Kur palicis ',,ola''?

Kādreiz te izteicās materiālists ,,ola''. Vienmēr konkrēti, īsi un skaidri, bez liekiem vārdiem kā citiem te patīk. Bija gudrs un bija ko pamācīties.

Vai tik viņš nav miris? Ja tā, tad es gribētu aiziet pie viņa kapa un minūti paklusēt. Varbūt kāds zina?
Re: Par olām runāja arhibīskaps Jānis Vanags

https://www.youtube.com/watch?v=IZ9pZOKykgc<\/a>

https://www.youtube.com/watch?v=AvgghP-zG1o&list=PLB1E0A2178A252309<\/a>

Arhibīskaps Jānis Vanags:

Šonedēļ ziņās dzirdēju, ka Eiropa Latviju sodīs par dējējvistu mocīšanu. Tās tiekot turētas sprostos A4 lapas lielumā. Īpašnieki saka – lielāki sprosti esot pārāk dārgi.
Olas lielveikalā var dabūt dažnedažādas. Kuras es izvēlos? Skaidrs, ka lētākās un lielākās. Ne tādēļ, ka man tā būtu spiesta lieta. Vienkārši tāds pircēja reflekss – nopirkt vairāk, maksājot mazāk. Kādu dienu atkal pārnesu mājās lēti pirktu olu kārbu un uz tās atradu uzrakstu, kas izskaidroja zemās cenas noslēpumu: sprostos dētas olas. Gan jau esam redzējuši sižetus par putnu fabrikām, kur inkubatorā izperinātos cālēnus saliek niecīgos būros, no kuriem tie vairs neiziet, iekāms no viņiem ir paņemts viss, ko var paņemt. Olas uz pannas, gaļu katlā, spalvas spilvenos, galvas un kājas – nezinu – varbūt kažokzvēriem citos sprostos. Pat mēslus pārdod mazdārziņu kopējiem.
https://www.youtube.com/watch?v=0FsHC52a6x4<\/a>
Kad Dievs radīja vistu, viņam bija sapnis par vistas dzīvi. Ne jau kaut kas liels, bet tomēr, ka tā varēs čāpot pa pļavu, kašņāt sēkliņas un tārpus. Izperēt cāļus un izvest tos saulītē. Mēs to viņām esam atņēmuši. Pat vārdu neatstājām. Avīzē lasīju, ka tas, ko pērkam veikalā, nav vista, bet radījums ar kodu Ros-380. Kāpēc mēs tā darām? Ne tādēļ, ka mums patiktu mocīt mājputnus. Mēs tikai gribam, lai tie būtu lēti.
Ir cilvēki, kam zemā cena palīdz izdzīvot. Viņus pašus tur kā vistas sprostā. Salīgtus par minimālo algu, kas reizēm kavējas mēnešiem. To, kas aploksnē, saņem kā kuro reizi – dažreiz maz, citreiz nemaz. Kad no viņiem ir paņemts viss, ko varēja paņemt, tad pensijas un slimības pabalsti ir kā jau no minimālā. Kādēļ ar viņiem tā apietas? Viņu saimnieki nav ļauni. Tiem tikai vajag, lai viņi būtu lēti. Tas palielina konkurētspēju. Cilvēkiem, pēc Dieva tēla un līdzības radītiem, atņem Dieva sapni par viņu vienīgo, neatkārtojamo dzīvi. Pat vārdu neatstāj. Vienkārši mazturīgie. Darba devēji to nedara ar nolūku mocīt. Viņi paši jūtas, ka viņus tur sprostā kāds, kas barības ķēdē ir augstāk – nodokļi, likumi, negodīgi konkurenti, nežēlīgi kreditori. Un tā mēs cits citu, pa ķēdīti uz leju. Es vistu, saimnieks mani, Ieņēmumu dienests saimnieku, ministrija dienestu, oligarhs ministriju, velns oligarhu un mūs visus, izņemot vistu…
Mūsdienu ekonomika ir tik globalizēta un peļņas dzīta, ka nevainīgs ikdienas pirkums mani iesaista mežu izciršanā, klimata izmaiņās, naftas noplūdēs, dzīvnieku mocīšanā, bērnu verdzināšanā, diktatoru kukuļošanā, militāros apvērsumos korporāciju interesēs un citās lietās, ko pat nenojaušam. Ko lai dara? Es nevaru izmainīt pasauli. Bet es varu nopirkt brīvas turēšanas apstākļos dētas olas. Tās maksā gandrīz divtik, taču daudzi no mums to var atļauties bez bēdām. Kas no tā? Varbūt viena vista nodzīvos savu mūžu atbilstoši Dieva sapnim. Nav nekas liels, bet mazās lietas nav nicināmas. Laimīgajai vistai tas nozīmē visu. Cilvēkam tas ir mazs ieguldījums, bet svarīgs pavērsiens. Ja esmu ieraudzījis īsto virzienu, bet vēl nespēju tajā lidot vai skriet, tad varu kaut vai nogulties uz to pusi. Ja, pērkot olas, iedomājamies par vistām, nākamreiz varbūt iedomāsimies par cilvēkiem. Visā pasaulē darbojas “Fairtrade” jeb godīgo pirkumu tīkls, kas gādā, lai ražotāji nabadzīgajās valstīs netiktu nežēlīgi izmantoti. Tas darbojas, kad cilvēki ir gatavi samaksāt nedaudz vairāk nevis tādēļ, ka produkts ir labāks vai veselīgāks, bet tādēļ, lai nepazīstams zemnieks otrā pasaules malā saņemtu godīgu samaksu. Sev mēs ar to pērkam izejas biļeti no savstarpējas izmantošanas apburtā loka, kurā ik mirkli pasaulē dzimst baismīgi daudz ciešanu. Mēs mācāmies pa ķēdīti uz leju nevis ekspluatēt, bet atbrīvot. Jo augstāk ķēdē atrodamies, jo vairāk spējam mainīt, taču kaut ko spējam katrs un mūsu ir daudz. Varbūt katrs konkrētais solis nav liels, taču uz pareizo pusi. Bez izmaiņām domāšanā nebūs iespējams izrauties no netaisnības shēmām, no kā cieš tik daudz cilvēku tepat Latvijā.
Gribēdami paši būt kungi savā zemē, raudzīsimies uz Kristu, uz patieso Kungu, kas nāca nevis iesprostot un kalpināt, bet atbrīvot un kalpot. Kas viņu dzina atstāt dievišķo svētlaimi debesīs, piedzimt, ciest un nest krustu? Viņu dzina spēja iejusties mūsu liktenī un apņēmība to mainīt uz labu. Ja meklējam sevī līdzību Kristum, šis ir virziens, kurā vismaz nogulties. Tajā virzienā ir arī Latvijas nākotne.

