjā valstī neko nevar panākt. Esmu arī bijusi pie jurista un viņš teica,ka iesniegums ir pareizs.
Ir kādi ietikumi,ko darīt šjā gadījumā,jo jau gadu cenšos tikt galā ar šo lietu.

iEva, bet, ja tev ir iesniegums nevis prasības pieteikums, tad nav ko brīnīties...
Neredzu nekādas nepamatotas prasības, kuras izvirza tiesa - tās ir tavas problēmas pierādīt, ka Jānis Bērziņš, kas ierakstīts tavā dzimšanas apliecībā, ir tā pati persona, kas Jānis Kociņš pret kuru cel prasību. Jā, un vēl ir jāpierāda, kapēc un cik tev vajadzīgi uzturlīdzekļi. Ja tavs jurists nezin elementāras lietas, tad vai nu nomaini juristu vai turpini čīkstēt, ka bez pazīšanās neko nevar panākt.

Neesmu dizji intereseejusies,bet bijusjais viirs saka,ka uzturliidzeklji tagad ir visiem vienaadi,tas ir,45 lati.Vai tas taa var buut,ja vinja alga ir 2000 Ls apmeeram,bet maneejaa nepilni 400

Es arīi, Nē, tā nav taisnība! Varbūt izlasi attiecīgo daļu Civillikumā (ģimenes tiesības), lai sarunās ar bijušo vismaz izskatītos bišku gudrāka.

Nopietns jautājums uz zemāk iekopēto apgalvojumu - kur rakstīts, ka līdz 24 gadu vecumam?
Man domāt, ka likums skaidri pasaka, ka līdz brīdim, kad bērns pats spēj sevi apgādāt.

> Autors: A4
Datums: 28.07.08. 13:43

Nedaudzos mēnešus vēl vari paspēt,ja tūlīt nesīsies ar prasību uz tiesu, bet pēc 18 gadu vecuma cilvēkam pašam no tēva uzturnauda jāprasa, ja ne savādāk- arī caur tiesu. Ja studē klātienē augstskolā, līdz 24 g.vecumam.

Labdien!
Gribēju paintresēties par alimentiem!
Man palika 18 gadi un es vēl mācos, tēvs vairāk negrib maksāt labrātīgi!
Man ir problēma tāda, ka es mācos 9.klasē, jo slimības un vēl dažādu apsvēruma dēļ nepabeidzu 9.kl laicīgi!
Man ir visas atzīmes sekmīgas skola!
Jautājums tāds vai es varu iet tiesa rakstīt prasību par tēvu?

Jā, to var darīt, ja mācaties parastā dienas vidusskolā, nepieciešama no skolas izziņa, nepieciešams aprēķināt cik mēnesī ir nepieciešams naudas un kad šāds aprēķins izveidots, jāpadomā vai tēvam būs šādi līdzekļi, jo ja nebūs, tad sniegt pieteikumu nav īpašas jēgas!

Tieši tāpat kā vecākiem ir pienākums uzturēt savus bērnus līdz pilngadības sasniegšanai, bērniem ir pienākums uzturēt savus nespējīgos vecākus, un tur neviens neprasīs - vai tēvs tevi audzināja - dokumentos ir tēvs un pienākums viņu uzturēt...
Tāpēc esmu vientuļā māte, neviens nevar musināt manus ne slikti izaudzinātos dēlus!

Tieši tāpat kā vecākiem ir pienākums uzturēt savus bērnus līdz pilngadības sasniegšanai, bērniem ir pienākums uzturēt savus nespējīgos vecākus, un tur neviens neprasīs - vai tēvs tevi audzināja - dokumentos ir tēvs un pienākums viņu uzturēt...
Tāpēc esmu vientuļā māte, neviens nevar musināt manus ne slikti izaudzinātos dēlus!

Sveiki!
Radās jautājums,to ka pēc 18 gadiem bērnam pašam jāsniedz prasība tiesā pēc alimentiem-zinu..Ka tie jāmaksā līdz brīdim ,kad beidz mācīties-zinu...
Bet neesmu skaidrībā ar to,ka ,ja mācos,bet dažādu apsvērumu dēļ izvēlos mācīties ,piemēram,neklātienes augstskolā vai kā savādāk...
Tad vienalga man pienākas šie uzturlīdzekļi?? :o

Anna, nav taisnība! Uzturlīdzekļu parāds veidojas no prasības iesniegšanas brīža, ja tēvs nav maksājis vispār, ne agrāk! Maksās vai nemaksās par visiem pagājušajiem gadiem - tas jau ir tēva sirdsapziņas, ne jurisprudences jautājums!

Ozz, tāpēc pēc iespējas ātrāk, ja pat alimenti kavējas par vienu mēnesi, jāiesniedz prasības pieteikums Uzturlīdzekļu garantijas fondam, atbilde būs lietiskais pierādījums, ka tēvs CL noteiktos bērna apgādāšanas pienākumus nav pildījis, respektīvi, tas būs arguments, lai vēlāk jau pieaudzis bērns varētu pasūtīt tētiņu - uzturlīdzekļu nemaksātāju labi tālu, kad tas sāks vazāties pa tiesām...

ka pareizi uzrakstit iesniegumu tiesa par alimentu piedzisanu?
kura tiesa jaiesniedz prasiba?
kadus dokumentus vajaga lai iesniegtu prasibutiesa?

Līga,vai Tev kauns nav?Ieej tiesā pēc savas dzīvesvietas un tur visu uzzināsi tieši un konkrēti savam gadījumam-kādi dokumenti un kur tie jāiesniedz!Varbūt beigās gribēsi,lai forums Tev tos sagatavo un arī iesniedz?
Dievs ir brīnišķīgs

sveicieni,

Laba diena visiem, kas tur, es esmu Mrs Rožu Hilton. Es vēlos pateikties Dievam par to, ko viņš darīja man pagājušajā nedēļā, lai virzienmaiņai mani ar pareizo personu, kam glābt manu dēlu dzīvi. Es nekad zināja vēl ir godīgi aizdevējs šajā pasaulē, jo interneta krāpšanas zvaigznēm un viltus aizdevējiem. Ņemiet vērā, ka man ir gandrīz zaudēja savu vienīgo dēlu, jo viņa veselības stāvokli, es nevarēju samaksāt savus slimnīcas rēķinus un pat mans uzņēmums devās ar sakarā ar medicīnisko stāvokli mana son.Today es deva Dievam godu un pateicību kungam Stein Dāvidu, kurš beidzot piedāvāt man summa € 65.000 ka cēla manu dēlu atpakaļ savā pozīcijā. Es tiešām novērtēju to, ko šis aizdevējs bija par manu dzīvi, man nav tiešām zināt, kā satraukt savu vārdu, i izlemt informēt ikvienu, kas nepieciešama finanšu palīdzība, vajadzētu sazināties ar šo laipni aizdevējam ar saviem zem detaļām.

Tīmekļa vietne: http://www.steindavidhouseloan.gnbo.com.ng/
E-pasts: steindavidhouseloan@gmail.com
Ar cieņu,
Mrs Rose Hilton.
Re: Dievs ir brīnišķīgs

Tak ej tu ieskrieties ar saviem ,,godīgajiem aizdevumiem"!
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
Grāmatvedis/-e
Uzņēmums

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
Galdnieks

Karstās vakances
Visas vakances 
RAŽOŠANAS VADĪTĀJU
Dardedze hologrāfija SIA
Konkurss beidzas 2014-04-30

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
Kāpēc esmu izcils pārdošanas profiņš?
Aicinām pievienoties tos, kuri var atbildēt

DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.