Svētie Vārdi

Svētie Vārdi
Bhāgavata purāna ir pati tīrākā no purānām, un tajā ir visu pasaules problēmu risinājumi. Kaut arī tā tikusi sastādīta 50 gadsimtus atpakaļ, tā vēsta par daudziem notikumiem, kas notiek tieši tagad un pat par tiem, kas vēl tikai būs.

Daži no jautājumiem, kas tajā tiek uzdoti, ir sekojoši: Kas spēj mūs padarīt brīvus un patiesi laimīgus? Kā mums noturēties laikmetā, kurā dzīvojam – Kalī laikmetā – kad mūžs ir īss, atmiņa un koncentrēšanās spēja pasliktinās, interese par garīgumu ir ierobežota un mūs viegli noved no ceļa viltus skolotāji un līderi? Vēl vairāk, ko mēs varam darīt, lai garīgi progresētu laikā, kurā valda lielas nemitīgu strīdu un liekulības izraisītas nekārtības?

Atbilde ir sekojoša: ir teikts, ka šajā laikmetā atnāks Krišnas inkarnācija Kunga bhaktas formā. Viņš atnāks nevis ar saviem dievišķajiem ieročiem, bet ar saviem pavadoņiem, kuri visi daudzinās Krišnas vārdus. Viņš sludinās skaļas Dieva vārdu daudzināšanas ceļu, kā risinājumu visām problēmām. Viņa vārds ir Krišna Čaitanja.

Harē Krišna mantras daudzināšana ir ārkārtīgi varena un stāv pāri materiālās dabas īpašībām. Tādēļ šāda daudzināšana paceļ cilvēku no ikdienas dzīves darbībām un to sekām, un pārceļ viņa apziņu garīgajā sfērā. Bhāgavata purānā tāpat tiek apgalvots, ka Harē Krišna daudzināšana ir pilnīga metode lai atmodinātu mūsu snaudošo mīlestību uz Dievu. Harē Krišna mantras daudzināšana ir pārpilna ar Krišnas spēlēm un mūžīgo svētlaimi.

Šī daudzināšana ir vērsta ne uz ko citu, kā uz Paša Krišnas atklāsmi. Bhakta savā dzīvē uzstādīs zelta troni Svētajam vārdam un pielūgs to, kā pašu dārgāko un vērtīgāko dārgakmeni. Tādā veidā nebūs nekādas vajadzības meklēt kaut ko labāku.

Jebkurā situācijā centieties daudzināt – Harē Krišna Harē Krišna Krišna Krišna Harē Harē Harē Rāma Harē Rāma Rāma Rāma Harē Harē.

Harē Krišna
Dhīrašanta dāsa
Re: Svētie Vārdi

Man ir simpātiska Tava ticība, laimi, taču es zinu, ka Krišna ir tas pats Maitreja, kas runāja caur savu mācekli toreiz Indijā, kā vēlāk caur Jēzu - Palestīnā.
Rāma - Krišna - Jēzus Kristus ir viena vienota attīstības līnija cilvēces apziņas attīstības vēsturē. Krišna pārstāv to pašu principu, ko Kristus, un proti, kosmisko Mīlestības-Vieduma principu, kas ir mūsu pašreizējā Saules Dieva būtība.
Tagad Kristus-Krišna-Maitreja jau ir pasaulē.
Re: Svētie Vārdi

Tu nevarētu izteikties skaidrāk? Manuprāt tu neko pats neesi realizējis, bet mēģini savienot pats nezini ko , daudz lasi, tas ir tavs klupšanas akmens , jo surogātus ko esi saskatījies vai salasījies , tev nekad nedos skaidrību. Nevajadzētu grābstīties par svešiem viedokļiem , kas nepārprotami ir nepilnīgi, vajag pilnveidot sevi, un tāda ir meditācija un tajā ietilpst Svēto Vārdu daudzināšana , un nav nozīmes kādā valodā tas ir, ir jābūt tikai un vienīgi patiesam pret sevi, nevienam nav nekas jāpierāda , jo kur ir divi viedokļi, iznākumā vienmēr būs trešais, nevis kāds uzvarēs ar savu.
Re: Svētie Vārdi

