Kā uzlabot kompi?

IT spečuki, palīdziet!

Kompim drīz beigsies garantija, tādēļ var sākt domāt par tā upgreidošanu. Pašreizējā komplektācijā (procesors: Intel celeron CPU 2 GHz; RAM-224 Mb) tas ir ļoti lēns, tādēļ ir jautājums, ko mainīt un uz ko, lai dators darbotos ātrāk. Kura detaļa ir vissvarīgākā? :)
Re: Kā uzlabot kompi?

ir viena taada skruuviite. nu vot i man shkjiet ka taa ir taa detalja, kas tev truukst.

Vispirms, būtu vēlama sīkāka informācija par kompi.
Pēc Tevis minētā var spriest, ka kompim ir iebūvētā videokarte, kura izmanto daļu operatīvās atmiņas (šīs nekad nav par daudz un būtu labi ielikt papildus vēl tikpat, t.i., 256MB TĀDU PAŠU atmiņas moduli. Ja ir iespēja, var ielikt jaudīgāku videokarti (ja ir AGP slots). Varētu būt (un tā arī izskatās), ka pamatplate ir microATX un AGP slota var arī nebūt.
Kompis, kā tāds, nav nemaz tik švaks, tātad būtu vēlams pārliecināties, ka tas nav piedrazots ar dažādiem "palīgiem", kuri patiesībā palīdz vienalga kam, tikai ne Tev...;)
Salīdzinājumam varu pateikt, ka mājās lietoju Celeron 2.4GHz, 512 RAM un nav nekādas vainas. Par bremzēšanu nesūdzos nemaz, spēles strādā, filmas skatos, viss notiek normāli. BET - tas ir mans instruments, kuru pārvaldu. Tātad tiek kontrolēts, kādi procesi strādā, instalēti visi jauninājumi, strādā normāla antivīrusu programma un, neskatoties uz to, ka vismaz 16h diennaktī kompis ir tīklā (i-netā), problēmu nav.
Rezumē: ir jāsaprot, KAS datorā notiek, kas no notiekošā ir nevēlams un lieks un tikai tad ir vērts domāt par datora uzlabošanu. Es jau tomēr ieteiktu sākt ar datora "revīziju"... ;), programmu līmenī. Ceru, ka nav instalēti vismaz divi ugunsmūri un vismaz divas AV programmas. Lieka centība, šajā gadījumā, ir lieka... ;))

Aizmirsu piebilst, ka Tevis minētais liecina par to, ka videokartei ir atvēlēti tikai 32MB RAM. Šāds video Tev neļaus ne spēles spēlēt, ne arī filmas normāli skatīties. Viss raustīsies tikai video mazspējas dēļ...

nevaru nepiekrist Gun secinaajumiem un iisumaa:
1) kaadas ir tavas prasiibas
2) ja speeles netiek speeleetas tad leetaakais upgrade ir paarlikt windows un piepirkt klaat 256 ram moduli (+/- 20ls)

Paldies, bet...
Es gan pēdējam nepiekristu...;) Nevajag šaut ar lielgabalu pa zvirbuļiem, ja mērķis nav munīcijas iztērēšana...;)
Zinu līdzīgus (nav man viņu maz...:)) datorus, kur strādā visa nepieciešamā programmatūra (datu bāzes, t.sk.) bez problēmām un vēl pagūst arī filmas paskatīties...;)) Taisnība - video ir 64MB (iebūvētais, lieto šārēto atmiņu). ;))
Primārais tomēr ir sakārtot datoru programmu un servisu līmenī. ;)

tamdeelj 1kaart jaapaarinstalee pati kaste... jo windows ir taads lops - jo ilgaak shamo lieto, jo leenaaks vinjsh paliek. Jo vairaak softa instalee jo smagaak iet / laika gaidaa veel piekjeraas kaada spyware kas noeed taa jau minimaalo atminju

Pirmkārt jau paldies par tik izsmeļošām atbildēm :))

Man jau šķiet, ka kompis galīgi nav piebāzts. Ugunsmūri nav un antivīrusu programma ir Kasperskijs. Ik pa laikam tiek palaista Ad-Aware programmiņa, kas laikam attīra kompi no drazām (tā vismaz esmu dzirdējusi :)
Vai bez ram upgrade nevajag arī procesoru nomainīt uz jaudīgāku?
Par video karti - taisnība - šī laikam ir ielikta tikai lai skaitītos, ka ir...
Re: Pekka