(c) Svētdienas Rīts
http://www.svetdienasrits.lv/2012/04/22/eiropa-mus-sodis-vai-mes-eiropu-sapratisim/<\/a>

nu tas nu reiz ir superliekulis... kaut vārdiņu atvainodamies būtu bildis, ka PATS PERSONĪGI, un ar visu savu sapelējušo kantorīti, korītī aicināja mazturīgos labprātīgi salīst ESas sprostā! un Latvijas lauku dzīve ar brīvē turētām vistām un visu pārējo paliek vien literatūras grāmatās...
tad jautājums, kāds velns dīdīja viņu? kāds oligarhs, varbūt pats ragainais? bet Jūdasa grašus gan turpina nesliktus saņemt, ne? lai pats ar visu savu šaiku varētu pirkt olas no tā Dārgā Gala.

/... šis ir virziens, kurā vismaz nogulties. Tajā virzienā ir arī Latvijas nākotne/c/

ak jā, nogulties... slimības gultā, zem visiem iespējamiem Briseles un Vašingtonas onkuļiem un beidzot kapā, aha.
skaidrs, paldies par padomu.

No kuras konfesijas tad tu esi, Jona, ja LELB sauc par "sapelējušo kantorīti"? Es visu laiku domāju, ka tu tomēr esi luterāniete, kas nomaldījusies no Lutera mācības?
Es kaut kā neatminos, ka arhibīskaps Vanags būtu ļoti nu aicinājis un propogandējis tautu ielīst tajā Jevropas sprostā. Vai tik tu te nesajauci Vanagu ar Pujatu?
Re: Jona

Nav jau alternatīvas. Vai nu gulties zem Briseles, vai zem Maskavas. Cits variants nav iespējams.
Re: Mille-Dille

ar Pujatu nejaucu, aicināja abi - rokrokā ar mūsu valdošo "eliti" - VVF un Co.
bet laikam tu neko nezini par kantorīša pēdējiem jaukumiem
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/120309/luteranu-arhibiskaps-janis-vanags-izvairas-no-nodoklu-maksasanas-un-shemo<\/a>

ak tad jāguļas apakšā ja ne vienam tad otram obligāti? un to saka kristiete...

LELB pēdējos jaunumus es tik tiešām nemeklēju tādā portālā kā Kas jauns, kur ar reliģiju un baznīcu saistītie notikumi atrodas E. Barkāna uzraudzībā, un attiecīgi tiek rediģēti. Jona, tu taču labi zini, kāpēc Barkānu izmeta ārā no "Svētdienas Rīta" redakcijas.

