Ražots Latvijā.

Gribētos zināt,ko pie mums TAGAD ražo vērtīgu no nacionālā patēriņa produkta.Šņabi,siļķi un alu lūdzu nepieminēt.
Re: Ražots Latvijā.

Te runa iet par tīri nacionālā produkta ražošanu.Jo tieši tas nosaka valsts sadzīvi un ekonomisko potenciālu.Neredzu kautkā,ka mūsu valdība veicinātu un attīstītu ražošanu valstī.Labāk stāvēt ar pastiptu roku.
Re: Ražots Latvijā.

Vai tad nu pats nezini? Puse no mūsu eksporta ir tranzīta pakalpojumi. Puse atlikušā - koks.
Re: Ražots Latvijā.

Mēs transportējam kaimiņvalstu izejvielas un savus meža resursus.Un dodam citām valstīm darbavietas un noieta tirgus.Bet ja vēl būtu lepnums,tad atteiktos no pirkšanas.Tā teikt-uz cietas maizes.
Re: Ražots Latvijā.

Un kas slikts, ka transportējam? Tas ir mūsu dabigais monopols. Citi to nevar, jo teritorija nav tā novietota. Un labi, ka mēs to varam, jo nav mūsu teritorijā tikpat kā nekas cits - izņemot kokus, kamēr tie vēl ir - komerciāli nozīmīgs. Klimats draņķīgs un vēss, zeme nelīdzena un slapja, no izrakteņiem tikai smiltis (un dzelzs - pusotra kilometra dziļumā). Šī teritorija tik daudz ļaužu, ka tagad, nevar uzturēt mūsdienīgā līmenī.

No kā pirkšanas mums būtu jāatsakās? Datoru? Dzelzs? Benzīna? Un kāpēc? Darba dalīšanas jēga ir ka katrs ražo to, kas tam padodas vislabāk un vislētāk, un netaisa to, ko nevar vai nemāk, vai kas iznāk dārgi. Kas to ignorē, dzīvo kā nabags.
Re: Ražots Latvijā.

Monopols šodien ir,bet rīt var arī vairs nebūt.Nopelnīt grib katrs.Un nevajag te globālās lietas,par klimatu,ģeopolitiku un tā tālāk.Jāsāk vienmēr ir no paša vismazāka.Ar to vienmēr ir un paliek sarežģijumi.Kaut vai ar pašmāju gaļas paroduktu izlaidi.Tas ir daudz tuvāk un saprotamāk.
Re: ER2

Nekur no globālām lietām nespruksi. Pašmāju gaļas produkti globālā tirgū nav konkurētspējīgi jo mūsu klimatā audzēta gaļa ir daudz dargāka nekā, piemeram, Argentīnā vai Jaunzēlandē. Tie der tikai iekšējam tirgum un bieži vien tikai pie nosacījuma, ka pircēji patriotisku apsvērumu dēļ gatavi maksāt vairāk, kas parasti neizpildās.

Jebkurā gadījumā, lauksaimniecība mūsu IKP sastāda tikai 3%, ar to mēs nekādi nevaram savu eksistenci šeit attaisnot. Būs vien jāraugās pēc kādas smagsvara rūpniecības, it īpaši, ja ar transportu paredzi nestabilitāti.
Re:

Un kāpēc līdz šim nekas netika radīts?Kur tad ir vaina liekama?Ulmaņlaikos pie mums ražoja velosipēdus,vēlāk padomjlaikos Sarkana Zvaigzne-mopēdus,bet kas ir pie mums patlaban?Šķiet ka nav it nekā.
Re:

Un cik var noprast,tad atkal ir jābūt gatavam jauniem sociāliem eksperimentiem cēlo mērķu labā.Tas jau ir pie mums parasta tradīcija.
Re:

nuu piemeram 70% irijas un anglijas cederas siers tiek razots latvija.
baltkrievi ir stava sajusma par latvijas piena produktiem.
koka izstradajumi ari ir cienja aiz robezas un iet diezgan augosh eksports.
liepajas metallurgs dzelzs izstradajumus tirgo ari samera veiksmigi arzemes.
musu cucinas dikti garsho krievija, krievija ari musu maizei lieli piekriteji.
ir tas sarakstins diezgan liels preksh musu mazas valstinas :))
Re:

Paši vien jau esam vainīgi, ka ir tikai sīkumi, jo lielām lietām raksturīgs liels piesārņojums, citas neērtības, liela peļņa īpašniekiem, kuri noteikti nebūs vietējie - nav mums tādas naudas. Un mūsu tradicionālā nenovīdība, skopums bloķē tādu ražotņu parādīšanos, pat ja atrodas gribētaji kādu naudiņu investēt.

Un kad vienreiz taps saprasts, ka ne jau valdība gādā par ražošanu? Valdība var tikai mazliet pamainīt nosacījumus, un, diemžēl, ir liels tautas spiediens padarīt investoriem nosacījumus nepievilcīgus (ar cēlo lozungu "neiztirgosim Latviju").
Re:

Zinu, ka ražo labus metāla dūmvadus.
stalks.lv
Re:-?-

Autors: ?
Datums: 03.11.10. 15:06
---katrs ražo to, kas tam padodas vislabāk un vislētāk, un netaisa to, ko nevar vai nemāk, vai kas iznāk dārgi. Kas to ignorē, dzīvo kā nabags.
---------------------------------------------------------------------------
JK.--- ? , Katrs var ražot daudz ko , ja sāk ar talantīgiem saimniekiem ! Pie mums par saimniekiem kļuva nevis talantigākie , bet gan ZAGLĪGĀKIE ! Tad nu ir - tā kā ir ! Ku - kū - ? !
Re: JK