Procesoru var mēģināt nomainīt (ja pamatplate spēj strādāt ar jaunajiem procesoriem), bet, tici man - palielinot procesora ātrumu par 20%, diez vai manīsi starpību.
Video gan būtu labi ielikt vismaz 128MB (ja ir iespēja). RAM palielināšana nekad nenāk par ļaunu.
Kaspersky nav slikts, bet nav arī īpaši labs...
Skatoties, kāda versija. Mēdz būt visai ēdelīgs un regulāri āatjauni, jo ir bijuši gadījumi, kad tieši K dēļ kompis bremzē, kamēr neuzliec nākošo update, kurā ir likvidētas kļūdas.

Ar kompja piebāšanu nedomāju programmu (vai spēļu) skaitu, bet procesus, kuri uzrodās pēc dažādu (pareizu vai nepareizu) lapu aplūkošanas. Ir labi jāsaprot, kādi procesi ir vajadzīgi un kuri procesi ir lieki (vai vismaz aizdomīgi). Tie tad arī norāda uz to, ka strādā vēl kāda programma, kuru Tu ne tikai neesi apzināti instalējusi, bet pat nenojaut par tās klātbūtni. Bet programma strādā... Un tērē datora resursus...

Ugunsmūri nav? Nemaz un nekādi? Ja Tev ir WinXP, tad tam ir iebūvētais. Protams, ja ir instalēta SP2.
Bez FW gan neieteiktu iztikt.
Ja Tavā datorā ir W2k, tad tas varētu būt vēl viens bremzēšanas iemesls. XP tomēr ir nedaudz žīrgtāks.;)
Re: Gun

Kompim ir XP un SP2, tātad laikam jau ir tas iebūvētais ugunsmūris...

Kaspersky ir 4.5.0.94 versija. Tagad jau laikam ir iznākusi 5.0 versija. Vai Tu vari ieteikt kādu citu av programmu, kas pietiekami aizsargā kompi, bet to lieki nenoslogo? Kādu laiku atpakaļ bija Nortons, bet tad gudri vai ne tik gudri ļaudis pārliecināja, ka Nortons ir slikts un Kasperky ir daudz labāks...

Par procesiem tev taisnība-ir tiešām jāsaprot, kuri ir tie liekie. Citādi var sanākt izdzēst vajadzīgos... :) Laikam jau nespeciālistam vienigais variants ir meklet i-netā katru procesu, lai saprastu, ko tas īsti dara...
Re: Gun

izmet miskastē to kašmarovski!
šitā versija ir mežonīgs bremze.
Liec McAfee professional vai Norču atpakaļ!
ne tik gudrus ļaudis vairs neklausies

Ar procesiem tik traki nav apskaties vai tukšgaitā aizverot visas programmas taskmanagerī nerādās kāda aizdomīga programma, kas noēd RAM(operatīvo) un CPU. System idle process protams nav jāņem vērā tas parāda brīvos CPU resursus, tam būtu jābūt ap 95-99%.
Un klausi Gun!

Pats lietoju un citiem iesaku McAfee VirusScan Enterprise. Lietoju versiju 7.1.0, kaut gan ir arī jaunākas, bet ir nianses, kuru dēļ man izdevīgāk lietot šo 7.1.0. ;)
Bet ar AV programmām jau zini kā ir... Viens stāvēs un kritīs par vienu programmu, cits par otru, utt.
Beži jau lasīti dažādi spriedelējumi par šo tēmu...
Bet par konkrēto Kaspersky versiju pilnīgi piekrītu tm!
Pirms gadiem četriem vai pieciem pats biju samērā liels K piekritējs, bet kopš kāda laika, kad K man lika spēcīgi vilties, esmu apstājies pie McAfee. ;)

es vispar maucu bez antiviirusa,jo manam pc ir kkadi 10-13 gadi:D:D:D:D

aiznesu pie meistara parinstalet,un vinjsh pateica lai nelieku antivirusu,jo nojuugsies...:D:D:D:D
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
Pārdošanas nodaļas vadītājs/-a
Uzņēmums

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
APĢĒRBU VEIKALA VADĪTĀJS/-A (2 POZĪCIJAS)
Sunshine Baltics
Konkurss beidzas 2015-01-06

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.