Ļoti cildinošus vārdus arhibīskapa Jāņa Vanaga vadītajai LELB veltīja Maskavas patriarhs Kirils, pirms divām nedēļām viesodamies Tallinas Svētās Marijas Domā. Savukārt ar Zviedrijas luterāņu baznīcu KPB pārtraukusi jebkādus sakarus.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pt8xi8gBKX8<\/a>
Re: Mille-Dille

/LELB pēdējos jaunumus es tik tiešām nemeklēju tādā portālā kā Kas jauns/c/

es nerunāju par Barkāna komentāriem, bet par viņa citētajiem LELB revidentu slēdzieniem. būtu viņš patvaļīgi "rediģējis" tos, tad tur draudētu pamatīgi tiesas darbi, tik daudz taču skaidrs.
es arī īpaši nemeklētu citos portālos, ja infa būtu atrodama LELB lapā, bet tas, ko tur pastāsta, ir smieklīgi, no turienes knapi var uzzināt, ka tāda revīzijas komisija vispār ir
http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=1565<\/a>
nu gluži kā arī iepriekšējais solījums publicēt J.V. runu pag. sinodē tā arī palika gaisā karājoties, - stāviet pie ratiem, aitas!
tak par mahinācijām ar to māju tika atklāti pārspriests LELB forumā, tas nevienam nav noslēpums.

jā, ar kiriliem tabačņikiem tādam varētu labi sapasēt.
Re: Millei Dillei

jautājums [78.84.81.183]
# Iesūtīts: 2010.12.08 23:21:26

2) arhibiskapa alga
Ne kur nekādus oficiālus datus neatradu. Kā Latvijas pilsonis es zinu cik saņem premjers un prezidents, bet kā luterānim man nav ne jausmas , cik saņem mans arhibiskaps...
Bet pieņemu, ka vismaz pie 2 tūkst... Bet ja kāds zina precīzi labojiet. Gadā tas būtu 24 tūkst.+nodokļi
24000=2400 luterāņu x10 ls
Tātad no 40 tūkst. aktīvo luterāņu, 2740 luterāņu ziedojumi būtu jātērē tikai arhibisk.
http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&id=3587&rid=3&start=7<\/a>

jautājums [212.70.180.90]
# Iesūtīts: 2010.12.09 09:52:12

Bet datus galdā, respektīvi , LELB mājas lapā. Algas. Cik Vanags saņem, cik Dimants, cik sekretāre...un tā tālāk un tā joprojām...
LELB vispār grāmatvedība ir ? Vai visi maka turētāji pagrābjās , cik gribās ? Un neapgrūtina sevi ar dokumentiem un papīriem...
Kāpēc finanšu pārskati netiek publiskoti LELB mājas lapā ?
http://www.lelb.lv/forums/?fu=l&id=3587&rid=3&start=8<\/a>
esmu šokā

Jāā-ā. te nu redzam kristiešu ,,ģīmi'' Viņiem taču pilnīgi un pavisam pie pakaļas vai ..ola'' ir dzīvs vai miris. Nav ko teikt.

Vājprāts un kristieši ir sinonīms.

Ziniet, man ar nav ne mazākās nojausmas, cik liela "alga" ir arhibīskapam Stankevičam, pāvestam Franciskam un Jēkaba katedrāles galvenajai personai - diakonam Gunāram. Tāpat es nezinu, cik lielu pensiju saņem Pujats un Benedikts XVI. Bet man tas arī nemaz neinteresē, jo lūrēt un skaitīt naudu svešā makā ir nepieklājīgi.
Kas attiecas uz valsts prezidenta, premjera, pārējo ministru un deputātu algām, tad tur ir pavisam cita lieta. Viņiem mēs, tauta, esam darbadevēji (kā elektorāts) un algas maksātāji (ar saviem nodokļiem). Viņu pienākums ir mums atskaitīties līdz pēdējam santīmam.
Re: patiesais vārds

/Jāā-ā. te nu redzam kristiešu ,,ģīmi'' Viņiem taču pilnīgi un pavisam pie pakaļas vai ..ola'' ir dzīvs vai miris. Nav ko teikt./c/
-----------------------------------

