Kāpēc teikt "JĀ" dabiskām dzemdībām ?

Esmu novērojusi, ka sabiedrības viedoklis vairāk atbalsta dabiskas dzemdības, bet vēl neesmu dzirdējusi patiešām nopietnus argumentus, kas mani patiešām pārliecinātu, kāpēc dabiskas dzemdības būtu labākas man un manam bērniņam ???!!! Un ja kādai ir pretējs viedoklis, kas būtu par labu ķeizaram, gribētu dzirdēt arī to !
Lūdzu, mīļās meitenes, padalieties ar savu informāciju, jo man šobrīd patiešām ir jāpieņem nopietns lēmums !

Ja ir kāda pieredze ar konkrētiem dakteriem, tad mani interesē arī tas !

Paldies jau iepriekš !
Re: Kāpēc teikt "JĀ" dabiskām dzemdībām ?

Mana pieredze ar taa saucamaam "dabiskajaam dzemdiibaam" ir negatiiva. Mociija, mociija, gan mani, gan beernu, pietruuka skaabeklis un peec 12 stundaam taapat uztaisiija kjeizaru, ar visaam no taa izejoshaam sekaam.

bet simtiem un tuukstoshiem citu sievieshu nav taada ruugta pieredze kaa tev un tad vinjas izveelas dzemdeet dabiski atkal un atkal. man ir divi beerni,abi dzimushi dabiski, un ja gadiisies veel kadreiz dzemdeet, tad atkal dzemdeeshu dabiski.
Viss kas ir dabiski ir normaali, tapat kaa dabiski augusi dzeervene vai mezha zemene ir daudz garshiigaaka par daarzaa augushu zemeni vai dzeerveni. taapat arii dabiskas dzemdiibas noteikti ir labaakaas par kjeizaru.
Un kaut kas slilkts var notikt gan dabiski dzemdeejot, gan taisot kjeizaru, ja taa ir lemts, tad taa notiek. cita lieta, ja ar kjeizara taisiishanu var izglaabt sievietei vai beernam dziiviibu, tad oki. bet ja taa apzinaati bez vajadziibas, tad man tas liekas muljkjiigi.

laikam jau Dieva radītais aparāts ar nosaukumu cilvēks ir radīts ,lai spētu pats funkcionēt-ēst,dzert,pačurāt un protams arī dzemdēt.var jau protams arī šos procesus aizstāt ar mākslīgiem(ko arī dara smagiem slimniekiem)-bet vai tas ir labākais?jebkura operācija ir iejaukšanās organisma smalki noregulētajās norisēs ar neprognozētām sekām.izņēmums protams -slimības un dzemdību problēmas,kad operācija svarīga dzīvībai..bet praktiski veselam cilvēkam gulties zem naža??kamdēļ?to dažu stundu dēļ,kad sāpēs?un citām nemaz tik briesmīgi nesāp?kas vēl spiež uz "brīvprātīgu ķeizaru?

Esmu diezgan maza auguma. Daktere uzreiz uzspieda, ka man vajadzēšot taisīt ķeizaru. Lai nekonfliktēt pārgāju pie cita daktera. Abus bērniņus (puikas dzima lieli) dzemdēju pati. Iespējams, ka dzemdības bija vieglas, jo nemitīgi runājos ar bērniņu un ne mirkli nebaidījos. Es sev biju ieslēgusi programmu - ja jau citas var tad es arī. Pateicos Dievam par to, ka nepadevos ķeizara piedāvājumam. Ir ļoti daudz sievu, kuras saka, ka dabiskās dzemdības ir emocionāli fantastisks brīdis. Man jāpiekrīt Zemenei par to dabisko ogu.

Atļauj sev un savam bērnam izbaudīt piedzimšanas brīnumu!!!
Esmu lasījusi, ka pat zinātniski jau tiek pierādīts, ka ķeizara bērniem ir vājināti daudzi dabiskie instinkti. Protams, ja iet runa par veselību un dzīvību, jāizvēlas mazāk riskantais, bet ja tu esi vesela sieviete, tad vai ir vērts iejaukties dabas procesos. Ej nu sazin, kā tas var ietekmēt turpmāko bērna nākotni.
Tās sāpes aizmirstas jau tajā brīdī, kad uz punča uzliek mazu siltu kunkulīti, kurš tevi turpmāk sauks par mammu.