Kas tev traucējis kļūt par talantīgu saimnieku?
Re: JK

Losandželosā varēja nopirkt patiešām labas Laimas šokolādes tāfelītes (2 veida lielās - ar sarkano rozi un 70% tumšo); nu jau mēnesi nav - laikam izpirkām. (Lielās šokolādes kastes - nekas īpašs.) Tu teici, lai nemin šnabi (te nav)... Ir Melnais Balzāms - joprojām ejoša lieta. Neminēt alu; bet no tiem 5, ko te var dabūt, Stiprais un Porteris ir labi. Siļķes ir lietuviešu, maize un zāļu tējas arī; Gotiņas - poļu. Ja būtu latviešu sagādnieki, kas uzņemtos to darīt, būtu no tā paša, ko vēl Latvijā ražo lietas, ko varētu ārzemēs pārdot. Bet tur jābūt izpratnei un sadarbībai ražotāja, sagādnieka un tirgotāja starpā. Diemžēl, no sākuma par peļņu nevar domāt. Ražotājam jādod ražojuma paraugi ar ko iepazīstināt un ieinteresēt iespējamos nākamos pircējus; sagādniekam jāieliek darbs, laiks un kaut cik naudas, tirgotājam - laiks, darbs, telpas. Tad varētu cerēt, ka varbūt pāris gadu laikā ražotāji varētu turpināt ražot un palielināt ražošanu un mēs visi varētu būt lepni - "Ražots Latvijā".
Kuŗam ir griba, izturība un prasme to darīt? Ar svaigu ēdienu grūti - bieži pērkot lietuviešu maizi esmu aiznesusi appelējušus kukuļus veikala vadītājam.
Latvijā ražo labas lina saimniecības auklas (priekš BAU-MART), ceru, ka joprojām ražo kaņepāju auklas; lina audumus, dzijas, koka priekšmetus; invalīdu darinājumi...
Re: JK

Tas viss, ko tu uzskaiti, ir tipiski sīkumi, atsevišķi nelieli kantorīši ar to var izdzīvot, bet vairāk ka dažas % desmitdaļas IKP tas nedos. Tas, ko vajag ir - industriāla lielražošana, rūpnīcas ar desmitiem tūkstošu strādājošo. Un lai tādas te veidotos, priekšnoteikumi ir politiska stabilitate lai investori būtu gatavi ieguldīt dažus miljardus un tautas gatavība šādus ieguldījumus pieņemt, jo sekas būs piesārņojums, nēērtības, peļņa svešajiem, ko mūsējie uztver ļoti slimīgi. Vai mēs esam kam tādam gatavi?
Re: JK

ta ka mums tika izzagti miljardiem lati. tad domaju kad valsts ka tada mums ir pat loti bagata.
tas pats skele joprojam no valsts stunda nozog 2600 Ls uz veju energijas rekina.
nevajag mums nekadas megarupnicas.
latvija ir viens augonis, riga, kas patere desmit reizes vairak lidzeklus neka sarazo.
vajadzetu rigu atdalit no latvijas un atdot krieviem.
tad IKP bus milzigs :))

bet visa visuma es nesaprotu kadel dazhiem ir tik mietpilsoniska domasana, kad lielas rupnicas skaitas attistiba?
mazi kompakti uznemumi dod daudz lielaku guvumu valstij neka milzigas rupnicas kas spej izdzivot tikai no valsts atbalstiem tatad nodoklu maksataju naudas.

milzigas rupnicas ir pagajusha gadsimta paliekas, kuras nomainis konkuretspejigi kompakti uznemumi.
laiks kad dzivoja un "attistijas" uz valsts rekina ari ir beidzies.
Re:N/A

Baidos, ka tava tēze, ka "milzigas rupnicas ... spej izdzivot tikai no valsts atbalstiem tatad nodoklu maksataju naudas", ir galīgi nepareiza. Visa lielvalstu ekonomika balstās tieši uz šīm lielrūpnīcām. Ķīna var sarazot tik lētas preces tikai dēļ milzīgiem apjomiem, viņu lielrūpnīcās stradnieku algas nav būtiski zemākas kā mums. Lielrūpnīcas tipiski ir tas, kā peļņa sagādā līdzekļus mazo kantorīšu subsidēšanai. Protams, gadās, ka kāda lielrūpnīca arī bankrotē, jo visam savs mūžs, bet visumā tas notiek retāk nekā mazkantoriem, jo ir vairāk tauku.

Kads tam sakars ar šķēles propelleriem? Tie nav lielražošana, un tie ir tipisks subsidējamais biznesiņš.

Rīga ir gandrīz vienīgais pelnošais reģions, kas uztur visu parējo Latviju (izņemot Ventspili un vēl pāris pilsētas).
Re:N/A

Latvijai ir vajadzīgas nelielas, bet spējīgas ražotnes un aktīvi noieta tirgi. Latvija nav lielvalsts. Pielīdzinājums Ķīnai ir absurds; ja kādreiz pielīdzināta, tad Honkongai. Nabaga Ķīnas zeme un tauta salaista galīgā dēlī, bet Ķīnas komūnistu valdība, piepalīdzot arī amerikāņu biznesmeņiem, iznīcinājusi vienu no savdabīgākām kultūrām uz Zemeslodes - Tibetu.
Re: I.G

Tibeta varbūt bija savdabīga, bet diez kas no kultūras gan tur nekad nav bijis. Agrīns un ļoti nabadzīgs feodālisms ar budisma teokrātijas piedevu.

Kas ķīnas zemē ir dēlī - tā taču aug visātrāk?

Kāpēc mazvalstī nevarētu būt lielas ražotnes? Kaut vai kā somu Nokia? īstenībā jau mums dažas ir - Rīgas un Ventspils ostas, Latvijas dzelzceļš. Ar zināmu piespiešanos - arī Liepajas Metalurgs, vēl daži fabrīķi. Uz tiem mūsu valsts patreiz turās.

