Tornkalna baznica-cik maxa kaazas?

mees ar manu toposho viirinju bijaam pie maaciitaaja- vinsh par maxu neko neteica- tikai par valsts nodevu. prasiiju lietvedei- cik maxaa kaazas bazniicaa- vinja saka, necik- tikai uz ziedojumu pamata, bet man tas viss taa aizdomiigi liekas, taada sajuuta, ka beigaas paprasiis vairaak nekaa plaanojam!

kura ir preceejusies pie Rubenja Tornkalna bazniicaa? kaaa tad iisti bija?
Re: Tornkalna baznica-cik maxa kaazas?

Ta ari ir. Rubenis - loti jauks!
Pec tam gan sanemsi atgadinajumus, ka jamaksa ik gadeja iemaksa draudzei pret kviiti etc. ...

to manna,
paklau... T
u arii iesveetijies Tornkalna baznicas draudzee?
mums 3. apriilii iesveete un peec tam janes kaut kadas registracijas lapas lietvedei- tad ar jaamaxaa?
paldies.

To:Lina

Cik ilgi un bieži Tev līdz iesvētībām un laulībām jāiet uz baznīcu?

to flex,
nu iesveetes nosaciijumos ir teikts, ka vismaz vienreiz nedeeljaa jaaiet uz dievkalpojumu, un jaaapmeklee visas iesveetes lekcijas. uz lekcijaam es eju, bet uz dievkalpojumiem ne.
uz lekcijaam ejam jau aptuveni 1, 5 meeneshus- interesanti.

Ja, bet nu jau gadinus atpakal :) Jamaksa- kad gribi, tad maksa. Lietvede jau ar to maksasanu uzbazisies ta vai ta :) Jo atrak samaksasi, jo mazak piesiesies ;)

grr, es nemaz negribu buut draudzee- man tas nav vajadziigs, nav svariigi, tapeec arii netaiss neko maxaat. Ja nespiediis maxaat- nemaxaashu :)
vieniigi driiz man beebiits buus klaat, un tas buus jakrista...
tad gan laikam labaak samaxaat (to gada ziedojumu), vismaz vienreiz :)

Vienalga cik jaamxaa? nav kaut kaada min. summa?

Tomēr nevaru nociesties nekomentējusi.
Draudzē negribi būt, maksāt negribi, a kad jālaulā un bērns jākristī, tad tik uz priekšu, ja? Un tiešām nav drusku tā kā neērti?

Nee, neerti nav.
varbuut buutu neerti, ja neko neuzspiestu maxaat, bet tad jau arii var bazniicai pajautaat- kaa vinjiem nav neeerti prasiit tad, kad cilveeki no briiva praata ziedo?

To: Lina

Kad Jums norunaatas kaazas Tornkalna bazniicaa? Arii mees labpraat tur gribeeetu laulaaties augustaa, bet pashreiz esmu uz paaris meeneshiem aarzemees un nezinu, ja pieteiksimies maijaa, vai buus veel briivi datumi.

To ah
mums peec nepilna meenesha 17. apriilii.
labaak aatraak pieteikties, jo vasaras sezona ir izkjerta :)

To:Lina

Cik ilgi vispār ir tās lekcijas? Tev pirms lekcijām jau bija jāiesniedz dokumenti, lai varētu salaulāties? Interesējos par to "procedūru", jo ir doma arī tajā baznīcā laulāties, bet mēs ar mīļoto vīrieti gribam visu sasteigt, bet neesam ne kristīti ne svētīti. Baznīcā gribam laulāties, jo tas tomēr ir uz visu mūžu.

Lina, pilnīgi piekrītu Tev par to baznīcas pieprasīšanu, jo pēc būtības ziedojumiem tiešām jānāk no sirds un man arī šķiet dīvaina šī Torņakalna baznīcas tradīcija. Kaut arī no otras puses, es pieļauju, ka situāciju var skaidrot ar to, ka tā ir viena no lielākajām draudzēm un droši vien, ka liels procents draudzes locekļu ir tieši cilvēki, kas par tādiem kļuvuši tikai, lai salaulātos vai nokristītos. Kaut kā tā lielā saimniecība ir jauztur, tad jau laikam nākas ieviest kaut kādus "mērus".
Bet nu, tajā baznīcā, kur es esmu draudzē neko tādu nedara un baznīca attīstās, remontējās, veido jaunas kalpošanas (bēbju skoliņa, visādi pasākumi jauniešiem, veciem cilvēkiem uttt), tā kā laikam jau galus savelk kaut kā kopā.
Bet atgriežoties pie Tevis aizsāktās tēmas, es drusku sašūmējos, jo ikdienā bieži nākas sastapties ar izteikties sabiedrības sterotipiem un pat agresivitāti attiecība pret baznīcu un ticību, taču tie paši sabiedrības pārstāvji brīdī, kad pašiem, kas no baznīcas vajadzīgs, uzreiz ir gatavi pieprasīt pakalpojumus, negribot uzņemties nekādas saistības. To es par vispārēju tendenci, ne par Tevi konkrēti.
Ja Tev saka, ka laulās par ziedojumiem, tad tā arī būs. Iemaksā kādu ziedojumu, kur nu konkrētajā baznīcā tas jādara un viss.