Pēc dabiskām dzemdībām tu visu vari pati izdarīt, bet pēc ķeizara, kamēr rēta nav sadzijusi, nedrīkst smagu celt, pat ar bērnu grūti nēsāties. Turklāt ķeizaru vienmēr paspēsi uztaisīt, ja nu kas. Bet jāgatavojas ir dzemdēt dabiski, ja sāpes liekas neciešams, var taču palūgt epidurālo anestēziju.

Uzreiz atvainojos: ne es gaidībās, nedz arī vēl dzemdējusi. Bet tas kādreiz notiks.
Arī es kaut kādos noteiktos brīžos urbjos cauri googlei, cālim, krievu dzemdību video utt.
Kas mani uztrauc no kādreiz gaidāmā? - tās ir sāpes. Man paniski bail no fiziskām, mokošām sāpēm.

Ko esmu izpīpējusi:
Pati mīļuprāt ļautos bezsāpīgām vieglām dzemdībām. Bet pēc ķeizara vēders dzīstot kudi ilgāk nekā vāvere pēc plīsumiem!? Un tas taisni ir laiks, kad jāšiverē ar bērnu - ko tu, cilvēks, ar uzplēstu vēderu vari padarīt?

Vēl mani pārliecina arguments, ka dzemdības pašam bērnam ir pirmā lielā cīņa. Un nedabiski dzimis viņš piedzimstot bez savas enerģētiskās aizsargkārtiņas, kas citkārt viņam pienāktos. Tie esot vārgāki, alerģiskāki, nespējīgāki bērni (nebrēciet tikai, es zinu, ka katra savu lolojumu uzskata par vislabāko, tāpēc objektivitāti var gaidīt tikai no pētījumiem).
Un, protams, fakts, ka Daba nav paredzējusi mazuli vnk izņemt no vēdera.

Es arī nevēlētos rētu uz sava visādi citādi glītā vēdera.

Uzskatu, ka plānveida ķeizars ir mātes kaprīze. Taču, šķiet, uz to ir visas tiesības, ja jūt, ka citādi ņems galu... Es arī ļoti, ļoti baidos no sāpēm, nu ļoti!!! Bet -

Cik zinu, tagad atsāpina arī dzemdības pa paredzētajiem ceļiem. Un dabīgi dzimis ir bērns ar vēsturi, ar notikumu.
Pieļauju arī, ka šādi dzemdējušai mātei sajūtas ir krietni 'pasaulīgi pilnīgākas', nekā tām, kam bēbis vnk izgrebts.

Ceru uz to, ka manas dzemdības būs vieglas, bez plīsumiem un stimulācijas. Izdarīšu visu iespējamo un neiespējamo, lai tādas tās būtu.

Un ja varu atļauties būt īpaši skarba: man šķiet, ka viss ir vienots: Hormonu tabletes, alerģijas, neauglība, nevarīgas mātes, ķeizara bērni, slimi bērni.
Aiziet tie, kam jāaiziet.
Vājie nomirst un nav par visām varītēm katrs jāglābj (ķeizara izplatība...)
Protams, katrs atsevišķi šāds gadījums ir traģēdija ģimenē, bet ja skatās statistiski un globāli?

P.S.Negribēju aizskart nevienas jūtas, un saprotu tās, kas varbūt teiks, lai pati dzemdēju un tad runāju.

Ja,man ari bija divas dabiskas dzemdibas....pirmas grutniecibas beigas izveidojas preeklampsija,paldies Dievam noliktais dz.datums bija klat tapat,tapec dakteri nolema stimulet.Nemu epiduralo,jo biju sapampusi,liela,resna un nomocijusies jau no grutniecibas vien.Berns bija liels,krietni pari 4kg,lidz pusei aizspiedu,talak vins sluca atpakal.Dakteri nolema griezt starpeni.Par to velak tikai priecajos,jo vagina netika saplesta,bet smuki pargriezta un atkal sasuta.Izmainas nejutu.Bet ar otro....dzemdibas supervieglas,epidura atkal bija,pat nejutu,kaut gan parak strauji nedzima,ka berns bija aizslidejis lidz pusvaginai-galvina bija maza,pat bija tikai viens mazs plisumins,kuru vecmate atstaja sadzit dabiska cela.Bet toties tagad....sikam ap gadu,viss it ka jau butu savas vietas,bet neka!Saksu ar to ka pie loti stipra klepus man izkrita spirale,tagad stav otra.Vagina ir izstiepta ta ka tamponu ielikt nav iespejams,kaut ka nejutas kur lieku,varu lietot tikai tampax ar aplikatoru.Mainot tamponus varu sataustit dzemdes kaklu ar visam spirales usam apmeram puspirksta attaluma.Ginekologe pateica ka man ir vaginala prolapse un dzemdes noslidejums...ta nekas 35.gados?!Lieki teikt ka sex dzive gimene praktiski neeksiste,jo ne es,ne virs negustam baudu ka agrak.Vieniga izeja ir vaginas plastiska operacija.Un nu es tiesam domaju,ka vajadzeja taisit izveles keizaru,jo rezultata nauda jamaksa ta vai ta un operacija ari jataisa.Butu vismaz aiztaupijusi sev pardzivojumus un viram vainas izjutu,godigi sakot del visa sita pilnigi depresija esmu!