Kas mums dos tos "aktīvos noieta tirgus", ja mēs nevarēsim piedāvāt masu patēriņa preci, kuras pašizmaksa ir mazāka nekā citiem? Ar šauru nišu produktiem niekoties, protams ir jauki, bet tie neatrisina masu problēmas, apjomi pārāk niecīgi.
Re: I.G

Ak, jā - latvieši vienīgā kultūras tauta pasaulē + lielummānija + xy = pašreizējais stāvoklis. Kas ir nabadzība? Kāda - garīgā vai materiālā? Tibetieši bija abejādi bagāti. Viņi dzīvoja savu dzīvi un neprasīja ne no viena "palīdzību"; - lai viņus nokauj un iznīcina viņu vērtības. Pasaules vēsturē un arī šodien ir acīm redzama traģiska tendence, kad daļa cilvēku iedomājas, ka viņi zin par citiem labāk, drīkst citiem norādīt pareizo ceļu kā dzīvot un, ja tie to nepieņem - izdarīt to ar varu. Latvietim derīgi atcerēties: "Augstāk dzied cīrulītis, par visiem putniņiem, Augstāks Dieva padomiņis pār šo visu pasaulīt'."
Neko par šausmīgo piesārņotību Kīnā un tās sekām neesi lasījis un redzējis? Pagaidi, kad kāds no tiem ķīniešu vīriešu miljoniem, kuŗiem pietrūkst sieviešu, atskries līdz Latvijai un noņems Tev sievu, tad sapratīsi.
Ja Tu nepratīsi salabot savu autiņu, vai Tu mācēsi tikt galā ar autorūpnīcu? Vai tikai nebūtu loģiski sākt ar nelielu uzņēmumu - kur izdevīgāk iegūt izejvielas, kā labāk apgūt ražošanas procesu, kur atrast noderīgus speciālistus un uzticīgus strādniekus, vai darbs tiek veikts pietiekami labi, kādi ir darba apstākļi, ko darīt ar atkritumiem, vai gala produkts ir tik īpašs un labs, lai varētu konkurēt, kur, kā atrast pircējus, kādus, laiks kamēr izveido klientu tīklu un, protams, nauda. Kad labi darbojas un atmaksājas kaut kas neliels, to vienmēr var paplašināt un uzlabot. Bet ja sagrābjas milzīgus + vēl lielus kredītus un nespēj tikt galā vai tā lieta neiet? Bankrots. Pirmajos gados kāds sagrābās lielākas zemes platības, apsēja ar pļavu zālēm, pat nopļāva... skaisti sidrabaini vāli pēc kārtējā lietus gāziena... pabāzu roku apakšā un izvilku sauju - sasutusi brūna, tā arī palika. - Nevar celt, ko nevar nest.
Re: I.G

ta tas mulkibas nav ko klausities :)
visas valstis megarupnicas turas uz nodoklu maksataju naudu.
par latviju runajot vieniga riga ir ta kas veido milzigus minusus.
novados un pasvaldibas izdevumi ir mazaki neka ienemumi. vienigi riga tere vairak neka ienem.
tadel nevajag kaut kadas mulkibas runat.
vienmer ir latvija uzturejusi milzigu ierednu armiju riga no kuras nav apsoluti nekadas jegas. ka ari atbalstamas rupniecibas un tt.
mes esam maza valstina kura spetu but pie bagatakajam valstim.
un nevis milzigu rupnicu del bet tiesi mazu kompaktu uznemumu del.
Re:

"visas valstis megarupnicas turas uz nodoklu maksataju naudu"

Vai nebūs nedaudz parspīlets? Vai tuvāk patiesībai nebūs ka atsevišķas megarūpnīcas reizēm tiek paglābtas no bankrota (sociālas stabilitates vardā - tieši kā mūsu mazo uzņēmumu vai lauksaimniecības subsidēšana) par nodokļu maksātaju naudu, kas iegūta no parējo megarūpnīcu - tieši un netieši - maksātajiem nodokļiem?

Latvijā praktiski vienīgi Rīga un Ventspils veido milzīgus plusus. Tās ir vienīgās, kas ir donori pašvaldību izlīdzināšanas fondā, praktiski visi citi no tā partiek. Nerunājot par bezdarbu, kas citur ir lielāks, algu līmeni, kas citur ir zemāks.

"Pasaules vēsturē un arī šodien ir acīm redzama traģiska tendence, kad daļa cilvēku iedomājas, ka viņi zin par citiem labāk, drīkst citiem norādīt pareizo ceļu kā dzīvot "

Jā, tā tas ir bijis un tā tas vienmer būs. Nav it nekādu pazīmju, ka šī cilvēku tendence mainītos. Kas var atļauties dominēt, tie dominē, un neko tu tur nepadarīsi. Šai sakarā, ir naivums jūsmot par Tibetas, vai citu supernabadzīgu teritoriju "kultūru". Nez vai tu pats gribētu pie tādas kultūras dzīvot?
Re:

ka var rakstit kad riga ir plusa ja tiesi patreiz atzist rigas budzetu ka lielu minusu?

gan ventspils gan liepajas budzeti ir daudz pozitivaki

par bezdarbu runajot kurzemes puse bez darba ir tie kas tiesam negrib stradat. bet savukart tie kas ir kaut kada aroda meistari tiek burtiski uz pusem plesti.

ka var krievu ciemu saukt par latvijas barotaju un donoru.

tiko atcerejos lidzigu tekstu kad padomijas laikos izradas latvija bija tik atpalikusi kad krievijai nacas visu savu naudu sagruzt ieksa attistibai :))))

cik var malt to izbijusho padomju demogogiju?

nu nav vairs tie laiki lai slavinatu krievu ciemu rigu, un kolhozus.
tagat ir laiks lai attistitos un vis butu kompakts un konkuretspejigs nevis milzigas rupnicas ar apsoluti bezjedzigiem izdevumiem un speju pastavet tikai ar atbalstiem.

starp citu cik es zinu pazistamos uznemejus pilnigi neviens neprasa nekadas supsidijas, jo reali stradajot un attistoties nav ne vajadzibas ne laika lugties pabalstus.

prieks tam ir riga kas tikai druka iesniegumus un grabj atbalstus.
Re: N/A

Nejauc pilsētas budžetu ar pilsētas devumu IKP un nodokļos.