Mums, kristiešiem, tik tiešām nāve jeb miesīgā nomiršana "ir pie pakaļas". Jo kristiets zin, ka nomirt nav iespējams, jo nāve ir tikai sākums pilnīgi jaunai - mūžīgajai dzīvei. Atejistiem ir citādāk, jo atejists domā, ka ar nāvi VISAM IR BEIGAS. Tāpēc atejists ar lielām šausmām gaida pēdējo stundiņu, kura, kā viņš to labi zin, atnāks pilnīgi noteikti! Un cenšas kaut ko pagrābt no savas īsās dzīvītes, lai gan labi zin, ka tas viss būs jāatstāj.
Re: Katrīna

njā, kāds uzskatāms smadzeņu izskalotības piemērs... ja tu dabīgi nesaproti, ka garīdzniekiem par visu jāatskaitās VĒL JO VAIRĀK. kas pretendē uzstāties Visaugstākā vārdā, tam jābūt vispār absolūti caurspīdīgam, un viņus tieši tāpat uztur tauta - kristieši no saviem ziedojumiem.
(lai gan nācies lasīt ka ne tik daudz ziedojumi, kā rebes ar baznīcai piederošo NĪ, par ko šie, protams, ne tik neatskaitās.)

neviens nemaz varbūt neinteresētos par algas apmēru, ja viņi dzīvotu kā pirmie kristieši, tb visu acu priekšā arī dalītos itin visā.
man ne prātā nenāktu ko tādu jautāt, teiksim, Francim, kurš drīzāk ir jāpiebremzē savās 'baskājības tieksmēs' :)
Re: Katrīna

ar ko tas gan atšķiras no Ananijas piemēra? ne ar ko. ja nu vienīgi - šie te melo kā cilvēkiem, tā Dievam.
te nu

jāpiekrīt Jonai.....

Kas attiecas uz valsts prezidenta, premjera, pārējo ministru un deputātu algām, tad tur ir pavisam cita lieta. Viņiem mēs, tauta, esam darbadevēji (kā elektorāts) un algas maksātāji (ar saviem nodokļiem). Viņu pienākums ir mums atskaitīties līdz pēdējam santīmam.(c)

cik zināms - algu luterāņu mācītājiem un katoļu priesteriem maksā viņu draudzes, un nevis dievs, ij par savu algu viņiem būtu jāatskaitās kā reiz draudzes nevis dieva priekšā....
Re: te nu

Anekdote par tēmu:

Pēc dievkalpojuma mācītājs (tik pat labi priesteris, rabīns, mulla vai kāds cits) paņem ziedojumu trauku un vēršas pie dieva:
"Redzi mīļais Dieviņ, ko cilvēki mums saziedojuši. Tagad mums tas jāsadala. Darīsim tā - es metīšu naudu uz augšu un tu ņem, cik tev vajag, bet, kas nokritīs atpakaļ, lai paliek man."

To teikdams, mācītājs (tik pat labi priesteris, rabīns, mulla vai kāds cits) paņem ziedojuma trauku un tā saturu pamet uz augšu. Blarkšs... Viss nobirst zemē.

"Vai paldies tev, mīļais Dieviņ! Paldies!"

Nu tā tais visās baznīcās iet ar tām naudiņām.
te nu ir pilnīgie ķēmi

Es prasu kur ir ,,ola'' bet šitie ķēmi muld par naudu. Jums jāgāž ar sūdainu mietu pa galvu. Maitas tādi.
Re: Pv

Es izcepu un apēdu!
astra

Ak tad arī tu man uzbrūc no muguras puses. Ko?
Re: Pv

Nē ,no augšpuses!Par pannu es izmantoju tavu saulē sakarsušo ,pliko pakausi!Nu to'analogo' kā Ļeņinam!
astra

Ak no augšpuses? Man domāt, arī Ļeņins skatās uz tevīm no augšpuses, no paradīzes cik tu te muļķīgi runā.
Re: astra

Ak, aizmirsu. Tik nedomā sūtīt Ļeņinu uz elli. Tad tev būs slikti no apakšas puses.
Re: a masikam

Viņš jau varbūt gribētu būt tai ellē jeb kapā,tik cilvēki viņu spīdzina stikla būrī,tāpat kā Jēzu neņemot no krusta nost!Un vēl saka,ka nekalpo elkiem!?
Re: patiesais vārds

:ddddd
 Atbildēt uz šo ziņojumu
 Tavs vārds:
 Tavs e-pasts:
 Temats:

DELFI darbs
Ražošanas projektu koordinators/-e
Starptautisks ražošanas uzņēmums

Vakance Tev!
Vadītāju vakances 
TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS/-JI
Bio Circle Balticum JSC
Konkurss beidzas 2014-10-26

Darbinieku meklēšana 
TŪKSTOŠIEM vakanču 
DELFI ceļojumi
Kontakti | Atsauksmes | Par Delfi | Komentāri portālā | Lietošanas noteikumi | Reklāma@DELFI | RSS | mDELFI | Delfi.ee | Delfi.lt | Delfi.ua
Copyright © AS DELFI. All rights reserved.