Epidura, tu esi LIELAIS IZŅĒMUMS, kam nepaveicās, bet ir taču izeja, kā pati raksti. Bet iedomājies, kā bija tai sievietei, kurai grūtniecības pēdējā mēnesī plīsa iepriekšējā ķeizara rēta dzemdei?

epidura
tu tieshaam esi iznjeemums un noteikti ir veel daudzi taadi iznjeemumi, bet peec buutiibas katra sieviete var dzemdeet beernu pati, taatad dabiski. mees taa esam iekaartotas.

Vēl jo projām neesmu dzirdējusi patiešām nopietnus argumentus, kas mani patiešām pārliecinātu, kāpēc dabiskas dzemdības būtu labākas !!! Viss, ko esat sarakstījušas ir viena tante teica līmenī ! Karmas, čakras, lielais dzīves pārbaudījums ... kaut kā muļķīgi skan, ja raugās no zinātniskā viedokļa, kas prasa konkrētus argumentus un pierādījumus ! Varbūt bērnam, taisni otrādi, vieglāka tā dzīve būs, ja viņš nebūs izgājis cauri mokošam dzemdību procesam ... varbūt tāda tā karma, čakra :) ?
Nu lūdzu meitenes, vēl viedokļi ? Gribētos dzirdēt arī tās, kurām bērni dzimuši ķeizarā ! Ko Jūs sakāt par saviem bērniem ? Vai tiešām viņi tik nesagatavoti dzīvei, ar sliktu karmu, vāji, slimīgi utt ... (atsaucos uz iepriekš paustajiem viedokļiem)

Podziņa

Nu tak liecies mieraa, tu veelies sanjemt sev tiikamu atbildi par to, ka kjeizars labaaks, tad negaidi no mums, kuras ir dzemdeejushas pashas, lai tev to iesakaam....Viss, peedeejais tavs komentaars shkjita gauzhaam smiekliigs. Ja veelies nopietnaakus argumentus - ej pie aarstiem, vairaakiem, apjautaajies, izteerzee.....Neprasi mums, mums ir subjektiivs viedoklis.
Ja neapmierina, nu tak kjeizarojies un miers maajaas :)

Podziņ, neviena māte tā nepateiks.
Re: Podziņa

Kāpēc vispār tāda dilemma? No kurienes tādas domas? Man šķiet pašsaprotama gan bērna ieņemšana, gan piedzemdēšana. Nu kaut kas tikpat pašsaprotami kā elpošana - tak nesēžu un nelauzu galvu - kā tagad elpot - ar plaušām jeb mošk ar pakaļu pamēģināt.

Nu skaidrs. Palasījos citā tēmā, ka Podziņai veselības dēļ ķeizars nozīmēts, tad nu viņa laikam apņēmusies sev pierādīt, ka dabisku dzemdību priekšrocības ir bullshits un ķeizars noteikti ir labāks :DDD

Podziņa acīmredzot ir ļoti jauna, ja reiz nespēj patstāvīgi domāt, visur meklē apstiprinājumu tam, ko pati jau sadomājusi, phe!

Jā, man pašai ir paredzēts plānots ķeizars veselības stāvokļa dēļ, bet pati dzemdēt nebūt neraujos, jo man ir ļooooti bail no fiziskām sāpēm, no jebkurām, jau no dzimšanas :( !
Apbrīnoju sievietes, kurām ir iespēja izvēlēties un viņas tomēr izvēlas dzemdēt pašas. Bet tai pat laikā gribu zināt, kas tieši iet garām man un un mazajām un kas slikts no tā, ja dzemdības tomēr nav dabiskas. Ja es dzirdētu patiešām nopirtnus argumentus un pierādījumus, varbūt tomēr arī izvēlētos citu dakteri un dzemdētu pati. man vēl 2,5 mēneši pārdomām, tāpēc arī uztraucos un pratinu te visus !!! Vai tad grūti padalīties pieredzē un domās ?
Un neesmu nekāda žurnalistikas studente, tikai gribu tā kā labāk man un manam bērnam. Baidos, vai esmu, vai būšu laba mamma, ja man tik ļoti bail no sāpēm, ka negribu pati dzemdēt !!!??? Vienlaikus priecājos, ka man ir izvēle, bet neizpaliek arī šaubas ...

