pastāstiet nejēgam par eļļu

Ja servisa norādījumos rakstīts - jāveic kārbas eļļas maiņa pēc 1000 un pēc tam pēc 20000 km, tad vai tā ir tā pati eļļas maiņa kas parasti ik pa 10K km jāveic, vai arī mašīnai ir divas dažādas eļļas maiņas - motoram (vai kam nu tur) un kārbai??? :)
Re: pastāstiet nejēgam par eļļu

Vai automašīna GAZ-53, 1977.gada? Jo tikai tam ir viena veida motors ar vienu vienīgo manuālo kārbu.
Re: pastāstiet nejēgam par eļļu

automātam ir regulāri jāmaina kārbas eļļa. Cik bieži ? To lasi savas mašīnas manuāli vai jautā servisam, kas strādā ar tādām mašīnām.
Re: pastāstiet nejēgam par eļļu

bladj. ik pa 10K jau sen nav. tas ir ūberveciem šrotiem. tagad ir 15-30K starp eļļas maiņām. tā kā opredeljis
Re: pastāstiet nejēgam par eļļu

Jautājums bija - vai mašīnai ir veicamas divas dažādas eļļas maiņas, vai runa ir par vienu un to pašu. Tas ir - ja aizbraucu uz servisu mainīt eļļu, tad ar to tiek saprasta eļļas maiņa kārbā vai ir arī kaut kāda cita eļļas maiņa ik pa laikam veicama, ne tikai kārbai.
Re: pastāstiet nejēgam par eļļu

Visbiežāk maina motora eļļu kopā ar filtru. Automātikai kārbai arī obligāti jāmaina eļļa, parasti retāk kā motorā. Ticu, ka jaunām mašīnām maina eļļu arī manuālājās kārbās, bet nezinu nevienu , kas mainītu eļļu 8-15 gadus vecu mašīnu manuālās kārbās.
Re: pastāstiet nejēgam par eļļu

Paldies, tātad motora eļļa jāmaina kā uzlīmē noteikts pēc 10000 un bonusā arī vēl automātiskajā kārbā, kā gatrantijas talonā noteikts. Sanāk pēc kādiem 1000 km jāmaina abas eļļas :)
Re: pastāstiet nejēgam par eļļu

Meh. kaarbaas ellja ir ielieta uz visu auto muuzju, taa nav jaamaina, kaut gan par skaadi nenaak ik pa 60-100 Kkm nomainiit.
Re: pastāstiet nejēgam par eļļu

un pofig kāda eļļa tiek lieta un kur tiek lieta un auto jauns vai vecs arī pofig :D
Re: pastāstiet nejēgam par eļļu

bladj. ja tev ir jauns auto no salona, tad ir obkatka, bladj! tāpēc runā skaidrāk, nahuj!
Re: pastāstiet nejēgam par eļļu

te ieprieksh viss tika izrunaats, ja nu tik tizls un pats nejeedz apskatiities...http://forums.delfi.lv/read.php?f=94&i=14054&t=14054<\/a>
Re: tm

Nav jauns (7 gadi), bet garantija ir pēc automātiskās kārbas remonta. Garantijā noteikts, ka kārbai eļļa jāmaina pēc 1000 km pirmo reizi. Tai pat laikā, mašīnai ir uzlīme, ka kārtējā eļļas maiņa (tā kas ik pa 10000 km) jāveic tad un tad. Līdz tam atlicis tikpat - apmēram 1000 km. Tāpēc gribu zināt, vai tā ir viena un tā pati eļļas maiņa, vai arī tā, kas uz novelcenes, attiecas uz motoru, ne kārbu. Nu kas tur ko nesaprast :)
Re: tm

johaidii, kas veel rakstiits uz taas suuda uzliimes?? ir kaut kaadi cipari, piemeeram 15w 40??? vai elljas nosaukums.. nevar buut m, ka rakstiits tikai ka ellja jaamaina peec 10tk km....automaatam maina ik peec kaadiem 80tk...
Re: tm

Te viens njirgajaas, bet citi baigi nopietni visu liek pie sirdz...
Re:

Vispār jau eļļu (10W40 vai ko līdzīgu) lej motorā, kārbai pienākas hidrauliskais šķidrums (Dot 3 vai līdzīgs), kam pavisam citas īpašības nekā eļļai.
Re:

Aut.kārbai eļļas markas sākas ATF (aut.transmission fluid)... DOT ir standarts.

Es nu gan precizētu šitās lietas tieši savam autiņam, galu galā, automāts ir pietiekami dārga ierīce, lai paļautos uz citu marku datiem.

Ja ir bijis remonts, tad loģiski, ja prasa pirmo maiņu veikt pēc īsa intervāla (piedilst mainītās detaļas..).

Taisnība arī tiem, kas raksta, ka, neskatoties uz "mūža iepildījumu", ir tomēr vērts eļļu pamainīt jebkurā kārbā. Protams, ja tev kaut cik interesē, kas tavā autiņā notiek.
Re:

Ja servisā prasīsi mainīt eļļu, viņi spratīs eļļas maiņu dzinējam. Ja gribi nomainīt ātrumkārbā, tas tā arī jāpiesaka.
Ātrumkārbām eļļas jāmaina stipri retāk kā dzinējam.
Pats mainīju eļļu 9 gadus veca auto manuālajā ātrumkārbā. Ja iegādājies lietotu auto, labāk nomaini visus šķidrumus.
Neesmu redzējis nevienu ātrumkārbu, kur lej DOT3, to parasti lej bremžu sistēmās.
Jālej tas, ko paredzējis auto ražotājs. Nav vajadzības eksperimentēt. Atkarībā no auto markas, manuālajās kārbās var gadīties, ka jālej manuālās transmisijas eļļa, motoreļļa vai automātiskās kārbas eļļa.
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
  
 
DELFI darbs
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.