Kapec tu domā, ka milzīga rūpnīca noteikti nozīmē arī bezjēdzīgus izdevumus un atbalstu?

Visi lauksaimnieki prasa un lieto subsīdijas. Ievērojama daļa " mazo un kompakto" pēc būtības arī tiek atbalstīti - ar nodokļu atlaidēm, visādām atbalsta programmām. Uz lielo rēķina.
Re: N/A

..... es velraiz atkartoju.....
man ir loti daudz zinami uznemeji kuriem nav ne laika ne vajadzibas kaut kadam atlaidem un atbalsta programam.
tas izmanto lielie uznemumi.

es saprotu kad varbut ir iestastitas tadas mulkibas kad tikai riga kaut ko razo un tt, bet ko tad isti riga razho? :)))
analfabetiskus ieredznus? :))
Re: N/A

Konkrēti kādas atlaides un atbalstu izmanto lielie uzņēmumi un cik?

Tu nemaz nezini ko Rīgā ražo, bet dziedi, ka neražo neko? Varbūt vismaz vari nosaukt ko un cik ražo ārpus Rīgas aglomerācijas?
Re:-;?-

Autors: ?
Datums: 06.11.10. 12:25

Kas tev traucējis kļūt par talantīgu saimnieku?
---------------------------------
JK . -?-, lai nu kā ar mani , bet pārliecinoši labākajiem ,talantīgākajiem likumu neievērošana ir neizdevīga! Pie mums likumus demonstratīvi neievēro jau sākot ar tiesnešiem , tapēc ari jaunie un talantīgie no Latvijas aizbrauc ! Jābrīnas , ka -?- to nav pamanījis! Ku-kū!
Re:-;?-

arpus rigas razho
piena produktus
kokmaterialus
koka izstradajumus
metalapstrade un parstrade
kurinama razhoshana
kimijas preces
plastmasas izstradajumus
lauksaimnieciba graudus,
miltu produktus
lopkopiba
gala
putnkopiba
zvejnieciba
biskopiba
apgerbu razosana
autorupnica
papira razosana

apnika rakstit....

un kas ir riga? laimas sokolade un dzintara smarzhas? :)))))
un vispar ja reiz nezini pat to kad lielas rupnicas reali dzivo tikai uz atbalstiem, un tiek turetas darbavietu del, tad ipashi nav par ko diskutet.

pie tam ja krievu ciemu uzskati par pasaules centru tad automatiski tavi argumenti jebkada joma paliek nevertigi :)
Re:N/A

Visa ārpusrīgas lauksaimniecība kopā satāda tikai ap 2% IKP.
Koki - jā, tiek cirsti mežā, bet liela daļa to komercvērtības tiek pievienota Rīgas rūpnīcās un ostā.
Un vispār, ja reiz nezini, kas vēl bez Laimas ir Rīgā un cik konkrēti kura rūpnīca saražo, tad kads tev pamats apgalvot, ka Rīga nav nekas? Krievu par daudz, tāpēc nedrīkst neko labu pr Rīgu teikt?
Re:izmirusī pilsēta.

Biju Daugavpilī un savu produkciju tur neredzēju.Arī strādniekus un zemniekus neredzēju.Izmirusī pilsēta.
Re:izmirusī pilsēta.

par kokiem runajot komercvertiba viniem tiek pievienota kokapstrades uznemumos kuri atrodas tomer arpus rigas.

es protams nesaku kad riga nav neka bet vinai ir ari vienkarshi milziga ierednju armija kuru vina reali nevar uzturet.

par krieviem runajot ne jau parastie cilveki ir vainigi bet pilsetas vadiba kurus pat par krieviem ipashi nenosauksi jo vini censas iznicinat riga gan krievus gan latvieshus.

starp citu tiko apskatijos izradas kad mums eksports menesi ir ap 460 miljoniem Ls un imports ap 547 miljoni.
tatad ja piespiestu kaut mazu dalu bezvertigos ierednjus stradat attistities un razhot tad iznaktu kad mums eksports parsniegtu importu...

starp citu lauksaimniecibas rezultata jarekina ari elja degviela un parejie izstradajumi kas saistiti ar kauksaimniecibas produktu rezultatu.
Re: N/A

Lauksaimniecības rezultats ir tads kāds tas ir - ap 2%. Vairums parstrādes notiek pilsētas un to tikpat labi vai pat labāk varētu darīt ar importētiem produktiem. Jo tie ir lētāki, mūsu lauksaimniecība tiek smagi subsidēta, jo ir mazražīga.

Ierēdņu armija (to, kam ierēdņa statuss) nemaz tik liela nav, zem 20 000, un Rīgā nav pat puse tās - vairums sēž rajonu pilsētās un novados. Tur gan ierēdņu īpatsvars ir nejēgā liels.

Tie ierēdņi labprāt stradatu ko ražīgaku un labak apmaksatu, ja kāds varetu sakarīgu darbu piedavāt. Bet mēs jau neciešam darba devējus, dzenam prom potencialos investorus - nupat atkal viens cūku lielfermas projekts noairēts. Laukos nav ko darīt, bet kad kāds piedavā investēt, pie tam jomā, kam lauki domati, kas tur izsenis piekopta - izrādās, mēs nemaz negribam. Smirdot, pelnīšot svešie...