Paldies visām, kas atsaucās, es patiešām mēģinu sameklēt attaisnojumu savai izvēlei, bet iespējams iemeslu to mainīt ...

Nu redz - ja jau tev ir nepieciešams ķeizars, tad beidz filozofēt - ķeizargrieziens būs vislabākais iespējamais variants tev un tavam mazulim. Tavā gadījumā dabiskas dzemdības būtu nepiemērotāka izvēle. Punkts.
Pašai bijis gan dabīgas dzemdības (ar epidurālo - super, sāpes vispār nejutu), gan ķeizars. Tikai tādēļ, ka bail no sāpēm, noteikti neiesaku izvēlēties ķeizaru - ķeizars arī sāp, ne pati operācija, bet pēc tam. Riktīgi sāpēja, vēders pušu, bet bērns jāvāc, jācilā, pašai sevi jāapkopj, no gultas piecelties grūti. Kādu pusotru nedēļu dzīvoju uz pretsāpju līdzekļiem. Dzemdējot vismaz zināju, ka sāpes beigsies līdz ar mazuļa piedzimšanu, bet pēc ķeizara mācās depresija, jo nezināju, cik ilgi vēl tas turpināsies, likās tādas bezjēdzīgas sāpes - mazulis jau ir, bet vēl sāp.
Protams, gadās, ka pēc ķeizara svilpodama staigā, bet nu es neteiktu, ka ķeizars ir vieglāks.

dzēmdējiet dabiski, vismaz, kad pienāks mans laiks, nebūs garas rindas uz ķeizaru :)
atklāti sakot jau apnicis rakstīt par šo tēmu, lai dzemdē tās kas grib dzemdēt, ieņēmušas galvā kautkādu filozofiju..

to ade...
ja jau apnicis rakstiit, tad pakluusee :) Injeemusi galvaa kautkaadu filozofiju :)

snake: ja esi mazohiste, pati paklusē ! Ja žēl naudas ķeizaram un savam bērnam, tad ļauj vismaz citiem izteikties, kam priekš sava bērna neko nav žēl !!!

Par ķeizaru ir tādi argumenti:
-> ja ārsts paredz smagas dzemdības dažādu iemeslu dēļ, tad laikam jau jāizvēlas ķeizars
-> nav sāpes

Par dabisko veidu ir tādi argumenti:
-> ķeizara laikā bērniņš pats nepiepūlas, nepārvar grūtības, līdz ar to tādi sliņkāki, citreiz negrib pienu dzert utt.; dabiskā ceļā piedzimis bērniņš ir pārvarējis pirmās grūtības
-> tas ir dabiski
-> pēc ķeizara uzreiz nevar barot ar mātes pienu, jo kamēr atiet narkoze; pēc dabiskās dzemdēšanas kontakts ar bērniņu ir uzreiz, a pēc ķeizargrieziena vēl ir jāgaida, tātad bērniņs ar māti kontaktējas vēlāk;
-> ķeizargrieziens ir operācija, dabiskā metode neklasificējas kā operācija; klāt pie tā ir tas, ka no ķeizargrieziena ilgāks laiks parasti sievietei paiet, kad "tiek uz kājām"
-> ir tādi psiholoģiski aspekti; tie gan parasti saistīti ar sievietēm, kuras labprātāk dzemdētu dabiski, bet iznāca, ka jātaisa ķeizargrieziens; uzskata, ka šādām sievietēm ir depresija vai slikts pašnovērtējums dzemdību laikā un pēc tam, un tas arī uz bērnu ietekmē;

Piemēram, šeit:
http://www.managimene.lv/veseliba/keizargrieziena_fziskais_un_psihologskais_+aspekts

Pilnīgs sviests..."dabīgo dzemdību piekritējas"....kādas jūs glupības rakstat!!!