Ko nozīmē Maitreija? Sanskritā Maja ir ilūzija , vai kaut kas saistīts ar to?
Re: Svētie Vārdi

Piedod, ka iejaucos "tavā lauciņā". Vairs nedarīšu, ja nevēlies. :) Vienkārši domāju, ka esi cilvēks ar atvērtu prātu. Vēlreiz atvainojos!
Re: Svētie Vārdi

Nē, Maitreja vārda tulkojums ir "draudzīgais" vai "laimīgais" - īsti neatceros, bet ar jēdzīenu "maija (izrunā kā "mājā") tam nav nekā kopīga. Viņš ir Pasaules Skolotājs.
Re: Svētie Vārdi

Kas ir pasaules skolotājs?
Re: Svētie Vārdi

Hm, Tev jau vajadzēja zināt, ja Tu zini, kas bija (vai, pareizāk, ir) Krišna. Krišna ir Pasaules Skolotājs (bet caur cilvēku, kas nesa viņa vārdu, darbojās Maitreja, paŗklājoties viņa apziņai, tāpat kā vēlāk viņš to izdarīja kopā ar Jēzu).
Re: Svētie Vārdi

Indiešiem ir pazīstams tituls Jagatguru (izrunā kā džagad guru). Šo titulu piešķīra Mahariši Maheša Jogi Skolotājam, kas bija Šankaračarjas ordeņa valdonis (starp citu, 6. Iesvētīšanas pakāpes Meistars, tātad jau ieguvis 1. solāro Iesvētīšanu; šadus Meistarus sauc par Čohaniem jeb Koganiem, tā ir ārkārtīgi augsta garīguma pakāpe). Arī šī ordeņa dibinātājam Šankaračarjam pārklājās Maitrejas apziņa. Jagatguru tulkojumā nozīmē Pasaules Skolotājs. Vai šis nosaukums ir izmantots arī Krišnam? Es nezinu, jo tik rūpīgi neesmu izstudējis Bhagavadgītu (kaut arī šī svētā grāmata man patīk labāk kā evaņģēliji. Tās pašas idejas, bet indiešu mentalitāte man ir tuvāka kā žīdu mentalitāte, bez tam Bhagavadgīta ir ar lielāku filozofisku vērtību). Būtībā vajadzēja tā būt, jo viņš bija (un ir) Pasaules Skolotājs.
Re: Svētie Vārdi

skolotājs ir tituls, ko sev uz pieres uzsmērē mantkārīgi pedofīli. visus viņus pazinu, visi parasti šizofrēniķi, sākot ar zaratustru, beidzot ar imphotepu. jaunākos kā smits, un kristus es vispār neksaitu, vāji gurķa rullētāji, kurš uz tiem uzķeras labāku nav pelnījis. cilvēki savā lielumānijā un stulbumā ir nepārspējami.
Re: Svētie Vārdi

Jā lielummānija un alkatība, skaudība , naids kas rodas no neapmierinātiem plāniem pārvēršas neprātā.
Re: Svētie Vārdi

un kāds būtu skaidrojums vārdam Laurīcija?!:)
Re: Svētie Vārdi

un kāds būtu skaidrojums vārdam Laurīcija?!:)
Re:

Skolotājs nozīmē zinošo, kas savas zināšanas ziedo nezinošajiem, padarot tos par zinošajiem.
Daži nezinošie uzskata nezināšanu par kaut kādu izcilu privilēģiju, kā "regress", piemēram. Es tādus uzskatu par pamuļķiem.
Re:

Tikai - "purāna" nozīmē caureju. Tālāko piedomājiet paši.

V harju Miške!
Re: juju

Tu pats esi caureja, juju. Vienreiz iebāz tapu savā dibenā un beidz pļ...t!!!
Re: juju

Tu jau uz krišnaītiem esi pārmeties? Tad jau galīgi bēdīgi ar tevi.
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:
  
 
DELFI darbs
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.