Bet koku galvenā vērtība tiek pievienota uz šosejām un ostās. Laukos parstrāde nozīmē vien zāģēšanu, nopietnākas lietas - mēbeles, finieris - ir pamatā Rīgā.
Re: N/A

ieredni nav spejigi stradat citu darbu jo vieniem vienkarshi intelekts to nelauj.
esmu parliecinajies valsts iestades uzdodot nedaudz sarazgitaku jautajumu par 2x2 :)))
cik zinu uz doto bridi ierednu aparats ir ap 60 000 "darbiniekiem"

musu pashu razotajiem lauj attistities loti labi, tagat tiek ierobezoti mistiskie projekti kur pamata slepjas vieglas naudas taisisana kam ar razosanu nav nekada sakara.

cik zinu tad tukuma venspili liepaja talsos kuldiga ir loti veiksmigas kokapstrades razotnes kuras ne jau zage bet parstrada kokmaterialu.

kadel saukt musu lauksaimniecibu par mazrazhigu ja krievu laikos razigaka par latviju skaitijas tikai ukraina?

starp citu tieshi musu zeme skaitas augsnes zina pat loti razhiga. vienigi salidzinajuma mus maz subside, salidzinot ar eiropu.
Re: N/A

Ierēdņi valsts civildienesta izpratnē mums ir ap 14 000.

Kopā no valsts budžeta algoti - ap 200 000, no tiem izglītības sistēmā 76 000, valsts kapitālsabiedrībās (medicīna, transports, enerģētika) 17 000, pašvaldībās - 97 000. Kā redzi, pašvaldības ir tās, kurām štats uzpūsts

Bet par ražību - mūsu cilvēka darba stunda rada 3x mazāku vērtību nekā vidēji ES. Kāda te ražība? Un augsne mums tālu no melnzemes apgabalu ražības, par reljefa nelīdzenumu, klimata aukstumu un slapjumu nerunājot. Lauksaimniecības produktu pašizmaksa mums var konkurēt iekšēja tirgū tikai dēļ nožēlojami zema algu līmeņa. Par pasaules tirgu bez smagām subsīdijām vispar nav ko runāt.
Re: N/A

tad jau zviedrijai butu sen jaizput jo tur ir vieni vienigi akmeni :)

par ieredniem es runaju par visiem kopuma ta ir vienkarshi serga :)

klimats tiesi tadel mums skaitas razigs un augligs jo mums ir gan ziemas gan mitras vasaras tatad tropi un ziemeli viena vieta.

musu darba vertiba ir mazaka tadel kad eiropa tiek pilnigi viss subsidets no valsts un pie tam nopietni nevis ta ka pie mums. vienotie platibu maksajumi ir tiesi 10 reizes lielaki.
katram produktam nak lidzi lielas subsidijas.
protams pagaidam mums lidz tam ir talu kad reali padarot niecigu darbu sanem milzigu algu.
Sveiciens

Daudz baltu dieniņu saules mūža Latvijai!
Lai dzīvo "RAŽOTS LATVIJĀ"!
Re: N/A

Zviedrijas akmeņos ir lērums izrakteņu. Un ne jau no lauksaimniecības tā tagad dzīvo. Un Zviedrijas DR daļa, ja kas, ir stipri labvēlīgāka lauksaimniecībai nekā Latvija.
Baigi ražīgais mums klimats, kad aktīvas veģetācijas periods vien drusku virs 100 dienām, un arī tad saule tāda šķidra, ziemā izsalst viss izņemot atsevišķas, ne tās ražīgākās sķirnes, lopi jāizmitina kūtīs un tiem jāgādā ēdamais visai ziemai, kamēr citur tādas problēmas nepazīst.

Musu darba vertība ir zema tāpēc, ka mēs maz saražojam (persona laika vienībā), jo tehnoloģijas švakas, apjomi ražotnēs par maziem, prasmju pietrūkst. Tam nav it nekāda sakara ar subsīdijām, tās Eiropā maksā tikai lauksaimniecībai, un tajā jomā mums vispār nav ko līst - nu nav šī piemērotākā vieta. Ja mēs zemniekiem maksātu algas ka Eiropā, mūsu kartupeļi vispar būtu zelta vertībā un pat uz vietas un ar visām subsīdijām tos ne ar kādu patriotisma piedevu neizdotos notirgot.
Re: N/A

eiropa cenu starpibu piemaksa valsts tadel ari produkti nav zelta verti :)

un vispar lasot ko raksti nesaprotu kadel tu vel te atrodies?
sen bija laiks braukt dzivot tur kur saule spozaka un zale zalaka. :)

interesanti kad eiropa uzskata musu klimatu par labako, bet mums atrodas tadi kas censas visiem spekiem nomelnot to ko citi atzist....

kadel piemeram baltkrievi ir tada sajusma par musu piena izstradajumiem? doma viniem lopkopiba pasiem nav?
kadel vini ieperk no mums piena produktus daudz dargak neka pasu produkciju?

kadel 70% lielbritanijas sieru razo latvija? nevis piemeram polija kur tas butu izdevigak gan cenas gan attaluma zina.

kadel krievija perk musu galas un miltu izstradajumus, lai gan viniem ir "labaks" klimats un letakas cenas?
tiesi tadel kad mes esam labaki musu produkcija ir labaka un konkuretspejigaka.

un kas doma savadak tam reali sija zeme nav ko meklet. jo nevajag piespiest dzivot sevi zeme kuru neciena un nevar ciest....
Re: N/A

Eiropa piemaksā tikai fiksētu subsīdiju. Ar to vien mūsu lauksaimniecība nav konkuretspējīga.
Kur tu esi dzirdējis, ka Eiropa mūsu klimatu uzskata par labāko?
Vai tad baltkrievi ir ar mieru mūsu piena produktus arī pirkt? Par nėsubsidetām cenām? Konkrēti ko un cik?
Pie mums ražo 70% tikai vienas konkrētas, viņiem eksotiskas siera sķirnes, tas pat 1% nesastada viņu kopēja siera pateriņā
Cik un ko Krievija pērk no gaļas un miltiem?