Nav iisti taa, ka visas sievietes var pashas dzemdeet, jo tas ir dabisks process. Arii dziivniecinji, kas daudz tuvaak dabai, meedz dzemdiibaas nomirt, starp citu. Un es zinu gadiijumus, kad tikai briinums ir izglaabis kaa mammu, taa beernu dabiskaas dzemdiibaas. Un arii taadus, kad nomoka sievieti un beerneli divu diennakshu garumaa, lai beidzot uztaisiitu kjeizaru un saprastu, ka beerns nu nekaadi nevareeja piedzimt pats. Taa ka - cik pieredzhu, tik viedoklju.
:)

velejos tikai piebilst taam, kas saka, ka kjeizars slikta lieta, neaizmirstiet, ka visas sitaas anesteezijas nav ne gramu labaakas! kaa tauta runaa-pieradina beernu pie medikamentiem jau no dzimsanas briizha! tad sanak, ka tikai dabiskas, mokosas dzemdiibas ir topaa :)))) nedomaju vis'.

Katras dzemdības ir individuālas,to varu teikt pēc savas pieredzes.Divas pirmās dzemdības bija vēl tais laikos,kad par atsāpināšanu varēja tikai sapņot,bet par laimi viss notika dabiski,lai arī ilgi un sāpīgi,bet bez plīsumiem un sarežģījumiem.Trešās bija ar epidurālo anestēziju-mierīgi,bez liekām sāpēm.Bet ceturtais mazulis ir ķeizarbērns,neplānoti-jo radās sarežģījumi,lai arī grūtniecība noritēja ļoti labi.Tāpēc apgalvot,ka pareizi ir tā vai savādāk nav prāta darbs...viss ir ļoti individuāli.

Man vel tas prieks, diemzel, nav bijis, tacu ... gan jau ka bus. Berninu gribetu sagaidit kopa ar vina tevu - ta sauktajas gimenes dzemdibas. Ar keizaru tas noteikti nebutu iespejams, tamdel sis ir ka viens no specigiem argumentiem, kamdel izveletos dzemdibas dabiska cela.

to PDZ

jaa, es mazohiste jau piedzemdeeju, viss garaam - lielisks piedziivojums ar EA!!!! Naudas zheel??? Man vaacijaa par kjeizaru nav jaamaksaa :):):)

Nu nosmējos - dabīgās dzemdības :)))
Kāpēc gan salauztu, vai izmežģītu kāju neielikt vietā dabiski - bez anestēzijas, bruku, vai apendicītu arī varētu operēt dabiski, bez anestēzijas, ai, ak nē dabiski būtu, ļaut tam pacientam nomirt, vai atveseļoties !!!
Tad mēs visas varētu tikai dabiski ieņemt bērnus, dabiski dzemdēt, vai arī dabiski nomirt, vai dabiski sabeik to bērnu uztaisot par dabisku dārzeni ?!
Dabiski būtu arī nerīt zāles vecumā - lai takš sāp, neglābt mirstošos - nāve taču arī ir dabiska ...

Tad gan mēs būtu dikti dabiski !!!

Nu nosmeejos par tevi....taa auzaas iebrauci....

Milana pareizi saka!

sheit neviens komenteetaajs nav Milana :):):) Varbuut iemaaciisimies lasit un tad dzemdeesim, sorry, kjeizarosimies...da kaada starpiiba - beernus laidiisim pasaulee :)
Re: to ade

Nu Tu gan esi pikta ! Vai ta nav vienalga, kā ade kādu niku izlasa ! Visi tāpat visu saprata ! Ko, nav ar ko pakasīties, vai vīriņš nesamīlē ?
Re: to ade

Uz stulbiem komentaariem - stulbi komentaari....ljoti vienkaarshi :)
1

Vājie nomirst un nav par visām varītēm katrs jāglābj (c)

nu tad jau apraksim mūsu medicīnu....:))
Re: 1

nu vispār jau man ir ķeizarbērns. to nenožēloju un nekādas vainas viņā nesaskatu. attīstās labi, neslimo, ir enerģisks un ar raksturiņu.
par medicīniskiem plusiem un mīnusiem var sameklēt info netā...
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
TIRDZNIECĪBAS UN SERVISA SPECIĀLISTS/-E (DARBAM KURZEMES UN ZEMGALES REĢIONĀ – TUKUMS, DOBELE, AUCE)
DeLaval
Konkurss beidzas 2014-11-16

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
Technical Sales Adviser, Latvia
Henkel Balti

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.