Baznicai principa ari uz visu mužu tad busiet pielaulati. Ta pati bernu kristisana utt. Maksas summa patiesam ir briva izvele.
Ka bus, kad piedzims otrs berns pec gadiem 5-iem? Iesi uz citu baznicu? Es nee, tapec ari maksaju ikgadejo maksu, lai tam pasam macitajam un lietvedei, kura nokarto laulibu dokumentus nebutu uz ielas nauda jaludz citiem...

nu, pie Rubenja mes aizgaajaam tad kad lekcijas jau bija gandriiz puseee, vinsh mums iedevea izlasiit vienu graamatinju un teica, ka lai ejam uz taam lekcijaam, tas nekas ka nebuusim visas apmekleejushi, bet kopumaa lekcijas iet laikam 2 meeneshus, varbuut drusku vairaak.
apmekleejot shitaas lekcijas var arii uzreiz kristiities, tajaa pashaa dienaa kad iesveetiities.
dokumenti lai salaulaatos ir jaaiesniedz NE VEELAAK kaa meenesi pirms lauliibaam.

manna,nu taa jau laikam ir kaa Tu saki. sekoshu Tavam piemeeram :))

Pepi, bet Tornkalna bazniica jau tieshi nav taa kas pieprasa- vinji pieprasa maxaat gada ziedojumu, bet par paareejo- pashu zinjaa.
es vienkaarshi zinu, ka citaas bazniicaas taa arii pasaka- kristiibas- 15 Ls. Iesveete- 15 Ls. Lauliibas- 30 Ls. tas gan ir nekauniigi.

Bet tur taču nav tāda sistēma - samaksā vairāk un uz lekcijām var iet tikai to vienu mēnesi pēc tam, kad esi iesniedzis dokumentus? Tad jau tas pats zags vien sanāk.

baac, tiesaam saspiedushaas????
bazniica NAV vienreizeejs pasaakums, kuru peec vajadziibas izcelj un tad noliek atpakalj.

Ja gribi laulaaties bazniicaa, tad pienjem noteikumus un klausi tiem - gada draudzes nodeva un dievkalpojumu apmekleeshana.
a ja Tev tas nav svariigi un ij netaisies to dariit, tad NEMELO vismaz un padomaa - nafig raujies uz turieni, kur Tev peec buutiibas negribaas?!

sis nu nav tas gadiijums, kad Tu dikteesi noteikumus!

Kaut kāds murgs!
Maksāt nē, ziedot - nē. Nafiga tad Tev jālaulājās un jākristās tajā baznīcā un vēl bērns turp jāvelk kristīt???
Ej uz zagsu !
Torņakalna baznīcā NAV jāmaksā - tur jāziedo! Un neviens tev uz pirkstiem neblenž CIK TU IEMETI! Tas ir uz tavas sirdsapziņas.
Un domāts baznīcas darbam, lai tādi kā tu varētu nākt un saņemt šo svētību baznīcā - un skaisti saņemt!

Man jūlijā Torņakalna banzīca laulības :) Rubenis ir kolosāls un vienreizējs mācītājs.
Es esmu priecīga, ka mūsu ģimenei ir šī baznīca, lai arī uz to neskrienam kā apmāti katru dienu!
Lai visiem veicas!

Negribu iejaukties, bet runājot par ziedojumu Torņkalnabaznīcai dzirdēju tādu versiju no vieniem kas vēlējās laulāties, ka tur ziedojums tā neoficāli sastāda ap 200 Ls. :)

Sveika!

Man laulības Torņakalna baznīcā notika pirms 2 gadiem. Varu apgalvot, ka Torņakalna baznīcā tiešām neviens neprasa nekādas konkrētas summas par laulībām, tik vien kā valsts noteiktos maksājumus, bet bez tiem nekur netiks cauri. Bet viss pārējais - cik rocība ļauj, tik arī var ziedot.

Pie tam no ziedotās summas apjoma nebūs atkarīgs pasākuma svinīgums. Tā ka - Tavam satraukumam nav pamata.

Nu es tachu ne par ko nesatraucos- ES NEESMU TEIKUSI, KA NEZIEDOSHU!!! teicu tikai to, ka nemaxaashu ja pieprasiiis! vai tad par to ir jaacelj tracis???
nevar saprast...
besii aaraaa........

Lina, pamain attieksm.
paranoidaala pasaules uztvere ne pia kaa laba nenoved.

varbuut pati pamaini...

man shodien ir loti slikts garastaavoklis, parasti es taa nerunaaju...

Man vīra brālis ar sievu stāstīja, ka viņiem precoties baznīcā (neatceros, kurā tur), bet caur pazīšanos sanāca "ziedot" Ls 50,-
Es biju šokā, un jautāju, vai tad tas nav ziedojums? Bet viņi atteica, ka mācītājs viņiem esot nosaucis ziedojuma summu...
Baigi jau... :(

skumji, ka taa notiek.
esmu prieciiga, ka Tornkalna bazniicaa taa nav.

Bazniicaam par shiem saviem "draudzes locekljiem" ir valstij nodoklis jaamaxaa, taa ka buutu tikai normaali, ja bazniica vismaz attieciigu summu tieshaam pieprasiitu. Vai tad bazniicai no labpraatiigajiem ziedojumiem buutu jaauztur iespeeja visiem, kam ienaak praataa, laulaaties bazniicaa? Uzskatu, ka ir nepareizi, ka ne visas bazniicas sho ikgadeejo ziedojumu tieshaam prasa..
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
CASH APPLICATION & COLLECTIONS SUPERVISOR
ALLNEX
Konkurss beidzas 2014-11-02

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
Vecākais/-ā personāla atlases speciālists/-e
WorkingDay Latvia

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.