Es nekur neesu teicis, ka šī zeme slikta, ka to nevaru ciest. Tikai ka šai zemē nav jāmāžojas ar lauksaimniecību.
Re: N/A

diezgan daudz dzirdeti eiropas valstu profesoru atzinumi par musu klimatu.
cederas siers nav eksotisks bet gan pamatskirne ko vini patere :)))

man liekas kad vienigais iemesls kadel atbildi ir lai varetu parunat mulkibas :))

sij zeme lauksaimniecibai vajadzetu but primarai.
balkrievi saslegushi loti daudz ligumus pec vinu delegacijas apciemojuma pagaisvasar, par piena produktu piegadi.

vienkarshi neizklausas logiski kad eiropas zemnieki spetu sarazot lauksaimniecibas produktus bez milzigiem atbalstiem.

vajag aizbraukt kadreiz apskatities ka viniem notiek darbu sadale.
tada veida saimniekojot pie mums apsiluti visi bankrotetu pirmaja gada.

man ir vairaki pazinas kuri iztiek no ta kad viniem ir ap 15 govim. un vini vinas neslauc vai netur galai,
viniem maksa pietiekoshas subsidijas tikai par to kad viniem tas govis ir, un ar to naudu viniem pilnigi pietiek.
kada tur vel konkuretspeja?
nodod pienu eiropas zemnieki vismaz div vai trisreizdargak neka piens pec apstrades maksa veikala plauktos.
tadel ludzu iztiksim bez mulkibam, es labprat padiskuteju bet ja ir sajuta kad sitos ka pret sienu tad ir mulkigi.
vajag nevis lasit statistiku un citet mulkigus datus kuriem ar realo pasauli nav nekada sakara bet skatities ka notiek realaja pasaule.
Re: N/A

Par sieru. Anglis vidēji apēd 12.3 kg siera gadā, 60 M angļu 500 000 tonnas gadā. Latvijas siera eksports mērams dažos desmitos vai, maksimums, simtos tonnu. pat % desmitdaļa neiznāk. Preiļu siers, par ko te visdrīzak runa, gadā saražo tikai dažus tūkstošus tonnu siera, no kura vairums tiek apēsti tepat.

"diezgan daudz dzirdeti eiropas valstu profesoru atzinumi par musu klimatu"
Kas, kur, kad tadas blēņas teicis un kur tas publicēts?

"sij zeme lauksaimniecibai vajadzetu but primarai"
Šai zemē 10% darbaspēka lauksaimniecībā saražo ap 2% kopprodukta, tātad ap 5x mazāka ražība kā citās nozarēs. REiropā tipiski lauksaimniecībā strādā ap 2% darbaspēka un saražo 2-3% kopprodukta, pie kam viņu kopprodukts uz cilvēku ir 2-3x lielāks nekā mums. Tatad viņi lauksaimniecībā ir vismaz 10x ražīgāki nekā mēs. Pie tam, te nekur nefigurē subsīdijas. Kas te notiks, ja visi (vai ievērojama daļa) sāks tā niekoties? Cik zemu tad mūsu labklājība kritīs? Lauksaimniecība mūsdienās ir primāra tika atsevišķās sevišķi nabadzīgās tropu zemēs.

Piena iepirkuma cena Eiropā ir tikai mazliet augstāka nekā mums - ap 20 santīmi litrā. Vēl apmēram 10% no tā dod viņu lielākās subsīdijas. Viņu rentabilitate ir no labākiem dabas apstākļiem un daudzkārt lielākiem mērogiem, tipiskā fermā ir simti, pat tūkstoši lopu.

Gribi teikt, ka tā pasaulē nenotiek? Tad lūdzu paskaidro kā notiek - ar visiem cipariem.

Ienākumi no vienas govs nevar parsniegt dažus simtus latu gadā. Ja tas ir iztikas avots, lai dzīvotu pēc mūsu priekšstatiem daudz-maz normāli (vidējā alga 350 Ls), minimālais govju skaits ģimenes fermā jābūt vismaz ~30 - un tas pie nosacījuma, ka nekādi uzkrajumi netiek veidoti, nekādi kredīti nav jaatmaksā. Jebkas mazāk ir tikai hobijs, kas jasponsorē no cita darba.
Re: N/A

Runājot par cipariem, piekrītu. Latvijā pa gadu max no 1 ha var izspiest 100 Ls
Re: N/A

no govs pienu izslauc 25- 30 litri diena ok nemsim mazako 25litri iepirkuma cena 0.20ls
tatad diena no govs iegust 5ls bet ta ka patreiz lopkopji veiksmigi pasi parstrada pienu tad no govs var ap 10 ls diena dabut. ja rekina kaut vai pus gadu razibu tas sanak jau ap 1700 ls no vienas govs plus subsidijas par ganibam plus maksajumi par lielopiem gala rezultata no govs mazakais gada ir 2000ls
norekinot kaut pusi nost izdevumos paliek menesi ap 100 ls no govs.

eiropa ja nemaldos piena iepirkuma cena bija kaut kur ap 1 eiro jeb pat 1.20 lar litru
Re: N/A

Reķini vien pieticīgak -no vidējas govs (ne jau visas vienlaicīgi ir slaucamas) iegūst līdz 5000 litrus gadā un nodod to par ~15 santīmiem =750 Ls bruto gadā, no kā vismaz puse aiziet barībai, elektrībai, degvielai, aprīkojumam, amortizācijai, zālēm u.c. Tiešā pārdošana arī ir koks ar diviem galiem - tā prasa vismaz vienas papildus personas darbu (visai mazražīgu), izdevumus degvielai un mašīnai, tā ka gala rezultātā var vēl mīnusos palikt, it īpaši, ja sadomā būt godīgi un maksāt nodokļus. Vairums lauksaimnieku jau nodokļus vispār nemaksā... Bet bērnus skolo, arstējas utt gluži kā nodokļu maksātāji.
Ko nozīmē - pārstrādā? Priekš nopietnas rūpnieciskas parstrades dažu desmitu govju ferma ir daudz par mazu. Ja domāts amatniecisks roku darbs - tā ražība nekad nebūs konkurētspejīga, ja vien algas nebūs nēģeru līmenī.

Patreiz vidēja piena iepirkuma cena Eiropā ir 27 eirocenti/kg. Jaunzēlandē, kur piens ir reāli rentabla prece, bez kādām subsīdijām - 17 eirocenti/kg. Eiropas subsīdijas tipiski pievieno ap 10% bruto ienākumiem.
Re: N/A

vispar jau lauksaimnieki ir tie kas nodoklus maksa jo nododot piena produktus jeb graudus vai vienalga ko, nakas maksat nodoklus gribot negribot :)

ta ka mazam saimniecibam ir nu vismaz 30 govis tad atdeve tomer ir.

nav jau tas kas pilseta sedet neko nedarit un algu sanemt, bet ir dazadi cilveki.
ir liekezhi un ir tie kas strada razo un liekezhus uztur, tas pat ir normali vienigi kaut ka par daudz tie liekezhi savairojushies. :)

bet ja skatas salidzinoshi tad nezinu lauku saimniecibu kur nebutu vismaz viens auto dators internets un tt.
es pielauju kad pilsetas ir tadi kas pat nezin kas ir internets, un nekad nav pie auto stures sedushies.....

cik man laukos apkart kaimini zinami tad katram ir vismaz kads biljards galda teniss golfa plavina jeb kads zirdzins savam priekam iegadats, pie tam nopelnits nevis uz valsts rekina iegadats....
Re: N/A

viss ir bet tv nav ?
Re: N/A

un tos zinātniekus kuri teica ka Latvijā klimats labs gan nosauc ! pietiks ar trim
Re: N/A

Ar 30 govīm patreiz var izdzīvot, bet tā Eiropas labklājības līmeni sasniegt nevarēs nekad. Un īstenībā arī izdzīvot var tikai uz patstāvīgas vergošanas un veco padomju laiku tauku (būves, tehnika) reķina, ja būtu jabūvē no jauna, nekas tur nesanāktu. Bez tam, peļņas nodokli kā visi normali uzņēmēji, lauksaimnieki nemaksā. Un vispār pamanās daudz ko no nodokļiem nemaksāt.

Un lepni auto daudziem ir uz kredīta - tagad vaimanā, ka nevarēs atdot...

Bet tos zinātniekus nosauc gan.
Re: N/A

es vienkarshi runaju par patreizejo variantu, kad pa tv rada pa pilsetas ielam klistam bezpajumtniekus kas ir izsalkushi un tt, tai laika kad laukos trukst darbaspeka.

nuuu lepni auto uz kredita nemtie galvenokart ir pilsetas tiem kas bija nekustamo ipasumu "magnati" kuriem patreiz ir jau salikti liegumi vai bankas nem nost.

ir man zinami samera daudz zemnieki kuri buve jaunas ekas perk jaunas tehnikas un pamanas vel neiebraukt minusos. ja vel butu eiropas limena subsidijas tad varetu saukt pat par bagatiem.

par musu klimatu esmu vairakkart skatijies vai nu discaveri vai nateonal geografija.
tur profesori biezi musu klimata zonu sauc par pat loti augligu un perspektivu.

ne nu isteniba jau man nav vajadzigs ieskaidrot kad paedis cilveks ir labaks par needushu.
man ka kartigam latvietim vajadzetu labak priecaties kopa ar parejiem par to kad visi samukushi pilsetas uz doto bridi grauzh brugi, ka neka mani tas neskar :))

es vienigi neitrali vareju paargumentet, bet ja ir tada nosliece novelet dzivot pilsetas tad ok :)

bet man ir ari paris pazinas kam ir pilseta dzivoklis........
nenovelu to pat ienaidniekam.
ja ir sava maja tad protams dzivot var it seviski ja ir kadi biznesi arpus pilsetas.

es varu ta jus apgaismot jo man ir gan pilseta gan dzilos laukos majas, ir gan pilseta gan arpus mazi biznesini, un ari esmu bikin pabijis, un nedaudz darbojos eiropas valstis, lai varetu samera droshi runat.
Re: N/A

Strādāt pilsētā nepavisam nenozīmē arī dzīvot pilsētā.

Klimata zona plašākā nozīme varbūt arī kādam liekas priekš kaut kā (kā konkrēti?)perspektīva, bet lauksaimniecības produkcija uz platības vienību tik un tā paliks vismaz reizes 3 mazāka nekā siltajās zemēs. Un globālas ekonomikas apstākļos, kad visam ir pasaules tirgus cenas, tas nozīmē ka ir jēga audzēt tikai grūti glabājamus vai transportejamus produktus vietējam patēriņam (svaigo pienu, piemēram).

Un nemaz bezpajumtnieki bariem pa pilsētam neklīst, es pat teiktu, ka laukos tādu īpatsvars ir lielāks, it īpaši ņemot vērā to nozēlojamo stavokli, kādā ir daudzas lauku dzīvojamās mājas. Laukos hroniski nav ko darīt, cilveku tur ir par daudz (>10% strādājošo, kad citur civilizētajā pasaulē lauksaimniecībā strādā ne vairāk par 3%), un daudzi esošie ir nodzērušies. Mūsu lauki pardzīvo smagu emigrācijas laiku, un aicinājumi uz idilliski zaļo viensētnieka naturālās saimniecības dzīves veidu tādos apstākļos skan groteski un bezatbildīgi.
Re: N/A

es tiesam nezinu kada rajona ir tadas nodzerushas viensetas?
un ari laukos bezdarbnieku neesmu redzejis.
vienkarshi laukos tam nav laika jo ir jastrada un japelna naudina prieksh pilsetas dikdieniem :)
nu lab nav jau ari pilseta nekas slikts, bet piemeram izbraucot cauri kaut vai rigai no viena gala lidz otram var redzet labi ja simts realas darba vietas un cilveku tukstoshus kas ir vienkarsha bezvertiga massa kas ir tikai teretaji.

uz katru mazako firmu ir paris gramatvedes sekretares gramatvezu paligi direktora vietnieki un aizvietotaji, vienuvard sabiedribas pabiras.
Re: N/A

-?- , paldies par informāciju! Jums nu gan ir pacietība ielaisties sarunā ar tādu kā N/A , kurš man izskatās pēc izbijuša padomju priekšnieka .
Re: N/A

N/A pazīstu personīgi, cūku fermas direktors
Re: kalns dzemdēja peli

www.diena.lv
Latvija varētu kļūt ar valsti ar savu mākslīgu zemes pavadoni.Ventspils augstskola kopā ar Ventspils tehnoparku gatavo palaist orbitā Latvijas māksīgu zemes pavadoni Venta-1.Tas dos signālus jūras kuģiem un palīdzēs radiosakariem.
Plāni protams supergrandiozi,tikai diez vai reāli.Un izmaksas ir astronomiskās.Tā kā diez vai ir iespējams.Ko par to domā ?-$ un citi ekonomiku pārzinošie foruma dalībnieki?
Re: kalns dzemdēja peli

Izmaksas ir normālas priekš tāda daikta un iespejams tas ir, tikai ar kuģiem un sakariem tur nav nekāda sakara - tas daikts domāts studentu praktizēšanās vajadzībām un nekam vairak.
Re: kalns dzemdēja peli

Saprotams,ka līdzīgi projekti,tāpat kā gatavošanās pasaules hokeja čempionātam ir laba viela budžeta zāģēšanai.Un inovatīvās darbības imitācijai.Bez gala rezultāta.Kalns dzemdēja peli...
Re: ?

Manuprāt labāk nodarboties ar lauksaimniecību un reālā materiālā produkta radīšanu.Tik kur tad tā lauksaimniecība?Traktorus jau var sapirkt vai pat saražot cik uziet.Tik ko tad sēdinās uz to traktoru? Neba jau rīdziniekus.Riteņu traktors jau nav PORSH priekš meičām,lai laukā nesagāzt,ja ar kāju pedāli nesagāzt.
Bet par arājiem...Kur tad viņus atrast?
Re: ER2

Ja mēs ierobežosim studentu programmas ar traktoriem un citām "materiālā produkta radīsanai" derīgām lietam, tad viņi muks prom vel intensīvāk nekā līdz šim. Un ne jau arāji šai zemei vajadzīgi, aršana te nav konkuretspējīga ar siltajām zemēm un ilgtermiņā (ņemot vērā, ka lauku subsīdijas reiz beigsies) var nodrošinat tikai nožēlojamu dzīvības vilkšanu. Vot kad iestāsies atkal akmens laikmets un globālie sakari partrūks, tad varēsi pļāpāt par aršanu.
Re: ER2

par arshanu runajot mums butu izdevigi razhot biologisko partiku kas var but ari mazakos apjomos, un pieprasinums tikai pieaug :)

starp citu paldies izsaukuma zimei par labiem novelejumiem, jo attistitas cuku fermas direktoram paris simti tukstoshi ir tikai kabatas nauda.
es ceru kad tavi novelejumi piepildisies :))
Re: CAF=RVR?

Madridē ir noslēgts līgums starp uzņēmumu Pasažieru Vilciens un kompāniju CAF par 34 jauno vilcinu piegādi Latvijas Dzelzceļam.Paredzēts ka šo vilcienu ražošanas lielākā daļa tiks veikta Rīgas Vagonu Rūpnīcā.Cer piesaistīt Eiropas naudu.
Šis konkurss jau arī ir ilgi spēlējošā plate.Tik nav saprotams,kāds darbu apjoms tiks veikts.Un arī tik liels vilcienu skaits nav vajadzīgs,ja jau daļa tāpat netiks izmantota,ja nav pasažieru plūsmas.Unn kā tiks veikta tehniskā adaptācija mūsu apstākļiem?Vai tie būs tikai līdzstāvas vilcieni,vai divsistēmu-līdzstāvas un maiņstrāvas.Bet lai attīstītu šadu ražošanu ir nepieciešams valsts atbalsts,kas ir pats galvenais.
Re: CAF=RVR?

Premjerministrs V.Dombrovskis cer,ka Vienotības pārstāvja Štokenberga iecelšana Pasažieru Vilciena valdē palīdzēs atrisināt vilcienu piegādes jautājumus.Līgums ar CAF tiks pārtaisīts.
Nu re,iznāk,ka vienmēr un visur pats galvenais ir Valdošās Partijas griba.Bet ja tās nav,tad nav vairs VEF,Slokas Papīrfabrikas un cukura nozares.Un puse dzelzceļa līniju un ritoša sastāva ar nav.Nolikvidēja.Ar līniju uz Ērgļiem,kaut te rakstīja sāpju vēstules.Vai ar RVR bez varas gribas būs tāpat?
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
  
 
DELFI darbs
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.